18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Coś na wasze twarde serca

Jai • 2014-01-20, 22:15
Czołem Sadole.

Od kiedy wróciłem z pracy zastanawiałem się, czy właściwie warto tutaj tę historię opowiadać i uznałem, że z jednego powodu tak.
Najwyżej mnie zgnoicie, mam to gdzieś.

Pracuję u jednego z operatorów komórkowych. Dziś, w okolicach godziny 14 zrobiłem sobie przerwę, ubrałem się i poszedłem do starego jak świat baru mlecznego, tuż obok naszego punktu. Tanie, dobre, niezmienne od lat żarcie.

Jakieś dwa metry od kasy, stał sobie dziadek. Nazywam go dziadek, bo nie pomyślałem by zapytać człowieka o imię i nazwisko ( idiota ze mnie,wiem ). Dziadek przyglądał się bacznie ludziom przy kasie. Był bardzo stary, pomarszczony, o lasce. Ale w zadbanym, czarnym płaszczu, nie był brudny, nie śmierdział.. stał.
Gdy przyszła moja kolej, zapłaciłem za swoje jedzenie i już miałem wracać do pracy, gdy dziadek dosyć cicho zagadał:
-Przepraszam Cię serdecznie chłopcze.. jest mi niezmiernie głupio i wstyd, że mam w ogóle czelność Cię o to prosić, ale.. -

I tu już dokończę własnymi słowami, bo nie sposób tego zacytować. Dziadek powiedział mi, że ma 92 lata, i na początku miesiąca jego wnuczka ukradła mu całą rentę. On pożyczał gdzie mógł, od wszystkich znajomych, ale już tyle napożyczał i jeszcze nie oddał, że mu głupio wziąć jakikolwiek grosz od nich. Od trzech dni zjadł tylko dwie bułki, z masłem, bo to mu jeszcze zostało. Powiedział mi, że jest umierający, niestety nie dowiedziałem się, dlaczego.
Poprosił mnie, żebym mu kupił zupę, najtańszą, tu jest za 3 złote i bułkę, choć może sama zupa starczy.. Przepraszał mnie raz po raz, że w ogóle ma czelność o coś takiego zapytać - miał łzy w oczach.
Nie wyglądał jak żule stojący pod sklepami, był czysty, pachniał.. po prostu był cholernie stary.

Kupiłem człowiekowi porządny obiad, zupę, coś do popicia. Postawiłem mu to na stoliku, odsunąłem krzesło.. I wtedy dziadek się rozkleił. Popłakał się, staruszek jak małe dziecko, opowiedział mi, że był w czasie wojny w AK, że wywieziono go na sybir, że udało mu się cudem przetrwać wojenne czasy.. i że nigdy nie myślał, że w wieku 92 lat będzie musiał prosić obcych o parę złotych na jedzenie, bo od państwa tyle dostaje, że na leki nie starcza, a jeszcze przyszło, że go własna wnuczka okrada. Takiego upokorzenia w życiu nie doznał i właściwie, to po tej sytuacji to on by już wolał umrzeć, niż dalej tak żyć, bo się upokorzył, jak jakiś żebrak..
Przepraszał i dziękował mi kolejne 5 minut, czekałem aż się uspokoi.
I tu powód, dla którego piszę.

Jeśli jakimś cudem ta mała k***a która okradła tego człowieka czasami czytuje sadistica, to mam nadzieję, że Cię jebnie tir.

A nawiasem mówiąc, to jestem do cna wk***iony na ten kraj, jak widzę takich ludzi, którzy stracili wszystko, rodziny, domy, majątki, by walczyć za jego wolność, a teraz stoją w barze mlecznym prosząc o zupę za 3 złote. ch*j w dupę wszystkim czerwonym, którzy do tego doprowadzili.

I nie, nie klaskał kierowca, ani pani w kasie, ludzie też brawo nie bili.

salve789

2014-01-20, 22:58
brawo! pozytywne wspomoc obiadem starszego dziadka - niech jeba*** gimbaza uczy sie czlowieczenstwa, wartosci i ludzkich postaw...
Piwo, a nawet zimna zmrozona flaszka... jesli to nie fejk to chyle czola; brawo!

przemo93c

2014-01-20, 22:58
Zresztą, oprócz takiego gadania to mam nadzieje panowie i panie że jakby przyszło co do czego i ktoś Was o takie coś poprosił to mam nadzieję postąpicie podobnie :)

użyszkodnik

2014-01-20, 22:58
Jak się zweryfikujesz z tym to pomogę.

Polemon

2014-01-20, 22:59
I puściłeś dziadka wolno? Było go zaprosić na zupkę na jutro itd... pogadać zaznajomić i pomóc zabezpieczyć następną rencinę przed kradzieżą. Gówniara pewnie nieświadoma co czyni i się będzie powtarzać, zachłanne ścierwo żeby tak całą zaj***ć swoją drogą i nie pomyśleć że człowiek jeść musi ale to kobieta w sumie te k***y nie mają skrupułów.

lone_wolf

2014-01-20, 23:00
Piwko leci, a i faktycznie - jeśli masz możliwość - namierz dziadka, z chęcią pomożemy. A do Słupska też nie mam daleko. Może to jeszcze w pradawnym "Koziołku Matołku" się działo? Istnieje on jeszcze?

Ptoon

2014-01-20, 23:02
http://www.przychodnia-ak.pl/fundacja.htm Jak go spotkasz jeszcze raz to spróbuj go skontaktować z tą fundacją albo sam zadzwoń i przedstaw problem, może cię poinstruują co zrobić dalej. Powinieneś zareagować bo ludziom honoru ciężko jest prosić o pomoc i może ten człowiek nigdy nie starał się o wsparcie z tego typu fundacji. Za dobry uczynek piwo!

