18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Według policji i prokuratora to ja byłem sprawcą

Polskie_Drogi • 2020-01-19, 15:49
Oto dlaczego warto zainwestować w kamerkę samochodową.
Bez nagrania kierowca byłby bez szans.

Autor materiału napisał:

“Pieszy nie zawsze ma pierwszeństwo. Według policji i prokuratora to ja byłem sprawcą. Dopiero po 2 latach, 2 instancjach i 8 rozprawach zostałem w pełni uniewinniony, a za sprawcę uznano pieszą. Biegły wykazał, że nie tylko wbiegła prosto pod koła, ale nie zachowała ostrożności i nie rozglądnęła się przed wejściem na pasy. Gdyby nie kamera bez wątpienia to ja byłbym sprawcą wypadku.”


ws...........33

2020-01-19, 19:20
Samochody są zbyt niebezpieczne, powinniśmy ich zakazać! Powinniśmy myśleć o dzieciach! Co gdyby to dziecko wybiegło? Przepisy mówią jasno, że to pieszy ma pierwszeństwo, logika i prawa fizyki nie mają tu nic do rzeczy! Pieszy ma prawo całkowicie wyłączyć myślenie bo jest chroniony przez kartkę papieru z pieczątką!

maxdila0

2020-01-19, 19:24
Jest taki martwy przepis który chyba w moim mieście tylko ja stosuję: nie przejeżdżasz przez pasy dopóki pieszy się na nich znajduje i nie ważne ile pasów ma jezdnia po której przebiegają pasy.
Dopiero kiedy pieszy zejdzie z drogi masz prawo kontynuować jazdę.

Dupaapud

2020-01-19, 19:33
dexter164 napisał/a:

Z całym szacunkiem ale hamowanie powinno się rozpocząć dużo wcześniej,wtedy kiedy została zauważona pierwsza osoba na przejściu.Ty jedziesz i nic nie zwalniasz z myślą, że tylko jedna osoba przechodzi ???
Piesza zbyt gwałtownie wtargnęła,ale wina jest chłopie Twoja.



pie**olisz synek i chyba nigdy samochodem nie jechałeś. Jest ciemno. Nic nie widać, ziomek jedzie powoli. Typiara wbiega pod auto, bo myśli sobie, przecież mnie widzi.

Kilka dni temu opie**oliłem solidnie ubranego na czarno debila, który wszedł na pasy. Ma pierwszeństwo, to fakt, ale k***a, tego ch*ja w ogóle nie było widać. Tak jak tego babska na filmiku.

supercharger

2020-01-19, 19:40
dexter164 napisał/a:

Z całym szacunkiem ale hamowanie powinno się rozpocząć dużo wcześniej,wtedy kiedy została zauważona pierwsza osoba na przejściu.Ty jedziesz i nic nie zwalniasz z myślą, że tylko jedna osoba przechodzi ???
Piesza zbyt gwałtownie wtargnęła,ale wina jest chłopie Twoja.



Chłopie nie. Wina jest pieszej ewentualnie obustronna jeśli przekroczyl prędkość. Nie opieraj swoich osądów na tym,że Ci się tak wydaje.

Jerzy_Owsik napisał/a:

Gdyby to byly sarny napewno by poczekal czy 2 nie wyskoczy ale ze to ludzie to ch*j tam dodal gazu
W świetle obecnych przepisów juz nie masz racji kolego



jeszcze nie ma tych przepisów ...kolego

EJBI

2020-01-19, 19:41
Ja pierydole :D gościu został uniewinniony a tutaj i tak się znajdą półgłówki, którzy twierdzą, że jest winny ;o

nano50

2020-01-19, 19:50
Tak czytam wasze komentarze i mnie k***a skręca. Jaka wina kierującego? Ja pie**olę. Banda socjalistycznych p*zd.

Budrys2000

2020-01-19, 20:01
Pomijając kwestię winy, osiem rozpraw w tak wydawałoby się prostej sprawie to porażka wymiaru sprawiedliwości.
Oby kierowca i piesza wyciągnęli wnioski z tej sytuacji.

~Velture

2020-01-19, 20:03
@up
Co ma k***a socjalizm do tego? Ja pie**olę. No z p*zdy wystrzeliłeś.

