18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cinquecento (może i seicento) vs Szydło (może i to premier)

moskalowy • 2017-02-10, 19:37
"Kolumna rządowa poruszała się ulicą Powstańców Śląskich w Oświęcimiu. Pojazd wiozący premier Szydło jechał jako drugi. Ze wstępnych informacji wynika, że wypadek spowodował kierowca cinquecento(lub seicento), który wymusił pierwszeństwo i wyjechał z drogi podporządkowanej wprost w samochód premier. Limuzyna Szydło zjechała z szosy" i jebła jak Hanka w kartony.




Siberian_Meat_Grinder

2017-02-15, 15:02
sumka napisał/a:

Trzymaj linka niedorozwój bo widzę ze obsługa googla za trudna Link



więc teraz znajdź mi przepisy, które regulują odległości mające obowiązywać pomiędzy pojazdami w kolumnie

Eksperci uważają, że między pierwszym a drugim autem w kolumnie mogła wynieść nawet 70 metrów - ich zdaniem to zbyt dużo.

słowa klucze - czyli tak jak pisałem wyżej. Coś, gdzieś, ktoś, jakoś. Żadnych konkretów. A sugerowanie się Wybiórczą to tak, jakby brać za pewnik Niezależną. Jeden i ten sam ch*j.

niezwyciężony napisał/a:

Nagranie z monitoringu na którym widać że samochód szydło nie miał włączonej sygnalizacji a samochód prowadzący znajdował się w niewłaściwej odległości od VIPa



no i tu coś faktycznie widać - ale przytoczę jeszcze raz to co powiedziałem wcześniej - skoro pierwszy samochód miał niebieskie i czerwone (jak sam TVN mówi) to kierujący Seicento powinien wiedzieć, że coś się dzieje i że to auto rozpoczyna kolumnę pojazdów. Czyli faktycznie - wina nie jest łatwa do rozstrzygnięcia - obie strony dopuściły się zaniedbań.

Sabajone

2017-02-15, 15:09
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:






no i tu coś faktycznie widać - ale przytoczę jeszcze raz to co powiedziałem wcześniej - skoro pierwszy samochód miał niebieskie i czerwone (jak sam TVN mówi) to kierujący Seicento powinien wiedzieć, że coś się dzieje i pewnie to auto rozpoczyna kolumnę pojazdów. Czyli faktycznie - wina nie jest łatwa do rozstrzygnięcia.



Co?! :wtf: To jak jedzie jedna karetka na sygnale a 100 metrów za nią 3 auta już bez to ja mam dalej stać i "wiedzieć że coś się dzieje"? :ubawdolez: Tak można stać tydzień :ubawdolez: Co miał rozpoznać? Nieoznakowane czarne Audi w nocy? Co ty ćpiesz?!

Siberian_Meat_Grinder

2017-02-15, 15:10
Sabajone napisał/a:

Co?! To jak jedzie jedna karetka na sygnale a 100 metrów za nią 3 auta już bez to ja mam dalej stać i "wiedzieć że coś się dzieje"?



czytasz ze zrozumieniem? Słowa klucz - "kolumna pojazdów", "pojazd otwierający kolumnę", "czerwone światła pojazdu uprzywilejowanego". Rozjaśnia się coś? I tak - można tak tydzień, bo nie masz prawa wjeżdżać pomiędzy pojazdy uczestniczące w kolumnie. A te przytaczane odległości dotyczą kolumny RZĄDOWEJ i kwestii jej bezpieczeństwa. Popatrz sobie ile czasami odległości pozostaje, gdy MON jedzie pojazdami na poligon. Też wjeżdżasz pomiędzy ich pojazdy?

sumka

2017-02-15, 15:13
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

Eksperci uważają, że między pierwszym a drugim autem w kolumnie mogła wynieść nawet 70 metrów - ich zdaniem to zbyt dużo.

Eksperci sugerują ze jesteś Pisuarem wiec żadne argumenty nie mają sensu, a jak byś był w miejscu gdzie ten 21 latek sam byś wymusił bo widać jaka pogoda i że oświetlenia brak wiec przy jakiejkolwiek przewie większej niż długość auta każdy normalny by skręcał. Na innym nagraniu słychać też że żadnych sygnałów dźwiękowych nie ma ale oczywiście to też bez znaczenia bo jak wiadomo wszyscy eksperci twierdzą że BOR poprzez telepatie informuje że jadą pod prąd na skrzyżowaniu i wszyscy muszą być tego świadomi.