...a no i wszystkim, którzy mówią, że trzeba było dać stówkę albo więcej, bo 3 zł za zupę to za mało, to na tej stronie jest numer konta. Poza tym jest jeszcze wiele innych tego typu organizacji, na których konta można przelać rzeczoną stówkę...

Teraz doczytałem, że prawdopodobnie o Słupsk chodzi
http://www.pomorski.3it.pl/ak_ramki.htm zakładka działalność (działalność socjalna)

va...........er

2014-01-20, 23:03
Pomagać w miarę swoich możliwości trzeba. Kiedyś zaczepiła mnie też starsza Pani z receptą w ręku na 89 zł i poprosiła o dołożenie 5zł bo jej zabrakło na wykupienie. Dałem po czym kobieta obdarowała mnie uśmiechem i widoczną ulgą w jej oczach dopowiadając Bóg zapłąć.

Izmael

2014-01-20, 23:04
Mam nadzieje, że mu dałeś jakąś stówke, czy pięćdziesiątkę na przyszłość, bo jak skończyłeś na jednej zupie za 3 zł dla tego Pana to jesteś nie wiele lepszy od jego córy/szmaty.

grifin010

2014-01-20, 23:05
Ciapatym na pożarcie złodziejską k***ę rzucić !

Lordzik92

2014-01-20, 23:07
mlkv napisał/a:

bedziesz wspominał piękne patriotyczne lat młodości, podczasz gdy ja zasuwam za 2 tyś funciorów z czego comiesiąc 500 wrzucam na kontro IKE + IKSE najwiekszych koncernów USA i będe jeżdził na hawaje



Z tymi Hawajami dzieki usd-inwestycja bym sie wstrzymal, bo drukowane w bilionach dolary bez pokerycia, moga wywolac reakcje lancuchowa podczas ewentualnego kryzysu wywolujac hiperinfacje, przez ktora twoje ciezko uzbierane zalozmy 50k usd, moze niewystraczyc na bilet powrotny do kraju ojczystego...

W dzisiejszych czasach nic nie jest pewne, a tymbardziej waluty ktore sa drukowane wedle woli panow. To juz lepszy biznes bys zrobil inwestujac w bitcoiny, czekajac na kolejna banke, robiac 500% a nie 5%...

Co do dziadka, takich w PL wielu, i bedzie jeszcze wiecej. Niestety ale na panstwo nie ma co liczyc, trza brac los w swoje rece, puki jeszcze mozna cos ugrac.

cenius

2014-01-20, 23:08
No to teraz znajdź dziadka a i ja prześle pare złotówek.

Machol

2014-01-20, 23:10
"...nie pytaj, co kraj może zrobić dla Ciebie, ale co Ty dla swojego kraju"

Fred1990

2014-01-20, 23:10
Czy Wy coś z tego rozumiecie? Jak to jest możliwe, że tak zasłużeni ludzie gryzą kamienie, bo ich nie stać na pie**olona bułkę? pie**olONĄ BUŁKĘ? Nikt nie mówi o szparagach, pie**olonych truflach czy innych rarytaskach. Wk***ia mnie to niemiłosiernie. Nienawidze tego całego spędu politycznego, który dąży tylko do tego, żeby nachapać sie hajsu dla siebie. Gdzie są jakieś wartości wśród tych ludzi?
k***a. Pracuje w korporacji. Sporej koroporacji. Możecie mnie nazywać korpośmieciem, ale lubię programować i ch*j mnie obchodzą wszystkie firmowe eventy. Po prostu robię swoje i czerpie z tego satysfakcje. To moja pierwsza praca na umowe o prace i dostałem za nią 3000 brutto. Wiem, że to i tak nieźle, ale do ch*ja. Jak za to miałbym przeżyć sam? No przecież to jest nierealne, zwłaszcza w sporym i moim zdaniem drogim mieście jakim jest Łódź? Jak to do k***y nędzy możliwe, że mieszkańcy szkopskiej Kolonii robią taniej zakupy w Lidlu niż my w Polsce? Dobra, ja wiem o tym jak to jest możliwe i że Lidl u nas podatków nie płaci, ale pytanie powinno brzmieć:
kto na to pozwolił?
Kto pozwolil na to, żeby nasz kraj wyprzedawać i robić tu kurewski burdel? Czy większość ludzi myśli tylko o hajsie? k***a, kawał świata zjechałem jak na swoje lata i zawsze najniższa klasą. Masę biedy widziałem i cieszę się ze swojego życia, bo wiem, że w porównaniu z 2/3 świata u nas jest bogactwo. Ale do k***y nędzy usuńmy w końcu tych j***nych krętaczy z rządu! Każdemu kto poda mi partię, która będzie sensowna, będzie dążyć do zmian i będzie sie składała z rzetelnych, uczciwych ludzi ozłocę! Partię prawicową, ale taką która, nie będzie skrajnie prawicową partią! W kraju potrzebny jest zasilek, socjal, emerytura, renta i służba zdrowia bezpłatna - nie może być inaczej! Po prostu potrzebujemy ludzi, którzy zrobią coś dla kraju! A nie dla zaspokojenai swojego drobnego ega spowodowanego posiadaniem mikro pindola. No k***a. Zmieńmy ten kraj do ch*ja!

Garkein

2014-01-20, 23:11
złap namiary na dziadzia to mu pomożemy.

W jaki mieście sytuacja?

kostuchowy

2014-01-20, 23:18
Super inicjatywa, dajmy człowiekowi na chleb, zasłużył sobie.