18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śmierć dzieci w nawałnicy to Boży Plan

voidinfinity • 2017-08-15, 11:42
W związku z nawałnicami na pomorzu, w których tragicznie zginęły dwie młode dziewczyny - szef ZHR wydał taki komunikat.



Cytat:


– Nie potrafimy zrozumieć jaki Boży Plan przewidział takie wydarzenie […]. Pokładamy w Bogu nadzieję i ufamy, że mamy w Nim oparcie i znajdziemy u Niego tak potrzebne dziś pocieszenie. Wierzymy, że wezwanych do siebie otoczył blaskiem i ciepłem Najwyższego



Mój komentarz jest taki:

Jakby ZHR poświęcił tyle czasu co na modły - na naukę podstaw meteorologii (albo chociaż analizował oficjalne komunikaty) - to bez problemu rozpoznałby charakterystyczne "wały" chmur i duże natężenie wyładowań towarzyszące takim nawałnicom.

Oczywiście nie było szans na uniknięcia strat w mieniu, ale chociaż istniałaby szansa na uratowanie życia ludzkiego.

biala20

2017-08-20, 14:42
Zwykłe zdarzenie losowe, nie do przewidzenia! Po co dorabiać do tego jakąś ideologię? Norwedzy wysłali dzieci na wyspę Utøya, a tam ich odwiedził Brevik...

SpeedyG

2017-08-20, 14:44
Fajne to były manewry szkolne organizowane przez harcerstwo i służby publiczne. Strzelanie z łuku, tory przeszkód, przeprawa tratwą przez rzekę plus pożyteczne rzeczy typu pierwsza pomoc, co zrobić w trakcie wypadku, gaszenie małego pożaru na czas. Oczywiście 20 zadań zaznaczonych na mapie, do których trzeba było dojść całą klasą bez przewodników. W manewrach uczestniczyli prócz harcerzy również policjanci, strażacy, leśnicy. Liczył się czas i najwięcej punktów, a uczestniczyły w nich klasy od 3 podstawówki do 3 gimnazjum. To były czasy, w 4 klasie nawet wygraliśmy, bo starsi wzięli winiacze i woleli sobie pochlać zamiast starać się o zajęcie I miejsca. Dzisiaj to mamusie bałyby się o swoje dzieci i nie pozwoliłyby na taką imprezę bez 10 opiekunów na klasę.

drukarka666

2017-08-20, 15:49
Council of Nine potwierdza, że Bóg tak chciał.

Blezzer

2017-08-20, 16:15
Zakazać biwakowania w lesie, proste. Albo nie! Zakazać lasów! I burz!

PieronJasnySzlag

2017-08-20, 16:59
To jest właśnie ta słynna lewacka logika (czyt. totalne sp***olenie umysłowe).
Klęska żywiołowa, giną dzieci, ogromna tragedia - trzeba znaleźć winnych, trzeba wyśmiać wiare uczestników obozu, napiętnować głupote organizatorów bo przecież pogode da się przewidzieć.

Kolejny atak islamskich terrorystów, ginie w p*zdu więcej osób - trzeba się przyzwyczaić, potrzebujemy więcej tolerancji, nie ma co zwalać na religie zamachowców, to pojedyncze przypadki, przecież więcej osób zginęło od dżumy.

Sposób pojmowania świata idealistów lewicowych już dawno przekroczył poziom choroby psychicznej czy debilizmu. Pół biedy gdyby te pseudo wartości można by albo odrzucić albo zaakceptować. Ale społeczeństwo jest jednak na tyle myślące że nigdy by takich idiotyzmów nie przyjeli. Dlatego te pseudo wartości są w europie zaprowadzane siłą i terrorem. Kto myśli inaczej jest rasistą, ksenofobem, homofobem, skrajnym prawicowcem.

voidinfinity

2017-08-20, 17:10
Spiderowski napisał/a:

Klęska żywiołowa, giną dzieci, ogromna tragedia - trzeba znaleźć winnych, trzeba wyśmiać wiare uczestników obozu, napiętnować głupote organizatorów bo przecież pogode da się przewidzieć.



Ostrzeżenia że będzie grubo poszły 2h przed zdarzeniem. Niestety urzędnicy pracują do 15:00 :krejzi:

A systemu ostrzeżeń meteo oczywiście nie ma - bo politycy mają lepsze zajęcia.

A wystarczyłoby w radiu/tv "przerywamy program aby nadać...".
Natomiast na komórki można wysyłać sms z ostrzeżeniem (jakoś gówno-reklamy umieją wysyłać)

Spiderowski napisał/a:

Kolejny atak islamskich terrorystów, ginie w p*zdu więcej osób - trzeba się przyzwyczaić, potrzebujemy więcej tolerancji, nie ma co zwalać na religie zamachowców, to pojedyncze przypadki, przecież więcej osób zginęło od dżumy.



1. Wielokrotnie więcej osób zginęło w zeszłym roku w wypadkach samochodowych w samej Polsce - niż w zamachach terrorystycznych w całej Europie w ciągu ostatnich 10 lat ;-)

2. Co szkodzi zachodniej europie, a nie szkodzi Polsce jest na plus, więc nie przejmowałbym się tak mocno.

Spiderowski napisał/a:

Sposób pojmowania świata idealistów lewicowych już dawno przekroczył poziom choroby psychicznej czy debilizmu.



