18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Incydent w rocznice Powstania Warszawskiego

Madziorrek • 2012-08-02, 11:30

Jednak jesteśmy głupim narodem, że nie potrafimy odróżnić czasów jak była komuna z drugą wojną światową. Płakać się chce.

CLv

2012-08-03, 09:41
"Nie byłam wczoraj na Powązkach, ale byłam wieczorem na Kopcu Powstania Warszawskiego. Wyglądało to tak - ogromne tłumy ludzi, w większości młodych. Wielki spokój, powaga, śpiewanie hymnu, stawianie zniczy, oklaski dla weteranów plus okrzyki "Cześć i chwała bohaterom", "Bóg, Honor, Ojczyzna" i - uwaga, co za skandal! - "Precz z komuną", co w kontekście powstania warszawskiego uważam za równie uzasadnione co "Precz z faszyzmem". Były gwizdy tylko dwa razy - raz stałam za daleko, żeby słyszeć nagłośnienie, ale zapewne kiedy Hanna Gronkiewicz-Waltz się pojawiła, a drugi raz kiedy przemawiała. Przed nią wystąpił prezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich, generał Ścibor-Rylski. Nie słyszałam początku przemówienia, ale potem przedarłam się do przodu. Generał w bardzo emocjonalnym, ale moim zdaniem bardzo głupim przemówieniu ubolewał nad gwizdami i okrzykami "Precz z komuną", mówiąc, że przecież nie ma żadnej komuny, jest wolność, każdy może mówić to, co chce itp. a ci, na których gwiżdżemy to dobre, polskie władze, wybrane przez nas wszystkich (na to jedyna reakcja tłumu - cichy szum "nie"). Zażądał, żebyśmy powiedzieli głośne "przepraszam" za nasze zachowanie - spotkało się to z brakiem reakcji (w każdym razie ja żadnej nie słyszałam). Jego przemówienia słuchano w ciszy, bo choć tłum się z nim w większości nie zgadzał, to uszanowano go jako weterana. Pożegnano go nawet niezbyt entuzjastycznymi oklaskami, choć jego przemówienie było w gruncie rzeczy niegodne okazji, bo mało było o powstańcach, a dużo o tym, jak to nieładnie gwizdać takiej dobrej władzy. Potem zaczęła przemawiać HGW. Przez całą jej przemowę gwizdano i buczano (ja też to robiłam). Czytała coraz szybciej i ciszej, aż przerwała. Chyba z powodu odcięcia prądu, bo zgasło też podświetlenie pomnika. Kiedy prąd wrócił ogłoszono, że teraz będą składane wieńce. Odbyło się to przy odgłosie werbli i zupełnym spokoju i ciszy ze strony tłumu. Nie czytano, co jest w zwyczaju, kto składa wieńce - ewidentnie, żeby uniknąć dalszego wygwizdywania "przedstawicieli". Potem koniec uroczystości - wyjście pocztów sztandarowych i oklaski - chyba dla weteranów (nic nie widziałam). Potem jakaś dziewczyna zaczęła śpiewać "Warszawskie dzieci" - ludzie podchwycili.

Ogólnie rzecz biorąc byłam dumna z ludzi tam obecnych - naprawdę przyszli tam uczcić pamięć ofiar i robili to z godnością. Wygwizdano TYLKO Hannę Gronkiewicz-Waltz, co w kontekście sprawy Pomnika Czterech Śpiących (w tej sprawie zbierano podpisy pod kopcem), koncertu Madonny, tępienia przejawów pamięci o Smoleńsku czy przejęcia Muzeum Powstania Warszawskiego uważam za właściwe. Ona i jej partia prowadzi politykę historyczną, która obraża pamięć ludzi, którzy zginęli za Polskę. Złożenie wieńca w tej sytuacji nie załatwia sprawy, a tylko podkreśla, iż ta władza jest dobra jedynie w działaniach na pokaz. Gwizdy są najłagodniejszą możliwą formą protestu. Dla każdego, kto był obecny na miejscu, było zupełnie oczywiste, iż ludzie, którzy gwizdali nie mieli zamiaru znieważyć pamięć ofiar powstania, a właśnie obronić tę pamięć. To są właśnie ci ludzie, którzy przychodzą na uroczystości rocznicowe, palą znicze na grobach bohaterów, a nawet opiekują się weteranami (wiem, że robią to kibice Legii). To są ludzie, którzy są bardziej podobni do powstańców niż ci, którzy zostają w domu, a potem marszczą nos na "niegodne okazji" gwizdy, jednocześnie za kołtuństwo uważając protesty przeciwko koncertowi wulgarnej szansonistki tego samego dnia. Jeśli, nie daj Boże, nadejdzie kiedyś znowu chwila, kiedy trzeba będzie ginąć za Polskę, kto będzie gotów to zrobić - ci pierwsi, czy ci drudzy?

