18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Masz 16 lat, możesz zmienić płeć

szereg0wy • 2013-02-05, 17:34


Do Sejmu trafił projekt ustawy u ustalaniu płci autorstwa Anny Grodzkiej - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Nowe prawo dawałoby możliwość szybkiej zmiany płci metrykalnej zapisanej w dokumentach każdemu, kto ukończył 16 lat.
Ruch Palikota kwestionuje określanie płci przy urodzeniu dziecka na podstawie dwóch kryteriów: wyglądu narządów płciowych niemowlęcia i badań genetycznych. Od płci metrykalnej ważniejsza miałaby być tzw. tożsamość płciowa - "utrwalone, intensywnie doświadczane odczuwanie i przeżywanie własnej płciowości, które odpowiada lub nie płci metrykalnej".

"Urzędnicy nie mogą narzucać płci"

Ustawa dawałaby prawo przyspieszonego uzgodnienia płci metrykalnej i tożsamości płciowej. Wystarczyłby wniosek złożony do sądu okręgowego, z załączonym oświadczeniem o niezgodności płci metrykalnej i tożsamości oraz orzeczeniem dwóch lekarzy specjalizujących się w psychiatrii i seksuologii. Prawo do formalnej zmiany płci miałaby każda osoba po ukończeniu 16. roku życia. Zdaniem posłów RP tożsamość płciowa kształtuje się właśnie do tego czasu. - Urzędnicy nie powinni odgórnie narzucać, czy ktoś jest chłopcem czy dziewczynką - uzasadniają posłowie RP.

Projekt zakłada, że zmiana zapisu w dokumentach nie byłaby uzależniona od przeprowadzonych wcześniej zabiegów medycznych i kuracji hormonalnych. Oznaczałoby to, że osoba pozostająca pod względem fizycznym mężczyzną otrzymywałaby nowy akt urodzenia oraz dokumenty wystawione na kobietę potwierdzające zmianę imienia i nazwiska.

Cały tekst w dzisiejszej Rzeczpospolitej

Ronoaro

2013-02-05, 18:00
muahahahahahahaha poseł Bęgowski, ma jaja (tzn. nie ma jaj) by za publiczne pieniądze pie**olić takie głupoty.

Macie to na co głosowaliście, którzy sadole się teraz przyznają, że głosowali za r*chaczmi Palikota?

BM_

2013-02-05, 18:05
Wstyd mi że moim reprezentantem w Parlamencie RP jest "pan" którego jedynym zadaniem jest odciąganie uwagi od spraw ważniejszych niż związki partnerskie,zmiany płci itp.Ten człowiek jako małpa na kiju,bądz swoisty wentyl bezpieczeństwa skutecznie spełnia swoje zadanie.Wiadomym jest że w obecnych czasach najistotniejszą sprawą jest kwestia regulacji prawnej kto może się wykastrować a kto nie,kto by się przejmował biedą i defraudowanymi milionami samowolą urzędników i bezczelnością kleru.

