18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawo do broni

Glugsti • 2013-08-16, 23:06
w odpowiedzi na obrazek z kwejka, który był odpowiedzią na temat broni


zadałem sobie trud i postanowiłem zrobić własną odpowiedź.

oceńcie sami i zapraszam do dyskusji na poziomie (może w końcu się uda)

aopia

2013-08-17, 14:55
Według mnie powinno być jak w Szwajcarii. Każdy ma broń ale w domu. Czyli każdy by miał broń, rząd by się zesrał.

Kuriki

2013-08-17, 15:01
aopia napisał/a:

Czyli każdy by miał broń, rząd by się zesrał.


aopia napisał/a:

rząd by się zesrał


Ze śmiechu :amused:

jejabig

2013-08-17, 15:08
Ludzie używający "argumentu, iż dres też miałby broń" są żenująco ignoranccy.
Podejrzewam, że liczba dresów i innych marginesów, którzy posiadaliby broń, byłaby taka sama.
Proporcjonalnie nawet więcej z nich ma broń teraz, więcej, niż w innych grupach społecznych, gdyż ci "bardziej zhierarchizowani" mają kontakty z gangami i półświatkiem, skąd tą broń czerpią.
Natomiast statystyczny Siwy, skąd miałby mieć hajs na spluwę? Gadałem kiedyś z kumplem i można powiedzieć, że ci prawdziwi blokowcy nawet nawet na fetę i inne twardsze nie mają siepy, bo skąd taki chłopek ma mieć na narkotyki? To kosztuje, cholernie, więcej mają swag-dzieci z bogatych rodzin, one ćpają na potęgę. A spluwy? Naprawdę uważacie, że te drechy miałyby fundusze na zakup spluwy za co najmniej 2-3 koła? :roll:
Do tego można by ustawowo wprowadzić wartość podstawową, właśnie w kwocie 1-2 tysięcy + cena producenta, mało libertariańskie, aczkolwiek na pewno ograniczyłoby jeszcze bardziej posiadanie broni przez brudy. Jak ktoś średnią krajową wyrobi, to sobie w ciągu 2 lat uciuła na pistolecik i tyle. Hołocie do widzenia.

tranzystor

2013-08-17, 15:42
Ja optuję za tym, aby każdy mógł mieć czołg. Mało tego, rząd dopłącałby do zakupu. Są same pozytywy takiego rozwiązania:
- niska śmiertelność w wypadkach drogowych
- mała liczba napadów i ofiar napadów
- znaczne polepszenie sytuacji finansowej Huty Łabędy

In...........eo

2013-08-17, 15:44
Ja mam jedno pytanie, do wszystkich "znafców" na sadolu, od kiedy w Polsce posiadanie broni jest nielegalne? Ja rozumiem, że na tej stronie jest wielu psycholi oraz pedałów, czyli osób z chorobą psychiczną, i jest wam tak trudno zdobyć to uprawnienie, no ale k***a, tak trudno dać policjantowi w łapę? To raz. Dwa, kolega dużo wyżej, jeden z pierwszych komentarzy wspomniał o dresach przed którymi będzie się mógł bronić jak będzie miał broń, oczywiście zdajesz sobie sprawę, że każdy z tych dresów też będzie ją posiadał, jeśli zniesie się zezwolenie na broń?

tranzystor napisał/a:

Ja optuję za tym, aby każdy mógł mieć czołg. Mało tego, rząd dopłącałby do zakupu. Są same pozytywy takiego rozwiązania:
- niska śmiertelność w wypadkach drogowych
- mała liczba napadów i ofiar napadów
- znaczne polepszenie sytuacji finansowej Huty Łabędy

A gdzie te czołgi miały by jeździć? Drogi już są dziurawe, ale po przejeździe całej armii złożonej z czołgów przestały by istnieć.

