18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zamach w Las Vegas

~Angel • 2017-10-02, 11:07
Podczas koncertu muzyki country w okolicy hotelu Mandalay Bay w Las Vegas doszło do strzelaniny. Co najmniej 20 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych - poinformowała lokalna policja. Zastrzelony przez siły bezpieczeństwa został także domniemany napastnik.

EDIT: Bilans 59 ofiar i 515 rannych











Edit:
Państwo Islamskie przyznało się do ataku w Las Vegas. W komunikacie czytamy, iż sprawca "jest żołnierzem kalifatu, który kilka miesięcy temu przeszedł na islam".



spoiler

filip666

2017-10-02, 20:30
Play of the game

KDA: 50/1

PieronJasnySzlag

2017-10-02, 20:50
Rozpie**ala mnie ta logika autorytetów TVNowskich:

-zamach w europie, muslim zabija dziesiątki osób - trzeba się przyzwyczaić, katolicy też kiedyś mordowali, wpóśćmy imigrantów a jak się okaże że są terrorystami to dopiero wtedy bedziemy się martwić...

zamach w stanach - zakazać dostępu do broni!!!! broń zabija!!! zabrać wszystkim broń!!!

ellsworth

2017-10-02, 20:59
Ci co mówią, ze jakby był powszechny dostęp do broni to by tego się uniknęło są skończonymi kretynami. Po prostu.

Raz, że ch*ja by zrobili bo takie masakry niemal ZAWSZE są tam gdzie i tak nie można wnosić broni - imprezy masowe, kina, szkoły, uczelnie, itp.

Dwa, że nawet gdyby każdy miał w majtkach karabin to już k***a widzę jakby kilkaset osób otworzyło zmasowany ogień, ch*j wie nawet gdzie, bo niektórym się wydaje że odnaleźć pozycję z której ktoś strzela to jak w grze komputerowej, ale niechby nawet i zlokalizowali - 500 ludzi zaczyna tam nawalać z karabinów z umiejętnościami strzelniczymi średnio 5/100, w efekcie udaje im się trafić we wszystkie okna hotelu, wszystko co akurat jest w tamtym kierunku i generalnie nim ubiją sprawcę to ginie 500 innych ludzi.

No i wreszcie trzy, jakoś "DZIWNYM" trafem do takich rzeczy dochodzi zawsze w tych krajach gdzie jest łatwy dostęp do broni (i to czy jest ona legalna czy nie, jest tu drugorzędne), a w takiej Polsce jakoś ANI RAZU (bogu dzięki) nie doszło do niczego co byłoby choćby w ułamku procenta zbliżone, a wiecie dlaczego? Właśnie dlatego, że tu ludzie broni NIE MAJĄ! Gdyby mieli, to zaraz pierwszy lepszy Sebix zacząłby tak rozwiązywać konflikty podwórkowe, a tymczasem nawet gdy dojdzie do napadu na bank, to słyszymy potem, że "pracownicy zostali sterroryzowani przedmiotem PRZYPOMINAJĄCYM broń", która potem okazuje się straszakiem lub pistoletem gazowym. Do najcięższego kalibru przestępstw używa się w tym kraju straszaków! I tutaj uwaga, jest tak tylko dlatego, że przestępcy wiedzą, ze zwykli ludzie też broni mieć nie będą, więc straszak wystarcza. W przeciwnym razie sami mieliby broń ostrą i nawet bez takiego zamiar co chwila ktoś by ginął.

Tak jak jest u nas jest po prostu po 100 kroć bezpieczniej. Dla wszystkich. Jak kogoś zatrzyma do kontroli drogówka to też nie musi się obawiać, ze jak wysiądzie z samochodu to mu nasza policja sprzeda kulkę w głowę. Tak jest k***a w Ameryce! Jeden policjant podchodzi do "okienka" a drugi go ubezpiecza z tyłu w każdej chwili gotów sprzedać kierowcy kulę w łeb, właśnie dlatego że oni nigdy nie wiedzą czy tan w środku nie ma broni gotowej do strzału.

KrólikBugs

2017-10-02, 21:16
ellsworth napisał/a:

Ci co mówią, ze jakby był powszechny dostęp do broni to by tego się uniknęło są skończonymi kretynami. Po prostu.

