18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdyby nie było religii na świecie

majster0000 • 2013-03-31, 20:27
Jak wyglądał by wszechświat gdyby nie religia. Wizja według Family Guy'a :mrgreen:


cerastes

2013-04-01, 15:37
sidian napisał/a:



Zwłaszcza, że chrześcijanie rozj***li postępową cywilizację islamu. Polecam coś o krucjatach. Co tam dalej rozj***li chrześcijanie... Postępową cywilizację Chin (kolonizacja) oraz Ameryki Południowej (hekatomba).

Więc, drodzy chrześcijanie, raczcie wypie**alać ze swoimi farmazonami o rozwojowym chrześcijaństwie.



co do postępowości i religii islamu nie mam się co wypowiadać..
(ludzie mądrzy znajdą się w każdej społeczności, nie wątpię) ale jak będziesz skakał to ci obleje ryj kwasem solnym.. i ch*j kto mi zabroni ukarać innowierce ?

Brytyjka Katie Piper przed i po oblaniu kwasem



i jej angielski zazdrosny chłopak Daniel razem z angielskim kolegom który mu pomagał wymierzyć islamską sprawiedliwość !!








co do postępowych Chin.. mam nadzieję że nie zasiadałeś do polskiego stołu z okazji jakiś tam świąt .. hipokryto

za to pewnie polecisz wszystkim chińskie tradycyjne danie z ludzkiego płodu




A co do wierzeń plemion Mezoameryki.. człowieku jesteś sto lat za murzynami.. Kultura i religia Azteków do tej pory uważana jest za najkrwawszą i żądną ofiar jaką udało się zbadać ludzkości.. tam setkami mordowano ludzi w ofierze bóstw, wyrywając i zjadając żywcem ich narządy..


... :gilotyna:

ARMY12

2013-04-01, 15:38
Iron96

pogłaskaj jeszcze....tak lubię ...ooo tak ..jak mi dobrze ....łechtasz moje uszy

McMenel

2013-04-01, 15:43
Samudaripen_Porajmos napisał/a:

Jeśli chrześcijaństwo doprowadza do takiego zacofania to dlaczego Chiny, Irak, Afganistan czy Egipt nie są bardziej rozwinięte od np. USA, Kanady lub państw europejskich? przecież tam praktycznie nie ma chrześcijaństwa więc samochody powinny latać, miasta unosić się w powietrzu, a ludzie powinni być przyjaźni, mili, wykształceni, wolni i mądrzy. Jak dla mnie jehowska propaganda. NA STOS ! :chainsaw:


Ta to porównaj sobie jakie to wynalazki w analogicznym czasie przedstawiła chrześcijańska Europa w porównaniu do stosunkowo liberalnego jak na owe czasy półwyspu arabskiego. Już nie wspomnę o tym jak dużo do powiedzenia mieli Chińczycy w sprawach nauki. Przejedź się po półwyspie arabskim i zobacz tą architekturę która nawet dziś zadziwia. Arabowie wznosili budowle które nawet nie śniły się chrześcijanom. Sam meczet AL-Aksa robi piorunujące wrażenie. Chiny zaś nie muszę wspominać wprowadziły tak wielką liczbę wynalazków że trudno wymieniać. Proch jest chyba jednym z najważniejszych. Że o takich trywializmach jak pospolity makaron nie wspomnę. A już o Hindusach nie ma co mówić bo to naprawdę byli geniusze.
Co do sprawy słabego rozwinięcia tych obszarów to prosta sprawa. Wojny. Gdyby nie one ( często o podłożu religijnym ) dziś bylibyśmy o wiele lepiej rozwiniętą cywilizacją. Często w czasach krucjat i konkwisty standardem było palenie "pogańskich ksiąg". Niszczono czasami naprawdę ogromne zbiory wiedzy ludzkiej w imię jednego czy drugiego boga. Dlatego uważam iż każda religia jest zła.

Ork.Fajny

2013-04-01, 15:52
dozek napisał/a:

@ork.fajny Polsat miał anime dobre kilkanaście lat temu. O dziewczynkach lubie czasem obejrzeć ale oglądam też poważniejsze pozycje. Myślę że obejrzałem więcej pozycji niz ty jesteś w stanie wymienić.


Nie jestem wstanie żadnej pozycji dobrej wymienić bo takich nie ma. Japońce nie mają talentu do sensownych fabuł żadnego rodzaju rozrywki jaki tworzą. Prócz sadystycznych reality-show.

dozek napisał/a:

Z tymi wartociami może troche przesadziłem, jednakże podstawowa różnica to taka że shinto nie nakazuje nawracać niewiernych na swoją wiarę. Dodatkowo mają politeizm.


Czyli twój argument można skreślić, tak?

dozek napisał/a:

W sumie to masz racje. Ale niesmak po tamtych wydarzeniach pozostał. Książek ludzie nie będą czytać bo trzeba myśleć a przez to szerzy się analfabetyzm wtórny.


