18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Masz 16 lat, możesz zmienić płeć

szereg0wy • 2013-02-05, 17:34


Do Sejmu trafił projekt ustawy u ustalaniu płci autorstwa Anny Grodzkiej - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Nowe prawo dawałoby możliwość szybkiej zmiany płci metrykalnej zapisanej w dokumentach każdemu, kto ukończył 16 lat.
Ruch Palikota kwestionuje określanie płci przy urodzeniu dziecka na podstawie dwóch kryteriów: wyglądu narządów płciowych niemowlęcia i badań genetycznych. Od płci metrykalnej ważniejsza miałaby być tzw. tożsamość płciowa - "utrwalone, intensywnie doświadczane odczuwanie i przeżywanie własnej płciowości, które odpowiada lub nie płci metrykalnej".

"Urzędnicy nie mogą narzucać płci"

Ustawa dawałaby prawo przyspieszonego uzgodnienia płci metrykalnej i tożsamości płciowej. Wystarczyłby wniosek złożony do sądu okręgowego, z załączonym oświadczeniem o niezgodności płci metrykalnej i tożsamości oraz orzeczeniem dwóch lekarzy specjalizujących się w psychiatrii i seksuologii. Prawo do formalnej zmiany płci miałaby każda osoba po ukończeniu 16. roku życia. Zdaniem posłów RP tożsamość płciowa kształtuje się właśnie do tego czasu. - Urzędnicy nie powinni odgórnie narzucać, czy ktoś jest chłopcem czy dziewczynką - uzasadniają posłowie RP.

Projekt zakłada, że zmiana zapisu w dokumentach nie byłaby uzależniona od przeprowadzonych wcześniej zabiegów medycznych i kuracji hormonalnych. Oznaczałoby to, że osoba pozostająca pod względem fizycznym mężczyzną otrzymywałaby nowy akt urodzenia oraz dokumenty wystawione na kobietę potwierdzające zmianę imienia i nazwiska.

Cały tekst w dzisiejszej Rzeczpospolitej

Sangfroid

2013-02-05, 20:53
Zróbmy jakąś ogólno narodowa ściepe i kupmy tym wszelkiej masci homosiom jakąś ładną wyspę niech tam żyją płaca podatki i ubuzpieczenie, niech pracuja na swoje i swoich "dzieci" emerytury, ja nie mam ochoty ani przypuszczam moje dzieci pracować na ich egzystęcje w wieku emerytalnym, albo niech zaczna płacic podwójne podatki i składki zus to wtedy nie mam nic przciwko związkom partnerskim i ich dewiacji, byle wara z mojego podwórka.

Wdr

2013-02-05, 22:52
Loaloa sraczkę to masz Ty a nie ja! urodziłem się w normalnym Kraju i w takim chce żyć mam dosyć tolerancji do pedałów transów i innej maści istot które domagają się mieć lepiej niż normalny obywatel tego Kraju w ch*ju mam tolerancje gdy normalny Obywatel zdrowy tego Kraju jest niszczony pomiatany przez Państwo z pozorną władzą pedały homosie i ch*j wie co same Nas zdrowych uczą do braku tolerancji a czemu? bo takie grodzkie k***a dostaje 12tys zł wypłaty za ch*j robienie taki biedroń czy ch*j wie jak on tam ma wali się w dupę po kątach i też dostaje 12tysi a zwykły Obywatel zapie**ala za 1500zł na umowie na tydzień z niepewną emeryturą pogadamy o tolerancji jak zwykli obywatele tego Kraju będą żyli normalnie a nie na krawędzi zapaści nerwowej! już dawno się wypisałem z bycia pseudo Polakiem bo dziś przepraszam za słowa nie chce obrazić Polaków ch*ja to daje! nie masz zapewnionej emerytury coś Ci się stanie to masz przej***ne bo SZ wali w ch*ja wiecznie strajkują i poziom leczenia jest podobny do Afrykańskich szamanów w własnym Kraju doczekałem się czasów że musiałem zrezygnować z Polskiego obywatelstwa po latach służby dla Kraju w własnym Kraju doczekałem się czasów gdzie pedały transi i ch*j wie co domagają się praw w momencie gdzie zwykły Polak jest traktowany jak gówno!

nie wyjechałem z Kraju bo kocham Polskę

BANNED

2013-02-05, 23:15
niedlugo w polsce bedzie jak w syrii

druh_boruch

2013-02-05, 23:54
w dupach sie poprzewracało.
16 to okres burzy hormonów, experymentów seksualnych, szukania mentorów i własnej drogi życiowej.
kura mać to najgłupszy okres życia.



potrzebuje transportu do warszawy. ładunek. wrażliwy na wstrząsy.

pisuar

2013-02-06, 01:00
pie**oli się w tym kraju.

