18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kącik Logiczny

not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zaj***ny przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm? ;)

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.


Niniejszym może ja zacznę ;)
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?

BongMan

2014-09-11, 23:33
Nie. Poza tym koty doskonale widzą w nocy ;)

rav4ever

2014-09-11, 23:41
Bo patrzą z różnych końców, czyli są odwrócone do siebie tyłkami? No ewentualnie akurat te kotki mają wydłubane oczka.

barto125

2014-09-11, 23:42
Bo rura jest krzywa, bo jak oba spojrzą to nie będzie światła i się nie zobaczą, bo są ślepe, bo są martwe? :D

BongMan

2014-09-11, 23:47
Nie, rura prosta, koty żywe, widome, w 100% sprawne.

rav4ever

2014-09-11, 23:56
Bo koty są takie same i widząc siebie nawzajem myślą, że widzą siebie, choć nie jestem pewien czy mają świadomość. Albo rura jest duża, jeden kot patrzy w dół, drugi w górę. Jak nie to zapodaj mi odpowiedź na pewuszkę, bo męczy mnie to :D

BongMan

2014-09-12, 00:00
Nie, po prostu się nie widzą.

MichaU

2014-09-12, 07:00
To są koty kłamczuszki :amused:

Nikczemny_Płód

2014-09-12, 08:05
Salmonella napisał/a:

Bo jest noc.



GŁUPIA XD

Kotałki widzą w nocy :lol:

A może te kotki nie paczą w te rure w tym samym czasie xD?


Albo to rura kolanko xD

SebaD

2014-09-12, 08:09
Zagadkę wymyślił BongMan - więc odpowiedzi mogą być przeróżne... Wymieniam:

- bo są ślepe
- bo rura ma przegrodę w środku
- bo zagadka jest tak sucha, że wyschły i umarły...

Pener

2014-09-12, 08:10
BongMan napisał/a:

Na placu budowy leży rura, 2 metry długości, oczywiście pusta w środku. Z jednej strony patrzy kot i z drugiej strony patrzy kot, ale się nie widzą. Dlaczego?



leżąca rura, 2 metry długości i pusta w środku....
pewnie to gordona stara, koty się nie widzą bo smród szczypie je w oczy :ciasteczkowy:

rav4ever

2014-09-12, 10:43
Agata_Bjacz napisał/a:



GŁUPIA XD

Kotałki widzą w nocy :lol:

A może te kotki nie paczą w te rure w tym samym czasie xD?


Albo to rura kolanko xD



Kotałki nie widzą w całkowitych ciemnościach, muszą mieć odrobinę światła. Do biegania po ciemku wykorzystują wąsy.

Nikczemny_Płód

2014-09-12, 10:55
A od kiedy k***a noc jest całkowicie ciemna głupi ciulu xDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

OMG!@!!!!!! Idź siem ze Sall stykaj koncuwką xD

BongMan

2014-09-12, 17:04
Agata_Bjacz napisał/a:

A może te kotki nie paczą w te rure w tym samym czasie xD?


Dobrze! :D Odpowiedź brzmi: "Bo jeden patrzy we wtorek, a drugi w czwartek" :D

Nikczemny_Płód

2014-09-12, 17:11
Głupie kotki xD

Przeciez tak to nigdy sie nie zobaczom :roll:


Ej to terasz moja zagadka:

Czlowiek miał w 1980 roku lat 40 a w 1995 miał lat 25. Czy to mozliwe? xD Jesli tak to jak xD
X