Mnie rozbawiło za to:
Cytat:

Dopiero po 2 latach, 2 instancjach i 8 rozprawach (…)Biegły wykazał, że nie tylko wbiegła prosto pod koła, ale nie zachowała ostrożności i nie rozglądnęła się przed wejściem na pasy.



Hehehe. pie**oli mnie już czyja wina i w ogóle ale jakie to jest typowe dla naszego wymiaru sprawiedliwości aby dopiero po takim czasie ktoś zobaczył to co wszyscy widzieliśmy już po kilku sekundach :wyj***ne:


nano50

2020-01-19, 20:17
Velturek napisał/a:

@up
Co ma k***a socjalizm do tego? Ja pie**olę. No z p*zdy wystrzeliłeś.



Jestem pieszym i kierowcą. Nie podoba mi się skrajne postrzeganie pieszego jako uprzywilejowanej, świętej krowy. Jak nie ma sygnalizacji to należy się rozejrzeć i uważać. Trzeba być skrajnym debilem, żeby zostać potrąconym na przejściu dla pieszych. pie**olenie o winie gościa, bo mijając setne, może dwusetne przejście tego dnia, po zmroku i w deszczu nie zwolnił do 10 na wypadek baby samobójczyni wbiegającej centralnie pod rozpędzone dwie tony i to parę metrów przed.

A socjalizm, bo państwo opiekuńcze i wszędzie tylko doszukują się zaostrzenia przepisów i skrajnego uważania, co ma zastąpić zwyczajny zdrowy rozsądek. To naprawdę nie stanowi problemu ruszyć głową w lewo i prawo przed wejściem na jezdnię.

Januszznarnii

2020-01-19, 20:20
należy się zatrzymać przed przejściem dopóki pieszy nie wejdzie na chodnik

patryk987

2020-01-19, 20:20
Policja i prokurator mieli rację jebnąłeś w tą panią z własnej winy, ona weszła na pasy bo ktoś inny się już na nich znajdował dlatego miała pierwszeństwo a Ty obowiązany byłeś się przed nimi zatrzymać, kiedy był na nich inny pieszy i jeszcze nie zszedł na chodnik - mógł się przecież w każdej chwili zawrócić.

sobekkk

2020-01-19, 20:20
pasu nie można zmieniać "bezpośrednio" przed przejściem
bezpośrednio czyli jakieś ~15m co wyznacza ta ciągła linia przed przejściem
czyli jest OK

babka weszła w 0:06, hamowanie od 0:07 - 1s zwłoki
jest OK

po następnej sekundzie babka w połowie pasów. Na mokrej nawierzchni do 0 w ciągu tej sekundy to można wyhamować z jakiś 20km/h

skręcił w prawo bo babka szła - jakby się nie zatrzymała to by ją ominął normalna reakcja, ale najechał na białe pasy które mokre są jak lodowisko

druga sprawa ze w 0:05 jej nie widać ale auta kilkaset metrów dalej tak - bo maja światła i chcą być widziane a nie popie**alają w kamuflażu...

przy nowych przepisach i bez kamerki to trzeba mocno odbić w lewo, gaz do dechy i sp***alać ....
większa szansa uciec niż udowodnić ze ch*ja mogło się zrobić....

Japiszon

2020-01-19, 20:22
Ja tu widzę żeś jeszcze w nią celował !!!
Brawo Ty

hiqq

2020-01-19, 20:28
Jak kto jeździ po lesie to wie że jak jedna łania przeleci przez drogę to za nią pojawią się następne :mrgreen:

Raflik

2020-01-19, 20:31
dexter164 napisał/a:

Z całym szacunkiem ale hamowanie powinno się rozpocząć dużo wcześniej,wtedy kiedy została zauważona pierwsza osoba na przejściu.Ty jedziesz i nic nie zwalniasz z myślą, że tylko jedna osoba przechodzi ???
Piesza zbyt gwałtownie wtargnęła,ale wina jest chłopie Twoja.



A w szkole i przedszkolu nie uczyli " patrz w lewo, prawo i znowu w lewo i dopiero POTEM IDŹ "