18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Coś na wasze twarde serca

Jai • 2014-01-20, 22:15
Czołem Sadole.

Od kiedy wróciłem z pracy zastanawiałem się, czy właściwie warto tutaj tę historię opowiadać i uznałem, że z jednego powodu tak.
Najwyżej mnie zgnoicie, mam to gdzieś.

Pracuję u jednego z operatorów komórkowych. Dziś, w okolicach godziny 14 zrobiłem sobie przerwę, ubrałem się i poszedłem do starego jak świat baru mlecznego, tuż obok naszego punktu. Tanie, dobre, niezmienne od lat żarcie.

Jakieś dwa metry od kasy, stał sobie dziadek. Nazywam go dziadek, bo nie pomyślałem by zapytać człowieka o imię i nazwisko ( idiota ze mnie,wiem ). Dziadek przyglądał się bacznie ludziom przy kasie. Był bardzo stary, pomarszczony, o lasce. Ale w zadbanym, czarnym płaszczu, nie był brudny, nie śmierdział.. stał.
Gdy przyszła moja kolej, zapłaciłem za swoje jedzenie i już miałem wracać do pracy, gdy dziadek dosyć cicho zagadał:
-Przepraszam Cię serdecznie chłopcze.. jest mi niezmiernie głupio i wstyd, że mam w ogóle czelność Cię o to prosić, ale.. -

I tu już dokończę własnymi słowami, bo nie sposób tego zacytować. Dziadek powiedział mi, że ma 92 lata, i na początku miesiąca jego wnuczka ukradła mu całą rentę. On pożyczał gdzie mógł, od wszystkich znajomych, ale już tyle napożyczał i jeszcze nie oddał, że mu głupio wziąć jakikolwiek grosz od nich. Od trzech dni zjadł tylko dwie bułki, z masłem, bo to mu jeszcze zostało. Powiedział mi, że jest umierający, niestety nie dowiedziałem się, dlaczego.
Poprosił mnie, żebym mu kupił zupę, najtańszą, tu jest za 3 złote i bułkę, choć może sama zupa starczy.. Przepraszał mnie raz po raz, że w ogóle ma czelność o coś takiego zapytać - miał łzy w oczach.
Nie wyglądał jak żule stojący pod sklepami, był czysty, pachniał.. po prostu był cholernie stary.

Kupiłem człowiekowi porządny obiad, zupę, coś do popicia. Postawiłem mu to na stoliku, odsunąłem krzesło.. I wtedy dziadek się rozkleił. Popłakał się, staruszek jak małe dziecko, opowiedział mi, że był w czasie wojny w AK, że wywieziono go na sybir, że udało mu się cudem przetrwać wojenne czasy.. i że nigdy nie myślał, że w wieku 92 lat będzie musiał prosić obcych o parę złotych na jedzenie, bo od państwa tyle dostaje, że na leki nie starcza, a jeszcze przyszło, że go własna wnuczka okrada. Takiego upokorzenia w życiu nie doznał i właściwie, to po tej sytuacji to on by już wolał umrzeć, niż dalej tak żyć, bo się upokorzył, jak jakiś żebrak..
Przepraszał i dziękował mi kolejne 5 minut, czekałem aż się uspokoi.
I tu powód, dla którego piszę.

Jeśli jakimś cudem ta mała k***a która okradła tego człowieka czasami czytuje sadistica, to mam nadzieję, że Cię jebnie tir.

A nawiasem mówiąc, to jestem do cna wk***iony na ten kraj, jak widzę takich ludzi, którzy stracili wszystko, rodziny, domy, majątki, by walczyć za jego wolność, a teraz stoją w barze mlecznym prosząc o zupę za 3 złote. ch*j w dupę wszystkim czerwonym, którzy do tego doprowadzili.

I nie, nie klaskał kierowca, ani pani w kasie, ludzie też brawo nie bili.

premium122

2014-01-20, 22:23
Jesli to nie fake to gratuluje dobrego uczynku.

Ś...........sz

2014-01-20, 22:25
@Jai, czeka Cię miejsce wśród świętych. Wiem co mówię ;)

hennesi

2014-01-20, 22:30
Szacunek kolego. A tej sk***ialej wnuczce h*j w serce i cygana za zięcia.

KasztanMorderca

2014-01-20, 22:31
Piwo. Zaraz pewnie zacznie się narzekanie, że to nie miejsce na takie teksty i inne docinki "prawdziwych" sadoli, że dziadek pewnie komuch, żeś jest p*zda i w ogóle ch*jowe ić stont... ale dobrze zrobiłeś, bardzo dobrze. Młody głupi jestem, ale już widzę w jakim gównie będziemy żyli za parę lat. I może nie mam jeszcze powodów, ale tak samo jak Ciebie wk***ia mnie nasza rzeczywistość.

Towdi

2014-01-20, 22:32
Wykaż się, znajdź tego Pana, spytaj o dane, adres, najlepiej zrób mu fotkę. Pomogę napisać o nim kilka słów, taki mini artykul na sadola. Sam chętnie pomogę mu finansowo nawet. Wal do mnie na priva.

BeReK

2014-01-20, 22:41
Faktycznie jeżeli to nie fake to gratulki dobrej postawy młodego polaka. Niech się gimbaza uczy!! Sam bym jedną flachę mniej wypił i dziadkowi odpalił parę groszy.

kr...........li

2014-01-20, 22:46
30 minut i główna? Gratulacje. A jeszcze większe należą się za Twój czyn.

uthero

2014-01-20, 22:48
i dlatego wszystkie czerwone sk***ysyny powinny wisiec ! piwo a tej malej k***ie ośli ku*as w dupsko !

maks18

2014-01-20, 22:50
Zatem i ja dołożę swoje trzy grosze, wcale a wcale nie w "sadistica" stylu: dobrze że są jeszcze ludzie z sercem, bo ogólne sk***ienie ludzkie już chyba nikogo nie omija. Tak jak Towdi napisał - jak coś ustalisz wal na priv.

M4rkOPL

2014-01-20, 22:50
Jak pisali inni mógłbyś się o Panu coś dowiedzieć, nagrać filmik o jego historii. Może by się jakąś zbiórkę zrobiło, żeby miał przynajmniej na ten miech, a jeszcze teraz się mrozy zaczynają (przynajmniej u mnie). Sam jestem j***nym biedakiem, ale nikt od paru złoty nie zbiednieje. :-/

buszta2

2014-01-20, 22:50
k***a mam świeczki w oczach co za sk***ysyństwo nie mogę pojąć jak ten człowiek może się czuć, zawsze mi jest żal jak widzę starszego człowieka który skrobie grosz do gorsza ale to już czysty sadyzm, j***na ździra. Wiem że świat nie dzieli po równo ale to jak państwo traktuję ludzi starszych i najbliżsi ludzie okazują się bydlętami nasuwa tylko jedno pytanie Quo Vadis Polsko?

psd15

2014-01-20, 22:51
Jednak są jeszcze dobrzy ludzie w tym sp***olonym przez rząd państwie.

dawidogracz

2014-01-20, 22:51
mam nadzieję, że się człowiekowi ułoży. Szkoda, że takich ludzi jest z pewnością więcej i niestety nie każdemu można pomóc.
Graty, że mu ten obiad postawiłeś, ale i tak mnie to nie uspokaja bo do następnej renty jeszcze musi czekać, zapożyczony u znajomych i z pewnością ch*jowo mu z tym.