A z drugiej strony są prawicowe świry jak WC, który twierdzi np. że teoria ewolucji to fałsz, a ksiądz nie powinien odpowiadać przed sądami cywilnymi ;-)

Tak więc upierajmy się przy zdrowym rozsądku, a nie ideologii.

hanney

2017-08-20, 17:22
@voidinfinity

I gdyby u władzy był np. Petru to wtedy by się takie co nie wydarzyło, tak? Ludzie giną

ad 1. A na zachodzie ludzie nie giną z powodu wypadków samochodowych?

ad 2. A wiesz w ogóle jaka jest definicja TEORII? Postawa krytyczna jest czymś naukowym mój drogi i żadna teoria nie jest faktem naukowym, także jako owy nie można jej traktować. Mikroewolucja jest faktem naukowym bo jest obserwowalna, makroewolucja do której głównie odnosi się termin ewolucja nie, dlatego też jest teorią.

voidinfinity

2017-08-20, 17:29
hanney napisał/a:


I gdyby u władzy był np. Petru to wtedy by się takie co nie wydarzyło, tak? Ludzie giną



Jakby nie było tak silnego sporu opartego o emocje między POPISem, to może łatwiej byłoby polityków rozliczać z ich działań. A tak to fani PIS usprawiedliwią w każdej sytuacji PIS, a PO ich będą krytykować i odwrotnie. Fani PO będą usprawiedliwiać PO i uważać, że PIS to gówno.

A jak fakty nie pokrywają się z emocjami - to gorzej dla faktów ;-)

Jakby jeden z drugim odkopał moje posty sprzed 2 lat - to zobaczyłby, że uważałem PIS za mniejsze zło niż PO. No ale teraz przy władzy jest PIS i to oni są odpowiedzialni za ten burdel w kraju.

hanney napisał/a:


ad 1. A na zachodzie ludzie nie giną z powodu wypadków samochodowych?



Giną. No i? ;-)

Chodziło mi o porównanie skali. Milion vs. kilkadziesiąt.

hanney napisał/a:


ad 2. A wiesz w ogóle jaka jest definicja TEORII? Postawa krytyczna jest czymś naukowym mój drogi i żadna teoria nie jest faktem naukowym, także jako owy nie można jej traktować. Mikroewolucja jest faktem naukowym bo jest obserwowalna, makroewolucja do której głównie odnosi się termin ewolucja nie, dlatego też jest teorią.





Polecam doczytać co to jest "teoria naukowa" i porównać z pojęciem "hipoteza". Bo to się kmiotkom często myli.

BenderXXX

2017-08-20, 17:54
voidinfinity - co Ty w ogóle chcesz tutaj udowodnić bo ja nie rozumiem o co wy sie spieracie?

voidinfinity

2017-08-20, 18:28
BenderXXX napisał/a:

voidinfinity - co Ty w ogóle chcesz tutaj udowodnić bo ja nie rozumiem o co wy sie spieracie?



¯\_(ツ)_/¯

O rację? Chyba. Nie wiem. Ja lubię się po prostu spierać.

hanney

2017-08-20, 19:10
@voidinfinity A więc fakty naukowe są podwalinami teorii, owym faktem jest w tym przypadku mikroewolucja, a nie makroewolucja - co skutkuje tym, że teoria ewolucji nie jest faktem naukowym (pomimo, że zawiera fakty naukowe), także z czym masz problem chłopczyku? Jaki sens ma przytaczanie słów jakiegoś pajaca? Brzytwa Ockhama i tyle.

I teraz będziemy gdybać, że gdyby nie było POPiSu i innych baranów to wtedy by te dzieci nie zginęły? No nieźle, to ma sens. Mi się wydaje, że już byśmy odzyskali Lwów i podbili Afrykę, a i Elvis by żył, a Leszke byłby nadwornym błaznem Krula Korwinidesa z Mykken.

voidinfinity

2017-08-20, 19:24
hanney napisał/a:

@voidinfinity A więc fakty naukowe są podwalinami teorii, owym faktem jest w tym przypadku mikroewolucja, a nie makroewolucja - co skutkuje tym, że teoria ewolucji nie jest faktem naukowym (pomimo, że zawiera fakty naukowe), także z czym masz problem chłopczyku? Jaki sens ma przytaczanie słów jakiegoś pajaca? Brzytwa Ockhama i tyle.



Wrzuciłem ci kmiotku, że fakty naukowe składają się na teorię naukową. Nawet ci się nie chciało googla uruchomić :roll:

Różnica między mikro a makro ewolucją jest taka - że ta pierwsza jest obserwowalna w warunkach laboratoryjnych, a druga nie. Natomiast żeby obalić teorię ewolucji trzeba wykazać w podobnie mocno udokumentowany sposób, że jeden gatunek nie może się przekształcić w drugi na drodze ewolucji.

