18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Profesor Bugusław Wolniewicz o islamie

m-a_r-i_u-s_z • 2010-05-11, 18:16
Dobrze mówi!!!


czarnylelo

2010-05-11, 23:46
Tyle wszyscy biadolicie a każdy wie że mądremu człowiekowi Religia potrzebna jest tyle co piąte koło u wozu..

Niestety tak to jest na świecie że społeczeństwa się rozwijają i czy tego chcemy czy nie kiedyś przyjdzie sie zmierzyć z najróżniejszymi przeciwnościami. Pytanie czy to zaakceptujemy? Czy pójdziemy do przodu? Czy ciagle bedziemy stać w miejcu?


Jeśli chcecie znac moje zdanie to uważam ze Kościół Meczet Kapliczki i inne tego typu ścierwa powinny znajdowac sie z dala od mojego domu :)

stefooo

2010-05-12, 00:08
prof. Stępień dobrze gada, wódke mu lać.Muzułmanie może chcą ale my nie chcemy !!!

Vtech

2010-05-12, 00:15
Nie podoba mi się forma wypowiedzi tego profesora, ale niestety muszę się z nim zgodzić. Budowanie tego meczetu to inwazja Islamu na Europę.
Uznajmy jednak, że nie wszyscy Muzułmanie są "źli". Powiedzcie mi czy Ci "dobrzy" domagali by się wybudowania DRUGIEGO meczetu w tym samym mieście?
Odwróćmy sytuacje. Uznajmy, że Bliski Wschód pozwala jednak na tolerancje i wolność wyznania. Czy "normalni" Chrześcijanie domagaliby się u nich X kościołów, bo się nie mają gdzie modlić? Najprawdopodobniej by mi to zwisało. Ale jeśli byli by to Chrześcijanie pokroju Rydzyka i spółki, to pewnie by sobie chcieli wybudować więcej niż jest tam meczetów. (Nasze bacie są teoretycznie niegroźne, oni niestety są)
Tu nie chodzi o to o czym mówi konstytucja, ale o wpływy, władzę, i na końcu narzucenie nam ich kultury.
A jak wiemy ich kultura jest chora. Przeczytajcie sobie posty osób, które pracowały z Muzułmanami w Anglii. Mieszkam tutaj i mam te same doświadczenia.
Zupełny brak asymilacji ze społecznością kraju do którego z własnej woli wyemigrowali, a co gorsza agresja w ich kierunku.
Podam przykład z uczelni. Jest u nas dużo obcokrajowców. Wiadomo, że każdy mniej lub bardziej trzyma się ze swoimi, głównie ze względu na barierę językową, która z czasem staje się coraz mniejszą przeszkodą i następuje większa lub mniejsza integracja. Ale Muzułmanie nawet jeśli się tutaj urodzili i Angielski jest ich językiem ojczystym (chociaż w wielu przypadkach mają inny akcent) trzymają się razem, a często mówią między sobą po angielsku. Jakoś nie widziałem Chińczyka czy Murzyna, który się tutaj urodził i ma obywatelstwo, aby trzymał się tylko z żółtymi albo tylko z czarnymi. Jak to jest, że Polak czy Chińczyk jak już się zadomowi i przełamie pierwsze lody zaczyna się integrować, a Muzułmanin nie?
Pamiętam jak na pierwszym roku byłem w grupie z jedną Pakistanką, która mieszka w Anglii od 10 lat. Nasza pierwsza rozmowa wyglądała tak:
-Skąd jesteś?
-Z Polski
-Jaką religię wyznajesz?
-...
-Jesteś Chrześcijaninem czy w nic nie wierzysz?
-...
-Jak masz na imię?

Przykładów na ich pieprzony fanatycznym można mnożyć bez końca.
Nie po to Europa walczyła o wolności obywatelskie, równości, oddzielenie Kościoła od Państwa itp itd, żeby teraz ktoś pomalutku przeprowadzał "inwazję".

A tutaj (nie wiem dlaczego akurat dzisiaj taki wysyp artykułów o Islamie) kilka przykładów:
Szwecja: Rysownik karykatur Mahometa zaatakowany podczas wykładu
Fatwa przeciwko pracującym muzułmankom
Francuski parlament: Burka sprzeczna z wartościami narodowymi Francuzi chyba w końcu zmądrzeli.

Każdy religia jest chora, ale Islam jest chyba najgorszy. Dlatego nie chciałbym go ani w Polsce ani w Europie. A jeśli chcą pokazać, że są tolerancyjni i wyznają Europejskie wartości, to niech zaczną przemiany u siebie, a nie przynoszą syf tutaj.

Amen.

P.S. Żeby nie było, nie czytam tylko Gazety.

Cord

2010-05-12, 00:32
Już raz, drogie owieczki, się wypowiedziałem na ten temat. Jak ktoś chce to niech sobie znajdzie, a jak nie.. i tak was fanatycy nie przekonam

Arthzil

2010-05-12, 00:47
Polska jest homogeniczna religijnie i etnicznie? Ta poprawność polityczna w mediach to mnie wpienia... niech sobie sprawdzą różnorodność religijną w państwach islamskich, choćby wspomnianej Arabii Saudyjskiej - nie wyznajesz islamu, to jesteś śmieciem i jak cię ktoś ukamienuje to nawet nie zaczną szukać. Mają problemy z krzyżami w szkołach? W Arabii Saudyjskiej za publiczne obnoszenie się z symbolami religii innej niż islam jest śmierć. ALE MY TO K**WA MAMY BYĆ TOLERANCYJNI!

Stew

2010-05-12, 02:15
A zbuduj coś na ruinach meczetu to Ci rozp*** cały kraj!

