18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

za mundurem chłopcy sznurem

wójek • 2022-12-10, 17:52
cześć Sadole,
zrobiłem krótką animację odnośnie obowiązkowych ćwiczeń wojskowych




chujex

2022-12-10, 23:28
hahaha co za p*zdy j***ne xD

Pantaran

2022-12-10, 23:28
Co za problem idź na strzelnice zapłacisz kupę kasy pestki poszły o 300% a tu odskocznia od domu trochę takie wakacje.ch*ja mogą mi kazać pojadę postrzelamy spróbuję żarcia którego kijem przez szmatę bym nie tkną . Fajnie będzie po raz kolejny

Nexiv

2022-12-10, 23:32
mamurra napisał/a:

LOL, jakie zesranko na tęczowo, na wykopie płaczą już od paru dni, jakby ich do komór gazowych w Auschwitz mieli posłać, teraz tu dotarło. A to tylko ćwiczenia.
Każdy rozsądny człowiek na te ćwiczenia pójdzie, bo wiadomo, że czasy są niepewne i W może się zdarzyć. Wtedy lepiej mieć trochę pojęcia niż nie mieć. Ale ja bym nie miał problemu ze zwalnianiem tych, co nie chcą - tylko w razie W kałach w łapę, garnek na łeb i do okopu bez przeszkolenia.
I w ogóle to stare przysłowie pszczół mówi: kto nie chce utrzymywać własnej armii, będzie utrzymywał cudzą, a kto nie chce służyć we własnej armii, będzie służył w cudzej. Kacapy was w trymiga z sojowego rurecznictwa wyleczą, i wtedy będziecie mieli realny powód do płaczu.
Hehe.



Każdy rozsądny powinien mieć wybór. Nie mam zamiaru marnować miesiąca z życia na ten pie**olony k***idoł. Nie masz lepszej ambicji, to zapie**alaj do wojska. Ja swój czas cenię

czescjed

2022-12-10, 23:57
VeIture napisał/a:

znaczy w sensie, że w tym roku jakoś specjalnie coś się zmieniło czy po prostu w tym roku głośniej o tym ludzie gadają niż wcześniej i nie wiedziałeś, że co roku w naszym kraju bierze się mniej więcej tyle samo osób na ćwiczenia?
w zeszłym roku tyle samo wzięto, w tym też i w przyszłym... tak samo. Co roku to się dzieje a jakoś teraz O DZIWO o tym głośno...
Wy nawet nie wiecie w jakim świecie żyjecie.



2-3 razy w miesiącu bywam w trójkącie

:lol:

Czyli Żagań -Żary-Świętoszów. Nawet w czasie najstraszliwszej pandemii był czas, kiedy autobusy zbierały poborowych na ćwiczenia na poligonie.
To co się teraz dzieje jest dla mnie totalnym absurdem i to po "oby stronach"
Darcie p*zdy, że biorą mnie w kamasze
Darcie p*zdy, że feministki też powinni brać
Darcie p*zdy, że istnienie kamaszy to nowoczesne niewolnictwo
I nie, to nie jest tylko oburzenie po lewej stronie barykady. Ludzie nie dostrzegają swojego obowiązku wobec ojczyzny, bo się z Polską tak naprawdę nie identyfikują. Żyją na zasadzie: bo ktoś powinien...
Starzeję się i ten temat coraz bardziej mnie boli

:-(

mit2

2022-12-11, 00:28
Ja tylko przypominam, że za naszą wschodnią granicą jest wojna. Ta wojna może się przenieść do nas. Wątpliwe, ale może. Wnioskując z nastrojów w necie, w razie W większość "Polaków" natychmiastowo sp***oli na zachód. Fajnie.

A tak się spuszczano nad bohaterskimi ukraińskimi gierojami co chwycili za broń, aby walczyć z najeźdźcą, a tu widzę w narodzie blady strach przed jakimkolwiek odruchem patriotycznym.

crookla

2022-12-11, 00:48
PIs napisał/a:

Oho, cioty w rurkach z grzywką na czole się spłakały bo muszą iść do woja na ćwiczenia. Dla takich to powinno być przymusowe 2 letnie szkolenie.



