18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Coś na wasze twarde serca

Jai • 2014-01-20, 22:15
Czołem Sadole.

Od kiedy wróciłem z pracy zastanawiałem się, czy właściwie warto tutaj tę historię opowiadać i uznałem, że z jednego powodu tak.
Najwyżej mnie zgnoicie, mam to gdzieś.

Pracuję u jednego z operatorów komórkowych. Dziś, w okolicach godziny 14 zrobiłem sobie przerwę, ubrałem się i poszedłem do starego jak świat baru mlecznego, tuż obok naszego punktu. Tanie, dobre, niezmienne od lat żarcie.

Jakieś dwa metry od kasy, stał sobie dziadek. Nazywam go dziadek, bo nie pomyślałem by zapytać człowieka o imię i nazwisko ( idiota ze mnie,wiem ). Dziadek przyglądał się bacznie ludziom przy kasie. Był bardzo stary, pomarszczony, o lasce. Ale w zadbanym, czarnym płaszczu, nie był brudny, nie śmierdział.. stał.
Gdy przyszła moja kolej, zapłaciłem za swoje jedzenie i już miałem wracać do pracy, gdy dziadek dosyć cicho zagadał:
-Przepraszam Cię serdecznie chłopcze.. jest mi niezmiernie głupio i wstyd, że mam w ogóle czelność Cię o to prosić, ale.. -

I tu już dokończę własnymi słowami, bo nie sposób tego zacytować. Dziadek powiedział mi, że ma 92 lata, i na początku miesiąca jego wnuczka ukradła mu całą rentę. On pożyczał gdzie mógł, od wszystkich znajomych, ale już tyle napożyczał i jeszcze nie oddał, że mu głupio wziąć jakikolwiek grosz od nich. Od trzech dni zjadł tylko dwie bułki, z masłem, bo to mu jeszcze zostało. Powiedział mi, że jest umierający, niestety nie dowiedziałem się, dlaczego.
Poprosił mnie, żebym mu kupił zupę, najtańszą, tu jest za 3 złote i bułkę, choć może sama zupa starczy.. Przepraszał mnie raz po raz, że w ogóle ma czelność o coś takiego zapytać - miał łzy w oczach.
Nie wyglądał jak żule stojący pod sklepami, był czysty, pachniał.. po prostu był cholernie stary.

Kupiłem człowiekowi porządny obiad, zupę, coś do popicia. Postawiłem mu to na stoliku, odsunąłem krzesło.. I wtedy dziadek się rozkleił. Popłakał się, staruszek jak małe dziecko, opowiedział mi, że był w czasie wojny w AK, że wywieziono go na sybir, że udało mu się cudem przetrwać wojenne czasy.. i że nigdy nie myślał, że w wieku 92 lat będzie musiał prosić obcych o parę złotych na jedzenie, bo od państwa tyle dostaje, że na leki nie starcza, a jeszcze przyszło, że go własna wnuczka okrada. Takiego upokorzenia w życiu nie doznał i właściwie, to po tej sytuacji to on by już wolał umrzeć, niż dalej tak żyć, bo się upokorzył, jak jakiś żebrak..
Przepraszał i dziękował mi kolejne 5 minut, czekałem aż się uspokoi.
I tu powód, dla którego piszę.

Jeśli jakimś cudem ta mała k***a która okradła tego człowieka czasami czytuje sadistica, to mam nadzieję, że Cię jebnie tir.

A nawiasem mówiąc, to jestem do cna wk***iony na ten kraj, jak widzę takich ludzi, którzy stracili wszystko, rodziny, domy, majątki, by walczyć za jego wolność, a teraz stoją w barze mlecznym prosząc o zupę za 3 złote. ch*j w dupę wszystkim czerwonym, którzy do tego doprowadzili.

