18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdyby nie było religii na świecie

majster0000 • 2013-03-31, 20:27
Jak wyglądał by wszechświat gdyby nie religia. Wizja według Family Guy'a :mrgreen:


Iron96

2013-04-01, 13:34
ARMY12 napisał/a:

Iron96

Wiara we własne przekonania..to dlaczego Ateizm tak zaciekle walczy z osobami wierzącymi...
Wierze w Boga
Nie wierzę w Boga

widzisz różnicę ? bo ja nie ... poczytaj znaczenie słowa Wiara...a później obrażaj swoją matkę ...za bra zrozumienia



Ateizm nie mówi o walce z religią. Ktoś może być ateistą i walczyć z religią, ktoś może być ateistą i nie walczyć z religią itd. itp. Jedyne co "mówi" ateizm to odrzucenie teizmu. Gdyby nie religie to nie potrzebowalibyśmy tak się nazywać. Mówić o tym, że ateizm to wiara to tak jak mówić o tym, że "nie granie w karty" to hobby.
...O przepraszam tak bardzo cię uraziłem? Już dobrze, już dobrze.

Ork.Fajny

2013-04-01, 13:38
dozek napisał/a:

Nawet jeśli religia tam była to nie katolicyzm shinto mieszane z buddyzmem które przekazuje zupełnie inne wartości.


W takim razie poproszę szybką i krótką charakterystykę tychże religii i jakiś link źródłowy żebym mogł byc pewny że tam jest mowa o innych wartościach.

dozek napisał/a:

Aktualnie w japonii jest monarchia konstytucyjna a podczas wojny władze absolutną sprawował cesarz więc nie znając siły amerykan zaatakował ich.


No dobra. Dyktatura zawsze rodzi się z aprobaty ludnością dla danego króla/cesarza/fuhrera/duce/etc.

dozek napisał/a:

Co do piątego nie jestem pewien ale po ostatnim tsunami to możliwe.


Byli w ruinie długo przed tsunami.

dozek napisał/a:

Jestem animefagiem ale wole obejrzeć anime z porządną fabułą niż jakies odmóżdzające pseudoseriale pokroju "trudnych spraw"


Jestem pewny że bajki o małych rozebranych dziewczynkach za wiele poziomem nie odstają od tego gówna serwowanego ci przez Polsat... Jeśli próbowałeś trafić w mój gust to nie udało ci się animefagu.

Kuriki

2013-04-01, 13:38
@dozek
Mi chodzi o twoje ostatnie zdanie. Z tymi "trudnymi sprawami" wyjechałeś tak ni z gruchy ni z pietruchy, że myślałem, iż mi się tematy popierniczyły.

KorrDeeK

2013-04-01, 13:38
Tak "jehowska propaganda" patrzę ,że tak jak i reszta portali tak i sadol posiada "omnibusów na każdy temat" ,którzy nie znając ani jednego człowieka i ani nie wgłębiając się trochę rzucają terminami z dupy wziętymi. Świadkowie ,gdyby popierali pogląd ten z Family Guy-a o chrześcijaństwie zaprzeczaliby samym sobie i temu co jest napisane w Biblii... Ludzie trochę wnikliwości nie zaszkodziło nikomu jeszcze... Bo bez niej rodzą się własnie takie jałowe dysputy jak teraz z których nikt nic nie wyciąga pozytywnego...

Ork.Fajny

2013-04-01, 13:39
Kuriki napisał/a:

Jak ja wrzucę coś związanego z religią to od razu do "polityka i religie" idzie, gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda. Ech, te decyzje moderatorskie. Pffffff :emo:


Polityka i religia od początków cywilizacji jest ze sobą połączona...

Kuriki

2013-04-01, 13:41
Ork.Fajny,
Ale mam ból dupy bo to też jest o religii, a siedzi w normalnym dziale :emo:

dozek

2013-04-01, 13:45
@ork.fajny Polsat miał anime dobre kilkanaście lat temu. O dziewczynkach lubie czasem obejrzeć ale oglądam też poważniejsze pozycje. Myślę że obejrzałem więcej pozycji niz ty jesteś w stanie wymienić.

Z tymi wartociami może troche przesadziłem, jednakże podstawowa różnica to taka że shinto nie nakazuje nawracać niewiernych na swoją wiarę. Dodatkowo mają politeizm.

@kuriki takie tam wtrącenie

cerastes

2013-04-01, 13:48
dozek napisał/a:

Nawet jeśli religia tam była to nie katolicyzm shinto mieszane z buddyzmem które przekazuje zupełnie inne wartości. Aktualnie w japonii jest monarchia konstytucyjna a podczas wojny władze absolutną sprawował cesarz więc nie znając siły amerykan zaatakował ich. Rozwiązaniach zachodu które japonia udoskonaliła w znacznym stopniu. Co do piątego nie jestem pewien ale po ostatnim tsunami to możliwe.

