18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Coś na wasze twarde serca

Jai • 2014-01-20, 22:15
Czołem Sadole.

Od kiedy wróciłem z pracy zastanawiałem się, czy właściwie warto tutaj tę historię opowiadać i uznałem, że z jednego powodu tak.
Najwyżej mnie zgnoicie, mam to gdzieś.

Pracuję u jednego z operatorów komórkowych. Dziś, w okolicach godziny 14 zrobiłem sobie przerwę, ubrałem się i poszedłem do starego jak świat baru mlecznego, tuż obok naszego punktu. Tanie, dobre, niezmienne od lat żarcie.

Jakieś dwa metry od kasy, stał sobie dziadek. Nazywam go dziadek, bo nie pomyślałem by zapytać człowieka o imię i nazwisko ( idiota ze mnie,wiem ). Dziadek przyglądał się bacznie ludziom przy kasie. Był bardzo stary, pomarszczony, o lasce. Ale w zadbanym, czarnym płaszczu, nie był brudny, nie śmierdział.. stał.
Gdy przyszła moja kolej, zapłaciłem za swoje jedzenie i już miałem wracać do pracy, gdy dziadek dosyć cicho zagadał:
-Przepraszam Cię serdecznie chłopcze.. jest mi niezmiernie głupio i wstyd, że mam w ogóle czelność Cię o to prosić, ale.. -

I tu już dokończę własnymi słowami, bo nie sposób tego zacytować. Dziadek powiedział mi, że ma 92 lata, i na początku miesiąca jego wnuczka ukradła mu całą rentę. On pożyczał gdzie mógł, od wszystkich znajomych, ale już tyle napożyczał i jeszcze nie oddał, że mu głupio wziąć jakikolwiek grosz od nich. Od trzech dni zjadł tylko dwie bułki, z masłem, bo to mu jeszcze zostało. Powiedział mi, że jest umierający, niestety nie dowiedziałem się, dlaczego.
Poprosił mnie, żebym mu kupił zupę, najtańszą, tu jest za 3 złote i bułkę, choć może sama zupa starczy.. Przepraszał mnie raz po raz, że w ogóle ma czelność o coś takiego zapytać - miał łzy w oczach.
Nie wyglądał jak żule stojący pod sklepami, był czysty, pachniał.. po prostu był cholernie stary.

Kupiłem człowiekowi porządny obiad, zupę, coś do popicia. Postawiłem mu to na stoliku, odsunąłem krzesło.. I wtedy dziadek się rozkleił. Popłakał się, staruszek jak małe dziecko, opowiedział mi, że był w czasie wojny w AK, że wywieziono go na sybir, że udało mu się cudem przetrwać wojenne czasy.. i że nigdy nie myślał, że w wieku 92 lat będzie musiał prosić obcych o parę złotych na jedzenie, bo od państwa tyle dostaje, że na leki nie starcza, a jeszcze przyszło, że go własna wnuczka okrada. Takiego upokorzenia w życiu nie doznał i właściwie, to po tej sytuacji to on by już wolał umrzeć, niż dalej tak żyć, bo się upokorzył, jak jakiś żebrak..
Przepraszał i dziękował mi kolejne 5 minut, czekałem aż się uspokoi.
I tu powód, dla którego piszę.

Jeśli jakimś cudem ta mała k***a która okradła tego człowieka czasami czytuje sadistica, to mam nadzieję, że Cię jebnie tir.

A nawiasem mówiąc, to jestem do cna wk***iony na ten kraj, jak widzę takich ludzi, którzy stracili wszystko, rodziny, domy, majątki, by walczyć za jego wolność, a teraz stoją w barze mlecznym prosząc o zupę za 3 złote. ch*j w dupę wszystkim czerwonym, którzy do tego doprowadzili.

I nie, nie klaskał kierowca, ani pani w kasie, ludzie też brawo nie bili.

bob00

2014-01-20, 23:49
Inicjatywa Towdiego najbardziej słuszna, sam bardzo chętnie dałbym coś od siebie.

szysza86

2014-01-20, 23:49
"Po co taki człowiek żyje, po co taki człowiek żyje jak ten chwast. Wyrwałem chwasta."

Nic innego nie pozostaje jak taka k***a nie ma szacunku dla własnej rodziny, własnego dziadka...

Sigonek

2014-01-20, 23:50
Mam nadzieje, że uda Ci się odnaleźć tego Pana i wkrótce na sadolu pojawi się obszerny post o Jego życiu. Sam chętnie pomogę finansowo i mam nadzieje, że wielu ludzi na tym portalu postąpi tak samo.

nanab

2014-01-20, 23:52
Popieram wnuczkę.

Mkazik1

2014-01-20, 23:56
@nanab popieram cyjanowodór dla ciebie.