Fa...........um

2013-08-17, 16:42
McMenel napisał/a:


OK a teraz powiedz mi czy chciałbyś żyć w Finlandii i Szwajcarii. To że mają tam nieograniczony dostęp do broni to pikuś. Zaznajom się jeszcze z tym jak mogą jej użyć i kiedy. Bo posiadanie nie oznacza bezproblemowej możliwości użycia. No i pozostałe prawa w tych krajach które są czysto absurdalne. W Szwajcarii nie wypierzesz prania w niedziele ani nie spuścisz wody w kiblu jeżeli mieszkasz w bloku i jest po 22. A jest w cholerę takich absurdów w szwajcarskim prawie. Wystarczy użyć wujka google.



Tak chętnie żyłbym w Szwajcarii lub Finlandii ... a co ma pranie po 22 do posiadania broni? Nic! Wiec przestań bić pianę. Twoja teoria o związku dostępności broni palnej z ilością zabójstw po prostu nie trzyma się kupy i zaczynasz gadać zupełnie nie na temat.

Przykład tych krajów i Kanady pokazuje, że dostępność broni to nic złego.

tranzystor napisał/a:

Ja optuję za tym, aby każdy mógł mieć czołg. Mało tego, rząd dopłącałby do zakupu. Są same pozytywy takiego rozwiązania:
- niska śmiertelność w wypadkach drogowych
- mała liczba napadów i ofiar napadów
- znaczne polepszenie sytuacji finansowej Huty Łabędy



Czołg można mieć w pełni legalnie, więc twoje komusze pierdzenie poszło w gwizdek. :roll: nie mozna nim tylko jeździć po drogach publicznych, bo nie da się go zarejestrować.

tranzystor

2013-08-17, 19:10
Tabernak napisał/a:

Tak chętnie żyłbym w Szwajcarii lub Finlandii



Droga wolna, tylko pewnie oni zbytnio nie są zainteresowani przyjęciem takiego bezużytecznego czubka jak ty :mrgreen:


Tabernak napisał/a:

Czołg można mieć w pełni legalnie, więc twoje komusze pierdzenie poszło w gwizdek.



Broń też można mieć legalnie, więc twój pseudomądry wywód gówno znaczy.


Śmieszy mnie ta walka zidiociałych gimnazjalistów z wszelkimi zakazami. Zapewne ich problem polega na tym, że w Polsce można mieć legalnie broń, jednak żaden z nich nie przeszedłby pozytywnie testów psychiatrycznych niezbędnych do zdobycia pozwolenia :shock:

Kamilarz

2013-08-17, 19:15
W Polsce obywatel może się legalnie bronić alternatywą broni palnej. Przykład - rewolwer Zoraki K-10 albo Shotgum polskiej produkcji, marki Start Mateja. Sam taki posiadam, strzela kulami gumowymi 10mm, jest także duży huk przy strzale i uwierzcie mi... Nikt by nie chciał z tego oberwać ;)

minek93

2013-08-17, 20:02
Ja jako przeciwnik broni palnej, bezpieczniej czuje się wiedząc że ludzie jednak jej nie posiadają. Nigdy nie zostałem napadnięty ale znam ludzi którzy byli i co w tedy gość do nich z bronią a oni wyciągają swoją i wtedy dopiero robi się niebezpiecznie. Sami moi znajomi możne pozbyli się paru rzeczy ale żaden nie ucierpiał. A za przykład podam mojego ojca który ma pozwolenie na broń (potrzebne mu w pracy) a nigdy jej przy sobie nie nosi nawet nie ma jej w domu i tak jak ja jest przeciwnikiem pozwolenia na broń w celach obrony własnej.

Fa...........um

2013-08-17, 20:40
tranzystor napisał/a:



Droga wolna, tylko pewnie oni zbytnio nie są zainteresowani przyjęciem takiego bezużytecznego czubka jak ty :mrgreen:




Broń też można mieć legalnie, więc twój pseudomądry wywód gówno znaczy.


