18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdyby nie było religii na świecie

majster0000 • 2013-03-31, 20:27
Jak wyglądał by wszechświat gdyby nie religia. Wizja według Family Guy'a :mrgreen:


GrochTNT

2013-04-01, 10:48
i z tym to się mogę zgodzić

człowiek_zły

2013-04-01, 10:51
Wszystkie religie powinny być zlikwidowane. Najlepiej razem z kapłanami i wiernymi. Ateizm jedyną prawdziwą ideologią. Myślącym inaczej - ŚMIERĆ.

sinjids

2013-04-01, 10:53
kudlaty1125 napisał/a:

Obrazek



Aleś Ty głupi. Jak nie chrześcijaństwo to byłaby inna plaga mająca utrzymać ludzi w zabobonie i ciemnocie. Ludem głupim łatwo się manipuluje z czego średniowieczni kapłani świetnie zdawali sobie sprawę. :roll:

vandamme1

2013-04-01, 10:55
U brudasów sredniowiecze jeszcze sie nie skonczylo. Mysle ze nasi bracia Amerykanie mogliby ich oswiecic jakas bombka nuklearna :)

chytry88

2013-04-01, 10:55
W średniowieczu w afryce nie było chrześcijaństwa i jak widać niesamowicie się rozwinęli...

Jurbek

2013-04-01, 10:57
człowiek_zły napisał/a:

Wszystkie religie powinny być zlikwidowane. Najlepiej razem z kapłanami i wiernymi. Ateizm jedyną prawdziwą ideologią. Myślącym inaczej - ŚMIERĆ.



Hej gimboateisto! No, no witam, witam! Dawno się nie widzieliśmy, kiedy to ostatnio widziałem Ciebie? Jak zapie**alałeś koszyczek poświęcić w sobotę! No tak, teraz kojarzę.

Pozwolę sobie nawiązać do StandUp'u Gizy "Michał" (... gimbaza i tak nie zrozumie)
Nie zależne, czy jesteś ciapatym, katolikiem, deistą (?), ateistą czy wyznajesz pastafarianizm. Człowieku, wierz w co sobie chcesz. Rozmawiaj o tym z kimkolwiek chcesz. Przekonuj do swojego zdania kogo tylko zapragniesz. Ale rób to jak człowiek, a nie gimbus.


PS. Kocham tematy związane z kościołem na sadolu. :D

MIhau_

2013-04-01, 11:04
@jurbek
Kocham takie farmazony, wiesz lepiej co kto robi w sobote, czy tam niedziele i kazdy ateista na 100% poszedl swiecic, bo jego ateizm to tylko udawanie...
Zajmij sie lepiej swoimi problemami i rozmowami z niewidzialnym bytem, a takich odszczepiencow mowiacych, ze jakas religia/ideologia ma byc ta jedyna, trzeba zostawic samych sobie.
P.S. Jak nie rozumiesz slowa deizm, juz spiesze z odsiecza.
Deizm – nurt religijno-filozoficzny, którego cechą wspólną jest przekonanie, że racjonalnie można uzasadnić istnienie jedynie Boga bez-osobowego, będącego konstruktorem świata rozumianego jako maszyna oraz źródłem praw, według których ta maszyna świata działa. Tak rozumiany Bóg nie ingeruje w raz ustanowione prawa. Deizm nie jest zwartym systemem ani szkołą filozoficzną. Rozpowszechnił się głównie w Europie, a także w Ameryce Północne.

Skopiowane na zywca z wiki.

Iron96

2013-04-01, 11:06
pie**olicie bez sensu. Chrześcijaństwo doprowadzało do zacofania. Czas przeszły. I tu nie o samo chrześcijanstwo chodzi (ale głównie tak) bo gdy jakakolwiek religia posiada władzę, wtedy jest źle, bardzo źle. Przykładem jest średniowieczna Europa i dzisiejsze kraje arabskie. Ciapaci nie są wcale gorsi niż średniowieczni katole byli, którzy wycinali narody w pień bo nie chcieli przyjąć ich boga. Religia w wysokim natężeniu to bardzo niebezpieczna rzecz. Chrześcijaństwo z KK na czele hamowało rozwój cywilizacyjny. Kopernik czekał z wydaniem "O obrotach sfer niebieskich" do śmierci, ponieważ bał się, że go spalą. Później jego dzieło trafiło do indeksu ksiąg zakazanych. Galieusz musiał publicznie odwołać swoje poglądy. Przepraszam bardzo, ale jak ktoś jest palony żywcem tylko dlatego, że głosi teorię heliocentryczną która pasowała mniej do biblii niż geocentryczna i jak sądzicie, że to nie jest niby hamowanie rozwoju, to pie**olnijcie się w łeb wszyscy.
Trochę lekcji historii. Popatrzcie co ludzkość zrobiła w XXw, wieku w którym zaczęła się sekularyzacja. ch*j, że były 2 wojny światowe i niektórymi państwami rządzili psychole, populacja ludzka zwiększyła się kilkakrotnie. Nie mówiąc o postępie technologicznym. Gdyby nie było takiego zacofania to kolonizowalibyśmy już Układ Słoneczny.

Jopas91

2013-04-01, 11:08
Iron96, jesteś debilem tylko tyle można powiedzieć po twojej wypowiedzi :homer:

je...........ę

2013-04-01, 11:11
Witam, co tu się dzieje czyżby dyskusja o religii? Jestem ekspertem w czy mogę pomóc?