Nie wiem kto jest większą ciotą ten co nie wykonuje widzimisie polityków czy ten co grzecznie służy i wykonuje rozkazy swojego pana :D

~VeIture napisał/a:

znaczy w sensie, że w tym roku jakoś specjalnie coś się zmieniło czy po prostu w tym roku głośniej o tym ludzie gadają niż wcześniej i nie wiedziałeś, że co roku w naszym kraju bierze się mniej więcej tyle samo osób na ćwiczenia?
w zeszłym roku tyle samo wzięto, w tym też i w przyszłym... tak samo. Co roku to się dzieje a jakoś teraz O DZIWO o tym głośno...
Wy nawet nie wiecie w jakim świecie żyjecie.



Opłacisz mi rachunki? Utrzymasz firmę i wykonasz zlecenia?

~Velture

2022-12-11, 00:53
mit2 napisał/a:

Ja tylko przypominam, że za naszą wschodnią granicą jest wojna. Ta wojna może się przenieść do nas. Wątpliwe, ale może. Wnioskując z nastrojów w necie, w razie W większość "Polaków" natychmiastowo sp***oli na zachód. Fajnie.
A tak się spuszczano nad bohaterskimi ukraińskimi gierojami co chwycili za broń, aby walczyć z najeźdźcą, a tu widzę w narodzie blady strach przed jakimkolwiek odruchem patriotycznym.



Bo jak nas najadą to lewackie sp***oliny wyjebią na zachód i będą drzeć p*zdy aby "KTOŚ" coś zrobił bo oni płacą podatki. Oczywiście najlepiej aby żołd był na poziomie minimalnej krajowej bo przecież jak to jest aby w woju zarabiali jak ludzie bo to dla lewaka nie ludzie tylko bydło.

Jakby się im kible zapchały to by pieniążki w zębach dali za odetkanie prywatnemu hydraulikowi i nie narzekali bo i tak nie mieli wyboru ale jak z "MOICH PODATKÓW" ma iść to już będzie j***ny oszczędzał wirtualnie przez komputer na służbie zdrowia, na policji, na wojsku i na k***a swojej starej nawet.

Ten temat i komentarze dobitnie pokazały mentalność wielu osób i w sumie dobrze wiedzieć na przyszłość.

Smoczoor

2022-12-11, 01:17
Banda p*zd, wszyscy sp***olcie z tego kraju c**y, a nie faceci. Pokolenie j***nych sp***olin... Byłem w wojsku, nikt mnie nie gwałcił, nie bił, nie dręczył. Przeszkolenie na T-62 zrobiłem i w razie wojny będę gotowy poświęcić swoje życie i pierwszy mimo ponad 40-tki na karku pójdę do wojska, mimo że samotnie wychowuję syna. Ten kraj to nie PIS czy PO. To nie Tusk albo Kaczyński. Ten kraj mimo że kilka razy mnie skrzywdził to dał mi wszystko co mam i kocham go taki jaki jest i jak trzeba będzie za niego umierać to umrę za niego dumny tak samo jak moi dziadkowie którzy walczyli podczas II wojny światowej (obaj przeżyli).

Arashi91

2022-12-11, 01:52
Fantastyczne gówno... Autor - rurkowiec zapewnie nie rozumie geopolitycznej sytuacji, w której znajduje się nasz kraj. Są takie państwa, które mobilizują, szkolą i posyłają jako mięso armatnie hordy ludzi w ramach realizowania swoich imperialnych marzeń i planów. Są też takie państwa, które muszą się przed tymi planami bronić. Jest różnica. Rozumiem, że jak Ci bandyci wpadną do domu to jak ciota się wypniesz, dać zabić/zgwałcić rodzinę i się okraść? Ok, Twój wybór. Inni jednak wolą stanąć do walki i mieć szansę. W tej chwili Rosja ponosi kompromitujące porażki na Ukrainie. Problem w tym, że epickie militarne katastrofy to reguła w historii orków. Jednak koniec końców, jak nie po roku to po dekadzie, jak nie po dekadzie to po kilku dekadach i tak odnoszą zwycięstwo. Oni w tej chwili robią masowe czystki i porządki z korupcją, której zawdzięczamy to, że 3/4 sprzętu było niesprawne, albo sprawne ale z wykradzionymi podzespołami umożliwiającymi działanie na współczesnym polu walki. Mają wielką mobilizację, masowe szkolenia + wyciągają wnioski i odbudowują kadry. Ukraina leży w gruzach, a kawał jej terytorium jest pod okupacją. Następne lata kacapy będą się odbudowywać militarnie i do spółki z Chinami upomną się i o Ukrainę i o tych, którzy jej najbardziej pomogli, a są w zasięgu czyli o Polskę. Racjonalnym jest zbudowanie na tyle potężnej obrony, aby inwazja na Polskę się nie kalkulowała, bo przyniosłaby gigantyczne straty agresorowi. Do tego celu potrzebne są między innymi przeszkolone rezerwy. Jak Ci się nie podoba i nie masz jaj to jedź do Tajlandii zostawać dupeczką z siusiaczkiem. Pora wyjąć głowę z dupy i zdać sobie sprawę, że wojna to nie jest jakiś abstrakcyjny stan gdzieś pa prerii. To jest standard w historii ludzkości. Anomalią to był tak długi pokój w naszym regionie. Do tej pory praktycznie nie spotykany.

