18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mariusz Max Kolonko jednak nie mówi jak jest?

SzyderczyHalas • 2013-06-07, 20:21
Większość sadoli ma tutaj ogromny szacunek do Maxa Kolonko, sięgający niemal jakiejś armii jego wyznawców. Jak się okazuje, ostatni film Pana Maxa ("GOTCHA JOURNALISM po polsku") jednak zweryfikował trochę jego "prawdomówność" w ramach zwykłego populizmu, o który już wcześniej wiele osób go podejrzewało.







Słowa o prof. Pawłowicz nie do końca trafne, a rzekome "fakty" mocno naciągane:





Kilka rzeczy w tej krytyce też jest nie do końca trafnych, czy profesjonalnych, natomiast mimo wszystko Kolonko wypowiadając się na tematy polskie powinien trochę więcej uwagi poświęcić detalom, a nie szukać taniej sensacji. Polecam przeczytać cały artykuł:
http://natemat.pl/63983,gacie-journalism-mariusz-max-kolonko-bredzi-a-nie-mowi-jak-jest

necroorcen

2013-06-10, 02:03
Nomercyy napisał/a:



No proszę, o tym nie wiedziałem, ale jak mówią, uczymy się całe życie ;-)



Zjedź na samiusieńki dół strony i przeczytaj ;-)

jeloo

2013-06-10, 10:32
Dziwi mnie zachowanie ekipy sadistic'a. Zachowując się w ten sposób traci bowiem swoich najwierniejszych użytkowników, który sadola cenili za to, że mogli powiedzieć co myślą, i nazywać pewne rzeczy po prostu po imieniu. Teraz grozi to banem, i banem tylko jednej strony barykady. Porównując wypowiedzi autora tego gówna i osób które banami zostały ukarane stwierdzam, że moderatorzy portalu sadistic są jawnie stronniczy. Czym to może być spowodowane?

Jawna stronniczość, niezrozumiałe zmiany w regulaminie nie przysporzą Wam wielu wiernych użytkowników, a raczej wielu odepchną. Satistic miał to coś. Teraz zaczyna się z tego robić forum takie jak każde inne. Z tym, że z przechyłem w stronę Jego Tuskowatości, bo tak interpretuję banowanie przecież nie bardzo chamskich wypowiedzi osób takich jak ostatni a puszczanie płazem jawnego chamstwa autora tego tematu.

Już teraz mam coraz mniejszą ochotę żeby wchodzić na sadola i myślę, że nie tylko ja, bo żeby poczytać artykuły gloryfikujące rząd i układ medialny, mówiące o dobroci multikulti czy pożytkach płynących z homoseksualizmu i adopcji dzieci przez takie pary, oraz bany dla użytkowników myślących inaczej to wystarczy, że wejdę na interię czy wp. Sadistic stracił jedyną przewagę jaką posiadał, teraz zaczyna się stawać tubą propagandową jak każdy inny portal..

avalanch

2013-06-10, 11:41
jeloo napisał/a:

Dziwi mnie zachowanie ekipy sadistic'a. Zachowując się w ten sposób traci bowiem swoich najwierniejszych użytkowników, który sadola cenili za to, że mogli powiedzieć co myślą, i nazywać pewne rzeczy po prostu po imieniu. Teraz grozi to banem, i banem tylko jednej strony barykady. Porównując wypowiedzi autora tego gówna i osób które banami zostały ukarane stwierdzam, że moderatorzy portalu sadistic są jawnie stronniczy. Czym to może być spowodowane?

Jawna stronniczość, niezrozumiałe zmiany w regulaminie nie przysporzą Wam wielu wiernych użytkowników, a raczej wielu odepchną. Satistic miał to coś. Teraz zaczyna się z tego robić forum takie jak każde inne. Z tym, że z przechyłem w stronę Jego Tuskowatości, bo tak interpretuję banowanie przecież nie bardzo chamskich wypowiedzi osób takich jak ostatni a puszczanie płazem jawnego chamstwa autora tego tematu.

Już teraz mam coraz mniejszą ochotę żeby wchodzić na sadola i myślę, że nie tylko ja, bo żeby poczytać artykuły gloryfikujące rząd i układ medialny, mówiące o dobroci multikulti czy pożytkach płynących z homoseksualizmu i adopcji dzieci przez takie pary, oraz bany dla użytkowników myślących inaczej to wystarczy, że wejdę na interię czy wp. Sadistic stracił jedyną przewagę jaką posiadał, teraz zaczyna się stawać tubą propagandową jak każdy inny portal..



