18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zwierzaki - kto co hoduje

miedziak • 2010-07-10, 16:16
Siemanko zakładam ten temat bo ciekawi mnie co sadyści hodują w domu 8-)

To może ja zacznę:
-pies
-kot
-Boa tęczowy kolumbijski
-kilkanaście ptaszników
-3 gekony toke
-skorpion skalny
-3 żaby bambusowe
-2 rzekotki żabie
-2 żaby bananowe
-1 suma europejskiego (kumpel wczoraj złowił młodego osobnika na Warcie i sobie wiozłem do akwarium podhodować jakiś czas)
Generalnie jestem miłośnikiem terrarystyki
Dobra teraz wasza kolej

Modliszka

2010-08-05, 15:52
Linekk napisał/a:


W takim razie powinna mieć różową bądź czerwoną gumkę/wstążkę, a nie niebieską. :-/




Stereotypom mówimy stanowczo NIE !!!

Am...........eg

2010-08-05, 17:09
yorki są fu. :P

~Vuko

2010-08-05, 18:58
Gabryha napisał/a:

yorki są fu. :P


I śmierdzą. Ale słodko wyglądają :P

Lubię na nie patrzeć, ale dzięki sąsiadom znienawidziłem tą rasę ;]

Modliszka

2010-08-05, 22:08
śmierdzą :shock: no cóż kazdy ma inne doświadczenia ;)

BTW nie wiem jakie sa inne yorki ale moja jest kofana :->

Am...........eg

2010-08-06, 15:12
Modliszka napisał/a:

śmierdzą :shock: no cóż kazdy ma inne doświadczenia ;)

BTW nie wiem jakie sa inne yorki ale moja jest kofana :->




jako, że przebywasz z nim bardzo dużo czasu nie odczuwasz tego, że może brzydko pachnieć. :]

kofana :facepalm:

Modliszka

2010-08-06, 15:16
Gabryha napisał/a:




jako, że przebywasz z nim bardzo dużo czasu nie odczuwasz tego, że może brzydko pachnieć. :]

kofana :facepalm:



:facepalm: czyżbyś moja droga nie słyszała o kąpieli ?? :roll: wiem że koty same dbają o swoją higienę natomiast aby uniknąć owego "smrodu" pieski są regularnie kąpane ... ;)
Ale koniec offtopu więcej informacji na temat dbania o higienę psów chętnie udzielę na PW . Pozdrawiam .

perun88

2010-08-10, 11:34


Foczka i Stefan


Geks

Boguś
;-)

mcmt

2010-08-24, 22:46
Nie hoduje, ale uprawiam. Na dodatek polubilem to:

Oto moja mucholowka i rosiczka w inkubatorze - wlasna konstrukcja ulatwiajaca aplikowanie "doustne" latajacych owadow.



Tu widac wystajace z prawej pulapki mucholowki, nozki pajaczka, ktorego skubana sama sobie upolowala 8-)
Natomiast pulapka po lewej ma muche, ktora zdazyla czesciowo sp***olic... :evil: 30 minut zabawy z mucha poszlo w p*zdu... Potem wymyslilem inkubator 8-)




Scarlet

2010-08-25, 00:10
mcmt, zawsze chciałam mieć takie roślinki ;) wymagające są w hodowli?

mcmt

2010-08-25, 00:25
Oprocz podlewania, trzeba dodatkowo dostarczac muchy, komary czy inne owady, jesli w pokoju aktualnie nie posiadasz... Mucholowka jest bardziej samodzielna i przez 2 miesiace upolowala mi 5 pajakow 8-)

Pozatym tak jak mucholowka wciagnie doslownie wszystko, tak rosiczki nie nakarmisz mrowkami (ktore sa najlatwiejsze do schwytania i podania). Sa skubane zbyt silne i klej rosiczki jest za slaby.

Scarlet

2010-08-25, 01:52
a gdzie takie cacko można kupić? i ile mniej więcej kosztuje? zwłaszcza muchołówka mi się podoba :) a Tobie tylko dzbanecznika brakuje do kolekcji ;)

miedziak

2010-08-25, 04:04
w castoramie 14 złoty taka wyrośnięta. albo na giełdach kwiatowych są zawsze fajne dzbaneczniki. Możesz jeszcze poszukać fachowego hodowcy. Kiedyś kupiłem od pewnego
"fachowca" (wystawia się ku*as na allegro jako planteuropa czy jakoś tak) muchołówkę za 30zł (dzbanecznik który widziałem później na giełdzie za 20zł chciał mi opchnąć za 160 zł). Nie dosyć że koleś popie**olił kompletnie swoją lokalizację i telepałem się do niego z 4 godziny zimą to jeszcze roślina którą mi sprzedał była
mega ch*jowa, cała zbutwiała z 3 liśćmi (no bo jak się już do niego telepałem z 4 h i jeszcze kolejne 2 h musiałem przeznaczyć na powrót to głupio było by wrócić z niczym) ,i w ogóle cała była obesrana "bo niby k***a zimuje" , jeszcze jebła po tygodniu. A miała być na prezent dla dziewczyny. :-/

mcmt

2010-08-25, 08:32
Ja kupilem je na allegro na aukcji u tego kolesia: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=15832307
Koles ma bardzo dobrze opisana i dobrze napisany sposob uprawy. Kosztowaly mnie 14.90pln (suma 8-) ).

Dzbanecznikow wysylac sie nie powinno, poniewaz w dzbaneczkach maja ciecze trawienne, ktore moga sie wylac.

Zimowanie - tak... przygotowywuje sie na nie i nie wiem do konca jeszcze jak je poprawnie wykonac :-?

Scarlet: zalezy czy masz duzo owadow w pokoju. Ja w tym roku wyjatkowo nie mialem nic i przez 2 miesiace zapie**alalem z penseta, sloikami, zeby ustroistwa zlapac zywe - bo martwego nie tkna.

Scarlet

2010-08-25, 16:01
jak będę w castoramie, to się rozejrzę, bo chciałabym już taką właśnie wyrośniętą. nie mam cierpliwości na hodowanie od bajtla tego ;) chociaż lato się kończy, to i owadów nie będzie, to może lepiej wstrzymam się i kupię po zimie, bo z tego co wyczytałam na forach, to zimowanie sprawia trochę kłopotów też.

Hornet

2010-09-04, 16:52
Ja z kolei kiedyś miałem psa ale mu się zdechło. Miałem 3 koty z jednego miotu ale jeden zdechł a drugi nie wrócił z polowania. No i został mi w domu tylko żółw i jeden kot. Generalnie wole zwierzęta które same o siebie zadbają. Mogę karmić ale żeby nie wymagały za dużo czasu do pielęgnacji. Poza tym mam trochę robactwa w piwnicy i mnóstwo żab i ropuch na podwórku.

A i nie cierpię jak dorosły pies sięga mi do kolana bo mi to się raczej kojarzy ze szczurem.
X