18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

prezio87

2021-02-06, 19:38
gorczański napisał/a:

Kodeks Ruchu Drogowego - Art. 24 pkt 5:
"Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony."
Sam miałem podobną sytuację, ja na szczęście wyhamowałem. Nawet by mi do głowy nie przyszło że to mogła być wina skręcającego, i powyższy wpis to chyba potwierdza.




a skąd wiesz że miał włączony migacz w lewo? Jeżeli ktoś ma włączony migacz, to go nie wyprzedzasz. A jak stoi jak c**a na środku i chce skręcić, ale migacza nie ma, po czym włącza go w momencie wykonania manewru to już za póżno

kupaDelfina

2021-02-06, 20:12
Ej no halo halo, przecież całkiem niedawno był podobny wypadek tylko, że skręcającym był radiowóz i wtedy osądzono iż była to wina właśnie skręcającego.

ququa

2021-02-06, 20:17
Gmork napisał/a:

Weź ty się lepiej nie odzywaj. Na trzeciego, dobrze, że nie na czwartego




tak widziałem w lusterku

Bladziochreturn

2021-02-06, 20:21
gorczański napisał/a:

Kodeks Ruchu Drogowego - Art. 24 pkt 5:
"Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony."
Sam miałem podobną sytuację, ja na szczęście wyhamowałem. Nawet by mi do głowy nie przyszło że to mogła być wina skręcającego, i powyższy wpis to chyba potwierdza.



Nie moze rozpoczac manewru skretu jezeli jest wyprzedzany, a sygnalizacja kierunkowskazen jest tylko jednym z jego etapow. Radze Ci uwazac, bo ktos kiedys w Ciebie przyp***zieli.

Strife

2021-02-06, 20:51
NafazowanyKoleś napisał/a:

Nie mógł wyprzedzać samochodu z kierunkiem włączonym w lewo. Jeśli był włączony - to wina wyprzedzającego.


Gdyby tak było, to niemożliwym staje się wyprzedzenie 2 samochodów jadących przed tobą, bo nie da się stwierdzić, czy w ciągu pojazdów, które wyprzedzasz nie ma jakiegoś z włączonym kierunkowskazem.

Linia była przerywana, więc można wyprzedzać. Wyprzedzający zaczął manewr wyprzedzania prawidłowo (pomijając prędkość, ale to nie ma znaczenia przy stwierdzeniu, kto był winny), a skręcający nie może wykonać skrętu, jeśli nie upewni się, że może to zrobić w bezpieczny sposób.

essek

2021-02-06, 20:52
Wina byłaby po stronie skręcającego, gdyby wyprzedzający nie zapie**alał, teraz będzie analiza ile on przekroczył prędkość. Bo skręcający musiał spojrzeć w llusterko, ale również mógł oczekiwać od innych uczestników ruchu, że przestrzegają przepisów. jak wyprzedza cie rakieta 340km/h to se możesz lusterka wsadzić w dupe.

Strife

2021-02-06, 21:06
Skręcający miał mnóstwo czasu, żeby upewnić się czy może skręcić. Nie mógł, skręcił i to tylko jego wina, że tak się to skończyło.

Jeśli ktoś twierdzi, że to wina wyprzedzającego, to dość prawdopodobne jest, że kiedyś ktoś się w was wjebie.

Praxis

2021-02-06, 21:28
Współwina - szwagier skręcał w lewo na posesję i na zakazie wyprzedzania facet go trzasnął. Wina dla obu - szwagier nie spojrzał w lusterko, a facet miał zakaz wyprzedzania. Bez sensu te prawo drogowe....skoro jest zakaz to nie miał prawa się chyba spodziewać cymbała z lewej?

No nie do końca dlatego tu mnie nie zdziwi wina skręcającego...

banerr

2021-02-06, 21:44
Wszystkim debilom którzy twierdzą, że wina jest wyprzedzającego sugeruję oddać prawko i nie siadać już za kółkiem.
Z taką wiedzą stanowicie realne zagrożenie dla innych.

dancio1978

2021-02-06, 21:59
gorczański napisał/a:

Kodeks Ruchu Drogowego - Art. 24 pkt 5:
"Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony."
Sam miałem podobną sytuację, ja na szczęście wyhamowałem. Nawet by mi do głowy nie przyszło że to mogła być wina skręcającego, i powyższy wpis to chyba potwierdza.



Facet skoda PORUSZAŁ się już po tym pasie. Omega zajechała mu drogę. Wina ewidentna omegi i tyle!!!!można jedynie przykleić skodzie przekroczenie prędkości.

Lolekmko11 napisał/a:

Ustępuje się tym z naprzeciwka a nie tym za sobą lol


przypadkiem dałem piwo za idiotyzm tygodnia. jadąc dwupasmówką chcesz zmienić pas i nie patrzysz w lusterko tylko skręcasz???na każdej drodze zmieniając pas lub skręcając masz obowiązek upewnić się do możliwości wykonania manewru. Tyle

Tymonek

2021-02-06, 22:00
gorczański napisał/a:

Kodeks Ruchu Drogowego - Art. 24 pkt 5:
"Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony."
Sam miałem podobną sytuację, ja na szczęście wyhamowałem. Nawet by mi do głowy nie przyszło że to mogła być wina skręcającego, i powyższy wpis to chyba potwierdza.



tak ale skrecajac w lewo gosc nie zauwazył skody która juz wyprzedzała jak widze z kierunkiem

St...........on

2021-02-06, 23:30
DickSet napisał/a:

Skręcający debil. Ciekawe czy znajdzie sie tu jakiś jego obrońca bo na youtube i na facebooku było ich całkiem sporo



Ty sam jesteś debil i w dodatku kodeksu drogowego nie znasz gimbusie pie**olony.

colo123 napisał/a:

Wyprzedzający miał przerywana linie cały czas , ten gość co skręcał miał patrzeć w lusterka a nie ch*j wie gdzie ... Fakt wyprzedzający miał za duża prędkość więc to jest jedyny dowód obciążający gościa który wyprzedzał . Pozdro



Następny, przedszkolaku nie zabłądziłeś? popie**oliło was doszczętnie od tej polityki i teraz na każdej dziedzinie życia sie to odbija, zawrzyj ryj, zajrzyj do kodeksu, a potem wyjdź z domu przez okno, najlepiej takiego na 4 piętrze.

Jesse.Pinkman napisał/a:

Spotkanie dwóch debili - jeden zapie**ala jak poj***ny a drugi nie patrzy w lusterka.



Nie masz racji. Zajrzyj do kodeksu Jessie, wina jest pos stronie drogowców ,że źle oznakowali skrzyzowanie/ skręt. Sam miałem taką akcję w polszy, za mną tir a za nim wyprzedza audi , a koleś przede mną skręca w lewo. Obowiązek patrzenia w lewe lusterko obowiązuje tylko w momecie kiedy ty sam chcesz dokonać manewru wyprzedzania, inaczej każdy gapił by się w lusterka i wpie**alał w poprzednika. Kodeks jest dobrze skonstruowany to Polacy jeźdżż jak cioty.

Newretrowave

2021-02-06, 23:35
Nikt nie slyszal w tle ze rusza program lgbt mieszkanie plus? Jasny k***a h*j.

Scout

2021-02-06, 23:57
Czytam i nie wierzę... Wina zapie**alającego... skręcający mógł go nie widzieć przy takiej prędkości... jak zwykle prędkość zabija

Sraj1

2021-02-07, 00:17
Sam nie wiem co jest ch*jowsze - ten wypadek czy mieszkania dla starych pedałów za moje podatki.