18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przykra prawda o Maxie Kolonko

gwauro • 2013-09-25, 21:51
Witam, na początku pragnę zaznaczyć, że nie jestem lewakiem i byłem słuchaczem pana Mariusza Kolonki długi czas - ale na tym koniec!



Człowiek, mieszkający ponad 20 lat w Ameryce, żebra pieniądze od polaków na tak zwane dotacje dla MaxTV, biorąc przy tym kasę za reklamy przy liczbie 250 tyś subskrybentów a nagrywa dalej w pomieszczeniu 1 na 1 metr starą kamerą.



Dla większości sadoli jest nieskazitelny - powiem wam jedno, nie słuchajcie wszystkiego jak bezmózgie pawiany.

Na czym Mariusz zyskał swoją popularność? Na mówieniu szczerze w pierwszych kilku minutowych filmikach. Kiedy przestał "mówić jak jest?", kiedy zyskał popularność a jeśli 10 razy powie dobrze, to tłum myśli, że i 11 powie jak jest.

Zyskał popularność poprzez szerzenie nienawiści i wyzywanie w okół wszystkich od amatorów, a siebie tytułując "zawodowcem". Zawodowcy nie popełniają błędów a jak popełnia to je prostują - Mariusz za to twierdzi, że Polska straciła niepodległość na 300 lat, w filmiku o falach elektromagnetycznych prawa fizyki teorii Mariusza nie obowiązywały. Niedawno po 2 tygodniowej przerwie, pan Kolonko wrzucił stary reportaż o 9/11 nie wspominając o pentagonie i innych niewyjaśnionych sytuacjach. Było wiele komentarzy pytających - jak jest naprawdę panie Mariuszu? Pytania o wiele innych spraw. Kończył się one tak :



A sam Autor kanału MaxTV podsumował swój reportaż w następnym filmiku "ARMAGEDDON: Etniczny Pocisk" jako rewelacyjny i pokazał 2 pozytywne komentarze nie wspominając o tysiącach rozczarowań :)

A co zaserwował nam wyżej wymieniony odcinek? Teorie spiskowe rodem z katastroficznych filmów i komentarz " nie szukajcie tego w książkach, tego tam nie znajdziecie" No tak, ale pan Mariusz doskonale zna poczynania tajnych służb Izraelskich oraz Amerykańskich. :)

Czemu ja zostałem zablokowany? Napisałem w grzecznych słowach, że jestem rozczarowany nowymi odcinkami a widzowie są ignorowani. Napisałem również, że pan Mariusz nie mówi jak jest a jego teorie są rodem science fiction.

Proponuje przejrzeć filmiki pana Maxa oraz liste komentarzy - a raczej liste usuniętych komentarzy bo przy każdym rozwinięciu listy ukazuje się kilka pozycji usuniętych. Ponadto każde ostatnie minuty poświecane są promocji jego książek, filmów oraz żebraniu o dotacje.
maxkolonko.com/main/mmk/ - jego strona wygląda jak Gay Playboy - jak na dziennikarza przybiera ciekawe pozy w ciekawych strojach i zachęca nas do wspierania amerykańskich weteranów wojny.

Apel do was moi drodzy sadole - kwiecie Polskiego Narodu - Nie słuchajcie na ślepo tego człowieka. Jest to komercyjny kanał stosujący komunistyczne praktyki i jestem szczerze zawiedziony tym faktem bo widziałem w nim duży potencjał.

Mówię jak jest, specjalnie dla SadolTV - Gwauro :fiufiu:

satan696

2013-09-26, 09:48
@jankol co do poprawności maxa bym dyskutował... przykład świetny o ataku muzułmanów na brytyjki. Max nic nie wspomina o tym że były one akurat były syjonistkami. Wiec przekłamał mówiąc że zostały oblane kwasem za narodowość czy strój. W tym wypadku napędza dalej nienawiść przeciw muzułmaną bez uzasadnienia. Tamta akcja to sprawa muzułmanów i żydów a Max zrobił z niej wojnę muzułmansko-europejska.

@jankol Max i bez poprawność politycznej ? Pamietasz jak wspominał o brytyjkach oraz ataku kwasem ? Oskarżył muzułmanów o to, ok. Nie pisnał ani słowem o tym że brytyjki były syjonistkami. On przestawił to jako atak na brytyjki i sugerował muzułmanie zrobili to tylko dlatego że są z europy. To co on przestawił jako konflikt muzułmanów z europą jest zaledwie kolejnym konfliktem muzułmanów z żydami(czytaj nic nam do tego.).

