18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śmierć dzieci w nawałnicy to Boży Plan

voidinfinity • 2017-08-15, 11:42
W związku z nawałnicami na pomorzu, w których tragicznie zginęły dwie młode dziewczyny - szef ZHR wydał taki komunikat.



Cytat:


– Nie potrafimy zrozumieć jaki Boży Plan przewidział takie wydarzenie […]. Pokładamy w Bogu nadzieję i ufamy, że mamy w Nim oparcie i znajdziemy u Niego tak potrzebne dziś pocieszenie. Wierzymy, że wezwanych do siebie otoczył blaskiem i ciepłem Najwyższego



Mój komentarz jest taki:

Jakby ZHR poświęcił tyle czasu co na modły - na naukę podstaw meteorologii (albo chociaż analizował oficjalne komunikaty) - to bez problemu rozpoznałby charakterystyczne "wały" chmur i duże natężenie wyładowań towarzyszące takim nawałnicom.

Oczywiście nie było szans na uniknięcia strat w mieniu, ale chociaż istniałaby szansa na uratowanie życia ludzkiego.

The_Generat

2017-08-15, 17:00
"Jeszcze raz - przebywanie w lesie w czasie burzy to nie jest dobry pomysł i nie jest to wiedza tajemna. A jak ktoś nie wierzy to niech sobie przypomni czy zaleca się chowanie pod drzewami w czasie burzy."

chyba powinieneś iść do podstawówki zamiast robić patent sternika

biala20

2017-08-15, 17:22
"Jeszcze raz - przebywanie w lesie w czasie burzy to nie jest dobry pomysł i nie jest to wiedza tajemna. A jak ktoś nie wierzy to niech sobie przypomni czy zaleca się chowanie pod drzewami w czasie burzy."
Buahahahaha! Dzisiątki razy mi się to zdarzyło! A kilka razy burza złapał mnie na wodzie! Złego licho nie weźmie! A serio, podważasz sens wszelkich, letnich obozów! Biwakowania pod namiotami! Piorun zaj***ł kiedyś dwójkę młodych ludzi w centrum wielkiego miasta! Uprasza się nie przebywać w miescie w czasie burzy!

voidinfinity

2017-08-15, 17:38
The_Generat napisał/a:

chyba powinieneś iść do podstawówki zamiast robić patent sternika



No widzisz, ty mówisz zamiast - a ja mam jedno i drugie na koncie. I wiele, wiele innych osiągnięć.

biala20 napisał/a:

A serio, podważasz sens wszelkich, letnich obozów! Biwakowania pod namiotami!



No jasne. Wystarczy bukiecik mieć i już ani kleszcz ani wichura niestraszna.

The_Generat

2017-08-15, 18:11
"No widzisz, ty mówisz zamiast - a ja mam jedno i drugie na koncie. I wiele, wiele innych osiągnięć. "

nie wiem co ty masz na koncie, patentu sternika nie mam jak sprawdzić natomiast twoje pie**olenie świadczy tylko o tym, że jeśli, jak mówisz ukończyłeś podstawówkę, to jednak stary musiał kilka prosiaków na ten cel ubić

razem04

2017-08-15, 18:14
Mnie zastanawia jak taki Bóg typuje że akurat na te dwie osoby np sp***oli złamane drzewo? I co wtedy jak np taki ktoś ma refleks i uskoczy szybciej niż obliczył bóg i kłoda jebnie kogoś niewytypowanego? A może mu koła ch*ja lata kogo zajebie w swoim miłosierdziu

elfis

2017-08-15, 19:33
nie ma jak obrzezany wielbiciel pismopie**olenia,
k***a , że też ruskom chce się mącić na takim małym portalu
czosnkiem, capi z ryja
ale i tak ktoś chce pisać z pojebami

sezamkowyRozpierdol

2017-08-15, 19:39
@elfis

Ruscy ch*jowo płacą, polecam pana George'a Sorosa, płaci w szeklach lub dolarach, zamiast j***ć po 13h za 6zł/h jak typowy polak-robak-biedak lepiej robić u pana Sorosa, ja zarabiam 40tyś dolarów miesięcznie plus premia za każdy komentarz i dzięki temu stać mnie na wszystko np drogie obiady po 2tyś dolarów w ekskluzywnej restauracji oraz wille w Hollywoodzie, tymczasem Ty kupujesz przeterminowane żarcie z biedronki po przecenie, ale nic straconego, mogę cię wprowadzić w karierę u pana Sorosa, musisz tylko wyzbyć się polactwa, no ale raczej masz mentalność niewolnika :trollencjusz:

Noside

2017-08-15, 19:39
Abstrah*jąc od tego, że autor tylko czekał na taki tekst, bo lubi sobie podreperować ego jadąc po wierzących..
Jest taki dowcip, niemalże przypowieść:

Siedzi sobie facet w domu i ogląda telewizję. Brzęczy mu to pudło o powodzi, że trzeba się ewakuować. Facet otwierając kolejny browar śmieje się do siebie
-Nie, dziękuję, Bóg mnie uratuje!
Pół godziny potem jego żona z dziećmi robi wypad z domu. Szarpią go, żeby jechał, a on tylko
-Nie, dziękuję, Bóg mnie uratuje!
Odpowiada i otwiera kolejne piwo.
Woda mu zalewa mieszkanko, a on tylko wyłazi na dach, żeby dalej pić piwko. Obok przepływa łódź z sąsiadami. Oczywiście drą się na niego, żeby ładował dupę, ale on tylko mówi
-Nie, dziękuję, Bóg mnie uratuje!
A woda dalej idzie do góry. W końcu sięga dachu, idzie coraz wyżej. Facet wystaje z wody już tylko od pach w górę, a stanął na kominie. Przelatuje helikopter. Chcą go zabrać, ale on ciągle obstaje:
-Nie, dziękuję, Bóg mnie uratuje!
Woda cały czas wzbiera. Zabrała faceta ze sobą. Utonął.
Trafia do nieba i ma wielki żal do Boga
-Boże! Byłem takim dobrym człowiekiem! Pomagałem innym, dbałem o rodzinę i bliskich, nigdy nie uczyniłem większego zła, a wszelkie mniejsze zło naprawiałem! Dlaczego nie uratowałeś mnie przed powodzią?!
Na co Bóg mu odpowiada:
-Miałeś prognozę pogody, ostrzeżenia, rodzina, sąsiedzi i służby ratunkowe chcieli Cię zabrać w bezpieczne miejsce. Dlaczego, tępy ch*ju nie uciekałeś, tylko pchałeś się na śmierć?

Tyle mam do powiedzenia w temacie tych harcerzy, co to obóz rozbijają w środku lasu, zamiast na polance i to w czasie ostrzeżenia pogodowego. Być może pieprzony harcmistrz i kilku użytkowników sadola skończą obwiniać siły wyższe i otoczenie za swoją nabytą głupotę.

voidinfinity

2017-08-15, 20:05
@up

Daje piwo, bo choć z pierwszą częścią się nie zgadzam w 100% - to z drugą w całości.

Wiewór

2017-08-15, 22:25
Szef ZHR wyszedł z założenia, że on jako gorliwy katolik nie ma prawa ingerować w plan boski więc skoro pam buk chciał zabić te dzieci to tak miało być. Amen.
Dlaczego miał się stawiać ponad bogiem i chować dzieci przed bożym gniewem?
Ciekawe co one takiego zrobiły, że pam buk jest zabił.

ti...........ax

2017-08-15, 22:38
było siedzieć na sadistic całe wakacje to by sie nic nie stało

sumka

2017-08-15, 23:10
@Noniesondze trochę zj***łeś dowcip bo konkluzja brzmiała "Nie denerwuj mnie k***a, 5 razy ludzi po ciebie wysyłałem"

Ti...........ch

2017-08-15, 23:13
pie**olenie nabiera tempa. Nie wiecie jak wyglądało obozowisko. Mogło być tak, że widząc co nadciąga zaczeli się zwijać i zabezpieczać namioty. Tylko, że teraz nawałnice mają to do siebie że huraganowy wiatr zrywa się za tak zwanej dupy - nie wzmaga się w jakikolwiek przewidywalny sposób. Obóz nie musiał być w lesie. Wystarczy, że ten jeden namiot stał najbliżej lasu. Stało się, jest nauka na przyszłość. Nie ma co robić gównoburzy. Śmiać mi się za to chce jak czytam, że Błaszczak teraz ze szczebla centralnego będzie sprawdzał wszystkie obozy. O tak, rząd zawsze pomoże.
X