I nie mówcie mi o tym, że może i Hannie Gronkiewicz-Waltz i innym należy się wygwizdanie, ale nie moża, bo "jak to wygląda w mediach", "znowu się podłożyliśmy", "strzelamy sobie w stopę" itp. Ja jestem już zmęczona uważaniem na każdy krok i rozważaniem, co powie TVN. My dreptamy na paluszkach, a oni i tak zawsze powiedzą to samo. Jeśli trzeba skłamią, jeśli trzeba zmanipulują. Plujcie na nich, róbcie to, co uważacie za słuszne. Wiem jedno - zdrajcom należy się pogarda, a bohaterom hołd. I może jeszcze to - jeśli przedstawiciele władzy nie mogą nigdzie się pojawić, bo zawsze witają ich gwizdy, to problem jest z władzą, a nie ze społeczeństwem. I nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej."

(c) babcia weatherwax

pa...........66

2012-08-03, 10:49
Kelt napisał/a:

pavel666 już? ego podbudowane?

Jest dobrze? JEST ZAJEBIŚCIE! Może dla ludzi których jedyną ambicją życiową jest "żreć i żyć" sytuacja jest dobra, ale są ludzie którzy chcą czegoś więcej niż bycie pomiatanym w rozkradzionym kraju. Nie zrozumiesz tego bo wolisz nie wychylać ryja od korytka z odpadkami...

Zgiń, bo chyba tylko po to się urodziłeś robaczku.



jak to milo slychac wywodow kogos kto o mnie gowno wie;]

te wszystkie fantazje chyba dotycza tych kogo w zyciu szczerze nienawidzisz ale to juz twoja sprawa kompleksow czy poszukiwania zyciowego przeciwnika. Sprawia to ze mimo ze jestes nikim wydajesz sie sam sobie potrzebny.

Mam zajebiste ego nie musze go podbudowywac ale jestem prawdziwym patriota czego i tak nigdy sie nie dowiesz, i nie musze drzec mordy w polgejowskich grupkach matolow z mlodzierzy wszechpolskiej czy onr.

Ja na tyle znam fakty ze nie ja musze sie podbudowywac w grupie debili

Nie ja robie z siebie pajaca i niszcze obchody najwyzszej wagi.

Sytuacja nie jest dobra a tacy jak twoi koledzy sprawiaja ze mozna sie wyrzygac na mysl"patriota" teraz ludzie mysla ze to lysy glupek albo kibol--nie to nie stacje telewizyjne tak przedstawiaja , tak wygladaja agresywni niedouczeni wykolejency.

Obrzydziliscie ludziom polske i patriotyzm i za to ludzie z wami skoncza


Idz na leczenie badz na rok do bibliotek matolku



A jak osoba wyzej nie rozumie ze pod pomnikami poleglych sie nie gwizdze i potrzebuje setki slow na tlumaczenie swojej glupoty zaslaniajac sie wszystkim co mozliwe niech nie chodzi bo trzeba usmiec sie zachowac.

ja moge wypisywac i napinac na sadolu ale sa rzeczy i okazje przy ktorych kazdy czlowiek potrafi zachowac powage bo tu nie o gowniane poglady polityczne chodzi. ale matoly nasiakniete polityka juz sa stracone.