Czyli po prostu się sprzedali ;-)

norek911

2013-06-10, 13:42
@up miałem to właśnie napisać :D Sprzedawczyki

xiontZ

2013-06-10, 17:07
@jeloo,avalanch,norek911 i wielu innych, tez na początku pomyślałem tak jak wy ale zastanówcie się teraz chwile i pewnie przyznacie mi rację. Otóż za niekaranie za posty sprzeczne z prawem w Polsce, Sadistic.pl i jego właściciele mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Ojcowie Założyciele nie chcą pewnie aby ich "dziecko" a zarazem źródło dochodu zostało zamknięte z takiego powodu. Cenzura? Tego się nie uniknie żyjąc w takim państwie jak to. Inna sprawa, że muzułmanie na swoich portalach nie są karani za tego typu teksty o Europejczykach, Amerykanach itp. Nie zmienia to jednak faktu, że bezsensownie agresywne komentarze pisane na kilogramy a mogące zaszkodzić naszemu portalowi siłą rzeczy będą usuwane i karane. Tak, NASZEMU portalowi bo to my go tworzymy. Wszyscy po trochu. Spójrzcie może z innej strony, debilne i agresywne komentarze zanikną na rzecz tych bardziej merytorycznych. Kończąc chciałbym tylko jeszcze prosić Władców Portalu aby nie przesadzali z karaniem użyszkodników warnami tam gdzie to nie jest konieczne i nie próbowali takimi metodami pokazać nam gdzie nasze miejsce (jak w przypadku ukarania użytkownika VanHellsingPL czy jakoś tak-trochę na wyrost, nie? ;) ).

Fa...........um

2013-06-10, 17:46
xiontZ napisał/a:

@jeloo,avalanch,norek911 i wielu innych, tez na początku pomyślałem tak jak wy ale zastanówcie się teraz chwile i pewnie przyznacie mi rację. Otóż za niekaranie za posty sprzeczne z prawem w Polsce, Sadistic.pl i jego właściciele mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Ojcowie Założyciele nie chcą pewnie aby ich "dziecko" a zarazem źródło dochodu zostało zamknięte z takiego powodu. Cenzura? Tego się nie uniknie żyjąc w takim państwie jak to. Inna sprawa, że muzułmanie na swoich portalach nie są karani za tego typu teksty o Europejczykach, Amerykanach itp. Nie zmienia to jednak faktu, że bezsensownie agresywne komentarze pisane na kilogramy a mogące zaszkodzić naszemu portalowi siłą rzeczy będą usuwane i karane. Tak, NASZEMU portalowi bo to my go tworzymy. Wszyscy po trochu. Spójrzcie może z innej strony, debilne i agresywne komentarze zanikną na rzecz tych bardziej merytorycznych. Kończąc chciałbym tylko jeszcze prosić Władców Portalu aby nie przesadzali z karaniem użyszkodników warnami tam gdzie to nie jest konieczne i nie próbowali takimi metodami pokazać nam gdzie nasze miejsce (jak w przypadku ukarania użytkownika VanHellsingPL czy jakoś tak-trochę na wyrost, nie? ;) ).



Chcesz powiedzieć, że polski wymiar (nie)sprawiedliwości, który ze sprawą kradzieży pęta kiełbasy pie**oli się 2-3 lata, nagle, sprawnie zamknie nam sadola lub zacznie karać autorów postów?!

Dobre żarty … .

Poza tym to jest sadol i brak wiary w użytkowników w wykonaniu administracji mnie zasmuca. Stawiam żumę do gucia, że gdyby tylko admini dali znak, że ktoś im się chce dobrać do dupy zaraz, albo pojawiłoby się przynajmniej kilku prawników sadolowych (prawników naprodukowano w tym kraju tylu, że prościej o takowego niż przyzwoitego hydraulika) gotowych sadola bronić. Plus cała armia studenciaków prawa gotowych pomagać.

A jak coś to ściepa na serwery i wynosimy się na Białoruś lub do innego Kazachstanu z serwerami i lewacka cenzura może nam naskoczyć na ptaka.

Pedały pokroju kaszubskich i hałasowych debili też.

Zresztą jest regulamin, w którym jest jasno napisane - administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści tu umieszczane. Finito!

jeloo

2013-06-10, 17:56
xiontZ napisał/a:

@jeloo,avalanch,norek911 i wielu innych, tez na początku pomyślałem tak jak wy ale zastanówcie się teraz chwile i pewnie przyznacie mi rację. Otóż za niekaranie za posty sprzeczne z prawem w Polsce, Sadistic.pl i jego właściciele mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Ojcowie Założyciele nie chcą pewnie aby ich "dziecko" a zarazem źródło dochodu zostało zamknięte z takiego powodu. Cenzura? Tego się nie uniknie żyjąc w takim państwie jak to. Inna sprawa, że muzułmanie na swoich portalach nie są karani za tego typu teksty o Europejczykach, Amerykanach itp. Nie zmienia to jednak faktu, że bezsensownie agresywne komentarze pisane na kilogramy a mogące zaszkodzić naszemu portalowi siłą rzeczy będą usuwane i karane. Tak, NASZEMU portalowi bo to my go tworzymy. Wszyscy po trochu. Spójrzcie może z innej strony, debilne i agresywne komentarze zanikną na rzecz tych bardziej merytorycznych. Kończąc chciałbym tylko jeszcze prosić Władców Portalu aby nie przesadzali z karaniem użyszkodników warnami tam gdzie to nie jest konieczne i nie próbowali takimi metodami pokazać nam gdzie nasze miejsce (jak w przypadku ukarania użytkownika VanHellsingPL czy jakoś tak-trochę na wyrost, nie? ;) ).



