18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Masz 16 lat, możesz zmienić płeć

szereg0wy • 2013-02-05, 17:34


Do Sejmu trafił projekt ustawy u ustalaniu płci autorstwa Anny Grodzkiej - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Nowe prawo dawałoby możliwość szybkiej zmiany płci metrykalnej zapisanej w dokumentach każdemu, kto ukończył 16 lat.
Ruch Palikota kwestionuje określanie płci przy urodzeniu dziecka na podstawie dwóch kryteriów: wyglądu narządów płciowych niemowlęcia i badań genetycznych. Od płci metrykalnej ważniejsza miałaby być tzw. tożsamość płciowa - "utrwalone, intensywnie doświadczane odczuwanie i przeżywanie własnej płciowości, które odpowiada lub nie płci metrykalnej".

"Urzędnicy nie mogą narzucać płci"

Ustawa dawałaby prawo przyspieszonego uzgodnienia płci metrykalnej i tożsamości płciowej. Wystarczyłby wniosek złożony do sądu okręgowego, z załączonym oświadczeniem o niezgodności płci metrykalnej i tożsamości oraz orzeczeniem dwóch lekarzy specjalizujących się w psychiatrii i seksuologii. Prawo do formalnej zmiany płci miałaby każda osoba po ukończeniu 16. roku życia. Zdaniem posłów RP tożsamość płciowa kształtuje się właśnie do tego czasu. - Urzędnicy nie powinni odgórnie narzucać, czy ktoś jest chłopcem czy dziewczynką - uzasadniają posłowie RP.

Projekt zakłada, że zmiana zapisu w dokumentach nie byłaby uzależniona od przeprowadzonych wcześniej zabiegów medycznych i kuracji hormonalnych. Oznaczałoby to, że osoba pozostająca pod względem fizycznym mężczyzną otrzymywałaby nowy akt urodzenia oraz dokumenty wystawione na kobietę potwierdzające zmianę imienia i nazwiska.

Cały tekst w dzisiejszej Rzeczpospolitej

maniekslupsk

2013-02-06, 11:57
Sie k***a w dupach poj***ło!!! Ja wiem, że wojna to wyjście najgorsze z najgorszych ale czasami mysle ze w tym kraju wojna by sie przydała (najlepiej domowa). Zniknęli by pedałki w rurkach, feminy, ciapate (u mnie w mieście jest gromadka jak narazie spokojna), transdziwolągi i można wymieniać w nieskończoność. Czu aby napewno nasz "rozwój" idzie w dobrym kierunku...16 letnia baba z ku*asem..tak to wkrótce urzeczywistni się. Na pohybel sk***ysynom!!!! Ale się rozpisałem. Idę fapać

Plecionkarz

2013-02-06, 12:00
Teraz to nawet nie trzeba będzie walczyć o prawo do małżeństw pedałów. Po prostu jeden pójdzie powiedzieć, że jest kobietą i już sobie będą mogli się żenić i adoptować.

Heilotes

2013-02-06, 12:06
Aktualnie aby zmienic plec nalezy miec 18 lat byc pod stala opieka psychologa i seksuologa i jest jakis okres obserwacji chyba rok albo dwa w ktorym pacjent musi cigle chciec zmienic plec, wykazywac inicjatywe przechodzic pozytywnie odpowiednie testy...Naprawde nie ma w tym nic zlego i ta ustawa na pewno nie przejdzie...to nie jest decyzja na 5 minut "chce pieska - chce cycki" a tym bardziej decyzja ktora mozna podjac w wieku 16 lat. Prawda jest taka ze te osoby ktore chca zmienic plec naprawde sie mecza, walcza same ze soba i najczesniej jest to uczucie ktore im towarzyszy juz od najmlodszych lat.Czekaja zazwyczaj z niecierpliwoscia na te 18 lat ale niech to bedzie poprzedzone rzetelnymi opiniami fachowcow a nie na ich widzimisie

go...........11

2013-02-06, 12:19
Ja pie**ole, co tu się dzieje do k***y nędzy. Pedały i debile rządzą tym krajem.

ka...........30

2013-02-06, 12:19
by się k***a za gospodarkę wzięli!

galanonim

2013-02-06, 12:22
k***a, teraz najwazniejszy problem to zmiana płci. niech ten ruch wypie**ala z sejmu bo bezuzyteczny jak cale lewactwo

gadom

2013-02-06, 12:32
Wszyscy dajecie sobie zawracać głowę takim gównem, a tutaj właśnie o to chodzi. Martwcie się rzeczami nieistotnymi, a nasze "elity" właśnie robią kolejny niezły przekręt, albo znowu ktoś "popełnia samobójstwo".