Raz, że ch*ja by zrobili bo takie masakry niemal ZAWSZE są tam gdzie i tak nie można wnosić broni - imprezy masowe, kina, szkoły, uczelnie, itp.

Dwa, że nawet gdyby każdy miał w majtkach karabin to już k***a widzę jakby kilkaset osób otworzyło zmasowany ogień, ch*j wie nawet gdzie, bo niektórym się wydaje że odnaleźć pozycję z której ktoś strzela to jak w grze komputerowej, ale niechby nawet i zlokalizowali - 500 ludzi zaczyna tam nawalać z karabinów z umiejętnościami strzelniczymi średnio 5/100, w efekcie udaje im się trafić we wszystkie okna hotelu, wszystko co akurat jest w tamtym kierunku i generalnie nim ubiją sprawcę to ginie 500 innych ludzi.

No i wreszcie trzy, jakoś "DZIWNYM" trafem do takich rzeczy dochodzi zawsze w tych krajach gdzie jest łatwy dostęp do broni (i to czy jest ona legalna czy nie, jest tu drugorzędne), a w takiej Polsce jakoś ANI RAZU (bogu dzięki) nie doszło do niczego co byłoby choćby w ułamku procenta zbliżone, a wiecie dlaczego? Właśnie dlatego, że tu ludzie broni NIE MAJĄ! Gdyby mieli, to zaraz pierwszy lepszy Sebix zacząłby tak rozwiązywać konflikty podwórkowe, a tymczasem nawet gdy dojdzie do napadu na bank, to słyszymy potem, że "pracownicy zostali sterroryzowani przedmiotem PRZYPOMINAJĄCYM broń", która potem okazuje się straszakiem lub pistoletem gazowym. Do najcięższego kalibru przestępstw używa się w tym kraju straszaków! I tutaj uwaga, jest tak tylko dlatego, że przestępcy wiedzą, ze zwykli ludzie też broni mieć nie będą, więc straszak wystarcza. W przeciwnym razie sami mieliby broń ostrą i nawet bez takiego zamiar co chwila ktoś by ginął.

Tak jak jest u nas jest po prostu po 100 kroć bezpieczniej. Dla wszystkich. Jak kogoś zatrzyma do kontroli drogówka to też nie musi się obawiać, ze jak wysiądzie z samochodu to mu nasza policja sprzeda kulkę w głowę. Tak jest k***a w Ameryce! Jeden policjant podchodzi do "okienka" a drugi go ubezpiecza z tyłu w każdej chwili gotów sprzedać kierowcy kulę w łeb, właśnie dlatego że oni nigdy nie wiedzą czy tan w środku nie ma broni gotowej do strzału.



Ty też jesteś kretynem, u nas jest bezpieczniej bo u nas śmiało można powiedzieć, że są tylko Polacy. W USA jest każda j***na grupa etniczna jaka w ogóle istnieje na świecie. Ludzi jak mrówek, o różnych kulturach i jeszcze z innych grup społecznych. To jest wylęgarnia przemocy. Co by nie zrobili w tych Stanach, jakich by przepisów nie wprowadzili to tam zawsze coś będzie, zawsze coś pie**olnie. Tak jak u nas to się kłócą na całym świecie, my mamy najmniej broni z całej Europy. A myślisz, że kibole w Anglii się nie napie**alają jak głupi? Tam też jest ta sama patola tylko o naszej słyszymy w telewizji, a o tamtej nie. Zawsze się ktoś znajdzie kto będzie chciał coś takiego odpie**olić i odpie**oli. Broń w tym przypadku ch*ja by pomogła, bo j***niec ustawił się na hotelu i to dość drogim (nie zdziwiłbym się jakby tam było wszystko dźwiękoszczelne i z budynku może nawet nie słyszeli strzałów i nie mogli zareagować) We Francji strzelali z kilku metrów do ludzi, gdyby tam ktoś miał broń to może by ktoś rozwiązał problem.

bari93

2017-10-02, 21:52
k***a bylem tam obok tej piramidy 10 dni temu.

bania88

2017-10-02, 22:07
Abraxus napisał/a:


A teraz w Polsce rządzi dumna prawica i co?.....