Owszem, zgadzam się z tobą. Debilne komentarze trzeba ukrócić. A nawet największą obrazę można ubrać w piękne słowa, i każdy będzie wiedział o co chodzi. Jednak mój post miał na celu zwrócić uwagę na co innego. Problem tkwi w tym, że jeden oberwał, a drugi nie dostał nic, mimo, że ja za już użycie emotki "xDD" dostałbym warna od razu, a tamten używał jej w ilościach hurtowych. Nie mówię, że Ci pierwsi nie zasłużyli. Ale jeśli już przestrzegamy regulaminu, to w stosunku do wszystkich.

sqn2142

2013-06-10, 18:01
Zaczyna sie banowanie ludzi ktorzy tak na prawde nikogo nie obrazili .. no chyba ze modow

Dzoyo

2013-06-10, 19:01
Szydercza c*pka Vlog, "ignoruj" dziękuje dobranoc.

klasyka

2013-06-10, 19:02
mówisz pedał a może to żyd ? :d

avalanch

2013-06-10, 19:53
Ja jestem za warnami za naprawdę gimbusiarskie komentarze, powiem więcej czasami sam sobie dał bym warna :D ale regulamin powinien obowiązywać wszystkich bez wyjątku, a komentarze typu "j***ć żydów" ( jako tako rasistowski ) wcale taki dla mnie rasistowski nie jest. Jak by jakiś pejsaty napisał "j***ć katoli" co wtedy zrobi administracja ?? chyba nic bo (tak myślę) nie ma na tym portalu innych jak właśnie Polaków katolików a to my czepiamy się mniejszości a każde czepianie się mniejszości jest albo rasizmem albo nietolerancją i innym tego typu badziewiem ;)
Co mnie też że na portalach muzłumańskich dają warny za obrażanie gdzie ja piesze tam czy tu (ale jak już pisałem warny za głupie blah blah blah :) ).

I jeszcze jedno xiontZ napisałeś że administracja może zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej z treści, nic się nie martw oni się zabezpieczyli
Jak by Pan Wojtek Cejrowski powiedział "Pokazuje i objaśniam" a ja tylko wkleję
Cytat:

Zasady tworzenia nowych wątków oraz pisania komentarzy wg regulaminu...
4.7. Administracja nie odpowiada za treść zamieszczanych przez Użytkowników wątków i komentarzy. Administracja jedynie udostępnia narzędzie do komunikacji, jakim jest Forum. Autor wątku lub komentarza powinien upewnić się, że umieszczana przez niego treść nie łamie praw autorskich oraz prawa RP



BTW jeśli przestrzegać prawa RP to chciał bym nadmienić że jest coś takiego jak Konstytucja gdzie w
Art. 54.
można dowiedzieć sie że:

Cytat:

Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.



Co też właśnie uczyniłem .

@DOWN
To chyba oczywiste ;)

Powiem więcej takie dane powinny zostać udostępnione na forum i podejrzewam że zostaną 1000x lepiej wykorzystane przez społeczność (mówię o pedofilii) :fuck-off:

Ale gadanie o ciapatych, arabusach, brudasach, żydkach, pejsatych itp itd. nie powinno aż tak nas boleć, ale wiadomo wszystko z umiarem ;)

~Angel

2013-06-10, 20:10
Taki zapis w regulaminie (punkt 4.7) nie zwalnia z obowiązku administratora do monitorowania zamieszczonych materiałów i usuwania niezgodnych z prawem RP nie czekając na zgłoszenie od organów ścigania czy innych organizacji monitorujących treści w internecie.

Proste - ktoś wrzuci np. pedofilską fotkę to obsługa forum musi taki materiał skasować bo jest niezgodna z KK a nie czekać na zgłoszenie.

Zapis ten ma również na celu uświadomienie użytkownika, iż w przypadku zainteresowania się daną treścią przez organy ścigania administrator zobowiązany jest do przekazania wszelkich danych użytkownika.

xiontZ

2013-06-10, 22:59
@avalanche
Można tu oczywiście wejść w polemikę na temat prawa i metod jego egzekwowania. Na wstępie należy założyć, że "jedno prawo dla wszystkich być musi". Napisałem co napisałem bo napisałem co myślę. Nie wszystko jest zawsze czarne albo białe. A i samo prawo bywa stronnicze. Prawo (w tym przypadku czyt. regulamin korzystania z forum) powinno obejmować wszystkich jednakowo. I to jest najważniejsze. Co mnie jednak martwi to sposób w jaki będziemy określać co mieści się w normie a co wykracza poza dopuszczalne ramy. Kto będzie oceniał czy treść podlega karze przewidzianej w regulaminie czy też nie? Ta cienka granica będzie niestety powodem wielu nieporozumień i (prawdopodobnie) nadużyć. Jedno jest pewne, Sadistic.pl w najbliższym czasie ulegnie kilku zmianom dotyczącym treści tu zamieszczanych i naiwni ci co myśleli, że to nigdy nie nastąpi.