Szkoda tylko że i tak wszyscy się dowiedzieli o teorii dzięki temu indeksowi...

Kuriki

2013-04-01, 16:03
Religia, straszny problem- zatrzymała rozwój, niemal zniszczyła świat i wolną wolę, yeah! :catfacepalm:

Problemem nie była, nie jest i nie będzie religia. Problem to głupota ludzi.

Po co prowadzić badania, experymenty, kształcić się jak można wierzyć w niewidzialnego przyjaciela...

Po cholerę się jednoczyć czy chociaż współpracować z ludźmi z reszty świata jak można sobie wymyślić durne ideologie i się tłuc wzajemnie o nie...

Na wui poddanym umożliwić fajne, spokojne, dostatnie życie jak można ich legalnie okradać i okładać bzdurnymi prawami, przepisami i mieć w rzyci ich niezadowolenie...

Na kij ludziom udostępniać nowe, lepsze technologie, lekarstwa na nieuleczalne dotąd choroby jak można zachować dla siebie i zbijać kasę na czyjejś śmierci...

Po kiego grzyba samodzielnie myśleć i zbierać informacje jak można słuchać w każdej kwestii jakiegoś autorytetu udzielającego się medialnie...

Na diabła pokój jak może być wojna...

dozek

2013-04-01, 16:10
@ork.fajny zdziwiłby się. Jest sporo tytułów z niezłą fabułą. Ale jak ktoś jedyne co oglądał to Naruto to wątpie żeby wiedział coś o fabule w anime.

majster0000

2013-04-01, 16:13
A teraz niech sie religijny plebs i reszta odpadow spolecznych poslucha @Kuriki albowiem dobrze prawi ;-)

Ork.Fajny

2013-04-01, 16:13
dozek napisał/a:

@ork.fajny zdziwiłby się. Jest sporo tytułów z niezłą fabułą. Ale jak ktoś jedyne co oglądał to Naruto to wątpie żeby wiedział coś o fabule w anime.


Znam dobrze waszą powszechną listę "top" anime... I wierz ki że jeśli spojrzysz na coś sensownie to gówno typu Death Note wyda ci się gównem.

Chi-mey

2013-04-01, 16:25
Może i jestem za młoda by was tu pouczać, chociaż duża część to ni tak pewnie gimbaza. Ha! Czyli od dużej części jestem starsza!

Mądrzy sadole... katolicy, świadkowie Jehowy, protestańci to nic innego jak wspólna rodzina o nazwisku Chrześcijanie. "Jehowcy to chrześcijanie! NIE MOŻE BYĆ!". Muszę was zmartwić, ale tak. Może byście to wiedzieli gdybyście zamiast słuchać waszych moherowych babć posłuchali na lekcjach historii. Chrześcijaństwo to religia opierająca się na biblii, Piśmie Świętym, liście od Boga, czy jak wolicie. Właściwie wszystkie odłamy chrześcijanizmu kłócą się o przysłowiowy "kolor samochodu"- Chrystus umarł na krzyżu czy na palu, duchowny ma prawo do żony czy całkowity celibat. Po prostu skłóceni bracia.
I tak teraz proszę pojeżdżajcie mi że jestem Jehowcem, wychowałam się jako świadek Jehowy- to prawda. Druga prawda w tej chwili nie należę do żadnego kościoła. Ale nigdy mi nie mówiono że zły ksiądz wymusza pieniądze od biednych parafian, a tłumaczenie różnic między chrześcijanami przedstawił mi KSIĄDZ. O zgrozo! Zresztą fajny człowiek, uczy mnie wspinaczki.
A więc drodzy katolicy, chcecie żeby wam nie pojeżdżano nie pojeżdżajcie innym. Każdy wieży w co chce a niektórzy z was uważają za szczyt wiary brak tolerancji dla innych religii...
Poczytajcie o chrześcijaniźmie.
CHRZEŚCIJANKA

Coś tak czuję że ni tak dałam się strollować :)

Gebels

2013-04-01, 16:32
Samudaripen_Porajmos napisał/a:

Jeśli chrześcijaństwo doprowadza do takiego zacofania to dlaczego Chiny, Irak, Afganistan czy Egipt nie są bardziej rozwinięte od np. USA, Kanady lub państw europejskich? przecież tam praktycznie nie ma chrześcijaństwa więc samochody powinny latać, miasta unosić się w powietrzu, a ludzie powinni być przyjaźni, mili, wykształceni, wolni i mądrzy. Jak dla mnie jehowska propaganda. NA STOS ! :chainsaw:



Co nie zmienia faktu, że kiedyś za inne zdanie w najlepszym przypadku łamali Ci obie kończyny. Poza tym co nas obchodzą ciapaci. Ja bym przerobił ten obrazek i zrobił świat bez religii, żydów i ciapatych. Wtedy by najbardziej pasowało.

