18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Masz 16 lat, możesz zmienić płeć

szereg0wy • 2013-02-05, 17:34


Do Sejmu trafił projekt ustawy u ustalaniu płci autorstwa Anny Grodzkiej - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Nowe prawo dawałoby możliwość szybkiej zmiany płci metrykalnej zapisanej w dokumentach każdemu, kto ukończył 16 lat.
Ruch Palikota kwestionuje określanie płci przy urodzeniu dziecka na podstawie dwóch kryteriów: wyglądu narządów płciowych niemowlęcia i badań genetycznych. Od płci metrykalnej ważniejsza miałaby być tzw. tożsamość płciowa - "utrwalone, intensywnie doświadczane odczuwanie i przeżywanie własnej płciowości, które odpowiada lub nie płci metrykalnej".

"Urzędnicy nie mogą narzucać płci"

Ustawa dawałaby prawo przyspieszonego uzgodnienia płci metrykalnej i tożsamości płciowej. Wystarczyłby wniosek złożony do sądu okręgowego, z załączonym oświadczeniem o niezgodności płci metrykalnej i tożsamości oraz orzeczeniem dwóch lekarzy specjalizujących się w psychiatrii i seksuologii. Prawo do formalnej zmiany płci miałaby każda osoba po ukończeniu 16. roku życia. Zdaniem posłów RP tożsamość płciowa kształtuje się właśnie do tego czasu. - Urzędnicy nie powinni odgórnie narzucać, czy ktoś jest chłopcem czy dziewczynką - uzasadniają posłowie RP.

Projekt zakłada, że zmiana zapisu w dokumentach nie byłaby uzależniona od przeprowadzonych wcześniej zabiegów medycznych i kuracji hormonalnych. Oznaczałoby to, że osoba pozostająca pod względem fizycznym mężczyzną otrzymywałaby nowy akt urodzenia oraz dokumenty wystawione na kobietę potwierdzające zmianę imienia i nazwiska.

Cały tekst w dzisiejszej Rzeczpospolitej

zavv

2013-02-05, 17:36
i teraz naprawdę nie wiem czy sobie jaja robisz czy to prawda...

to "jaja" to nie dosłownie...

kszmyd

2013-02-05, 17:38
Nie no aż musiałem konto założyć ,jak taki człowiek ma czelność i odwagę pokazywać się publicznie ?
To coś ma dzieci i stwierdziło ,że jednak będzie kobietą no WTF ja się pytam .
Nie kryję oburzenia i tak naprawdę jestem tolerancyjny , jak chcą to niech sobie żyją ale w uboczu , prywatnie a nie publicznie się pokazywać jaka to ze mnie fajna dupa jest . ale się spiąłem

Jo[H]nY

2013-02-05, 17:38
Grodzki ma głoś jak duszona parówka

wojtek95do

2013-02-05, 17:39
To już jest całkowita apokalipsa! Najpierw marsze gejów, a teraz to. No na miłość boską! Co się k***a dzieje w tej Polsce?

Robajson

2013-02-05, 17:39
@up Grockie nie Grodzki...

Dzimboludek

2013-02-05, 17:41
No bo pewnie dusi parówę w majtach wyszczuplających pod kiecką :D

JacobX14

2013-02-05, 17:41
Urzędnicy nie mogą narzucać płci, to się zgodzę, ale przecież to Bóg wybiera dla nas płeć.

Dz...........ak

2013-02-05, 17:42
Nie ma się czym bulwersować. Dzięki temu będziemy mieli nad Wisłą drugą Tajlandię, a tak ubóstwiane przez wszystkich sadoli baby z ku*asami staną u nas towarem łatwo dostępnym. Hard też się pewnie wzbogaci się o dziesiątki tematów. :D

osa79

2013-02-05, 17:43
Uuu widzę że się we łbach nie pomściło ^^

Le_Kloszard

2013-02-05, 17:43
No tak, bo to jakiś urzędas przypina małemu dziecku ch*ja albo p*zdę jak mu się podoba... A ten parchaty komunistyczny babochłop się w ogóle na oczy nie powinien pokazywać, zamiast tego ma czelność kandydować na jakieś ważniejsze stanowiska.
No po prostu k***A MAĆ.
Na takich sk***iałych lewackich debili nie ma już rady. Proponuję im skorzystać z ich upragnionego prawa - eutanazji.

Magik2501

2013-02-05, 17:51
Temat zastępczy. Kolejny. Nie ma szans żeby to przeszło, najmniejszych, ma zrobić wrzawę wśród ludzi, żeby się czymś zajęli.
Jarek ostatnio nie zrobił nic z tego można zrobić by aferę (źle zapięta marynarka, rozczochrane włosy itp.), to trzeba kombinować. Nie ma lekko.

marduk6

2013-02-05, 17:55
szczerze mowiac to niech ona(on) wyp***a**** z tego sejmu razem z tymi pomyslami, do rzadzenia narodem potrzeba madrych glow, a zajmowanie sie ustawami o zmianie plci ... no ja pierd****

Loaloa

2013-02-05, 17:55
Nikt nikogo do niczego nie będzie zmuszał. Za to ludzie z konfliktem płci moga mieć ułatwioną operację zmiany płci i wszystkich dokumentów urzędowych z taką zmiana związanych. Nie rozumiem dlaczego chcecie narzucac swoją wolę innym i co was tak boli kto co robi ze SWOIM ciałem. Jesteście bandą kołtunów, niestety w większości bardzo młodych. Nie wiem czy się tym martwić, że w takim wieku jesteście już tak poj***ni, czy mieć nadzieję, że kiedyś uwolnicie wazych rodziców od przykrego obowiązku dokarmiania was, założycie własne rodziny i priorytetem stanie się zapewnienie tym waszym rodzinom bytu, a nie zaglądanie obcym osobom pod spódnicę czy do rozporka.