Śmieszy mnie ta walka zidiociałych gimnazjalistów z wszelkimi zakazami. Zapewne ich problem polega na tym, że w Polsce można mieć legalnie broń, jednak żaden z nich nie przeszedłby pozytywnie testów psychiatrycznych niezbędnych do zdobycia pozwolenia :shock:



Naczelna p*zda sadola fika nono ... Nie dziwię się, że kozaczysz w necie, bo 29 lat o poza pie**oleniem głupot na forum gówno w życiu osiągnąłeś. Pewnie nie jeden gimbus jest 100% bardziej wartościowy od ciebie, a wiec zrób nam przysługę cwe*uchu - wypie**alaj na forum ludzi sobie odpowiednich tzn. pedałów lub innych łowców hiva. Tam ze swoim niedorozwojem bedziesz na miejscu.

To po ch*j piszesz przymule o czołgach? Oby kupić czołg nie trzeba mieć debilnego pozwolenia ... .

tranzystor

2013-08-17, 21:31
Tabernak napisał/a:

Naczelna p*zda sadola fika nono ... Nie dziwię się, że kozaczysz w necie, bo 29 lat o poza pie**oleniem głupot na forum gówno w życiu osiągnąłeś. Pewnie nie jeden gimbus jest 100% bardziej wartościowy od ciebie, a wiec zrób nam przysługę cwe*uchu - wypie**alaj na forum ludzi sobie odpowiednich tzn. pedałów lub innych łowców hiva. Tam ze swoim niedorozwojem bedziesz na miejscu.



To pokazałeś poziom, tępy ch*ju. Masz jakiś niedowład mózgu i ewidentnie twój stary pcha ci się do wanny od dziecięcych lat, stąd te fantazje o "cwe*uchach". Ostro cię widzę tyrają na forum, ale mnie ubliżasz, żeby się podbudować łajzo. A po gównazjach, to możesz mi conajwyżej toner do drukarki dosypywać, chociaż nie wiem, czy cię to zadanie nie przerośnie.
Tabernak napisał/a:

To po ch*j piszesz przymule o czołgach?



Jakbyś miał przynajmniej jedną szarą komórkę (mam tu na myśli tą we łbie, a nie telefon komórkowy), to zrozumiałbyś przesłanie mojej poprzedniej wiadomości. Ale ty się uczyłeś klucza do pytań, a nie myślenia.

Tabernak napisał/a:

Oby kupić czołg nie trzeba mieć debilnego pozwolenia ... .



Jakbyś nie był typowym przedstawicielem "warszawki", to sprawdziłbyś chociażby na stronie Agencji Mienia Wojskowego, że czołg jest sprzętem wymagającym koncesji. Cytat ze strony AMW

Cytat:

Przetargi publiczne organizowane przez Agencję Mienia Wojskowego na sprzedaż rzeczy ruchomych koncesjonowanych reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 października 1993 r. w sprawie zasad organizowania przetargu na sprzedaż środków trwałych przez przedsiębiorstwa państwowe oraz warunków odstąpienia od przetargu (Dz.U. nr 97 poz.443) i Regulamin przetargu publicznego na sprzedaż rzeczy ruchomych koncesjonowanych wprowadzony Zarządzeniem nr 23/2007 Prezesa AMW z dnia 20.12.2007r. z późn. zmianami.

Do przetargu na sprzedaż rzeczy ruchomych koncesjonowanych mogą przystąpić firmy posiadające koncesję w zakresie regulowanym Ustawą z dnia 22 czerwca 2001r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym - Dz. U. Nr 67, poz. 679 z późn. zmianami.

Dostęp do szczegółowej oferty przetargowej jest możliwy tylko dla firm posiadających koncesję MSWiA po uzyskaniu hasła ( innego dla każdego przetargu).



Generalnie - po ch*j ja ci tu odpisuje, jak sam się skutecznie ośmieszasz. Nie będę ci poprostu przeszkadzał.

