18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śmierć dzieci w nawałnicy to Boży Plan

voidinfinity • 2017-08-15, 11:42
W związku z nawałnicami na pomorzu, w których tragicznie zginęły dwie młode dziewczyny - szef ZHR wydał taki komunikat.



Cytat:


– Nie potrafimy zrozumieć jaki Boży Plan przewidział takie wydarzenie […]. Pokładamy w Bogu nadzieję i ufamy, że mamy w Nim oparcie i znajdziemy u Niego tak potrzebne dziś pocieszenie. Wierzymy, że wezwanych do siebie otoczył blaskiem i ciepłem Najwyższego



Mój komentarz jest taki:

Jakby ZHR poświęcił tyle czasu co na modły - na naukę podstaw meteorologii (albo chociaż analizował oficjalne komunikaty) - to bez problemu rozpoznałby charakterystyczne "wały" chmur i duże natężenie wyładowań towarzyszące takim nawałnicom.

Oczywiście nie było szans na uniknięcia strat w mieniu, ale chociaż istniałaby szansa na uratowanie życia ludzkiego.

voidinfinity

2017-08-18, 10:13
The_Generat napisał/a:

ludzie drą łacha z wojska i żołnierzy zamiast z urzędników i ministra



Prawdziwe wojsko zrobiłoby pucz - a nie trzymało parsol nad misiewiczem ;-)

Zresztą - nie tylko ja tak myślę :amused:


Sz...........jk

2017-08-18, 16:56
The_Generat napisał/a:

przyjechali na koniec, potrzaskali słit focie i ludzie drą łacha z wojska i żołnierzy zamiast z urzędników i ministra



Nie powiedziałbym, że przyjechali na koniec skoro w tej chwili udrażniają cały czas koryto rzeki z powalonych drzew.

Ti...........ch

2017-08-18, 17:14
SaveTheTrees napisał/a:

Ale ZHR zawsze był jakiś inny.



Dokładnie tak samo wspominam spotkania z zhrowcami, z czasów gdy udzielałem sie w ZHP.

The_Generat

2017-08-18, 19:36
Szwejk napisał/a:



Nie powiedziałbym, że przyjechali na koniec skoro w tej chwili udrażniają cały czas koryto rzeki z powalonych drzew.



stary... przez następne pięć lat mogą tam nawet pływające pałace poustawiać/zwodować, najważniejsze są pierwsze godziny i reakcje gdzie wchodzi w grę życie ludzkie

po prlu nie mamy normalnego wojska tylko jakieś pozostałości słabe liczebnie, sprzętowo i organizacyjnie, poprzednie rządy po-psl zrobiły najgorszą możliwą robotę jeśli chodzi o armię, nie wiem czy teraz będzie lepiej, pogadamy za parę lat

p.s. żeby wojsko zrobiło pucz to musi mieć przywódcę za którym pójdzie w ogień, no i musi być sprawne organizacyjnie przy sensownej liczebności, moim zdaniem jest taki rozpie**olnik, że nie jest to wykonalne, o ile mamy jednostki specjalne i specjalnego przeznaczenia całkiem sensowne to armii nie ma...... noooo k***a chyba że mówimy o armii urzędników...

Sz...........jk

2017-08-18, 20:52
No cóż, nasza Armia ewidentnie cierpi z powodu ustawy pragmatycznej i bezmyślnego uzawodowienia. Mamy dość spory europejski kraj, z liczebnością na poziomie 38mln, a w Wojsku służy około 100 tys. żołnierzy. Armia boryka się z wieloma problemami, poczynając od braków kadrowych na starym i zużytym sprzęcie kończąc. Kadra się starzeje, w obecnej sytuacji szeregowy jeśli miałby zostać starszym chorążym sztabowym musiałby służyć w okolicach 30 lat (mówię o ustawowych awansach w określonym czasie). Niestety bez gruntownej reformy nie będziemy wstanie postawić naszego Wojska na nogi. Taka prawda, za PRL czy w latach 90-tych organizacja w armii była dużo lepsza, było więcej szkół, więcej możliwości rozwoju, ludzie wykształceni szczególnie w kierunkach technicznych nie byli podwładnymi ludzi po liceum, a dzisiaj bywa często tak, że podwładny ma więcej kwalifikacji od przełożonego (a przełożony po prostu przyszedł do Wojska "za tych lepszych czasów" i dostał stopień z automatu). Najbardziej boli brak szkół chorążych bo przez to ten korpus dość szybko wymiera. To wszystko to temat na dużo dłuższą rozmowę, niestety...

The_Generat

2017-08-19, 00:40
Armia nie jest niczemu winna, zarzadzajacy calym polskim piekielkiem za to odpowiadaja. No ale to nie ta rozmowa.

voidinfinity

2017-08-20, 11:56
Czas chyba na podsumowanie ;-) Tym razem nie będzie mojego komentarza. Wnioski wyciągnijcie sobie sami.



Cytat:

Hania razem z koleżankami ucieka półnaga, żeby schronić się przed lasem walącym się im na głowy. Mateusz nawet nie czuje bólu, kiedy boso biegnie przez połamane gałęzie. Grzegorz dostaje konarem w głowę, traci przytomność pod przewróconym drzewem. Ich koledzy wbiegają do jeziora - na tyle daleko, żeby nie zabiły ich drzewa i na tyle blisko, żeby nie zaczęli się topić. Olga i Asia już nie żyją...



Ciąg dalszy czytania

Halman

2017-08-20, 12:04
będziemy to wałkować do usranej śmierci z rąk kozojebców???

voidinfinity

2017-08-20, 12:06
HAL9000/2 napisał/a:

będziemy to wałkować do usranej śmierci z rąk kozojebców???



Optymista :amused: Jak Polska będzie dalej tak wstawała z kolan jak wstaje - to kozojebcy będą naszym ostatnim zmartwieniem.

hanney

2017-08-20, 12:12
@voidinfinity obiecałeś, że nie będzie komentarza Ty kłamliwy chłopczyku :/

St...........on

2017-08-20, 13:14
" Jedź na obóz mówili, będzie fajnie mówili..." - Olga.

mygyry

2017-08-20, 13:15
voidinfinity napisał/a:

Hania razem z koleżankami ucieka półnaga,


Jakieś nagranie, albo chociaż foty? :amused:

kr...........81

2017-08-20, 13:53
pokażcie cycki tej martwej ma ktoś foto chcę zobaczyć czy było by mi jej szkoda może była dobrą nastoletnią dupą

Argeusz

2017-08-20, 14:06
ZHR to z jednej strony fajna sprawa, bo obozy w lesie itd, ale z drugiej mega ch*jnia, bo propaganda patriotyczna.

Halman

2017-08-20, 14:07
Argeusz napisał/a:

bo propaganda patriotyczna.



no tobie to już propaganda ale poprawna politycznie pomogła...
X