18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Według policji i prokuratora to ja byłem sprawcą

Polskie_Drogi • 2020-01-19, 15:49
Oto dlaczego warto zainwestować w kamerkę samochodową.
Bez nagrania kierowca byłby bez szans.

Autor materiału napisał:

“Pieszy nie zawsze ma pierwszeństwo. Według policji i prokuratora to ja byłem sprawcą. Dopiero po 2 latach, 2 instancjach i 8 rozprawach zostałem w pełni uniewinniony, a za sprawcę uznano pieszą. Biegły wykazał, że nie tylko wbiegła prosto pod koła, ale nie zachowała ostrożności i nie rozglądnęła się przed wejściem na pasy. Gdyby nie kamera bez wątpienia to ja byłbym sprawcą wypadku.”


Kristoff

2020-01-19, 20:33
raistpol napisał/a:

ale o czym wy dyskutujecie? Rozglądanie się przed przejsciem, prawo lewo prawo, to jedna z pierwszych rzeczy które wpajają ci w przedszkolu, zerówce i pierwszych klasach. Jak po tylu latach dalej tego nie robisz to zaslugujesz na to by rozj***ła cie ciezarówka. Tyle



tak było 30 lat temu.

nano50

2020-01-19, 20:34
Januszznarnii napisał/a:

należy się zatrzymać przed przejściem dopóki pieszy nie wejdzie na chodnik





patryk987 napisał/a:

Policja i prokurator mieli rację jebnąłeś w tą panią z własnej winy, ona weszła na pasy bo ktoś inny się już na nich znajdował dlatego miała pierwszeństwo a Ty obowiązany byłeś się przed nimi zatrzymać, kiedy był na nich inny pieszy i jeszcze nie zszedł na chodnik - mógł się przecież w każdej chwili zawrócić.



O k***a, a to dobre. Prawko do śmieci oddajcie lepiej. Nie ma przepisu i nigdy nie będzie, że nie możesz przejechać przed lub za pieszym znajdującym się na przejściu o tyle, o ile nie wymusisz zmiany tempa kroku u niego.

Raflik

2020-01-19, 20:37
Kristoff napisał/a:

tak było 30 lat temu.



A teraz to co nie uczą juz tego ?? ps ta baba na pewno miała więcej jak 30 także powinna o tym wiedzieć

fun88

2020-01-19, 20:48
swampman napisał/a:

hamowanie? przeciez on jedzie z normalna predkoscia... co mial k***a sie zatrzynac jak na stopie?




oczywiscie ze tak, trzeba sie zatrymać aż pieszy przejdzie na druga stronę bądz wysepke, a tutaj pierwsza osoba była w 3/4 drogi. Kobita wbiegła jak do siebie do ogródka ale według przepisów powinieś stac i czekac przejdzie pierwsza osoba., a ty zjechałeś na drugi pas byle w pierwszą osobe sie nie wj***ć.
Tak że mam nadzieje ze Pani lub syn znajdzie ten film i nasze opinie i ukarają jednak sprawce. Miłych snów. ;-)

Takafura

2020-01-19, 20:48
dixiu128 napisał/a:

Jechał moze trochę za szybko (...)


Mam kamerke od roku i też byłem zaskoczony - tam gdzie po gruntowej drodze jadę max. 50 na filmiku oglądanym na kompie prędkość wygląda na 70 km/h. Więc trzeba wziąć poprawkę.


Insaner

2020-01-19, 20:49
Potrącona to głupia c**a, bo nawet się nie spojrzała, ale winę za wypadek ponosi tutaj kierowca. Na przejściu dla pieszych powinieneś jechać tak, aby w razie czego zdążyć zahamować. Inna sprawa, że przejście jest beznadziejnie oświetlone i babę można było zobaczyć dopiero w momencie gdy wchodziła na pasy.

Kierowca powinien był zachować szczególną ostrożność tym bardziej, że na przejściu już był pieszy za którym planował przejechać bez zwalniania. Równie dobrze ten pieszy mógłby się obrócić i wrócić na chodnik z którego wystartował.

Kamils37

2020-01-19, 20:56
A propo takich k***a j***nych zachowań
Dzisiaj na czerwonym stoję jako pierwszy na czerownym
Droga 3 pasy i słyszę ze na dupie coś na bombach jedzie, cyk na lewo na chodnik (przejście dla pieszych), kazdy sie rozjechał, p*zda (piesza) na pasach zamiast poczekac wlazla pod radiolke na sygnale
No k***a

nano50

2020-01-19, 21:33
Insaner napisał/a:

Potrącona to głupia c**a, bo nawet się nie spojrzała, ale winę za wypadek ponosi tutaj kierowca. Na przejściu dla pieszych powinieneś jechać tak, aby w razie czego zdążyć zahamować. Inna sprawa, że przejście jest beznadziejnie oświetlone i babę można było zobaczyć dopiero w momencie gdy wchodziła na pasy.
Kierowca powinien był zachować szczególną ostrożność tym bardziej, że na przejściu już był pieszy za którym planował przejechać bez zwalniania. Równie dobrze ten pieszy mógłby się obrócić i wrócić na chodnik z którego wystartował.