Jestem tolerancyjny, ale do czasu, kiedy ktoś nie wpierdziela się z uwalonymi butami do cudzego domu, a sam każe buty ściągać. Krótko: Niech wypier****ją!

[ Komentarz dodany przez: Cthulhu: 2010-05-12, 06:51 ]
też lubisz czerwień?

samstag

2010-05-12, 02:41
[quote="qwwq24"]mądry człowiek z wartościowym i nie zmanipulowanym przekazem to rzadkość w TV , z przyjemnością to obejrzałem ;)

Pan profesor jest zmanipulowany przez radio maryja i przekaz prawicy, a oprócz tego jak mi sie wydaje jest człowiekiem chorym. Zanim sie nad nim rozpłyniecie zauwazcie ze został zwolniony z funkcji nauczyciela akademickiego ,ponieważ gadał tego typu bzdury a nawet gorsze(sam twierdzi że to przez to że nie dawał tylu zaliczen, co po części tez jest prawdą bo mu sie ubzdurało że żyjemy w czasach przedwojennych i studia rocznie powinno kończyć ok. 9- 11 osób) . kiedyś miał manie widzenia wszędzie, i tu jego słowa :żydo komuno masonerii kierującej światem i mówił o tym nawet przy okazji wywiadów na inny temat. ma starczą demencje. Nigdy nie lubiłem jego poglądów ale kilka lat temu był logiczniejszy teraz jest tylko starym zgoszkniałym pajacem

a co do meczetów i innych tego typu miejsc ludzie w wawie jest ponad 150 kościołów komu przeszkodzi meczet to tylko wiara. jak w polakach jest tak silna że chcą wszystkich nawracać to sobie poradzą ja na to kłade.

tak mam jutro a w sumie dzisiaj egzamin więc siedze tutaj zamiast sie uczyć :)

DrPoziomka

2010-05-12, 03:04
Fakt, że komuś odcinają głowę za to, że jest chrześcijaninem, świadczy o tym, że brak tolerancji i wolności wyznania jest czymś złym i idzie w parze z nienawiścią.
Argumentowanie, że z powodu prześladowań innowierców w krajach islamskich, powinniśmy ograniczać im prawa u nas, jest kretyńskie, bo oznacza, że receptą na prześladowanie chrześcijan gdzieś tam, jest prześladowanie muzułmanów u nas.
Oko za oko, ząb za ząb. Tak... Dosrajmy im w odwecie, nawet kosztem naszej konstytucji.

Poza tym sprzeciwianie się budowie meczetu (jako takiej) jest bez sensu. Niechęć większości, nie może być podstawą do ograniczania praw mniejszości. Takie coś prowadziło by do dyskryminacji i jest sprzeczne z konstytucją.

Złowroga Pralka !

2010-05-12, 07:25
powiedzmy sobie szczerze ... jak nie zbudują źle jak zbudują jeszcze gorzej


pomyślmy inaczej ... dobraaa niech zbudują ... ja nie chce nic mówić ale założę się że lekko mieć nie będą ...


nie zbudują wielka k***a obraza bedziee uhhh polaczki nie dali nam zbudować to my wyjebiemy ich w kosmos ...


no tak to tylko moja chora wyobraźnia ale tak też możę być .

DaKuz

2010-05-12, 07:53
rrdzony napisał/a:

"wszyscy terroryści są muzułamanami" - tak, szczególnie ETA i IRA

polska dla polaków
ziemia dla ziemniaków
księża na księżyc



ETA i IRA to dla ciebie terroryści tak jak muzułmańscy terroryści??
Tak więc wedle twoich przekonań AK w czasie okupacji i po wojnie byli również takimi samymi terrorystami?? Brawo po prostu brawo. A tak z drugiej reki znajdźcie mi w muzułmańskim kraju kościół katolicki albo prawosławny czy tam jakikolwiek. Raczej nie znajdziemy czegoś takiego to skoro my nie wpie**alamy się do ich świata religii wschodniej to po jaką cholerę oni wpie**alają się z buciorami do nas?? Poczytajcie sobie co się teraz w belgi dzieje gdzie w Brukseli jest więcej muzułmanów niż europejczyków to zobaczycie czego Polacy nie chcą muzułmanów u siebie w kraju. Ich ekspansja działa na zasadzie pozwól na trochę to wezmą wszystko.

saygon

2010-05-12, 08:00
To prawda... nie wszyscy są terrorystami... Ale jak np. w co trzecim obudzą się jakieś pobudki ideologiczne to nie będzie Ciekawie... kogo jak kogo ale nie chce muzułmanów w kraju....

suchy777

2010-05-12, 08:04
Szkoda komentować słowa tego człowieka. Ja rozumiem że ideologia RM jest fanatyczna i popierd****na ale ten człowiek to dno moim zdaniem - WIELKI PAN PROFESOR.
Myślałem że powie coś w stylu "to żydzi chcą tego meczetu ! niby kto ?"

zonk

2010-05-12, 08:46
"dasz palec wezmą całką rękę",

Aishenbai

2010-05-12, 09:14
Mimo iż podaje głupie argumenty, również się z nim zgodzę. Chrześcijaństwo nie jest tolerowane w krajach islamskich a dodatkowo obowiązuje tam prawo szariatu. Póki islamiści są mniejszością nie ma się czego obawiać, ale jeśli będzie ich coraz więcej to wtedy "demokratycznie" wolność słowa się skończy. A jak przegłosują w sejmie ustawę o tym, że kobiety muszą te turbany nosić to chyba sam jako ateistyczny terrorysta ten sejm wysadzę...

jonek00

2010-05-12, 09:57
a ja za to uwielbiam minę i ton głosu z jakimi w drugiej minucie wypowiada "to jest RELIGIA"