RavenRR

2013-09-26, 10:23
Wstawianie kilkunastosekundowych, pociętych, a tym samym nierzetelnych filmików z aresztowań kiboli - j***ć policję, peło, tefałen, lewaki do piachu, taka jest prawda!
Wstawianie screenów, których autentyczność (części z nich, nikt nie wejdzie na profil autora, żeby potwierdzić blokadę) może zweryfikować każdy - manipulacja, każdy to może zrobić, pie**olony oszust!

Cuchnący hipokryzją jaśnie oświeceni będą bronić arcyrzetelnego Maxa nawet gdy powie im, że białe jest czarne. A podobno to lewackie lemingi dają się manipulować.

Imie_jego_44 napisał/a:

^up to lewacy zrobili zmasowany atak na sadola, zobacz do tematu o marszu niepodległości, pewnie rząd albo prorządowe media ich wynajeły jak zobaczyły, że poparcie spada a nasilają się protesty, stąd też intensywna nagonka na MMK, Korwina czy ekspertów Macierewicza.
Nas Polaków ostatnio jakby mniej, pewnie moderacja kasuje posty nie będące po ich linii ideowej, ten post pewnie też zaraz zniknie.
To znaczy, że przewrót już blisko! raz obudzonych nie da się uśpić!
Chwała Wielkiej Polsce!!!


Ten to już w ogóle konkret - jakaś rodzina z Antkiem Specem Od Wszystkiego?

Nikczemny_Płód

2013-09-26, 11:11
Cytat:

Tamta akcja to sprawa muzułmanów i żydów a Max zrobił z niej wojnę muzułmansko-europejska.



Bo na tym europejczycy też cierpią. Więc chyba przeciw tym MUZUŁMANOM nasza wojna nie jest tak zupełnie bez podstaw. ch*j głęboki mnie to boli co sobie robią u siebie, ale oblewanie kwasem w europie nie jest normalne i nie ma uzasadnienia moralnego. Jesteś kretynem bo raz, że nie umiesz pisać po polsku, a dwa że pie**olisz głupoty. 1 idiota znaleziony.

Cytat:


Lewactwo to teraz synonim zła, a nie wiecie nawet k***a co to słowo znaczy.(...), bo jak ktoś się sam nie nauczył myśleć do 12 roku życia to już mu raczej nic nie pomoże. (...)



Bo lewactwo jest złem. Do 12 roku życia? A jak będziesz miał 30 lat to napiszesz, że "jak nikt się nie nauczył myśleć sam do 20 roku życia to (...)"? Ocenił 19 latek :roll:


Cytat:

@up gówno a nie lewacy, lewacy łykają wszystko jak leci za to inteligentniejsi pomyślą i nie dają z siebie zrobić idiotów przez pseudo republikanina/ prawicowca.

Proszę zachować słowo lewak dla innych osób, chociaż wiem, że kilku lewaków ma w tym temacie wyżerkę. Ja jak wspomniałem na początku, nie mam nic wspólnego z lewactwem.



Analizując: Autor stwierdza, że osoba o prawicowych poglądach (bo Kolonko takie ma...) jest lewakiem. Następnie słowo tego człowieka, które można by nazwać słowem "prawicowym" jest łykane przez ludzi - więc ci oto ludzie to lewacy? Sam autor zaś nie jest lewakiem. Coś tu się kupy dupy nie trzyma.



Przechodząc do rzeczy. Kolonko świetnie potrafi władać erystyką, ale(!) dostaje do tego przyzwolenie od mass mediów jak i jego słuchaczy. Najprostszym przykładem jest muzułmanizm, który jest ideologią (nie religią) bardzo agresywną, za którą stoi ogromna kasa. To, że muzułmanie w europie są złym pomysłem widzimy na każdym kroku, pomimo tego mass media wpajają nam, że NIE k***a, to my jesteśmy nietolerancyjni.

Tak oto narasta agresja wobec tego smutnego zjawiska jakim jest robienie debili z już i tak ogłupionych ludzi. W tym przypadku pojawia się głos rozsądku który mówi jak jest - Max Kolonko, bo prawda jest taka, że facet o tym problemie powiedział szczerze i poparł to stosowną argumentacją, ale poszedł krok dalej i zaczął stosować erystykę, subtelnie to fakt. Pytanie teraz czy to co robi powoduje, że przekłamuje rzeczywistość? No nie bardzo, raczej podaje nam fakty w otoczce własnej opinii, ale nie kryję sie z tym.

Problemem są ludzie którzy jego opinie traktuj jak fakt, wyciągają więc o tym fakcie który już sam w sobie nabrał kształt opinii własne wnioski co prowadzi do powstania "własnej" opinii. Czyli takiej samej obróbce analitycznej podają dwukrotnie jeden fakt. Do czego to prowadzi? Do małpowania.

Nie problemem jest więc Kolonko a słuchacze-kretyni.

Cytat:

Mariusz jest dziennikarzem i powinien rzetelnie przedstawiać informacje a nie jak chorągiewka.