mit2

2022-12-11, 03:35
Smoczoor napisał/a:

Ten kraj to nie PIS czy PO. To nie Tusk albo Kaczyński. Ten kraj mimo że kilka razy mnie skrzywdził to dał mi wszystko co mam i kocham go taki jaki jest i jak trzeba będzie za niego umierać to umrę za niego dumny tak samo jak moi dziadkowie którzy walczyli podczas II wojny światowej


Chyba lepiej się tegi nie dało napisać. Krata piwa dla Ciebie :-)

CzarnyAdolf

2022-12-11, 05:00
Widzę, że ludzie rwą się tutaj do narażania życia i zdrowia w imię czyichś interesów :D

silwerbalk

2022-12-11, 08:05
superCygan napisał/a:

pie**ol sł€żbę wojskową!



j***ć biedę ... Kto był w wojsku ten wie o co chodzi

superCygan napisał/a:

pie**ol sł€żbę wojskową!


j***ć biedę !!!!

8-)
Kto był ten wie o co mi chodzi

exevan

2022-12-11, 08:36
~VeIture napisał/a:

znaczy w sensie, że w tym roku jakoś specjalnie coś się zmieniło czy po prostu w tym roku głośniej o tym ludzie gadają niż wcześniej i nie wiedziałeś, że co roku w naszym kraju bierze się mniej więcej tyle samo osób na ćwiczenia?
w zeszłym roku tyle samo wzięto, w tym też i w przyszłym... tak samo. Co roku to się dzieje a jakoś teraz O DZIWO o tym głośno...
Wy nawet nie wiecie w jakim świecie żyjecie.




No tak, a co?
Serio, ludziom odj***lo, każdego roku tak było i nie ważne czy chłop czy baba, bo baby też zaprzęgają na ćwiczenia, które są maksymalnie 2 tygodniowe, żeby zapoznać się z bronią itp itd. W dodatku w pierwszej kolejności na takie ćwiczenia są brane osoby z jakąś konkretną specjalizacją! Typu mechanik samochodowy, pilot samolotowy, pielęgniarki...
Ludzie ogarnijcie się bo serio....
Wy nawet nie wiecie w jakim świecie żyjecie.

parapsychol

2022-12-11, 08:55
~VeIture napisał/a:

znaczy w sensie, że w tym roku jakoś specjalnie coś się zmieniło czy po prostu w tym roku głośniej o tym ludzie gadają niż wcześniej i nie wiedziałeś, że co roku w naszym kraju bierze się mniej więcej tyle samo osób na ćwiczenia?
w zeszłym roku tyle samo wzięto, w tym też i w przyszłym... tak samo. Co roku to się dzieje a jakoś teraz O DZIWO o tym głośno...
Wy nawet nie wiecie w jakim świecie żyjecie.



jakto w jakim swiecie--w symulacji, dlatego bardzo czesto spotykamy ludzi ktorzy prubuja sie wylogowac ;)

gumofilec

2022-12-11, 10:56
~VeIture napisał/a:

znaczy w sensie, że w tym roku jakoś specjalnie coś się zmieniło czy po prostu w tym roku głośniej o tym ludzie gadają niż wcześniej i nie wiedziałeś, że co roku w naszym kraju bierze się mniej więcej tyle samo osób na ćwiczenia?
w zeszłym roku tyle samo wzięto, w tym też i w przyszłym... tak samo. Co roku to się dzieje a jakoś teraz O DZIWO o tym głośno...
Wy nawet nie wiecie w jakim świecie żyjecie.



Nie jest tak samo jak w tamtym roku. W listopadzie lub październiku weszła ustawa która zmienia zasady poboru.