Jajcarz

2014-01-20, 23:59
Panowie, mówicie ,,wnuczkę" jakby chodziło o jakąś nastotalkę. Ta baba ma pewnie około 30 lat, wpuścić jej raz, a dobrze porządny wpie**ol i będzie pozamiatane.
Znajdź tego człowieka, pogadaj z nim, a każdy z nas w miarę możliwości pomoże, bo jak nie ma to kto inny?
Są w tym kraju jeszcze dobrzy ludzie, którzy chętnie pomogą. Problem tylko polega na tym, że nie można mu dać pieniędzy do rąk bo mu wnuczka ukradnie, więc raczej kupować lekarstwa, jedzenie i najwyżej trochę kasy zostawiać, ale o tym się będzie myślało jak znajdziesz go. Idź, popytaj się może w tym barze mlecznym go kojarzą, do tego weź pod uwagę, że na pewno nie może mieszkać daleko w tym wieku to raczej odległości nie wchodzą w grę.
k***a, miałem iść spać, a tu k***icy dostaję przed kompem.

Razjel88

2014-01-21, 00:00
szukaj namiarów na dziadka:) bedzie naszym dziadkiem... Dziadek Sadola.. a jak choć cześć osób zrzuci się po 1zł to nikomu nie ubędzie a dziadkowi niezła renta się uzbiera :)

pavul0n

2014-01-21, 00:01
Wąski, jak Ty mnie zaimponowałeś w tym momencie.
Stary, ogarnij siodło i znajdź człowieka! Jeśli to nie fejk, a ten człowiek rzeczywiście był w AK, to śmiało można stwierdzić, że on walczył żebyśmy teraz mogli żyć. W takiej sytuacji my musimy zawalczyć żeby on mógł żyć! Takie osoby to już niestety rzadkość, wiek daje o sobie znać, powinniśmy starać żeby odchodzili godnie, z podniesioną głową, a nie żebrząc o kawałek chleba :-/

filip1127

2014-01-21, 00:05
Szacunek stary za to, że nie olałeś dziadka jak większość społeczeństwa tylko pomogłeś. W tym co mówiłeś, że to ch*jowy rozkradziony kraj ktorym rządzi zgraja złodziejskich buraków sie niestety musze zgodzić. W takich nam przyszło czasach żyć że stary człowiek który powinien pod koniec cięzkiego życia odpoczywać w domu z pełnym talerzem musi chodzić i żebrać. Wielka końska bez wazeliny PAŁA w każdy otwór tej wnuczce



Tak tak tobie nanab również.

Ar...........ch

2014-01-21, 00:06
W takim gownie zyjemy drodzy Panstwo. Mam nadzieje, ze nie zdaliscie sobie z tego sprawy ani dzis, ani wyjatkowo dzieki historii napisanej przez autora, jednak daje ona do myslenia i to mocno.

TA KRAINA TO RUINA.


Parker

2014-01-21, 00:07
Dołaczam sie , Zajdz go , Chcialbym przeczytac jego historie , rowniez wspomoge .
W miare, mozliwosci po prostu go znajdz.

Nanab Probował byc takim w ch*j sadolem ze az niech mnie ch*j strzeli , nie pykło , niekazdy rozumie :D nie wincie ich

kenizeg

2014-01-21, 00:08
Sam zapie**alalam cały miesiąc za 1,5tysiąca, ale jak znajdziesz dziadka, i potwierdzi się to co piszesz, zoorganizuj jakąś zbiórkę, chętnie pomogę!

e4...........Yy

2014-01-21, 00:15
Wzruszające, też się z chęcią dorzucę, może dowiemy się coś więcej o tej szmacie co go okradła.

Siemek

2014-01-21, 00:16
A jaruzelska szmata z kiszczakiem siedzą sobie w tym czasie przed kominkiem i popijają whisky...

Ikuloqs

2014-01-21, 00:26
Na prawdę wk***iam się powoli tym syfem jaki panuje w kraju. Wszyscy piszą, zmieńmy sytuacje w państwie, że jest ch*jowo itp ale przecież k***a nie zdziałamy nic pisząc tutaj pod tematem (swoją drogą, zajebistym tematem) tylko trzeba w końcu wyjść i zawalczyć o to. Wystarczy tylko jedna akcja, która pociągnie za sobą cały sznur pozostałych bo w końcu każdemu w Polsce żyje się ch*jowo, i każdy by chciał to zmienić! trzeba w końcu się obudzić i coś zrobić, a nie tylko narzekać dając się dalej r*chać.

Co do tematu, dołączam się do próśb odnalezienia dziadka, bo wzruszyłem się gdy to czytałem.
A wnuczce ch*j w plecy bo w dupę to przyjemność.