18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Masz 16 lat, możesz zmienić płeć

szereg0wy • 2013-02-05, 17:34


Do Sejmu trafił projekt ustawy u ustalaniu płci autorstwa Anny Grodzkiej - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Nowe prawo dawałoby możliwość szybkiej zmiany płci metrykalnej zapisanej w dokumentach każdemu, kto ukończył 16 lat.
Ruch Palikota kwestionuje określanie płci przy urodzeniu dziecka na podstawie dwóch kryteriów: wyglądu narządów płciowych niemowlęcia i badań genetycznych. Od płci metrykalnej ważniejsza miałaby być tzw. tożsamość płciowa - "utrwalone, intensywnie doświadczane odczuwanie i przeżywanie własnej płciowości, które odpowiada lub nie płci metrykalnej".

"Urzędnicy nie mogą narzucać płci"

Ustawa dawałaby prawo przyspieszonego uzgodnienia płci metrykalnej i tożsamości płciowej. Wystarczyłby wniosek złożony do sądu okręgowego, z załączonym oświadczeniem o niezgodności płci metrykalnej i tożsamości oraz orzeczeniem dwóch lekarzy specjalizujących się w psychiatrii i seksuologii. Prawo do formalnej zmiany płci miałaby każda osoba po ukończeniu 16. roku życia. Zdaniem posłów RP tożsamość płciowa kształtuje się właśnie do tego czasu. - Urzędnicy nie powinni odgórnie narzucać, czy ktoś jest chłopcem czy dziewczynką - uzasadniają posłowie RP.

Projekt zakłada, że zmiana zapisu w dokumentach nie byłaby uzależniona od przeprowadzonych wcześniej zabiegów medycznych i kuracji hormonalnych. Oznaczałoby to, że osoba pozostająca pod względem fizycznym mężczyzną otrzymywałaby nowy akt urodzenia oraz dokumenty wystawione na kobietę potwierdzające zmianę imienia i nazwiska.

Cały tekst w dzisiejszej Rzeczpospolitej

Kupa_w_majtkach

2013-02-06, 07:13
@Loaloa

Przedstawiasz swoją osobą typowego widza TVN'u, i czytelnika gazety.pl. Wiek-66 oczywiście zmyślony, przyjmuję, że masz okolo 16-20 lat, bo ktos w wieku 66 lat miałby szacunek do polskiej tradycji (chybaże byłby komuchem). Odpie**olcie się w końcu od Kościoła,bo jakoś wcześniej nikomu on nie przeszkadzał, a wy podchwyciliscie jakies pie**olenie z zachodu i gówno zaczyna śmierdziec.
(dopiero wstałem, wybaczcie wszelkie błędy logiczne)

Btw. mój temat poleciałod razu do sucharów: http://www.sadistic.pl/partia-janusza-palikota-chce-pomoc-kolejnej-grupie-vt173655.htm

Raar

2013-02-06, 07:19

marcin9002

2013-02-06, 07:53
W czasach kiedy na świecie szaleje kryzys finansowy, w Polsce rośnie bezrobocie w każdej sferze wiekowej, ludzie nie mają za co żyć bo ich płace są głodowe cały rząd (460 pOsłów) woli zajmować się sprawami pedałów,transów i innych dewiantów :| nasz kraj zmierza ku katastrofie, a chyba nie o to nasi dziadkowie czy ojcowie walczyli. Tak jak już ktoś wspomniał, Grecy czy Hiszpanie mają odwagę wyjść na ulice i walczyć o swoje, niestety u nas jedyną formą sprzeciwu są skromne kilkugodzinne strajki ostrzegawcze (ostatni przykład-kolej). Jest nas ponad 36mln! to w NAS jest siła! nie w tych 460 pOsłach z Wiejskiej! Nasz rząd od kilku kadencji składa się z pajaców i marionetek szefów partii zamiast z kompetentnych specjalistów. Po co dokarmiać 100 senatorów którzy i tak nic nie robią dla państwa tylko siedzą na stołkach i zbierają szmal? Po co dokarmiać 460 debili którzy pojawiają się w pełnym składzie na sali tylko kiedy pada dyskusja na temat ich przyszłości lub ich pensji? Po co dokarmiać bandę pracowników administracji publicznej? Ludzie do w NAS jest ta siła! Pokażmy że potrafimy walczyć o swoje! Bo nikt z nas nie chce chyba obudzić się za parę lat z ręką w nocniku kiedy pomiatać tobą będzie transmuzłumanin i będziesz zarabiał 100ojro Tygodniowo :|