Możesz przejechać za pieszym bez zwalniania. Kluczem jest zachowanie szczególnej ostrożności.



fun88 napisał/a:

oczywiscie ze tak, trzeba sie zatrymać aż pieszy przejdzie na druga stronę bądz wysepke, a tutaj pierwsza osoba była w 3/4 drogi. Kobita wbiegła jak do siebie do ogródka ale według przepisów powinieś stac i czekac przejdzie pierwsza osoba., a ty zjechałeś na drugi pas byle w pierwszą osobe sie nie wj***ć.
Tak że mam nadzieje ze Pani lub syn znajdzie ten film i nasze opinie i ukarają jednak sprawce. Miłych snów.



Następny debil bez krzty wiedzy na temat prawa ruchu drogowego.

robertskc7

2020-01-19, 22:13
Wyraźne wtargnięcie, ale ludziom w togach, po studiach i innych pierdołach zajęło to "Dopiero po 2 latach, 2 instancjach i 8 rozprawach zostałem w pełni uniewinniony"

koolowsky

2020-01-19, 22:33
ch*j ci w dupe. Prawo jazdy pewnie masz kilka lat frajerze. Ludzie po pasach chodzą a ty napie**alasz. Nie wiem co za zj***ny sąd ci rację przyznał...

Tr...........ty

2020-01-19, 23:10
Polskie_Drogi napisał/a:

Bez nagrania kierowca byłby bez szans.



Przez chore zmiany w przepisach wprowadzane przez najwspanialszą partię, trzeba mieć kamerę w samochodzie, żeby udowodnić swoją niewinność. Przed każdymi wyborami znajdą sobie jakiegoś wroga narodu. Obecnie to kierowcy.

grzesiek_re

2020-01-19, 23:15
1) Jak jest ciemno i słabo widać to należy dostosować prędkość do warunków.
2) A gdyby zamiast przejścia *gdzie pierwszeństwo ma pieszy) było skrzyżowanie z drogą pierwszeństwem? To wtedy co ? Też byś twierdził że wina pojazdu bo za szybko wjechał? Bo był za mało widoczny? Takie mamy przepisy i koniec!! Słuszne te przepisy czy nie ale takie są. I każdy wyrok sądy będzie się opierał na tym!

I nie bawmy się w Najsztuba........

wasyl88

2020-01-19, 23:44
swampman napisał/a:

dexter164



Dla mnie wina jest obu stronna

jakuzapk

2020-01-20, 01:58
grzesiek_re napisał/a:

1) Jak jest ciemno i słabo widać to należy dostosować prędkość do warunków.
2) A gdyby zamiast przejścia *gdzie pierwszeństwo ma pieszy) było skrzyżowanie z drogą pierwszeństwem? To wtedy co ? Też byś twierdził że wina pojazdu bo za szybko wjechał? Bo był za mało widoczny? Takie mamy przepisy i koniec!! Słuszne te przepisy czy nie ale takie są. I każdy wyrok sądy będzie się opierał na tym!
I nie bawmy się w Najsztuba........



1- dostosował, nie jechał za szybko, czas reakcji był odpowiedni ale nie jechał na wrotkach żeby z 50 wychamować na 5metrach. 1500kg na śliskim asfalcie nie jest tak łatwo zatrzymać jak każdy myśli.
2-gdyby babcia miała wąsy byłaby dziadkiem. Nie pie**ol takich farmazonów, nie ma tam żadnego merytorycznego argumentu, co do przepisów polecam abyś sam się z nimi zapoznał bo co do UPRD to ch*ja wiesz a jakoś dziwnym trafem włączasz się do dyskusji.


Insaner napisał/a:

Potrącona to głupia c**a, bo nawet się nie spojrzała, ale winę za wypadek ponosi tutaj kierowca. Na przejściu dla pieszych powinieneś jechać tak, aby w razie czego zdążyć zahamować. Inna sprawa, że przejście jest beznadziejnie oświetlone i babę można było zobaczyć dopiero w momencie gdy wchodziła na pasy.
Kierowca powinien był zachować szczególną ostrożność tym bardziej, że na przejściu już był pieszy za którym planował przejechać bez zwalniania. Równie dobrze ten pieszy mógłby się obrócić i wrócić na chodnik z którego wystartował.



Nie wiem jak możesz twierdzić że winę ponosi kierowca jeśli sąd wydał wyrok diametralnie odmienny od twojego poglądu.
Co do przejścia dla pieszych to przepisy nakładają także na pieszych zachowanie szczególnej ostrożności (ART 13 uprd). jesli nie pojmujesz tego co jest tam napisane to oddaj prawo jazdy. Zachowanie szczegolnej ostroznosci także naklada sie na pieszego ktory zmieni kierunek chodu na przejsciu dla pieszych.

Nie wiem jak możecie (conajmniej kilku jak widzę w komentarzach) być tak krótkowzrocznymi debilami i nie rozumieć że przepisy to jedno a życie to drugie. Jak się wejdzie pod auto nawet na przejściu to kierowca będzie miał jebnięty zderzak i może 5 lat bez prawka. Piieszy natomiast bedzie mial najmniej kilka siniakow a w najgorszym scenariuszu zejdzie.
Na szczescie kierujacego sad mial mozg i zrozumial co to wtargniecie...

SkipiBoom

2020-01-20, 02:01
Wina kierowcy. Wg. prawa nie może przejechać przez pasy w chwili gdy jest na nich pieszy, ergo, gdyby kierowca zastosował się do tego przepisu i poczekał aż pieszy nr 1 opuści pasy do zdarzenia by nie doszło. Poza tym warunki drogowe... Nie wiem dlaczego go uniewinnili. ..