Jestem animefagiem ale wole obejrzeć anime z porządną fabułą niż jakies odmóżdzające pseudoseriale pokroju "trudnych spraw"




Japońska technikia i technologia ruszyła z kopyta dzięki mocnej współpracy ze Światem Zachodu.. Wcześniej na tej wyspie wojska jeździły na konikach i machały mieczykami (które w porównaniu do szabli husarskiej jest gówno warta, tylko internetowe łby się jarają katanami, nie mając pojęcia o historii i ewolucji broni białej w europie).. i było gówno warte..
Dopiero gdy Japonia zostało siłą zmuszona do posłuszeństwa i zobaczyła co do technologia, to jej kurs rozwoju całkowicie się zmienił.. Zmiany z ciemnej i zacofanej Japonii można wyznaczyć na moment podpisania Traktatu z Kanagawy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_z_Kanagawy

Wcześniej była w Japonii Epoka EDO, to że ograniczyli władzę ciemnego cesarza tonie znaczy że wyszli z ciemnogrodu..


Mega eksplozją rozwoju technicznego Japonii można uznać działania sprzed 2WŚ, gdy to Japonia zafascynowana technologią i rozwojem Niemiec, (przystąpiła później do państw Osi) widziała w Niemczech wyzwolicieli spod Amerykańskiego buta..

Kto mądry niech szuka dalej.. Ale jeszcze raz ktoś napisze że chrześcijaństwo wprowadziło do Europy ciemnotę to go wychlastam ku*asem po twarzy !!!

Debile gdyby nie Chrześcijaństwo to byście dziś kurhwa bili dzień w dzień czołem w imię Allaha.. j***ne Kapucyny


Wiara wiarą, chcesz wierzyć to wierz, nie chce to nie.. wolność wyznania gwarantuje konstytucja.. Ale k***a nie plujcie na swoja historię, tożsamość i kulturę która dała wam to co macie dziś !!! w cywilizowanych krajach o wysokiej kulturze nikt nikomu do michy nie zagląda. A jak już dochodzi do dyskusji to jest prowadzona na wysokim poziomie,
ale jak widać armia telewizyjnych debili jest przeogromna.. Niech was k***a islam pochłonie !!!

Pisane przez prawdziwego Ateistę po apostazji !

Kuriki

2013-04-01, 13:53
dozek,
dozek napisał/a:

takie tam wtrącenie

Aha. Ale...
Dlaczego... dlaczego zacząłeś hejt na anime?

dozek

2013-04-01, 13:54
@cerastes Ty nas islamem nie strasz ;)

@up tam żadnegu hejtu nie ma o.O

mjr

2013-04-01, 14:04
Samudaripen_Porajmos napisał/a:

Jeśli chrześcijaństwo doprowadza do takiego zacofania to dlaczego Chiny, Irak, Afganistan czy Egipt nie są bardziej rozwinięte

Widocznie ciapatyzm i komunizm są jeszcze gorsze...

Samudaripen

2013-04-01, 14:11
KorrDeeK napisał/a:

Tak "jehowska propaganda" patrzę ,że tak jak i reszta portali tak i sadol posiada "omnibusów na każdy temat" ,którzy nie znając ani jednego człowieka i ani nie wgłębiając się trochę rzucają terminami z dupy wziętymi. Świadkowie ,gdyby popierali pogląd ten z Family Guy-a o chrześcijaństwie zaprzeczaliby samym sobie i temu co jest napisane w Biblii... Ludzie trochę wnikliwości nie zaszkodziło nikomu jeszcze... Bo bez niej rodzą się własnie takie jałowe dysputy jak teraz z których nikt nic nie wyciąga pozytywnego...



znam wielu jehowów wszyscy są zmierźli, nikogo nie lubią trzymają się tylko razem, mimo, że nikt im nic złego nie zrobił, takie jednostki a-społeczne, większość tych "jehowców" jest wychowywana przez swoich rodziców w duchu nienawiści wobec katolików.

Pamiętam jak chodziłem do podstawówki i miałem jedną dziewczynkę, która była świadkiem jehowy, były wtedy mikołajki, na lekcji wychowawczej(z której ona była zwolniona) wszystkie dzieci losowały karteczki z imieniem osoby, dla której miały zrobić/kupić prezent. Na drugi dzień ona przyszła z naburmuszoną miną, pewnie jako małe dziecko była ciekawa dlaczego ona nie może uczestniczyć w mikołajkach mimo, że świadkowie jehowy wzorują się na piśmie świętym to rodzice wytłumaczyli jej to tak, że oni mogą dostawać prezenty codziennie a nie tylko w święta i urodziny jak katolicy :shock: i powiedziała to z pogardą wszystkim mimo, że nikt jej się o to nie pytał i temat nie był poruszany, tak właśnie świadkowie jehowy wychowują swoje dzieci.