Avik

2013-08-17, 22:41
Tak się za to zastanawiam. Co by było gdyby rzeczywiście był w Polsce dostęp do broni. Może i nie na poziomie cukierków, ale znacznie znacznie ułatwiony. Wyobraźcie sobie taką sytuacje: wracacie późnym wieczorem z psem, czy tam z innymi zakupami a pod klatką kilku kędzierzawo owłosionych panów w lśniących, niedzielnych dresach, dziarskim krokiem przemierzających bezkresne oblicza osiedla. W pełni pewny swojego bezpieczeństwa przechodzimy obok tych baranków a oni zamiast znanego nam wszystkim, troskliwego pytania "Masz jakiś problem" przykładają nam spluwę do skroni. W sześciu. I każą wyskakiwać z kasy czy co tam macie. Zanim mrugniesz, oni mają ręce na spuście, Ty nawet nie zdążysz wyciągnąć noża, a co dopiero o pistolecie mowa, jeśli w ogóle go przy sobie masz (bo przecież okolica bezpieczna). W zasadzie jesteście jedną nogą w grobie, a mało tu takich, co są łasi na nasz dobytek i bez pistoletów? Moim skromnym zdaniem lepiej zaopatrzyć się w dobry nóż sprężynowy i ładnego pieska. Takiego co by interesantów skrupulatnie odganiał :)

Fa...........um

2013-08-17, 23:18
tranzystor napisał/a:



To pokazałeś poziom, tępy ch*ju. Masz jakiś niedowład mózgu i ewidentnie twój stary pcha ci się do wanny od dziecięcych lat, stąd te fantazje o "cwe*uchach". Ostro cię widzę tyrają na forum, ale mnie ubliżasz, żeby się podbudować łajzo. A po gównazjach, to możesz mi conajwyżej toner do drukarki dosypywać, chociaż nie wiem, czy cię to zadanie nie przerośnie.


Jakbyś miał przynajmniej jedną szarą komórkę (mam tu na myśli tą we łbie, a nie telefon komórkowy), to zrozumiałbyś przesłanie mojej poprzedniej wiadomości. Ale ty się uczyłeś klucza do pytań, a nie myślenia.



Jakbyś nie był typowym przedstawicielem "warszawki", to sprawdziłbyś chociażby na stronie Agencji Mienia Wojskowego, że czołg jest sprzętem wymagającym koncesji. Cytat ze strony AMW



Generalnie - po ch*j ja ci tu odpisuje, jak sam się skutecznie ośmieszasz. Nie będę ci poprostu przeszkadzał.



Ohoho ... zachowaj opisy swoich bogatych relacji z ojcem dla siebie, dobrze? Bo ch*j mnie interesuje twoja rodzina, ale współczuje im, że muszą utrzymywać takiego niedoj***nego cwe*ucha. Pobiegnij jeszcze i poskarż się mamusi, że ktoś ci w necie odpowiedział na twoje prostactwo :emo: patrząc na twój epicki ból dupy można łatwo wywnioskować, że trafiłem w sedno i jesteś typową życiową ciotą, którą wszyscy w życiu r*chali na lewo i prawo. Więc kozaczysz w necie ... tłumaczy to też twoje zj***ne komusze poglądy. Liczysz, że jak czerwoni dojdą do władzy to ci zasiłek podniosą?

Nie wiedziałem, że w bogatym arsenale kompleksów masz też kompleks stolicy. Żal ci dupę ściska, że nie stać cię nawet na PKS do Warszawy? Biedaczek ... .

A twój niedorozwój który pokazujesz w każdym poście jest tak wielki, że jeśli sadola czyta jakiś pracownik ZUS to zaraz z litości prześle ci chyba ofertę przyznania renty inwalidzkiej, bo z takim pustym łbem nawet kopanie rowu lub segregowanie śmieci będzie dla ciebie zbyt trudne.