Sz...........jk

2013-04-01, 16:48
Panie i Panowie, Wieki Ciemne, czyli okres średniowiecza trwający 500 lat (tak, to tylko pewien okres średniowiecza) wynikłe były nie z zacofania technologicznego, ale z braku materiałów historycznych opisujących ten czas. Średniowiecze odegrało ogromną rolę w rozwoju technologicznym i cywilizacyjnym. Renesans nie wziął się z powietrza, to wszystko bazowało na średniowiecznej myśli technologicznej. Czytajcie, a zrozumiecie co mam na myśli. Wejdźcie sobie na historycy.org, tam dyskusje prowadzą osoby z odpowiednim wykształceniem i zasobem wiedzy. Poziom dyskusji w tym topicu osiągnął poziom dna, wielu z Was nie ma podstawowej wiedzy o okresie średniowiecza i powiela mit o jego zacofaniu!

cerastes

2013-04-01, 16:52
Gebels napisał/a:



Co nie zmienia faktu, że kiedyś za inne zdanie w najlepszym przypadku łamali Ci obie kończyny. Poza tym co nas obchodzą ciapaci. Ja bym przerobił ten obrazek i zrobił świat bez religii, żydów i ciapatych. Wtedy by najbardziej pasowało.




nosz kurhwa.. człowieku w tej dyskusji właśnie chodzi o historię Europy.. i o to jakie czynniki wewnętrzne i zewnętrzne ją ukształtowały..

Zresztą o czym ja mam z wami rozmawiać jak w łajzy współczesnej historii nie znacie.. a chcecie rozmawiać na temat kształtowania się religijnego, technologicznego i goepolitycznego Europy na przestrzeni wieków .. :D marazm

Jak bym wam zadał pytanie.. żebyście mi powiedzieli np. czym był Traktat Wersalski, plus pełne daty, osoby wstępujące z ramienia państw uczestniczących oraz związane z tym wydarzenia to wątpię żeby ktoś bez Wujka google coś miał obszerniejszego do powiedzenia..


po co wam książki, publikacje naukowe.. samoocena faktów i wiedzy..
za to macie nieomylną TELEWIZJE z której czerpiecie jedyne wzorce i prawdziwą wiedzę !!!


wheresally

2013-04-01, 17:00
Fakty są jednoznaczne .Największy skok naukowy i cywilizacyjny nastąpił w późnym średniowieczu gdy wprowadzono tanie i powszechne książki oraz funkcjonalne sposoby magazynowania i przechowywania informacji. Niestety drodzy ateiści ale w europie to wszystko zawdzięczacie chrześcijanom.

Wynalazek druku ->> Gutenberg - Wynalazł aby skopiować Biblię
Biblioteki -->> 90% była w klasztorach

Powielanie i renowacja ksiąg ->>> Skrybowie klasztorni .

Badania i nauka ->> Głownie Florencja i Włochy (Ciekawe dlaczego???)

Sztuka i kultura -->> Jestem po Historii sztuki i niemal 87% dzieł pomiędzy 1372 a 1623 to były dzieła

zamawiane przez kościół albo blisko związane ze sztuką sakralną. W Hiszpanii i Włoszech ten współczynnik wynosi 98%.

Ziołolecznictwo -->> Klasztory .
Kartografia i pokrewne -->> Inkwizycja i wyprawy kolonizacyjne.

Architektura --> Większość przykładów gotyku i sztuki romańskiej to świątynie.

Złotnictwo i metalurgia -->> Wyprawy krzyżowe,Symbole religijne ,Zdobienia.

Exlibris i grafika --> Też klasztory .

Ogromna ekspansja łaciny --> Kościół.

Uznanie Polski za państwo Cywilizowane przez Cesarstwo rzymskie i Germanię --> Chrzest Polski.

Obalenie komunizmu w Polsce -->> Środowiska wokół JP2 ,Popiełuszki i reszta prostych katoli .

dozek

2013-04-01, 17:03
@ork.fajny To że dużo osób oglądało to nie oznacza że to jest fajne. Lista ta akurat pełna jest Shōnenów które do specjalnie ambitnych nie należą (z pewnymi wyjątkami). Jest tyle różnych gatunków że na pewno znajdziesz coś co ciebie zainteresuje a opieranie się na najpopularniejszych jest złe.

Nie na temat ale wali mnie to.

TJ1991ELO

2013-04-01, 17:07
Samudaripen_Porajmos napisał/a:

Jeśli chrześcijaństwo doprowadza do takiego zacofania to dlaczego Chiny, Irak, Afganistan czy Egipt nie są bardziej rozwinięte od np. USA, Kanady lub państw europejskich? przecież tam praktycznie nie ma chrześcijaństwa więc samochody powinny latać, miasta unosić się w powietrzu, a ludzie powinni być przyjaźni, mili, wykształceni, wolni i mądrzy. Jak dla mnie jehowska propaganda. NA STOS ! :chainsaw:


w tym wszystkim chodzi ogólnie o Religie. to religia powoduje takie zacofanie