18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kącik Logiczny

not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zaj***ny przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm? ;)

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.


Niniejszym może ja zacznę ;)
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?

~zsakuł

2013-12-25, 20:23
Naprawia korony królów, kiedy te pokazują oznaki zużycia.
On łata je lśniącym złotem, jest ekspertem w reperowaniu.
Nie musisz być monarchą, on i Tobie może dopomóc w potrzebie.
I chociaż jest profesjonalistą w tym co robi, jest dość nudnym jegomościem.

o kim mowa?

marna

2013-12-25, 20:38
dentysta?

~zsakuł

2013-12-25, 23:42
marna napisał/a:

dentysta?



Tak.

[ Komentarz dodany przez: marna: 2013-12-25, 21:01 ]
:amused:

*******

Poprzednia zagadka poszła trochę za szybko, może to:
jak z z 6 patyków jednakowej długości ułożyć 5 trójkątów?

W

2013-12-26, 11:07
hmm, udało mi się ułożyć od 1 do 8 trójkątów 6 równych kresek, ale właśnie bez 5...

~zsakuł

2013-12-26, 11:32
W, zaraz sprawdzę czy dobrze napisałem :krejzi:

dobrze napisałem :amused:

W

2013-12-26, 12:07
o to chodziło?

~zsakuł

2013-12-26, 12:55
@up nie, ale tez spełnia warunki :) w zagadce mogłem jeszcze dopisać, że żaden patyk się nie krzyżuje ze sobą (nie mogą się przecinać), co wtedy?

W

2013-12-27, 13:50
wtedy je trzeba połamać :P

~zsakuł

2013-12-27, 16:55
W napisał/a:

wtedy je trzeba połamać :P


jejku jaka spryciara! :D nie można łamać! :mrgreen:

alfgordon

2013-12-27, 19:15
Na pewno jest rozwiązanie? Mi się udało ułożyć 4 równoboczne (tak by się patyczki nie przecinały) :roll:

~zsakuł

2013-12-27, 19:23
da radę, mogę zamieścić rozwiązanie jak coś :)

alfgordon

2013-12-28, 13:25


(jak to jest dobrze,wydaje mi się,że spełnia warunki zadania)
to może teraz zadanie podobne. Z 6 patyczków tej samej długości (nie mogą się przecinać) ułożyć 4 trójkąty równoramienne.

~zsakuł

2013-12-28, 15:21
@up

no niby tak ale ten 5 trójąt ch*jowy taki (w sensie ten złożony z 2 mniejszych trójkącików na dole) ale już się nie przypieprzam :P

moje rozwiązanie stoworzone w pajncie (he he):


@down to jest roziązanie - 6 patyków 5 trójkątów
jeśli nie traktować całego ostrosłupa jako trójkąt to spełnia się też Twoją zagadkę (trójkąty nawet równobocznie a nie tylko równoramienne)

alfgordon

2013-12-28, 15:34
A jakie jest Twoje rozwiązanie z tymi 5 trójkątami?

co do Twojego rozwiązania(z 5 trójkątami), przecież liczysz 2 razy ten sam trójkąt-podstawa i widok z góry. Równie dobrze możesz wziąć widok z boku i już masz więcej niż 5 trójkątów ;-)

W

2013-12-29, 18:59
czworościan foremny ma 4 ściany złożone z trójkątów, bryła to bryła, trójkąt jest figurą płaską :P
X