Mom and Death

2013-02-06, 05:52
Wdr napisał/a:

@up Loaloa bo k***a nie mam zamiaru mieć na ulicy w sklepie w knajpie zj***nych dewiacji typu koleś z ku*asem udającym babę ch*j mnie interesuje że kogoś jara chodzenie w damskich łaszkach albo męskich to świadczy o tym że coś jest na rzeczy z głową i jest zdeczka poj***nym jeśli już chcesz takim być to wypie**alaj gdzieś gdzie możesz to robić bez problemu to jest Polska a ja nie chce w swoim kraju chodzących pedałów prowokujących do nienawiści nie chce aby moje dzieci oglądały tak zj***ne ryje! jak masz k***a zapewnić byt swoim rodzicom jak w tym Kraju ledwo co ludzie żyją LUDZIE opamiętajcie się bo rozkradają Nasz Kraj na lewo i na prawo j***ne tłuste mordy w sutannach dostały już tyle Polskiej ziemi tyle kasy że to się w pale nie mieści a Wy zamiast coś z tym zrobić to siedzicie cicho i ch*ja robicie śmiejecie się z Greków Hiszpanów a oni mają odwagę wyjść na ulicę i protestować przeciwko niesprawiedliwości władz a Wy co? ch*ja robicie dajecie się r*chać w dupę przez pozorną władzę pozwalacie temu czemuś grodzkiemu robić cyrk w Państwie sejmie a wiadomo że to stary komunista zachowujecie się jak wielka banda upośledzonych ludzi którzy nic nie robią bo tak i ch*j zachowujecie się jak banda hien która jebie swojego Rodaka za byle co chociaż nie bo hieny przejawiają zachowania stadne a Wy nie zamiast się kłócić między sobą zjednoczcie się bo inaczej sprzedadzą Was z resztkami tego Kraju! jak wprowadzą ustawę o pomocy innych Krajów na Naszym terytorium to skończy się to tym że wyjdziecie na ulicę a tłumić Was przyjadą Ruskie albo inne ścierwa jak w stanie wojennym! gdzie Wy do ch*ja macie poczucie godności i honoru!!?? mogę się założyć o kratę wódki że gdyby Nasi pradziadowie królowie Polski powstańcy widzieli do czego doprowadzi Wasza bierność nie oddawali by życia bo po ch*j? jak dziś Polska to tylko nazwa i nic więcej!!




androgenius

2013-02-06, 06:30
A pysk ma sk***iel faktycznie jakby go dziesięć razy z ringu znosili.

Ćwierćmózgi głosują to półmózgi rządzą. Pełnosprawni sie nie dostają, bo ćwierćmózgi ich nie rozumieją.

ja...........ze

2013-02-06, 06:46
k***a mać. Jakie jeszcze zboczenie do końca tego wieku będzie uznawane za normalne. Ja pie**olę, chyba zacznę walczyć o przywileje dla pedofilii, ot tak. Za zgodą rodziców dziecko będzie mogło związać się ze starym facetem. Dlaczego dyskryminować pedofilii? Oni też mają prawo do szczęścia jak geje i lesbijki. Zoofile także, w końcu co złego jest w seksie z psem/kozą. Przecież zwierze nie będzie miało urazu psychicznego. k***a mać, czemu my walczymy dla tych mniejszości? Na łeb nam wchodzą. Niedługo będzie jak w Anglii z muzułmanami. Przykro to mówić, ale przydałby się drugi Hitler co to wyczyści, jakaś wojna czy coś podobnego. Do takiego popie**oleństwa jeszcze doszło. Dobra niech te pojebusy robią sobie co chcą w łóżkach, z kim chcą, ale niech się tak nie obnoszą, niech nie proszą o normalne prawa, bo nie są normlnymi ludźmi. Niech ktos mnie teraz zjebie, że jestem zacofany i żyję w średniowieczu. Zobaczycie, jakie zboczeństwa i odchyły za naszych czasów zostaną uznane za normalne. Walczmy o prawa dla morderców, oni nie są chorzy, oni to robią dla przyjemności jak dwóch gejuchów sie jebie po dupach, tak morderca zabija. Ja to bym połączył. Mordercy niech zabijają gejów/lesbijki/transwestytów jak taką mają wolę i wszyscy będą zadowoleni.

Black Joker

2013-02-06, 06:48
W ´39 roku mieli na "takie coś" sposoby...

Ziga

2013-02-06, 06:49
Ja pie**ole :homer:

ja...........ze

2013-02-06, 06:49
@laloa

Konflikt płci k***a? O czym ty rozmawiasz? Odchył i wada w mózgu, naj***ne w głowie i tyle. Schizofrenie się leczy, a takim psycholom się mówi, że to normalne, że wydaje mu się, że jest babą. k***a ludzie! Jakby mnie się wydawało, że jestem koniem to by mnie zamkneli i zawiązali z tyłu rękawy, a tutaj jeszcze to legalizować? Nie ja sobie chyba coś zrobię!!!!!!!!!!!!

ryzwan91

2013-02-06, 06:50
Od nadmiaru władzy im się w dupach poprzewracało.

szaklowski

2013-02-06, 07:03
Kur*a, jak na niego patrzę to mnie na rzyganie zbiera !!

piotrekpiotrek

2013-02-06, 07:13
ja tu widze większe zło niż w dopalaczach czy innych używkach. to coś musiało zostać stworzone na potrzeby rządu