No nie bardzo. Prowadzi swój autorski program, nie puszcza się go wszędzie, zaznacza swoją opinię więc jest nie tyle dziennikarzem co źródłem opiniotwórczym. Ma pełne prawo do krytykowani o ile podaje fakty, a jeśli chodzi o krytykę, zawsze ją uzasadniał.


A teraz do rzeczy i tego o co chodzi z Kolonką.



Dopóki Kolonko mówił o rzeczach przyziemnych, nam bliskich, podawał fakty to nie było krytyki co sam autor tematu przyznał. Tzn pojawiali się obrońcy biednych muzułmanów, murzynków, lemingi platformy (bo jak inaczej nazwać ludzi którzy chwalą jej rządy obecnie?). Problem pojawia się kiedy wkraczamy w dziedzinę abstrakcji, tak samo jest na matematyce - dopóki w szkole przerabia się dodawanie które jest oczywiste problemów nie ma, wraz z pojawieniem się abstrakcji, młodzież ma problemy z nauką. Tak Kolonko zaczął poruszać dla wielu ludzi tematy abstrakcyjne.

Do apogeum doszło w momencie "pocisku etnicznego" - bo przecież to S-F, co z resztą Kolonko na początku zaznaczył. Dla wielu ludzi to totalny odpał, i to dyskwalifikuje Kolonkę. Ale czy tutaj nie powiedział prawdy? Powiedział, szkoda, żen ie podał źródeł ani argumentów.

Żydzi z Arabami walczą od wielu wieków, zaś same wojny Izraelsko - Arabskie to bajka ostatniego stulecia, od 47 roku chyba, bo w tedy powstał Izrael(nie che mi się sprawdzać z prostej przyczyny nie to jest moim celem). Liga państwa arabskich ma broń w postaci fanatyków, Izrael zaś szuka ratunku w technologi.

W latach 90 kiedy rozpoczęto badania nad genetycznymi formami leczenia chorób, ogólnie w tedy rozwinęła się ta dziedzina badań, powstały głosy, NAUKOWCÓW, że to tylko zasłona do badan nad genetyczną bronią. Warto jednak przypomnieć, że już w latach 70 w stanach w trakcie trwania zimnej wojny, genetycy USA bawili się starając stworzyć broń która atakowałaby strukturę DNA.

W latach 90 zaś, stany przejęły wyniki badań związku radzieckiego dotyczące... Wpływu różnych substancji na ludzkie geny.

W tym samym okresie The Sunday Times donosiło o badaniach Izraela nad bronią przeciwko arabom - niestety genotyp tych 2 nacji okazał się bardzo podobny i tu Izraelowi nie pykło.


Mało ludzi wie o czymś takim i fajnie, że Kolonko o tym powiedział. Bo niestety to nie jest fikcja a prawda.


Cytat:

No tak, ale pan Mariusz doskonale zna poczynania tajnych służb Izraelskich oraz Amerykańskich.


Przecież opiera się na tym co juz było powiedziane i poruszone.


To nie tak, że sobie gośc wymyśla alternatywną prawde i pisze ją na kolanie. Wszystko co porusza w filmach zostało już powiedziane, a z różnych powodów zostało wyciszone lub po prostu dalej nie sprzedane.

Nawet jego publicystyka o masonerii nie jest jego wymysłem, szczerze? To co on teraz pisze na swoim blogu czy jak to się tam zwie, czytałem juz pare lat temu z nudów i sobie wyrobiłem własną opinie.

Proponowałbym każdemu dystansu do tego co mówi Kolonko a przede wszystkim, odebranie jego kanału jako podstaw do zapoznania się z danym tematem.

Pater patriae

2013-09-26, 11:26
@up
Nie chodzi o jego przypuszczenia, lecz o jego działania w stosunku do zawiedzionych internautów. Sam mówił, żeby pisać pod jego filmami, udzielać się i tworzyć razem z nim kanał i wszystko szło dobrze dopóki nie zaczął ignorować komentarzy pod 9/11.
Sam jak zauważyłeś non stop snuje przypuszczenia i domysły, ale jak ktoś wątpi w oficjalną wersję 9/11 to już nie warto z nim nawet dyskutować, ale należy go zablokować.
Pod 9/11 większość komentarzy wyrażała wątpliwość i ludzie chcieli żeby się ustosunkował go ich pytań. A CO ON ZROBIŁ?
W następnym filmie pokazał tylko te pozytywne komentarze, których była mniejszość, pytania olał jednym zdaniem, że kto w to wierzy, to cymbał i bezmózgowiec (parafrazując), więc nie dziw, że ludzie zwątpili.
I tu nie chodzi czy 9/11 to była planowana akcja rządu USA, tylko o to, że się wyj***ł w swoją społeczność.