Ko...........ci

2013-04-01, 11:21
@chytry88
bo tam nie ma warunków do rozwoju. Klimat jest fatalny, wszystko wysycha i choć wydaje się to absurdalne to sami Afrykanie się wypowiedzieli, że najlepszą formą pomocy będzie dla nich... studnia. Tak, studnia, po prostu, dostęp do wody. Pieniądze idą na broń, inne formy pomocy również odpadają, bo jak się nie zepsują w drodze transportu, to po prostu nic nie wniosą do poprawy ich bytu. No i klęska w Afryce opłaca się światu, bo choć wbrew pozorom mają do zaoferowania (diamenty, które z ich kraju idą za marne grosze, dopiero po oszlifowaniu zyskują na wartości) to właśnie kraje bardziej rozwinięte nie chcą od nich towaru czy jakichkolwiek usług, żeby samemu nie stracić.

Co do katoli: z całym szacunkiem, ale jesteście naiwnymi owieczkami, które dają się manipulować. Za pieniążki dane na tacy Kościół Wam daje złudzenie jakim jest Bóg, którego niestety NIE MA. Wiecie po co Kościół wprowadził seks przedmałżeński? Bo popęd seksualny jest najsilniejszą potrzebą człowieka, w momencie jego tłumienia, murzyny mają nad Wami kontrolę i mogą Wam wcisnąć największą ciemnotę. Kościół pie**oli o miłości, pomocy bliźnim blablabla a sam ma taki majątek o jakim nie śniło się najstarszym filozofom. Gdyby sprzedali chociażby tron, na którym siedzi papież (cały złoty, aż świeci z kosmosu) to by mogli wykarmić całą wspomnianą wyżej Afrykę.

Ale wierzcie sobie dalej w te bajeczki, w religię, która jest jedną z 100000000000000+ religii stworzonych przez człowieka, po to żeby łatwiej się żyło. Bo przecież lepiej myśleć, że jest ktoś\coś kto pomoże nam w codziennych troskach jak będziemy w kółko powtarzać tę samą kwestię jaką jest modlitwa (albo dawać złotówkę co niedziela na tacę), a za cnotliwe życie przyjmie nas do Raju, gdzie będzie można z aniołkami skakać po białych chmurkach.

Dymekx

2013-04-01, 11:21
A ja jestem katolem i jakoś zacofanie się nie czuje :D . Ateiści i Katole wprowadzili do Świata wiele złego ale uczyli się na błędach.

Magnic

2013-04-01, 11:23
Jestem wierzący (można powiedzieć, że najbliżej mi do agnostyka) ale to prawda. W starożytności o mało nie wynaleźli silnika parowego a tu =JEBS= i średniowiecze, które za cofało cały świat. Ja bym wolał aby w historii nie było takiej epoki jak średniowiecze. Wiara jak wiara, niech se będzie ale niech nie ingeruje w rozwój cywilizacji.

Samudaripen

2013-04-01, 11:48
kudlaty1125 napisał/a:


Obrazek
Wystarczy znać odrobinę historii i wiedzieć, w jaki sposób się chrześcijaństwo rozprzestrzeniało, co robiło z napotkanymi kulturami, ich dorobkiem naukowym i kulturalnym, a potem w jaki sposób utrzymywała wiernych w ryzach, by zrozumieć ten wykres. No ale ch*j, niektórzy chyba dalej myślą, że kościół rozprzestrzeniał się dzięki miłości, i przejmował dzięki miłości i otwartości dorobek innych kultur, a następnie go rozwijał.


jakoś za czasów średniowiecza Europa była jedną z najbardziej jak nie najlepiej rozwiniętą cywilizacją, no ale ty pewnie nigdy biblii w ręku nie miałeś, w kościele nie byłeś, a cała twoja wiedza na temat chrześcijaństwa wywodzi się z jehowskich spotkań ;) co do wykresów jak już napisał nygas232 dawaj źródło do badań naukowych (tylko nie z jehowskich instytutów), a po za tym nie tylko chrześcijanie zabijali w imię religii z tą różnicą, że europejczycy chcieli zdobyć nowe ziemie pod przykrywką nawracania, podobnie jak np. hitler pod przykrywką swoich ideologii zaatakował Polskę, Czechy i inne państwa, bo żeby rozpocząć wojnę trzeba mieć jakiś powód choćby dlatego, żeby ludziom naprawdę chciało się walczyć, ale ty dalej wierz w to co ci mówi jehowskie guru.
Tak więc tak jak pisałem wcześniej NA STOS !

KwusheR

2013-04-01, 11:50
Nie trzeba dowodów naukowych bo to wszystko widać jak na dłoni. Egipt, Grecja, Rzym - świat antyczny gdzie budowano piramidy transportując kamienne bloki ważące kilka ton, rozwijała się sztuka - teatr, rzeźbiarstwo.... to wszystko w parze z religią - i to nie byle jaką. Rzymianie wiedzieli co robią prześladując chrześcijan...

Nastało średniowiecze. I co po sobie zostawiło? Zahamowanie rozwoju społeczeństwa. A później? Oświecenie gdzie znowu wielkie umysły wybiły się ponad ciemnotę kościoła i znowu zaczęły powstawać wynalazki.

Nie mam nic do chrześcijan i ich religii - szanuję ich poglądy bo to ich sprawa, ale jedno mnie irytuje. Ignorancja i klapki na oczach. Dalej wierzcie, że ziemia ma 6 tysięcy lat, jest płaska i słońce kręci się wokół niej.