blendziooh

2012-08-03, 14:00
Nie wiem czemu mam 21 w profilu, k***a pewnie coś zj***łem, musze ogarnąć.

fhMichaelo

2012-08-03, 14:24
O słowach tego samego generała rok temu nic nie było słychać - gdy dziękował tym kibicom i mówił, że są przyszłością narodów. W tym roku zero słowa o oprawie kibiców Śląska Wrocław na meczu Ligi Mistrzów i Legii na wyjeździe w Austrii. Zero także o tym, że na koncercie Madonny wyborcy PO/PSL/Palikota wygwizdali film o Powstaniu, a tu wielkie mecyje bo wygwizdali herr Grontkiewitsch-Waltz, która jest czerwona jak Wanda Wasilewska.

Idiotyzm większości ludzi na tym portalu poraża, i brak samodzielnej percepcji. TVN pokaże, wy ślepo interpretujecie i od razu "hołota pisowska". Mózgi nieźle wyprane, albo jesteście po prostu idiotami. Wypie**alać na Woodstock, a nie kręcicie się w tematach, na których temat GÓWNO wiecie.

thexaw

2012-08-03, 15:05
Pan kapitan napisał/a:


Rząd mamy taki jaki mamy, ale nawet jego przedstawicielom należy się minimum szacunku. Nie mówiąc już o szacunku do wojennych kombatantów, którzy wczoraj musieli się czuć naprawdę źle ... :-|



Na ich miejscu czułbym się źle, widząc co stało się z krajem za który umierali...

pa...........66

2012-08-03, 15:32
fhMichaelo napisał/a:

O słowach tego samego generała rok temu nic nie było słychać - gdy dziękował tym kibicom i mówił, że są przyszłością narodów. W tym roku zero słowa o oprawie kibiców Śląska Wrocław na meczu Ligi Mistrzów i Legii na wyjeździe w Austrii. Zero także o tym, że na koncercie Madonny wyborcy PO/PSL/Palikota wygwizdali film o Powstaniu, a tu wielkie mecyje bo wygwizdali herr Grontkiewitsch-Waltz, która jest czerwona jak Wanda Wasilewska.

Idiotyzm większości ludzi na tym portalu poraża, i brak samodzielnej percepcji. TVN pokaże, wy ślepo interpretujecie i od razu "hołota pisowska". Mózgi nieźle wyprane, albo jesteście po prostu idiotami. Wypie**alać na Woodstock, a nie kręcicie się w tematach, na których temat GÓWNO wiecie.


owszem bylo slychac naginacie fakty zupelnie jak wasz wrog michnik i tvn ale przeciez czym sie od nich roznicie--niezalezni od myslenia


to przez tvn i wyborcza a general mowil co inego nie? jestes chyba glupszy od tego tvnu i wyborczej z ktora ty i tobie podobni tak walcza. czytasz tylko"niezalezne" media ktore na swoje swietne materialy nie potrzebuja zadnych dowodow bo ciemnocie sie powie ze to o polske chodzi.

niestety mamy cale pokolenie ludzi stadnie gadajacych te same bzdury--tvn michnik zydzi masoni niemcy rosjanie ......pominalem kogos czy jacys jeszcze wrogowie naokolo??

Wam by sie takie powstanie przydalo bo macie nagminne zapedy do bohaterstwa nie majac o tym pojecia

fhMichaelo

2012-08-03, 18:46
pavel666 napisał/a:


owszem bylo slychac naginacie fakty zupelnie jak wasz wrog michnik i tvn ale przeciez czym sie od nich roznicie--niezalezni od myslenia


to przez tvn i wyborcza a general mowil co inego nie? jestes chyba glupszy od tego tvnu i wyborczej z ktora ty i tobie podobni tak walcza. czytasz tylko"niezalezne" media ktore na swoje swietne materialy nie potrzebuja zadnych dowodow bo ciemnocie sie powie ze to o polske chodzi.

niestety mamy cale pokolenie ludzi stadnie gadajacych te same bzdury--tvn michnik zydzi masoni niemcy rosjanie ......pominalem kogos czy jacys jeszcze wrogowie naokolo??