Wdr

2013-02-05, 18:11
@up Loaloa bo k***a nie mam zamiaru mieć na ulicy w sklepie w knajpie zj***nych dewiacji typu koleś z ku*asem udającym babę ch*j mnie interesuje że kogoś jara chodzenie w damskich łaszkach albo męskich to świadczy o tym że coś jest na rzeczy z głową i jest zdeczka poj***nym jeśli już chcesz takim być to wypie**alaj gdzieś gdzie możesz to robić bez problemu to jest Polska a ja nie chce w swoim kraju chodzących pedałów prowokujących do nienawiści nie chce aby moje dzieci oglądały tak zj***ne ryje! jak masz k***a zapewnić byt swoim rodzicom jak w tym Kraju ledwo co ludzie żyją LUDZIE opamiętajcie się bo rozkradają Nasz Kraj na lewo i na prawo j***ne tłuste mordy w sutannach dostały już tyle Polskiej ziemi tyle kasy że to się w pale nie mieści a Wy zamiast coś z tym zrobić to siedzicie cicho i ch*ja robicie śmiejecie się z Greków Hiszpanów a oni mają odwagę wyjść na ulicę i protestować przeciwko niesprawiedliwości władz a Wy co? ch*ja robicie dajecie się r*chać w dupę przez pozorną władzę pozwalacie temu czemuś grodzkiemu robić cyrk w Państwie sejmie a wiadomo że to stary komunista zachowujecie się jak wielka banda upośledzonych ludzi którzy nic nie robią bo tak i ch*j zachowujecie się jak banda hien która jebie swojego Rodaka za byle co chociaż nie bo hieny przejawiają zachowania stadne a Wy nie zamiast się kłócić między sobą zjednoczcie się bo inaczej sprzedadzą Was z resztkami tego Kraju! jak wprowadzą ustawę o pomocy innych Krajów na Naszym terytorium to skończy się to tym że wyjdziecie na ulicę a tłumić Was przyjadą Ruskie albo inne ścierwa jak w stanie wojennym! gdzie Wy do ch*ja macie poczucie godności i honoru!!?? mogę się założyć o kratę wódki że gdyby Nasi pradziadowie królowie Polski powstańcy widzieli do czego doprowadzi Wasza bierność nie oddawali by życia bo po ch*j? jak dziś Polska to tylko nazwa i nic więcej!!

Xiem

2013-02-05, 18:17
To trzeba leczyć, a nie legalizować.

Lunas1

2013-02-05, 18:27
baba z ptakiem fapować!!!

Loaloa

2013-02-05, 18:37
@ Wdr

Naprawdę trudno się czyta taką sraczkę umysłową, jaką byłeś łaskaw z siebie wydalić. Nie wiem czy wprowadzasz ludzi w błąd celowo, czy jesteś niedouczony i nie odróżniasz transwestytów od transseksualistów. To, że mamy nieudolny rząd i że tłuste świnie w sutannach nakradły się i ciągle im mało to wszystko prawda. Nie to jest jednak tematem tej wstawki i nie mam pojęcia jak ma się dyskryminacja transseksualistów, którą tu polecasz do powyższych problemów i ich rozwiązania. Wk***ia cię Tusk, a nie mogąc odegrać się na nim przelewasz swoją nenawiść na grupe jeszcze słabszą i pozbawioną części praw człowieka.

Blade ziele

2013-02-05, 18:37
@Wdr - popieram kolego twoją wypowiedź.
Brakuje mobilizacji, wodza i przede wszystkim odwagi. Jesteśmy potomkami Słowian a pozwalamy się zniszczyć... Ale to wasza wina j***ni lewaccy wyborcy. ch*j wam w dupę to przez was ten kraj idzie na dno.

Bazyliusz

2013-02-05, 18:45
Ten kraj już dawno poszedł na dno skoro tacy ludzie jak ten/ta/to jest posłem RP. Pewno panu Annie chodzi o to żeby sami/same transy w Sejmie siedziały k***a mać !!!!

Ka...........es

2013-02-05, 18:52
@ Wdr
Również popieram Twoją wypowiedź. Nic dodać nic ująć..

@ Loaloa
Zajebistą sprawą będzie iść na jakaś imprezę i podrywać jakąś panienkę która nią nawet nie będzie. Wszystko można zrozumieć ale nie laski z k**asem... Lubisz takie to jedź do innego kraju ....

HAL-9000

2013-02-05, 19:22
Czy to jeszcze jest ta Polska w której się urodziłem?
Co te k***y w garniturach robią z tym krajem...

obrus

2013-02-05, 19:23
Polacy ile jeszcze 460 osłow bedzie nami pomiatać

EudezetReprezent

2013-02-05, 20:00
popie**olony transwest ani to facet ani baba

TomdeX

2013-02-05, 20:07
Ja tam pie**ole być tolerancyjny... j***ne transy mówią na normalnych, że ich nie tolerują, a sami patrzą na niektóre pary spod łba. To samo tyczy się murzynów, najlepiej jakby ich nie tykać, ale oni mogą do nas strzelać, wyzywać od białasów itd. pie**ole to po prostu...