Zaś w gimnazjum miałem synka, również jehowe, który cały czas napie**alał jakimiś cytatami z pisma św. i próbował wszystkich "nawracać" pewnego dnia ktoś nie wytrzymał i mu jebnął ponieważ powiedział coś co obrażało katolików, no i wtedy nagle wielkie obruszenie przyszli rodzice zaczęli mówić, że jesteśmy faszystami czy coś takiego prawie cała klasa miała obniżone zachowanie, a rodzice jehowy przepisali go do innego gimnazjum.



Dlatego napisałem, że jest to "jehowska propaganda" bo z autopsji wiem, że jehowy są strasznie nachalne i wszystkim próbują narzucić swoje ideologie, chodząc np po mieszkaniach i wciskając zaproszenia na jehowskie bale i spotkania :szczerbaty:




Po za tym czy widziałeś kiedyś, żeby ktoś wrzucał jakiś obrazek namawiający do przejścia na religię katolicką? nie tak więc wiara to jest wiara, ty sobie wierz lub nie wierz w co chcesz, a ja będę też wierzył w to co chce i zostaw mnie i moją religię w spokoju tak jak ja zostawiłem ciebie

Kuriki

2013-04-01, 14:11
dozek, Nie ma? A komentarz Orka.Fajnego?

Ork.Fajny napisał/a:

Jestem pewny że bajki o małych rozebranych dziewczynkach za wiele poziomem nie odstają od tego gówna serwowanego ci przez Polsat...



A Islam jest zajebisty... Dla facetów :mrgreen: ale kto by się inną "pucią" przejmował ? >.<
Chociaż ja mam ten luksus, że spokojnie mogę mieć go -i resztę religii- w rzyci (=^.^=)

Iron96

2013-04-01, 14:19
cerastes napisał/a:




Japońska techniki i technologia ruszyła z kopyta dzięki mocnej współpracy ze Światem Zachodu.. Wcześniej na tej wyspie wojska jeździły na konikach i machały szabelkami.. i było gówno warte..
Dopiero gdy Japonia zostało siłą zmuszona do posłuszeństwa i zobaczyła co do technologia, to jej kurs rozwoju całkowicie się zmienił.. Zmiany z ciemnej i zacofanej Japonii można wyznaczyć na moment podpisania Traktatu z Kanagawy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_z_Kanagawy

Wcześniej była w Japonii Epoka EDO, to że ograniczyli władzę ciemnego cesarza tonie znaczy że wyszli z ciemnogrodu..


Mega eksplozją rozwoju technicznego Japonii można uznać działania sprzed 2WŚ, gdy to Japonia zafascynowana technologią i rozwojem Niemiec, (przystąpiła później do państw Osi) widziała w Niemczech wyzwolicieli spod Amerykańskiego buta..

Kto mądry niech szuka dalej.. Ale jeszcze raz ktoś napisze że chrześcijaństwo wprowadziło do Europy ciemnotę to go wychlastam ku*asem po twarzy !!!

Debile gdyby nie Chrześcijaństwo to byście dziś kurhwa bili dzień w dzień czołem w imię Allaha.. j***ne Kapucyny


Wiara wiarą, chcesz wierzyć to wierz, nie chce to nie.. wolność wyznania gwarantuje konstytucja.. Ale k***a nie plujcie na swoja historię, tożsamość i kulturę która dała wam to co macie dziś !!! w cywilizowanych krajach o wysokiej kulturze nikt nikomu do michy nie zagląda. A jak już dochodzi do dyskusji to jest prowadzona na wysokim poziomie,
ale jak widać armia telewizyjnych debili jest przeogromna.. Niech was k***a islam pochłonie !!!

Pisane przez prawdziwego Ateistę po apostazji !



Oczywiście chrześcijaństwo w tych czasach oświeciło ludzi. Promowało naukę. Pokój przede wszystkim. KK wspierał naukowców. Nikt nie był palony na stosie. Nie było czegoś takiego jak ciemna masa. To były zajebiste czasy. A na poważnie,
Chrześcijaństwo wprowadziło do Europy ciemnotę. Religia zorganizowana wprowadza ciemnotę.
Nasza kultura wywodzi się z chrześcijanśtwa, tu masz rację, ale i ze starożytnej Grecji i Rzymu. Religia jest jak małe kółka od roweru, potrzebna jest tylko na start. Potem przeszkadza. Potrzebna była również do rządzenia, jak np. koncept, że władza pochodzi od bóstwa (starożytny Egipt, średniowieczna Europa) i łatwej manipulacji ludźmi. A to co się działo w średniowieczu i w okresie inkwizycji to wstyd i hańba. Jedynie co po tym czasie ciemnoty dobrego pozostało to architektura.
A czy Islam nas by pochłonął. Być może tak. Być może byłoby podobne średniowiecze. A potem ludzie odbiliby się od ciemnoty i zaczęli odkrywać rzeczy, doszłoby do sekularyzacji a teraz wspierałbym się z obrońcami Islamu jaki on to nie zacofany jest i śmiał się z ogromnego bólu dupy pod obrazkiem Mahometa r*chającego kozę.