Wam by sie takie powstanie przydalo bo macie nagminne zapedy do bohaterstwa nie majac o tym pojecia



Pavelku bełkoczesz i to strasznie. Gówno wiesz i gówno wypisujesz w dodatku bez wielkich liter na początku. Nic nie mówiłem o herr Szechterze, żydkach, masonach - filmik tutaj wrzucony jest z TVN24 więc jasne jest to, że jest to relacja TVNu... co jak co to TVN słynie z manipulacji i kłamliwych dzienkarzyn, kolejny raz to potwierdzając. Jeśli się mylę, to wyślij mi reportarz z TVN o oprawie kibiców Śląska czy Legii z 2-3 sierpnia. Z resztą...zytać mi się nie chce twoich wypocin. Wypie**alaj po podręczniki. :szczerbaty:

wudun

2012-08-03, 22:16
fhMichaelo napisał/a:



Pavelku bełkoczesz i to strasznie. Gówno wiesz i gówno wypisujesz w dodatku bez wielkich liter na początku. Nic nie mówiłem o herr Szechterze, żydkach, masonach - filmik tutaj wrzucony jest z TVN24 więc jasne jest to, że jest to relacja TVNu... co jak co to TVN słynie z manipulacji i kłamliwych dzienkarzyn, kolejny raz to potwierdzając. Jeśli się mylę, to wyślij mi reportarz z TVN o oprawie kibiców Śląska czy Legii z 2-3 sierpnia. Z resztą...zytać mi się nie chce twoich wypocin. Wypie**alaj po podręczniki. :szczerbaty:



Tvn posklejał materiał z kilku lat takk w cale nie było ;) Jesteś albo skończonym debilem albo słabym prowokatorem. Napisałbym coś jeszcze ale przecież mam wyprany mózg(tutaj polemizowałbym kto jest robotem w czyich rękach).

Ork.Fajny

2012-08-04, 09:32
A na koniec:

Mały wgląd jak to tam było bez wyrywania jakiś okrzyków z kontekstu.

pa...........66

2012-08-04, 10:11
fhMichaelo napisał/a:



Pavelku bełkoczesz i to strasznie. Gówno wiesz i gówno wypisujesz w dodatku bez wielkich liter na początku. Nic nie mówiłem o herr Szechterze, żydkach, masonach - filmik tutaj wrzucony jest z TVN24 więc jasne jest to, że jest to relacja TVNu... co jak co to TVN słynie z manipulacji i kłamliwych dzienkarzyn, kolejny raz to potwierdzając. Jeśli się mylę, to wyślij mi reportarz z TVN o oprawie kibiców Śląska czy Legii z 2-3 sierpnia. Z resztą...zytać mi się nie chce twoich wypocin. Wypie**alaj po podręczniki. :szczerbaty:


jak zaczniesz pisac na temat a nie oszolomskim slowotokiem zdecyduj sie odpowiedziec bo w takiej postaci rozmawiaj z tobie podobnymi psycholami


a i jeszcze jedno nie czytam tylko wyborczej nie ogladam tylko tvnu i nie przepadam za platforma

i mozesz mi naskoczyc

pozdrawiam ozieble

Nutaharion

2012-08-04, 13:25
pavel666 napisał/a:



o takiej o ktorej ty nie masz pojecia bo jestes malym glupim zjebkiem nie znajacym historii



Łoohoo, Platformus został obrażony i teraz syczy :-(

mrowczas666 napisał/a:

Ten Jarosław tajny gej musi być dumny ze swoich chłopców . Bo jedna data jest ważna 10 kwietnia bo wtedy zgineli najprawdziwsi Polacy . A ci są tylko trochę prawdziwi