Jeżeli ty uważasz, że PiS to prawica to to, że jesteś debilem.

niegrzech napisał/a:

Czytam te wasze wynurzenia i N I E W I E R Z Ę jakimi amebami jesteście.
Wszyscy zwolennicy posiadania broni wypowiadający się pod tym tematem jebnijcie się w łeb młotkiem to może się Wam coś naprawi.
Koleś napie**alał z karabinu maszynowego a Wy p*zdusie piszecie coś o jego unieszkodliwieniu, obronie?! Nieźle Was poj***ło. Na karabin maszynowy z pistoletem?! Do tego na koncert Was z bronią nie wpuszczą.
Więc pytanie czy Wy używacie mózgów czy Wam prawilność na to nie pozwala?!


HAHAHA!!! Rozumiem, że jak masz maszynówkę to dostajesz +200 do pancerza i nie wystarczy na zabicie ciebie 1 kulka w łeb z byle jakiej broni, tylko trzeba już z armaty napie**alać do ciebie?
Rozumiem, że z tymi amebami to sam o sobie mówiłeś....

Adolf

2017-10-02, 22:18
mit2 napisał/a:

Do wszystkich spierolin, które piszą że trzeba ograniczać prawo do posiadania broni: Jesteście jak j***ni bolszewicy. Wszystko byście k***a zakazywali i regulowali. Brzydzę się wami, zasrane lewaki.
Od zarania dziejów każdy wolny człowiek jeżeli chciał, mógł posiadać broń. TYLKO NIEWOLNIK miał ograniczone prawo w tej kwestii. Jeżeli chcecie być niewolnikami to droga wolna - ale wara lewaki od mojej wolności i moich praw!



Sam bym tego lepiej nie ujął. :brawo:

HoreShet

2017-10-02, 22:24
Wyobraźcie sobie co by było jakby na tych wszystkich broniach miał zamontowane tłumiki dźwięku, nie działają one co prawda tak jak w grach, ale z takiej odległości jak ten hotel nikt by k***a nie słyszał strzałów, ofiar mogłoby być znacznie więcej.

dam1pl

2017-10-02, 22:46
HoreShet napisał/a:

Wyobraźcie sobie co by było jakby na tych wszystkich broniach miał zamontowane tłumiki dźwięku, nie działają one co prawda tak jak w grach, ale z takiej odległości jak ten hotel nikt by k***a nie słyszał strzałów, ofiar mogłoby być znacznie więcej.



Celem tłumika jest sprawić, że dźwięk wystrzału jest nie do zlokalizowania i żeby nie był on charakterystyczny. Żeby było bardzo cicho to trzeba by użyć innego kalibru (pistolety można fajnie wyciszyć) i dodatkowo posiadać specjalny rodzaj amunicji. Z tego co mi wiadomo to tłumiki w USA nie są do końca legalne, ale nie wiem czy to nie jakaś plotka. Poza tym nie jestem pewien, czy tłumik ukryje płomień wylotowy (w nocy ułatwia pewnie lokalizacje bardziej niż dźwięk). To co napisałem dowiedziałem się z neta i filmików na youtube. Ciekawiło mnie jak bardzo gry kłamią :D

POW667

2017-10-02, 23:12
Acerad napisał/a:



Wystarczy wystrzelić w czyjąś stronę parę nabojów, żeby wymusić przerwanie ognia - to jest naturalny ludzki odruch, że jak do Ciebie strzelają to się chowasz. A to już wystarczy do tego, żeby przerwać potok ofiar.

A co do noszenia ar15 w gaciach, żaden problem - kto będzie chciał zabić ten zabije. Wszystkie takie strzelaliny gdzie ginie dużo osób odbyły się w tzw. "gun-free zone'ach". Bo morderca inaczej by padł zanim by zdąrzył oddać więcej niż parę strzałów.



A tak w ogóle to policja w pokoju tego typa znalazła 8 różnych gnatów. Więc gościu po prostu strzelał po kolei z każdej załadowanej broni którą wniósł.