I nie, nie klaskał kierowca, ani pani w kasie, ludzie też brawo nie bili.

ml...........kv

2014-01-20, 22:52
Hehe,

się tak nie smuć. teraz jesteś młody i sobie pracujesz stawiasz zupki, ale twój kraj jeszcze cię zdąrzy do 90 o ile dożyjesz i zus cię nie wykończy bo w planach ma zabijać w okolicach 70. to kraj cię normalnie zniszczy 2 razy gorzej od tego dziadka, a teraz bądz sobie swoim patryjota i śpiewaj hymn na całe garło Jeszcze polska nie zginęłłeła... póki możesz a później po 60 kraj ci to wszystko zwróci zobaczysz wtedy juz nie bedzie pieniedzy ale dostaniesz na dzisiejsze 600 zł i hulaj dusza :D bedziesz wspominał piękne patriotyczne lat młodości, podczasz gdy ja zasuwam za 2 tyś funciorów z czego comiesiąc 500 wrzucam na kontro IKE + IKSE najwiekszych koncernów USA i będe jeżdził na hawaje a ty se bedziesz śpiewał hymn i jadł pierogi. hehhe

:amused: Muj kraj taki piekny dopoki mam 1500 na renke :)

go...........ek

2014-01-20, 22:53
Przecież według waszego mentora Korwina to on sam jest sobie winny, bo tak wychował swoje dzieci, które z kolei wychowały swoją córkę.. pie**olenie hipokryci i idioci..

kazimera

2014-01-20, 22:53
Trzeba bylo dac 100-200 zl a nie sie chwalic ze kupiles obiad za 5 zl

ml...........kv

2014-01-20, 22:54
Jeszcze Polska nie umarła kiedy ruskie dają nam jeśc....

Dziadek oddał wszystko dla kraju na pewno przelewał cała emeryture na zwiazek pariotów, a córke zamykał w piwnicy i temu go okradła hehe

Leniwy Leonard

2014-01-20, 22:54
Browar za twoje zdrowie.
Ostatniego lata byłem w Nysie i jadłem w jakiejś knajpie.
Przy wejściu stał starszy człowiek, który wyglądał jak czyjś dziadek i zapytał czy mógłbym kupić mu zupę. Kupiłem mu zupę, pierogi ruskie i schabowego i nawet nie pytałem co, jak i dla czego. Po prostu mu dobrze z oczy patrzyło.

PA...........SM

2014-01-20, 22:54
Jego wnuczka ma grubo po trzydziestce, patrząc na wiek dziadka. Za to co zrobiłeś należy się wielki szacun.

ml...........kv

2014-01-20, 22:54
u mnie niedaleko sklepu stoi taki facio i też naciąga ludzi na dziwne historie, patrze kto mu daje z osiedla i z tymi ludzmi nie rozmawiam bo to debile som :P

bigchary

2014-01-20, 22:54
idź i jutro znajdź dziadka- to będzie nasz dziadek!!!!

luxik1988

2014-01-20, 22:55
Stary, przywracasz mi wiarę w ludzi. W tym sk***iałym, sp***olonym do granic możliwości świecie Twój wyczyn to prawdziwa perełka. Gratuluję dojrzałości, normalnego ludzkiego podejścia i k***a takiego zwyczajnego, prostego zrozumienia drugiej osoby. Piwko się należy i szacunek dla ciebie do k***y nędzy.

przemo93c

2014-01-20, 22:55
Dobra, teraz znajdź go, zweryfikuj jakoś to się pewnie parę osób z forum postara pomóc. W końcu taki wiek to już nie tak łatwo zarobić coś na szybko na jedzenie, tym bardziej mu się należy że to po prostu dobry człowiek którego sk***ysyńsko życie teraz doświadczyło.

ml...........kv

2014-01-20, 22:56
Marsz marsz dombrowski z ziemi na kamienie na szaniec :D polska daje mi dzieci ktorych nie umiem wychowac i wychowuje je rosja

Merichuanen

2014-01-20, 22:56
kazimera napisał/a:

Trzeba bylo dac 100-200 zl a nie sie chwalic ze kupiles obiad za 5 zl



Ty byś pewnie nawet na taki obiad nie dał ...


A co do autora to dobra robota , jestem zadowolony bo mieszkam blisko Słupska ;)

ml...........kv

2014-01-20, 22:56
nie dawajcie dla dziadków dawajcie na Caritas !!!


gdzie słoik dziadka ?

jeloo

2014-01-20, 22:57
Krata piwa kolego. Takie zachowanie się chwali, a jak ktoś by Ciebie za to hejtował, to niech sp***ala głaskać gałgana papciowi Stalinowi.

freaky

2014-01-20, 22:58
Jai napisał/a:

Coś na wasze twarde serca


Nie tyle serca z kamienia, co kamień z serca, że są jeszcze tacy ludzie. Brawo!
Jai napisał/a:

I nie, nie klaskał kierowca, ani pani w kasie, ludzie też brawo nie bili.


A szkoda... Jeszcze raz, czapki z głów