Dlatego praktycznie cały Twój post jest bezcelowy.

dogip

2013-09-26, 11:35
Autorze postu - ty jesteś chyba z tefałenu

Nikczemny_Płód

2013-09-26, 11:36
Cytat:

Na czym Mariusz zyskał swoją popularność? Na mówieniu szczerze w pierwszych kilku minutowych filmikach. Kiedy przestał "mówić jak jest?", kiedy zyskał popularność a jeśli 10 razy powie dobrze, to tłum myśli, że i 11 powie jak jest.



Cytat:

Teorie spiskowe rodem z katastroficznych filmów i komentarz " nie szukajcie tego w książkach, tego tam nie znajdziecie" No tak, ale pan Mariusz doskonale zna poczynania tajnych służb Izraelskich oraz Amerykańskich.



Dalej twierdzisz, że nie odnoszę sie do słów autora tematu? Nie sądze.

Pater patriae

2013-09-26, 11:48
@up
Nie napisałem, że nie odnosisz się do słów autora tematu, tylko do meritum sprawy, którym to jest jednak blokowanie kont i usuwanie komentarzy.

Pegasi

2013-09-26, 12:13
j***ć maxa

KLAMRA11

2013-09-26, 12:18
Każdy ma prawo zarobić na swojej pracy jak najwiecej sie da i może nie które informacji są nierzetelne lecz o reszcie informacji w życiu byście nie usłyszeli gdyby nie max ciemniaki !

dz...........77

2013-09-26, 12:35

rysiek0

2013-09-26, 12:49


to samo mnie spotkało :D

Br...........ki

2013-09-26, 13:06
Czy wy k***a myślicie że kolonko tam siedzi i czyta komentarze? Tam są inne osoby które wrzucają jego filmy, opiekują się kanałem itp...
Kolonko to człowiek jak każdy inny, jak ktoś jest debilem żeby wierzyć w to wszystko co usłyszy bez ruszenia własnego mózgu to może się czuć pokrzywdzony.

Też sie nie zagadzam z tym co kolonko mówi czasami, ale prawda jest taka że przynajmniej daje materiał pod dyskusje, zastanowienie się, a wam żal dupę ściska że zablokowali was.
Dotacje to są dobrowolne ale tak zablokował was więc trzeba pojechać że wyciąga pieniądze od naiwnych ludzi.

Jak jesteś idiotą to nawet wiadomości z internetu cię zmanipulują, jak nie jesteś, to możesz oglądać TVN i rozumieć między zdaniami.

Ojciec_Stiffmeistera

2013-09-26, 13:10
J/W poza tym każdemu może się podwinąć noga, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem... Poza tym wy wszyscy tutaj drzazgę w oku bliźniego widzicie ale ku*asa we własnej dupie już nie... Max nawet jak jest pojechany ląduje na głównej

Roszp

2013-09-26, 13:26
Tak tylko wyłuskałem, nie czytałem całości:
Papa_Mobile napisał/a:

Prowadzi swój autorski program, nie puszcza się go wszędzie, zaznacza swoją opinię więc jest nie tyle dziennikarzem co źródłem opiniotwórczym


Źródło opiniotwórcze to źródło, któe jest cytowane w innych mediach. Więc gazeta opiniotwórcza jest gazetą, która dociera do jakichś informacji jako pierwsza, a za nią podążają inne gazety podchwytując temat. Później liczy się ilość "Gazeta/magazyn/dziennik X napisał, że..." i uzyskuje się coś co roboczo nazwę "współczynnik opiniotwórczości".
Kanał Mariusza nie jest nigdzie cytowany. Nie jest więc opiniotwórczy.

Jeśli chcesz brać udział w dyskusji, to proszę, żebyś bardziej ważył swoje słowa. Nie używa się bowiem w rozmowie słów, których się nie rozumie.

Ach, jeszcze jedno (w skrócie):
Polskie prawo wymusza na dziennikarzu oddzielanie informacji od opinii. Dlatego też mamy coś takiego jak programy publicystyczne i programy informacyjne. Kolonko sprytnie korzysta z tego, że nasze prawo go nie obowiązuje i dzięki temu większość myśli, że ten "program" należy do drugiej grupy.

Zauważ, że w jakiejkolwiek gazecie masz informację i akapit wyodrębniony graficznie, z wytłuszczonym "Opinia autora". Jak myślisz, po co to jest?

berafito

2013-09-26, 13:33
niedawno taka fala zachwytu tym Panem, teraz nagle w imie zasady bycia na czasie, trzeba pojsc pod prąd :) naprawde bardzo rzadko komentuje, ale gdy tak z dystansu obserwuje zachowanie spoleczenstwa to tylko sie za glowe zlapac jak bardzo idiotyczni jestescie wszyscy