Myślę, że na miejscu w momencie ataku było wielu policjantów z bronią osobistą i długą w radiowozach, i jakoś nie postawili skutecznego ognia zaporowego. Ja im się nie dziwię, skoro napastnik strzelał z odległości prawie 300m, z niezlokalizowanej pozycji o dużej przewadze wysokości i w dodatku z broni automatycznej, która pozwoliła na błyskawiczne przejęcie inicjatywy. Nie widzę w tej sytuacji możliwości poprawy sytuacji nawet jeśli 10% ludzi miałoby w tym wypadku broń palną. Co innego jakby akcja toczyła się w dzień, na parkingu w odległości do 100 metrów. Tutaj jednak posiadanie broni przez cywilów, w moim mniemaniu nie zmieniłoby znacząco sytuacji

kondzio63221

2017-10-02, 23:36
ZIPer9 napisał/a:

Z czego on tam mógł strzelać? Zwykłe M4A1 to raczej nie było skoro tak długa seria.


Z p*zdy pewnie strzelał. :lol:

avic

2017-10-02, 23:38
@mojo90 - Tobie się szanowny kolego dużo wydaje. Zarówno co do skuteczności gazu pieprzowego, jak i sankcji za przekroczenie obrony koniecznej. Dostałeś kiedyś gazem po twarzy? Jeśli nie to wierz mi na słowo, że działanie tych wynalazków, które możesz sobie kupić w militariach ani nie rozpoczyna się w sekundzie, ani też nie powoduje unieruchomienia przeciwnika. A łzawienie czy utrudnione oddychanie to nikła przeszkoda, żeby ktoś wyrządził Ci mocną krzywdę w ciągu kilku sekund po tym jak użyjesz swojej zabawki. To raz. Co do natomiast sankcji karnej za eksces intensywny - czyli nieadekwatność środków obrony w stosunku do zagrożenia - to po pierwsze orzecznictwo się powoli acz sukcesywnie zmienia na korzyść tych, którzy się bronią a po drugie - szykują się zmiany w KK, zgodnie z którymi rażące jedynie przekroczenie granic obrony koniecznej będzie karalne (w uproszczeniu). Ostatnia rzecz, którą dobrze byś wziął sobie do serca to taka tajemna informacja, że jak napada Cię trzech typów z nożami, to oddajesz grzecznie ajfona, porftel i sikora, a gdyby chcieli Cię wyr*chać to ściągasz spodnie. Nie obronisz się gołymi rękoma ani pieprzem przed nożem. Koniec i kropka Mało tego - z reguły tez nie obronisz się nawet przed jednym typem z nożem. Chyba, że masz klamkę ze sobą....

Co do tego, że w USA każdy murzyn ma pod koszulą klamkę... "U nas" starą CZkę można kupić za półtora kafla, a jak ktoś jest cierpliwy to i nieprzestrzelanego glocka można za 5tke dostać. Więc weź pod uwagę, że ci co chcą mieć klamkę przy sobie - po prostu będą ją mieli....

A co do samego tematu i samego zdarzenia...cholernie przykre. O ile jestem za ułatwieniami w dostępie do broni (wymóg niekaralności, psychotesty, wiek, nieposzlakowana opinia), o tyle, jak ktoś tu już zauważył, to nawet gdyby połowa uczestników miała przy sobie M16 to i tak nic by nie zdziałali.

mlody118

2017-10-02, 23:41
coldblood16 napisał/a:

Pojawiają się plotki, że sprawca afery w Las Vegas jest konwertytą na islam - info . Jeśli to prawda, to biały właśnie zrobił najlepszy zamach terrorystyczny dla pastuchów od nastania ISIS. Zawsze myślałem, że araby to ch*jowo robią, bo są tępe i im w sumie słabo wychodzi. Życie przyznaje mi rację. Chłop pomyślał, zaplanował i osiągnął efekt znacząco lepszy. ch*j mu w dupę tak czy inaczej ale o czym to świadczy?



noo chyba ten w Paryżu był tym najlepszym zamachem...

luxpiotr

2017-10-03, 00:12
biala20 napisał/a:

Ba, gdyby obywatele mieli broń, zastrzelili by napastnika!

Ty mówisz poważnie? Przecież on strzelał z budynku. Mieli ustrzelić go z pistoletów? Bądźmy poważni...
Poza tym trzeba znać pozycję strzelca a wątpię czy w tym bajzlu ktoś go zauważył

Adrian92

2017-10-03, 00:32
Takie długie serie i tylko 50 zabitych? k***a, z całym szacunkiem ale słabo. Być w tłumie, nak***iac z karabinu i zajebac tylko 50 ludzi.