18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kącik Logiczny

not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zaj***ny przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm? ;)

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.


Niniejszym może ja zacznę ;)
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?

mrrr... rrrr... rrrr...

2010-10-03, 17:50
Y, a dlaczego ? Bo nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.

[ Komentarz dodany przez: Conscribo: 2010-10-03, 19:59 ]
Logika się kłania ;)

if...........yt

2010-10-03, 17:53
XiksiksX, zrób sobie tabelkę i zaznacz co kto mówi, klarownie wyjdzie.

~Conscribo

2010-10-03, 19:59
Kierowca fiata ma brata, brat kierowcy fiata nie ma brata, kim jest kierowca fiata dla brata.

Komuś to tutaj opowiadałem, więc niech milczy! :>

~Vuko

2010-10-03, 20:56
Conscribo napisał/a:

Kierowca fiata ma brata, brat kierowcy fiata nie ma brata, kim jest kierowca fiata dla brata.

Komuś to tutaj opowiadałem, więc niech milczy! :>


siostrą :P

~Conscribo

2010-10-03, 21:50
Ile waży cegła, jeżeli cegła waży 2kg i pół cegły

yarzapp

2010-10-03, 21:56
Hmmm, 4 kg?

Wiochmen

2010-10-03, 22:34
Maly czlowiek idzie z duzym czlowiekiem
maly czlowiek jest synem duzego...ale duzy czlowiek nie jest ojcem malego czlowieka.
wiec kim jest duzy czlowiek?

Ra...........og

2010-10-03, 22:39
Wiochmen napisał/a:

wiec kim jest duzy czlowiek?


Twoja starą


p.s. to jedyna zagadka, której treść była na tyle krótka, żeby chciało mi sie ja przeczytać ;)

not_NULL

2010-10-03, 22:56
Cthulhu napisał/a:

p.s. to jedyna zagadka, której treść była na tyle krótka, żeby chciało mi sie ja przeczytać



No, zagadka Consa była przecież o tyle dłuższa... :roll:

--------------------------------

Po śmierci stajesz na rozjeździe dróg. Przed nim stoją dwie postacie - jedna to diabeł, który zawsze kłamie, drugi to anioł, który zawsze mówi prawdę. Oboje wyglądają identycznie. Możesz zadać najwyżej jedno pytanie. Jak trafisz do nieba? (zakładamy że chcesz tam iść)

Ra...........og

2010-10-03, 23:02
"Który z was kłamie?"
Diabeł który zawsze kłamie bedzie musiał pokazac siebie zeby znow sklamac, anioł wskaze diabla bo aniol zawsze mowi prawde.

p.s. banał z podstawowki

not_NULL

2010-10-03, 23:29
Cthulhu napisał/a:

"Który z was kłamie?"
Diabeł który zawsze kłamie bedzie musiał pokazac siebie zeby znow sklamac,


:wtf:
Powiedzmy że dobry tok rozumowania, ale trochę nie jestem przekonany. A pozatym - jak po pytaniu 'który z was kłamie' chcesz się dowiedzieć która droga jest dobra?

mrrr... rrrr... rrrr...

2010-10-04, 07:12
Cthulhu, przeinaczył to było o dwóch braciach na rozstaju drogi że jeden kłamie a drugi powie prawdę. Jedna droga prowadzi do bogactwa a druga do śmierci oraz możesz zadać jedno pytanie. Jakie by dojść do drogi "bogactwa" ?

not_NULL

2010-10-04, 08:50
No to ja dalej czekam na klarowną odpowiedź :roll:

Ra...........og

2010-10-04, 10:30
Zagadka miała na calu znalezienie drogi do nieba, obie postacie sa identyczne i za każdą z nich jest droga, wybór odp postaci jest jednoczesnie wyborem odp drogi. Tak jest skonstruowana ta zagadka.

W

2010-10-04, 13:36
ifryt napisał/a:

2 4 6 są fałszywe


tylko 2 i 4 są fałszywe ;) szósta się zgadza. potwierdza, że 4 jest F a 5 P

w zagadce o prawdomównym i kłamcy pytasz, którą drogę poleciłby ten drugi
diabeł wskaże drogę do piekła (bo anioł poleciłby do nieba), na tej samej zasadzie anioł też wskaże na piekło. niebo jest więc drogą, której żaden z nich nie wskazał. gdzie iść wybieramy wg własnego uznania :diabel:
X