To mniej więcej tak jakby twierdzić, że jak rzucisz kamieniem to upadnie na ziemie bo przyciąga go grawitacja (możliwe do sprawdzenia doświadczalnie). Ale ziemię wokół słońca to już pambuk kręci (niemożliwe do sprawdzenia doświadczalnie).

hanney napisał/a:

I teraz będziemy gdybać, że gdyby nie było POPiSu i innych baranów to wtedy by te dzieci nie zginęły?



Gdyby istniał system ostrzegania meteo, to miałyby szansę uniknąć śmierci. No ale lepiej powiedzieć "pambuk tak chciał, bo taki miał plan".

A m.in. taki system nie istnieje - bo zamiast robić coś konkretnego lepiej szczuć jednych imbecyli na drugich imbecyli.

hanney

2017-08-20, 20:15
@voidinfinity Chłopczyku a w którym miejscu zaprzeczyłem, że tak się rzeczy nie mają? Czytanie nie zrozumieniem się kłania.

Mylisz pojęcie specjacji z ewolucją, no nieźle - kolejny koleś, który książkę do biologii ostatni raz trzymał w gimnazjum. Ewolucja to dużo szersze pojęcie, a do tego tak cholernie zmienne, że ta, którą znamy teraz z pewnością nie jest dobrze sformułowana, a przez to kolega aż tak bardzo się nie pomylił - jeśli już się czepiamy pierdół jak to chłopczyk ma w swym zwyczaju.

A co do krzyżowania to akurat jest to jeden z zarzutów przeciwko klasycznej teorii ewolucji, ponieważ nawet bardzo bliskie gatunki w większości nie mogą się swobodnie krzyżować dając płodne potomstwo.

System ostrzegania meteo nie będzie działał w całej Polsce, ponieważ nie jest ekonomicznie korzystny, a ludzie są głupi i będą się kłócić o miesięcznice zamiast wymuszać pozytywne zmiany. Może zajmijmy się też szpitalami i tym, że na moim oddziale na każde łóżko przypada tylko jedna poszwa, a pacjenci przykuci do łóżka są myci raz w tygodniu?

voidinfinity

2017-08-20, 20:25
hanney napisał/a:

Mylisz pojęcie specjacji z ewolucją, no nieźle - kolejny koleś, który książkę do biologii ostatni raz trzymał w gimnazjum. Ewolucja to dużo szersze pojęcie, a do tego tak cholernie zmienne, że ta, którą znamy teraz z pewnością nie jest dobrze sformułowana, a przez to kolega aż tak bardzo się nie pomylił - jeśli już się czepiamy pierdół jak to chłopczyk ma w swym zwyczaju.



Za czasów mojej edukacji gimnazjów nie było.

Specjacja jest procesem pośrednim między mikro i macro ewolucją. Mimo że mam rację - to ostatecznie jest to dzielenie włosa na czworo.

hanney napisał/a:


A co do krzyżowania to akurat jest to jeden z zarzutów przeciwko klasycznej teorii ewolucji, ponieważ nawet bardzo bliskie gatunki w większości nie mogą się swobodnie krzyżować dając płodne potomstwo.



Nieliczne mogą - a nawet jakby nie mogły - to nie wiem jak to ma przeczyć teorii ewolucji.

hanney napisał/a:


System ostrzegania meteo nie będzie działał w całej Polsce, ponieważ nie jest ekonomicznie korzystny,



Whaaaaaaaaaaaaat? :krejzi:

Ty wiesz, że zagrożenia mają stopnie? I można wysyłać informacje powyżej II stopnia? ;-) Są BTS'y więc można przefiltrować po położeniu. Zresztą to tylko jeden z pomysłów. Można ostrzegać przez media.

hanney napisał/a:


a ludzie są głupi i będą się kłócić o miesięcznice zamiast wymuszać pozytywne zmiany.



No to przypomnij sobie kto te spędy rozpoczął.

hanney napisał/a:

Może zajmijmy się też szpitalami i tym, że na moim oddziale na każde łóżko przypada tylko jedna poszwa, a pacjenci przykuci do łóżka są myci raz w tygodniu?



A może sprywatyzujmy? :amused:

lucilla

2017-08-20, 20:25
"żadna teoria nie jest faktem naukowym, także jako owy nie można jej traktować. Mikroewolucja jest faktem naukowym bo jest obserwowalna, makroewolucja do której głównie odnosi się termin ewolucja nie, dlatego też jest teorią"

Ale ty jesteś głupi... Ile można; teoria to zbiór udowodnionych/ potwierdzonych hipotez. Doucz się i nie gadaj bzdur. Nie nie jestem lewakiem.
Wyżej wymieniony WC ma ciekawy program podróżniczy i tyle, problem polega na tym, że wypowiada się a tematy n które nie ma pojęcia. Buddyzm, ewolucjonizm, czy jego pieprzenie o roztopieniu się pokrywy lodowej na Antarktydzie i przy tym brak podniesienia poziomu mórz i oceanów (podpiera się prawem Archimedesa, którego nie zna) - to tylko wierzchołek góry lodowej bzdur serwowanych przez tego pana .
X