BKKWK

2017-02-15, 15:16
lesiot napisał/a:

Serio?
I co to ma do rzeczy?

Przy 50km/h samochód jak wpada na drzewo może się rozbić i być zniszczony, a samolot jak przy 200km/h wpada na drzewo to nie ma prawa się rozbić?



To ma do rzeczy, że nie wszyscy z PiSu są tacy głupi, na jakich wyglądają. Wiedzą dobrze, że dużo łatwiej jest manipulować ludźmi w tematach, z którymi niewielu miało w życiu styczność (czyt. katastrofy lotnicze i zachowanie kilkuset ton walących w drzewo), a jeszcze mniej się na nich zna, niż np. kierowcami, którzy mniej więcej wiedzą, jak zachowuje się samochód w czasie wypadku.

Inną kwestią jest jeszcze fakt, że katastrofa smoleńska wydarzyła się, gdy PiS był opozycją, więc mogli sobie pozwolić na puszczanie plotek o zamachu, strzałach itp. Jeśli teraz by krzyczeli "ZAMACH!!!", to tylko by pokazali, że mają kogoś "w środku", a to kłóci się z ich wizerunkiem "wszystkowiedzących".

~Angel

2017-02-15, 15:22
Sabajone napisał/a:

No chcesz gościa do pierdla wsadzić.



Nigdzie w swojej wypowiedzi nie napisałem że jest winny spowodowania wypadku/kolizji - użyłem słów jak jest i jeżeli więc czytaj ze zrozumieniem.
Jeżeli zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek i sąd uzna go winnym to sąd może wydać wyrok do 3 lat więzienia i czasowo odebrać prawo jazdy.

Nie jesteś biegłym o zdarzeniu wiesz tyle co ci media podadzą i tu pojawiają się sprzeczne informację więc gówno wiesz a się wypowiadasz.

Od wydawania wyroków jest sąd i tam sprawa się rozstrzygnie. Nikt nie będzie brał tam pod uwagę twoich (ani innych) teorii i wypocin pisanych w internecie więc tu możesz poczuć się EKSPERTEM ds wypadków komunikacyjnych.

Sabajone

2017-02-15, 15:26
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:



skąd? A czerwone światełka pojazdu uprzywilejowanego tego którego właśnie przepuścił CO k***A ZNACZĄ? Że sobie ot tako włączył i na przywitanie mu k***a pomrygał? Masz k***a przepis w kodeksie? Masz. Skoro nie wiesz co oznacza - precz na egzamin doszkalający. A prawo jazdy - oddaj do wydziału komunikacji.

A skoro 70m to "prawie" boisko piłkarskie (105m), to równie dobrze mogę napisać, że to "tylko prawie" dwa tiry jadące jeden za drugim.



Ech... No patrz jak grochem o ściane... Gdyby oni WSZYSCY mieli włączone koguty to ok ale miał TYLKO JEDEN. Więcej nie będę pisał bo po prostu jesteś głupi.

sumka

2017-02-15, 15:29
Angel napisał/a:

Od wydawania wyroków jest sąd i tam sprawa się rozstrzygnie.

Jaki sąd ta kasta złodziei ? Przecież wiadomo że od wydawania wyroków jest władza no i suweren (co właściwie już się stało - jak ktoś nie oglądał to polecam konferencje Blaszczaka-paszczaka).