mo...........et

2013-02-06, 08:01
a niech se szybko metrykalnie płeć zmieniają ,tyle że powinno być to możliwe od 18 roku życia kiedy to niby w świetle prawa zaczynasz być odpowiedzialnym prawnie za siebie. W czym ma mi to przeszkadzać? Co mnie obchodzi, czy ktoś ma M czy K w dowodzie jako płeć wpisane.

Smutas

2013-02-06, 08:05
Co to tu robi? Może zbyt delikatny jestem, ale jak widzę foto tego czegoś, to bym to na harda wrzucił. :-)

hueip8

2013-02-06, 08:11
Widzicie podobieństwo :)

Skądinąd

2013-02-06, 08:13
Wy się zastanawiacie, czemu rząd was tak dyma? Ja wam powiem, bo dla mnie to oczywiste: jesteście tak bezdennie głupi, że można wam wcisnąć każdą głupotę. Dowodem na to jest wasza reakcja na tej materiał, który przedstawia sprawę nierzetelnie, sugerując reakcję na pomysł posłanki Grodzkiej. Kto z was sięgnął po projekt ustawy, który dostępny jest w internecie? Kto z was sprawdził, co właściwie autorka miała na myśli, a dopiero potem rzucał tu k***ami, zbokami i ch*jami?

Boję się kraju, w którym 15,16-latkowie mają poglądy ekstremistyczne, naprawdę. Boję się, co będzie z Polską za kilka lat, kiedy część z was pójdzie do polityki i będzie wypowiadać się publicznie w tym tonie, co tutaj (a przy was "prof." Pawłowicz to będą wyżyny retoryki). Tu nie chodzi o same poglądy (bo można mieć każde, nawet najbardziej irracjonalne - w końcu mamy to zagwarantowane w Konstytucji), ale o poziom dyskursu, który sobą reprezentujecie. Dla normalnych ludzi, wygłaszanie swojego zdania na tym poziomie jest nie do przyjęcia, nawet jeśli są one samo w sobie akceptowalne. Dla was wstrzymanie się z reakcją to słabość. Nikt z was nie pomyśli, że kłapanie dziobem bez znajomości tematu (to się tyczy wszystkich spraw, nie tylko tej konkretnej) robi z człowieka durnia i ignoranta.

Kończąc moją wypowiedź, można z wami zrobić cokolwiek, bo łykacie jak młode pelikany każde, nawet najbzdurniejsze info z mediów, a niczego nie szukacie na własną rękę. A rząd tylko zaciera rączki, bo dano wam właściwie niekontrolowany internet, gdzie możecie się - prawie - bezkarnie wyżyć, a przy okazji politycy ładnie wam wszystko w główkach poukładają. Gdyby politycy kolektywnie napluli narodowi na łby, a w internecie media podały, że deszcz padał - jeszcze byście się cieszyli, że klęski nieurodzaju w tym roku nie będzie.

Dakanred

2013-02-06, 08:22
ch*j jej wwww.... ehm dupe!

Ork.Fajny

2013-02-06, 08:28
Do wszyscy pro-transioli:
Jego DNA i innych ludzi jasno wskazuje na płeć inną niż deklarują. Na dodatek, na przykładzie Grodzkiego, obecność większości ciała z genotypem 23XY nie pozwoli na jakiekolwiek poprawne działanie narządów 23XX. Nie chodzi tu o niezgodność tkankową bo to nie jest problemem, chodzi o to że męskość i żeńskość kontroluje spora ilość hormonów spoza "okolic" macicy czy jąder. A te nadal będą ustawione zgodnie z genotypem na produkcje przeciwnych hormonów i innych związków. Jakiekolwiek terapie genowe też nie są rozwinięte by usuwać całe chromosom, wstawiać nowe i szczerze mówiąc nie jestem pewny czy to będzie możliwe bo nie wiem jakim cudem będą wstanie upakować cały duży chromosom X do małego wirusowego kapsydu oraz jak stworzą enzym będący wstanie rozpoznać tylko ten chromosom 23Y/23X i go zdegradować.
Podsumowaując: nie da w żaden fizyczny sposób z transioli zrobić pełnoprawną kobietę/mężczyznę, więc dlaczego my ludzie, gatunek zwierzęcia obdarzonego inteligencją i posługującego się nauką które bawi się w rozumienie jak działa świat, mamy nazywać rzeczy inaczej niż się nazywają i zaprzeczać nauce...?

