18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Według policji i prokuratora to ja byłem sprawcą

Polskie_Drogi • 2020-01-19, 15:49
Oto dlaczego warto zainwestować w kamerkę samochodową.
Bez nagrania kierowca byłby bez szans.

Autor materiału napisał:

“Pieszy nie zawsze ma pierwszeństwo. Według policji i prokuratora to ja byłem sprawcą. Dopiero po 2 latach, 2 instancjach i 8 rozprawach zostałem w pełni uniewinniony, a za sprawcę uznano pieszą. Biegły wykazał, że nie tylko wbiegła prosto pod koła, ale nie zachowała ostrożności i nie rozglądnęła się przed wejściem na pasy. Gdyby nie kamera bez wątpienia to ja byłbym sprawcą wypadku.”


waisu88

2020-01-20, 07:37
Jak kierowca dojechał do przejscia to 1 kobieta była jeszcze na przejsciu. Poza tym nie zachował nalezytej ostrożności.

Wiewór

2020-01-20, 07:55
Kierowca nie poczekał jak pierwsza baba zejdzie z pasów a miał taki obowiązek - mogła się cofnąć i zostać jebnięta. Jakby się tak stało to kierowcy nie da się obronić.
Druga wbiegła pod bezpośrednio jadący samochód a nie miała prawa tego zrobić.
Za pierwszą pieszą dał bym kierowcy mandat a za drugi czyn uniewinnił i oskarżył pieszą o spowodowanie wypadku.

MrFalken

2020-01-20, 10:54
Nie wiem kto i z czego cię uniewinnił... To, że baba wbiega na przejście to jedno, ale ty nie zachowałeś się zgodnie z przepisami i nie zwolniłeś przed przejściem. Nawet gdyby wyszła normalną prędkością, to byś ją skasował. Oczywiście większość z nas tak jeździ i pewnie 90% z nas by tą głupią babę potrąciła, ale jak się zastanawiasz dlaczego ci przybili winę w pierwszych instancjach, to masz odpowiedź - nie zachowałeś szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia. Bo ten przepis istnieje dlatego, że jasnym jest, iż spora część pieszych to cymbały, a prawo musi chronić również cymbała. Gdyby tak nie było, pis nie miałby wyborców.

gabriel0

2020-01-20, 12:23
@up jak by weszła z normalną prędkością to by nie zdążyła gościowi prawego lusterka urwać. A tak, zdążyła się zatrzymać i zatańczyć makarenę.

Chociaż w sumie, zas się podszkolić z kontolowanego uderzenia i wskakiwać pod samochody.

dżonyłojlker

2020-01-20, 12:52
SkipiBoom napisał/a:

Nie wiem dlaczego go uniewinnili. ..



Bo był niewinny.
Skacz pod koła i nie pie**ol.

Ca...........on

2020-01-20, 13:06
Miał hamować, a w razie potrzeby zatrzymać się jak na stopie, dopóki pierwsza osoba nie zeszła z przejścia, bo widać gołym okiem, że z tą prędkością wjechałby wcześniej za linię zatrzymania. Kierowca jest tu winny bezdyskusyjnie, choć widać oczywiście, że było to nieumyślne. Wskazówka... właśnie po to jest kryterium nieumyślności, żeby łagodzić karę, a nie jej unikać "bo przepraszam, nie chciałem".

Aha, wszystkim "znawcom" pord w kwestii "czy kierowca musi czekać, aż pieszy zejdzie z pasów" polecam często przytaczany na salach sądowych przykład osoby niewidomej. Zadajcie tu sobie proszę pytanie, czy np. na 5-pasmowej ulicy nie spanikuje osoba taka, obok której ruszy z odpowiednim dźwiękiem właściciel V8 z paraolimpijskim logo na masce. Dodajcie do tego setki innych hipotetycznych sytuacji, do których należy też wejście na zebrę innego, gorzej widocznego pieszego i wyciągnijcie wnioski.

jakuzapk

2020-01-20, 13:41
Caramon napisał/a:

Miał hamować, a w razie potrzeby zatrzymać się jak na stopie, dopóki pierwsza osoba nie zeszła z przejścia


artykuł proszę który do tego zobowiązuje.


Caramon napisał/a:


Kierowca jest tu winny bezdyskusyjnie, choć widać oczywiście, że było to nieumyślne. Wskazówka... właśnie po to jest kryterium nieumyślności, żeby łagodzić karę, a nie jej unikać "bo przepraszam, nie chciałem".
.



nie rozumiem dlaczego tak piszesz, jest wyrok sądu zgodny z polskim ustawodawstem.

