18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zamach w Las Vegas

~Angel • 2017-10-02, 11:07
Podczas koncertu muzyki country w okolicy hotelu Mandalay Bay w Las Vegas doszło do strzelaniny. Co najmniej 20 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych - poinformowała lokalna policja. Zastrzelony przez siły bezpieczeństwa został także domniemany napastnik.

EDIT: Bilans 59 ofiar i 515 rannych











Edit:
Państwo Islamskie przyznało się do ataku w Las Vegas. W komunikacie czytamy, iż sprawca "jest żołnierzem kalifatu, który kilka miesięcy temu przeszedł na islam".



spoiler

Acerad

2017-10-02, 15:04
Nutzz napisał/a:

elem z bronią jest was w stanie obronić tylko dobry obywatel z bronią?"
Żal ameb które twierdzą, że ktoś mógł go zastrzelić.
I k***a komentarze, że "wybrał koncert, bo jest obszarem, no-carry". No tak. Bo ludzie noszą w spodniach M40-tki.



Wystarczy wystrzelić w czyjąś stronę parę nabojów, żeby wymusić przerwanie ognia - to jest naturalny ludzki odruch, że jak do Ciebie strzelają to się chowasz. A to już wystarczy do tego, żeby przerwać potok ofiar.

A co do noszenia ar15 w gaciach, żaden problem - kto będzie chciał zabić ten zabije. Wszystkie takie strzelaliny gdzie ginie dużo osób odbyły się w tzw. "gun-free zone'ach". Bo morderca inaczej by padł zanim by zdąrzył oddać więcej niż parę strzałów.




A tak w ogóle to policja w pokoju tego typa znalazła 8 różnych gnatów. Więc gościu po prostu strzelał po kolei z każdej załadowanej broni którą wniósł.

picolo

2017-10-02, 15:04
Pewnie za głośno grali.

mojo90

2017-10-02, 15:27
Ja jestem przeciwnikiem posiadania broni. Najlepsze wyjście to obowiązek udania się na strzelnicę np. 2 razy do roku (nie ma cię w robocie, ale masz normalnie płacone jakbyś pracował). Dobrze chronione lokalne magazyny z bronią na terenie jednostek wojskowych. Na czas wojny wydawanie broni przeszkolonym cywilom. To jest rozsądny kompromis, na czas pokoju nikt broni nie potrzebuje. Nawet jak cię ktoś okrada to lepiej stracić dobytek niż wdawać się w strzelaninę z bandziorami i stracić życie.

Wy nie wiecie jacy w stanach żyją popie**oleńcy na punkcie broni. Niektórzy ludzie mają po kilkadziesiąt sztuk broni - karabiny, pistolety. 99,9% nigdy nie będzie miało potrzeby żeby skorzystać z choćby jednej sztuki broni, ale skoro jest i się wydało kasę, to szkoda żeby się marnowało i szuka się pretekstu do użycia... Nie zdziwiłbym się jakby dziadek miał raka albo z innego powodu umierał i postanowił zrobić użytek ze swojej artylerii, dobrze się zabawić, co by nie umrzeć ze świadomością, że arsenał mu się do niczego w życiu nie przydał. Nie zdziwiłbym się też gdyby przej***ł w kasynie oszczędności i postanowił odegrać się na oszustach i odejść z hukiem. Samobójstwo nie wystarczy dla ch*ja z wielkim ego.

Ktoś napisał, że bandzior jak będzie chciał zdobyć broń to i tak zdobędzie. Zgodzę się, ale musi być bardzo zdeterminowany, a zakaz posiadania do broni to sito, które przesieje pewnie 90% takich chorych umysłów. Jest takie powiedzenie: "okazja czyni złodzieja". Nie widzę powodu dla którego okazja miałaby nie uczynić mordercy jeśli do sklepu po karabin idzie się jak po bułki.

mcjakubson

2017-10-02, 15:38
Zawsze smieje sie z teorii spiskowych, ale tu strasznie smierdzi ustawką. Lewacy w stanach będą mieli argument na poparcie tezy, ze to biali mordują najwięcej a polityka trumpa dotyczaca zakazu wjazu muzułmanom do stanow nic nie daje. Clinton i cała lewica na tym baaaaardzo skorzysta, nie tylko w usa ale i w europie. Komunizm nadchodzi :)

x2345x

2017-10-02, 15:44
Ktoś chyba nie lubi muzyki country :D

KrólikBugs

2017-10-02, 15:46
Wy jesteście kretynami ludzie, co to śmieją się z prawa do posiadania broni. W tej konkretnej sytuacji nikt nie mógł go unieszkodliwić bo strzelał z j***nego wieżowca. To nie była sytuacja jak we Francji gdzie typki z karabinków strzelali do ludzi z kilku metrów. Gdyby ten dziad ustawił się gdzieś na ulicy to tak długo by sobie nie postrzelał.

gregstress111

2017-10-02, 16:12
To są chore jednostki,jak Timothy McVeigh,czy komunistyczna partyzantka z Columbii,tacy ludzie,jakby nie mordowali,to byli by nikim...

chetek

2017-10-02, 17:00
Ależ duperki w kowbojkach są sexy!

BrianGriffin

2017-10-02, 17:21
Ludzie pod presją nie mają nic do stracenia. Trzeba przyznać, że nieźle to koleś zaplanował.

RedIsGood

2017-10-02, 17:23
janlew napisał/a:

Antytrumpista i lewak strzelał :D nieźle.



No i dobrze :mrgreen:

Do prawilnych śmieci trzeba strzelać jak do świń.

Czekam kiedy w Polsce ktoś zrobi czystki na koncercie disco-polo :mrgreen:

freaky

2017-10-02, 17:34
RedIsGood napisał/a:

Do prawilnych śmieci trzeba strzelać jak do świń.

Czekam kiedy w Polsce ktoś zrobi czystki na koncercie disco-polo :mrgreen:


Lepiej i praktyczniej na Woodstocku. Byłaby to czystka w dowolnym znaczeniu.

lakeroll

2017-10-02, 18:06
Wykorzystywanie tej sytuacji jako argumenty lewej czy prawej strony świadczy o waszym sp***oleniu umysłowym, w tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia, wśród ofiar są osoby które miały karabiny w samochodach jak te które ich nie miały i co z tego? Wąchają kwiatki od spodu. Mnie bardziej interesuje jak długo wynajmował pokój strzelec, jak wyglądają nagrania z monitoringu, 10 karabinów musiał jakoś przenieść i nikt nie zwrócił na to uwagi?

Adolf

2017-10-02, 18:14
Ten miły starszy pan musiał bardzo nie lubić country :roll:

Oslo, Dan Blizerian mało nie dostał kulki

coldblood16

2017-10-02, 18:17
Pojawiają się plotki, że sprawca afery w Las Vegas jest konwertytą na islam - info . Jeśli to prawda, to biały właśnie zrobił najlepszy zamach terrorystyczny dla pastuchów od nastania ISIS. Zawsze myślałem, że araby to ch*jowo robią, bo są tępe i im w sumie słabo wychodzi. Życie przyznaje mi rację. Chłop pomyślał, zaplanował i osiągnął efekt znacząco lepszy. ch*j mu w dupę tak czy inaczej ale o czym to świadczy?