Ale jesteś pie**olnięty :homer:

pavel666 napisał/a:



przestan sie spuszczac matole bys odkurzyl kiedys mozg bo jak ci zle to zmien kraj debilu. szkoda ze sie kretynie nie urodziles w innym 10leciu bo za dobrze jak jest to i w dupie sie przewraca i mozg zarasta.
Niszcza kraj takie niestety niepelnosprytne mongoly jak ty buraczku. Dalej wazniaku nie patyczkuj sie pokaz przed urzedem miasta w ktorym mieszkasz jaki jestes kozak---baranie


tak przyszloscia sa mlodzi ale nie mlodzi debile bez rozumienia czym sa rocznice i gowno wiedzacy o historii tego kraju. zmanipulowane barany moga zostac co najwyzej kibolem albo nacjonalistyczna bojowka --nikim normalnym



Pisanie 50 inwektyw w 1 wypowiedzi powiększa ci penisa? Nie? To po co się tak rzucasz? Jedynym "mongołem, buraczkiem, nieudacznikiem, baranem, itp. itd" jesteś ty.

ojojoj

2012-08-04, 14:30
hoohoo 6 stron komentarzy a tu k***a nie ma co komentowac. łysi dorosli ludzie o pogladach jak w gimnazjum.

pa...........66

2012-08-05, 11:05
coz niechbede wyslannikiem platformy choc na nia nie glosuje i krytykuje, niech bede czytelnikiem wyborczej choc to tylko jedna z wielu gazet ktore przegladam i tylko w wydaniu internetowym, niech bede gimnazjalista choc w gimnazjum nigdy nie bylem, niech bede lewakiem choc od ekstremy lewicowej mam wstret, niech bede kim jakis lysy albo i nie lysy nacjonalista nieuk lub inny korwin sobie zazyczy


Ale mi wystrczy ze mysle normalnie i nic nie zakrzywia mi rzeczywistosci ot pohejtuje jak sie mowi na sadolu co dobrze robi szczegolnie ze przyslowiowe nożyce odzywaja sie od razu;]


Dla normalnych tylko tyle moge powiedziec trzymajcie sie z dala od ekstremy nie badzcie przywiazani do zadnej opcji politycznej. Przywiazani sa tylko skazeni polityka debile albo chcacy sie dopchac do koryta, nawet ci od korwinka lub z mlodzierzy wszechpolskiej tez chca ;]

Nutaharion napisał/a:



Łoohoo, Platformus został obrażony i teraz syczy :-(



Ale jesteś pie**olnięty :homer:



Pisanie 50 inwektyw w 1 wypowiedzi powiększa ci penisa? Nie? To po co się tak rzucasz? Jedynym "mongołem, buraczkiem, nieudacznikiem, baranem, itp. itd" jesteś ty.



a kim ty jestes dla mnie internetowym ciagiem wpisow wiec wiesz gdzie moge miec twoje opinie..sie domysl

lakay

2012-08-05, 15:16
Połowa komentarzy o tym jak bardzo rząd nas jebie i jest ch**owy. Druga połowa to pseudointelektualny bełkot na temat polskiej demokracji. Urzekający jest wysyp epitetów pod adresem adresem rządzących, nierządzących oraz tych co popierają tego czy tamtego.

Jeszcze dość pogardliwe pisanie o gen. Ścibor-Rylskim. "Dziadzia"? "Dziadek"? Poważnie? Ten "dziadek" co nie rozumie sytuacji walczył za naszą wolność. Okażmy mu trochę szacunku.

Jestem też skłonny uwierzyć mu w to, że żyjemy w wolnej Polsce, gdzie nie ma komunizmu. Przeżył niewolę, wie jak wygląda. Jeżeli uważacie, że na ten temat macie więcej do powiedzenia, to chętnie was posłucham. Liczę na ciekawą rozmowę z osobą, która niewątpliwie przekona mnie do swoich racji. W końcu wszyscy wiedzą więcej i lepiej. Co z tego, że połowa urodziła się po 89? (Czasem myślę, że nawet po 99).

Jeszcze jedno, teksty typu "popieram okrzyki o czerwonej hołocie" itp. itd. są na serio? Znaczy, naprawdę nie robicie sobie jaj? Popieracie ten rodzaj sraczki na uroczystościach upamiętniających bohaterów? Musicie naprawdę kochać Polskę. Prawdziwi z was "patrioci".