cerastes

2013-04-01, 14:47
Iron96 napisał/a:



Oczywiście chrześcijaństwo w tych czasach oświeciło ludzi. Promowało naukę. Pokój przede wszystkim. KK wspierał naukowców. Nikt nie był palony na stosie. Nie było czegoś takiego jak ciemna masa. To były zajebiste czasy. A na poważnie,
Chrześcijaństwo wprowadziło do Europy ciemnotę. Religia zorganizowana wprowadza ciemnotę.
Nasza kultura wywodzi się z chrześcijanśtwa, tu masz rację, ale i ze starożytnej Grecji i Rzymu. Religia jest jak małe kółka od roweru, potrzebna jest tylko na start. Potem przeszkadza. Potrzebna była również do rządzenia, jak np. koncept, że władza pochodzi od bóstwa (starożytny Egipt, średniowieczna Europa) i łatwej manipulacji ludźmi. A to co się działo w średniowieczu i w okresie inkwizycji to wstyd i hańba. Jedynie co po tym czasie ciemnoty dobrego pozostało to architektura.
A czy Islam nas by pochłonął. Być może tak. Być może byłoby podobne średniowiecze. A potem ludzie odbiliby się od ciemnoty i zaczęli odkrywać rzeczy, doszłoby do sekularyzacji a teraz wspierałbym się z obrońcami Islamu jaki on to nie zacofany jest i śmiał się z ogromnego bólu dupy pod obrazkiem Mahometa r*chającego kozę.



Młody chłopcze, weź do swych rąk porządne książki historyczne i poszukaj sobie informacji jak wyglądał świat od Xw. przed naszą erą do powiedzmy XIXw.

Przestań patrzeć przez pryzmat obecnych czasów i technologii. a przed wszystkim wyłącz TV, bo ci robi wodę z mózgu..

Rzym upadł bo zniszczyła go wewnętrzna społeczna zgnilizna i samouwielbienie.. podziały polityczne oraz wielka korupcja..
Polska (obecnie jesteśmy państwem Europy środkowej) do VIIIw. to były chaotyczne barbarzyńskie plemiona... i o czym ty mi chcesz pisać i mówić.. gdzie do Rzymu, może i rzymianie by chciali kolonizować i nauczać ale ciemnogród miał swoje szałasy i latał z maczugami.. Poczytaj sobie jak rzymianie opisywali plemiona północy..

Wiesz od czego wzięła się nazwa Słowianie... od łacińskiego słowa Servus później było Slavus.. dla Rzymian byliśmy gówno wartymi dzikusami, a ty się masz za nie wiadomo co.. Oprócz obecnej Grecji i Bałkanów, Włoch i półwyspu Iberyskiego czyli Hiszpanii i Portugalii.. cała reszta europy to był ciemnogród.. rzym szedł na wschód, nie na zachód i północ.. Dla Rzymu nic tu nie było.. Było zimno, biednie, infantylnie..
Ciemnogrodu nie wprowadziło chrześcijaństwo. Wręcz przeciwnie, cywilizowało barbarzyńców ... dokonało tego czego nie udało się Rzymianom..

Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to ma problem..
Zawsze mogę zacząć dyskusje tematyczną i historyczną..
i brać tylko pod uwagę publikacje naukowe..


Napiszę tylko jedno.. to dzięki chrześcijanizmowi mamy taki jak nie inny obraz Europy.. Macie jakieś inne lepsze cywilizacje, to proszę wskazać. Kościół KK ewoluuję razem ze społeczeństwem i daje wolną wolę wyboru.. a że miał za ścianą wroga w postaci bezwzględnego Islamu musiał też walczyć o utrzymanie..

Najlepsze jest to że właśnie takie działanie przeciwko kościołowi KK prowadzą cwani innowiercy.. Europa zachodnia odeszła od swojej kultury, tradycji i ma teraz najazd Ciapatych..

Za 50 lat Francja demokratyczną większością (przy zachowanym obecnym wskaźniku prokreacyjnym, już nawet nie muszą przyjeżdżać kolejne ciapate z pustyni) stanie się islamska.. co myślicie że demokratycznym głosem większości nie zmienią sobie prawa na Szariat i wyznania na Islam? zmienią !!! a resztę wyrżną w pień, bo to innowiercy.. i kurhwa wrócimy do mentalnego średniowiecza.. a spróbuj którykolwiek powiedzieć że islam jest zły.. oj kurhwa spróbuj