BrianGriffin

2017-02-15, 16:04
deliriumpermanent napisał/a:

Jak koderaści to tępe ch*je, to niech mu nawet 10 milionów wpłacą.
Mimo wszystko, iezależnie od winy (nie wnikam tutaj, może jego, może była obustronna, całkiem możliwe, że borowiki przegięły), to takie coś zakrawa o kpinę. Kpinę głównie z ludzi, którzy faktycznie potrzebują pomocy na drogie leczenie albo operację. Pomocy takiej, która może uratować życie.
Dawać mu 10 milionów, niech stanie się bohaterem narodowy, jak już ktoś mądrze napisał, niech ma na fury, dz**ki i koks do końca życia. Z takim podejściem, to teraz każdy koderasta będzie się podstawiał pod rządowe samochody i liczył na wyżebrany chajs. k***a, jaka patologia... :homer:



Jako urodzony w Polsce przegryw również dołączam się do życzeń.
Niech dostanie tą kasę, ale teraz mam nadzieję, że go posadzą nawet na 5 lat.
Prawdziwie cebulowy ból dupy, mniam :kawa:

Ni...........ny

2017-02-15, 16:15
@Siberian_Meat_Grinder
Moim zdaniem podajesz zły przykład, kolumna wojskowa to trochę inna kategoria. Obstawa BOR ma inne zadania, ma przede wszystkim chronić VIPa a nie ułatwiać mu przejazd, dla tego zostawienie kilkudziesięciu metrów miejsca przed samochodem ochranianym jest dużym błędem.
Tu masz prawidłowy przejazd kolumny prezydenta.
Zwróć uwagę na odległości między samochodami, 3 auta BOR Z VIPem przeskakują przez skrzyżowanie w 2-3 sekundy nie zostawiając miejsca na wjechanie jakiegoś przypadkowego seicento

Siberian_Meat_Grinder

2017-02-15, 16:22
@niezwyciężony

no też nie do końca - kolumnę rozpatrujemy od pojazdu otwierającego - czyli w tym wypadku pojazdu drogówki (jednak panie Sabajone - drogówka rozpoczyna konwoje, nie?), a ich pojazd otwierający kolumnę również jest oddalony od jej trzonu i gdyby drugie w kolumnie Audi miało wyłączone światła sraczka byłaby równie wielka - gdyby oczywiście coś poszło nie tak.

Nie znam oczywiście procedur bezpieczeństwa, ale zastanawiam się, czy może ten odstęp (na filmie udostępnionym przez Ciebie) jest zrobiony umyślnie celem "wyczyszczenia" drogi przez trzonem kolumny? Być może BOR chciał zrobić podobnie tamtego wieczoru, ale nie mając do dyspozycji wolnego trzeciego radiowozu wykorzystali do tego ich pojazd? Co nie zmienia faktu, że wszystkie pojazdy powinny mieć włączone światła pojazdu uprzywilejowanego ... szczególnie, gdyby chcieli wykonać taki manewr.

Co do błędu przy samej obstawie najważniejszej limuzyny - oczywiście masz rację. Tutaj na filmie pokazano prawidłowo jak powinno się ją pilotować.

Ni...........ny

2017-02-15, 16:40
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

...Nie znam oczywiście procedur bezpieczeństwa, ale zastanawiam się, czy może ten odstęp (na filmie udostępnionym przez Ciebie) jest zrobiony umyślnie celem "wyczyszczenia" drogi przez trzonem kolumny? Być może BOR chciał zrobić podobnie tamtego wieczoru, ale nie mając do dyspozycji wolnego trzeciego radiowozu wykorzystali do tego ich pojazd? ...



Jeżeli chcieli pierwszym samochodem czyścić przejazd szydło powinna jechać jako trzecia.
W takim wypadku samochód zamykający kolumnę wyjeżdża przed VIPa, samochód prowadzący np. blokuje skrzyżowanie a po przejechaniu wskakuje na koniec kolumny.

I choćby się waliło i paliło nie ma prawa być miejsca przed VIPem i ch*j !
Pierwsze auto jest tam po to by przyjąć na siebie ewentualny atak i umożliwić ewakuację osoby ochranianej
Dla tego zawsze przed VIPem musi być ochrona a nie 70 metrów wolnego miejsca.

Wiewór

2017-02-15, 17:51
Ja się dołożyłem. Na pohybel pisowskim larwom. j***ć pis.

elfis

2017-02-15, 18:58
jakim trzeba być POpie**olONYM DEBILEM , aby podniecać się zwykłym wypadkiem, ale poj***ne ćwoki będą doszukiwać się trzeciego dna ,
a wystarczyłoby aby przestali pić co wieczór

BrianGriffin

2017-02-15, 19:32
Jak dojdzie do 200k to kupuje seja i ćwicze lewoskręty.