Kłóćcie się dalej, Polaczki... :trzesieee:

jeloo

2013-02-06, 12:52
Homoseksualizm i inne dewiacje seksualne można leczyć.


BadAttitude

2013-02-06, 13:21
gadom napisał/a:

Kłóćcie się dalej, Polaczki...



Nie rozumiem tej nowej mody na używanie słowa "Polaczki". Rozumiem, że kiedyś chcąc ubliżyć niewykształconym, prostym ludziom mówili tak Niemcy. Rozumiem, że w języku angielskim też jest pejoratywnie zabarwione "Pollack". Ale żeby jeden Polak do innego Polaka mówił "Polaczku" i cieszył się że mu doj***ł? Co najmniej dziwne. Jednemu z drugim wydaje się, że są kosmopolitami, wykształconymi na "zachodnich" uniwersytetach, znającymi "języki wszelakie", posiadającymi w sobie całe wiadra tolerancji, nowoczesności, ąęizmu itp., itd. etc... Już tak was wszystkich dokumentnie otumanił ten popie**olony hameryko-korpo-syf, że faktycznie uważacie nazwanie kogoś Polaczkiem za najgorszą obelgę? k***a! A do własnego ojca tak byś powiedział? Nie przeszkadza ci ani trochę że do twojej babki/dziadka mówił identycznie jakiś nazistowski "bauer" kiedy przymusowo pracowali u niego czasem nawet nie za talerz przysłowiowej zupy? Naprawdę te nowe pokolenia są tak popie**olone, że jest im wszystko jedno? Aż się wierzyć nie chce... Mam nadzieję, że to tylko taka poza, żeby być "fajniejszym" i wybić się troszkę (zawsze, za wszelką cenę, natychmiast) przed szereg...

Robajson

2013-02-06, 13:28
W sumie to skoro Grockie chce być tak bardzo kobietą to temu czemuś mam do przekazania jeden przekaz:
Do garów k***a a nie do polityki!!!

TR000LAR!

2013-02-06, 13:36
BadAttitude napisał/a:



Nie rozumiem tej nowej mody na używanie słowa "Polaczki". Rozumiem, że kiedyś chcąc ubliżyć niewykształconym, prostym ludziom mówili tak Niemcy. Rozumiem, że w języku angielskim też jest pejoratywnie zabarwione "Pollack". Ale żeby jeden Polak do innego Polaka mówił "Polaczku" i cieszył się że mu doj***ł? Co najmniej dziwne. Jednemu z drugim wydaje się, że są kosmopolitami, wykształconymi na "zachodnich" uniwersytetach, znającymi "języki wszelakie", posiadającymi w sobie całe wiadra tolerancji, nowoczesności, ąęizmu itp., itd. etc... Już tak was wszystkich dokumentnie otumanił ten popie**olony hameryko-korpo-syf, że faktycznie uważacie nazwanie kogoś Polaczkiem za najgorszą obelgę? k***a! A do własnego ojca tak byś powiedział? Nie przeszkadza ci ani trochę że do twojej babki/dziadka mówił identycznie jakiś nazistowski "bauer" kiedy przymusowo pracowali u niego czasem nawet nie za talerz przysłowiowej zupy? Naprawdę te nowe pokolenia są tak popie**olone, że jest im wszystko jedno? Aż się wierzyć nie chce... Mam nadzieję, że to tylko taka poza, żeby być "fajniejszym" i wybić się troszkę (zawsze, za wszelką cenę, natychmiast) przed szereg...



Nowy w internetach?

pemb

2013-02-06, 13:39
"Urzędnicy nie mogą narzucać płci, to się zgodzę, ale przecież to Bóg wybiera dla nas płeć. "
Jaki bóg? Na oazę a nie sadistic.
Każdy ma prawo robić ze swoim ciałem co mu się podoba.

BadAttitude

2013-02-06, 14:05
TR000LAR! napisał/a:

Nowy w internetach?



Raczej nie ;) Ale wciąż nie mogę pogodzić się ze wszechogarniającym sk***ianizmem.

Jestę hipsterę a bycie zj***nym jest zbyt mainstreamowe :P