AUTOR- jeśli mogę Cię prosić podrzuć uzasadnienie wyroku bo zakładam że takowy masz, napewno będzie tam odniesienie do odpowiednich artykułów .

Yarokot

2020-01-20, 13:41
Wina pieszej.
1. Nie istnieje przepis nakazujący zatrzymanie się kierującego jak pieszy schodzi z przejścia na sąsiednim pasie.
2. Piesza wtargnęła bezpośrednio przed jadący pojazd.
3. Należy zachować szczególną ostrożność, ale nie jest to równoznaczne ze zmniejszeniem prędkości. Możesz jechać ile przepisy na to pozwalają.
4. Kierowca zmieniał pas w chwili jak pierwsza osoba czekała przed przejściem. Ktoś zarzucił, że zmienił pas żeby wyminąć tą osobę. Nie można tego jednoznacznie stwierdzić.
Jak jest inaczej to proszę o dokładne przytoczenie przepisów o danej rzeczy mówiące. Bo niepisane zasady mnie nie interesując. W każdym miejscu są inne.

darlon

2020-01-20, 13:57
Tak, to była Twoja wina

nano50

2020-01-20, 14:16
Yarokot napisał/a:

Wina pieszej.
1. Nie istnieje przepis nakazujący zatrzymanie się kierującego jak pieszy schodzi z przejścia na sąsiednim pasie.
2. Piesza wtargnęła bezpośrednio przed jadący pojazd.
3. Należy zachować szczególną ostrożność, ale nie jest to równoznaczne ze zmniejszeniem prędkości. Możesz jechać ile przepisy na to pozwalają.
4. Kierowca zmieniał pas w chwili jak pierwsza osoba czekała przed przejściem. Ktoś zarzucił, że zmienił pas żeby wyminąć tą osobę. Nie można tego jednoznacznie stwierdzić.
Jak jest inaczej to proszę o dokładne przytoczenie przepisów o danej rzeczy mówiące. Bo niepisane zasady mnie nie interesując. W każdym miejscu są inne.



Szkoda czasu na tych tumanów.

ma...........83

2020-01-20, 19:13
psim obowiązkiem każdego kierowcy jest zmniejszyć prędkość przed takim przejściem dla pieszych oraz nie wjeżdżać jeśli na pasach znajduje się pieszy - a przecież ta pierwsza osoba się znajdowała i miała np. pełne prawo zatrzymać się i np. wrócić na chodnik. Widać, że jesteś jednym z tych tępych ch*jów, przez których giną ludzie, bo im się zawsze spieszy ch*j wie gdzie

jazeck

2020-01-20, 19:41
Brawo ustawodawcy! - pieszych imbecylów uczy się, a jeszcze przepis nie wszedł i mam nadzieje, że nie wejdzie, że mają wszędzie pierwszeństwo - odmóżdżanie na całej linni i 500+. Współczuje kierowcy. Trauma i przej***ne procedury. Zainwestuj w dobrego adwokata!

k***a ile stłuczek, ile wypadków przez gadanie o czymś o czym nie powinno się zaczynać rozmawiać. człowiek ma uważać, chyba że mu życie nie miłe. Ja w zeszłym tyg 3 osoby bym uszkodził w 2 różnych akcjach. Kierowcy wiedzą ile jest sytuacji z którymi prawo sobie nie poradzi. a te prosiaki same pchają się pod kółka bo słyszeli, że im można... k***a!!!

jakuzapk

2020-01-20, 22:30
maniek23021983 napisał/a:

psim obowiązkiem każdego kierowcy jest zmniejszyć prędkość przed takim przejściem dla pieszych oraz nie wjeżdżać jeśli na pasach znajduje się pieszy - a przecież ta pierwsza osoba się znajdowała i miała np. pełne prawo zatrzymać się i np. wrócić na chodnik. Widać, że jesteś jednym z tych tępych ch*jów, przez których giną ludzie, bo im się zawsze spieszy ch*j wie gdzie



nie pie**ol głupot.
k***a wszyscy piszą o tym że jest obowiązek zatrzymać się przed przejściem ale jakoś przepisu (artykułu) się doprosić nie mogę. Widać że jesteś jednym z tych tępych ch*jów który zamiast rozumieć przepisy to swoje braki wiedzy uzupełnia przypuszczeniami i domysłami.

dhany

2020-01-22, 19:27
krisman1981 napisał/a:

powinieneś smieciu isc do ciupy siedzisz na dupie w aucie i k***a jeszcze problem masz z przepuszczeniem pieszego za to powinna być kula w łeb



Kułe w łeb to ci powinna matka po porodzie odrazu wbić