ypsilanti

2013-02-06, 08:37
Kolejna sprawa, która gówno mnie obchodzi. A najbardziej jak zwykle śmieszy ten bulwers sadoli. Fajnie poczytać z rana i się pośmiać.

Mom and Death

2013-02-06, 08:47
Rozwalają mnie ludzie którzy piszą "do tłumu" jak by byli, k***a, wrzechwiedzący i wrzechmogący :D Ładnie wam się pie**oli w głowach.

Ork.Fajny

2013-02-06, 08:53
Mnie rozwalają ludzie którzy w ramach wyśmiewania idei "do tłumu" całkowicie ignorują treść takiego tekstu. Świadczy to albo o byciu zakłamanym sk***ielem który będzie łgał i ignorował by tylko postawić na swoim albo ktoś jest głupi i nie rozumie co zostało tam napisane. Więc jak to jest?

Riffer

2013-02-06, 08:55
Loaloa napisał/a:

Nikt nikogo do niczego nie będzie zmuszał. Za to ludzie z konfliktem płci moga mieć ułatwioną operację zmiany płci i wszystkich dokumentów urzędowych z taką zmiana związanych. Nie rozumiem dlaczego chcecie narzucac swoją wolę innym i co was tak boli kto co robi ze SWOIM ciałem. Jesteście bandą kołtunów, niestety w większości bardzo młodych. Nie wiem czy się tym martwić, że w takim wieku jesteście już tak poj***ni, czy mieć nadzieję, że kiedyś uwolnicie wazych rodziców od przykrego obowiązku dokarmiania was, założycie własne rodziny i priorytetem stanie się zapewnienie tym waszym rodzinom bytu, a nie zaglądanie obcym osobom pod spódnicę czy do rozporka.



wez czlowieku co ty pie**olisz za glupoty, ja ci fiuta narzucilem czy tam p*zde, ale dobra h*j ktos chce obciac se fiuta spoko, sluchaj ale te cos zamiast k***a chociarz udawac ze dziala dla spoleczenstwa zeby bylo lepiej, to siedzi i jakies pedalskie ustawy wymysla i pobiera za to hajs. :idzwch*j:

gawron1987

2013-02-06, 08:56
Ja się tylko pytam czy ten kraj nie ma innych problemów? Bezrobocie, służba zdrowia, szkolnictwo, rolnictwo, budżet, gospodarka i kryzys trwający do 1945 roku to wg rządu nie problem, a ułatwianie zwyrodnialcom to teraz top temat na którym trzeba się skupić... W jakiej Polsce przyszło nam żyć?

Mom and Death

2013-02-06, 09:07
Cytat:

. Mnie rozwalają ludzie którzy w ramach wyśmiewania idei "do tłumu" całkowicie ignorują treść takiego tekstu. Świadczy to albo o byciu zakłamanym sk***ielem który będzie łgał i ignorował by tylko postawić na swoim albo ktoś jest głupi i nie rozumie co zostało tam napisane. Więc jak to jest?Świadczy to albo o byciu zakłamanym sk***ielem który będzie łgał i ignorował by tylko postawić na swoim albo ktoś jest głupi i nie rozumie co zostało tam napisane. Więc jak to jest?



Coś ci się chyba lekko popie**oliło. Nie chodziło mi o jakąś konkretną treść postów ale o to że wielu za bardzo się wywyższa i wybiela kosztem innych tak jakby byli jakimiś bogami z innej planety obserwujący ten marny świat z daleka a nie częścią tego społeczeństwa.