18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kącik Logiczny

not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zaj***ny przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm? ;)

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.


Niniejszym może ja zacznę ;)
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?

MichaU

2014-09-12, 19:44
Agata_Bjacz napisał/a:

Ej to terasz moja zagadka:

Czlowiek miał w 1980 roku lat 40 a w 1995 miał lat 25. Czy to mozliwe? xD Jesli tak to jak xD



Kszysztof Ibisz hehe

Szafina

2014-09-12, 22:05
Jeszcze ojciec sie nie urodził, a już syn po dachu chodził. O co chodzi?

MichaU

2014-09-12, 22:18
Szafina napisał/a:

Jeszcze ojciec sie nie urodził, a już syn po dachu chodził. O co chodzi?



Odpowiedź brzmi: tak

~LeweOkoSaurona

2014-09-12, 22:20
M napisał/a:



Odpowiedź brzmi: tak



Gupi. Każdy wie, że nie.

le...........ce

2014-09-12, 23:09
Szafina napisał/a:

Jeszcze ojciec sie nie urodził, a już syn po dachu chodził. O co chodzi?


Bagno!
Pana...
...yyy..yy
tego...
miał kurde xD

wytrzeszcz5

2014-09-13, 00:42
Szafina napisał/a:

Jeszcze ojciec sie nie urodził, a już syn po dachu chodził. O co chodzi?


Ciężki do rozpalenia ogień w kominku

Szafina

2014-09-13, 14:39
to jednak nadalnei to

go...........et

2014-09-13, 18:52
O ogień (ojciec) i dym(syn).

wytrzeszcz5

2014-09-14, 17:19
[bół_dupy]
Napisałem to samo innymi słowami
bo ogień w kominku wymaga by ojciec już zył gdy biega syn
[/ból_dupy]

Nikczemny_Płód

2014-09-14, 19:10
Ale szafina tego nie pojmała ziomek xD beka

Szafina

2014-09-14, 20:44
nie liczy sie bo to nei byla dokladna odpowiedz!

Un_Nem

2014-09-15, 05:02
a mi sie wydawalo ze to byl syn z innego zwiazku i dlatego przyszly ojciec jeszcze sie nie urodzil :roll:
X