Cytacik, które wkleiłeś p*zdeczko, dotyczy ZAKUPU sprzętu w AMW, a nie posiadania takowego. Kupić można z innych źródeł, np. przywieźć z zagranicy lub kupić u osoby prywatnej. Twój śmieszny cytacik jest ch*ja wart. 8-)

Więc nie pruj już p*zdy, bo i tak poświęciłem ci o 5 minut czasu za dużo siedząc na sraczu. Jak pewien bloger - nie zamierzam dyskutować z debilami, a ty debilem jesteś. Skumpluj się z ciotą o nicku Loaloa. Pasujecie do siebie w waszym upośledzeniu i głupocie. Z takim McMenelem też się głównie nie zgadzam, ale on często zachowuje podstawy kultury i robi to, czego twój tępy ptasi móżdżek nie umie - używa argumentów. Często nie trafionych, ale jest to jaaś baza do dyskusji.

A teraz zesraj się z bólu frajerze - nie dam ci tej frajdy i nie odpiszę na twój kolejny prymitywny post :emo: Mój czas jest zbyt cenny, aby odpowadać ludzkim odpadkom.

minek93 napisał/a:

Ja jako przeciwnik broni palnej, bezpieczniej czuje się wiedząc że ludzie jednak jej nie posiadają. Nigdy nie zostałem napadnięty ale znam ludzi którzy byli i co w tedy gość do nich z bronią a oni wyciągają swoją i wtedy dopiero robi się niebezpiecznie. Sami moi znajomi możne pozbyli się paru rzeczy ale żaden nie ucierpiał. A za przykład podam mojego ojca który ma pozwolenie na broń (potrzebne mu w pracy) a nigdy jej przy sobie nie nosi nawet nie ma jej w domu i tak jak ja jest przeciwnikiem pozwolenia na broń w celach obrony własnej.



Teraz mogą ci przyłożyć do szyi nóż i efekt taki sam. Mamy zakazać posiadania noży?

kamuha

2013-08-17, 23:22
Tabernak napisał/a:

Obecne prawo jest stworzone w jednym celu - aby obywatele nie mogli bronić sie przed władzą. Bo jak ktoś jest czubem to zrobi innym krzywdę innym sposobem, broń palna co tego nie jest potrzebna.

PS. Najbezpieczniejszą miejscowością w USA jest wiocha, gdzie jest obowiązek noszenia broni, a dzieci uczą się strzelać od podstawówki. Więc już przestańcie pie**olić.



ten argument do mnie nie przemawia. Teraz każdy ma pięści. Jeden ma pistolet.
Proponujesz żeby każdy miał pistolet. Nie widzę przeszkód żeby ten jeden zły kupił karabin albo granat, albo tak jak ciapaci może podsadzić bombę. Wtedy twoja cała teoria o bezpieczenstwie idzie w p*zdu.

Taki tok rozumowania kojarzy mi się z manią bezpieczeństwa i jazdą wielkimi SUVami i nie mówię tu nawet o c**ach z kompleksami, ale o tezie że lepiej jeździć hummerem bo w czasie kolizji jest się bezpiecznym. Problem w tym że tego szajsu jest coraz wiecej , a jeżeli każdy będzie takim jeździł to skutki przy zderzeniu dwóch ciał o większych (ale zbliżonych do siebie) masach jest bardziej tragiczny niż pojazdami lżejszymi.

tranzystor

2013-08-17, 23:57
Tabernak napisał/a:

Ohoho ... zachowaj opisy swoich bogatych relacji z ojcem dla siebie, dobrze? Bo ch*j mnie interesuje twoja rodzina, ale współczuje im, że muszą utrzymywać takiego niedoj***nego cwe*ucha. Pobiegnij jeszcze i poskarż się mamusi, że ktoś ci w necie odpowiedział na twoje prostactwo patrząc na twój epicki ból dupy można łatwo wywnioskować, że trafiłem w sedno i jesteś typową życiową ciotą, którą wszyscy w życiu r*chali na lewo i prawo. Więc kozaczysz w necie ... tłumaczy to też twoje zj***ne komusze poglądy. Liczysz, że jak czerwoni dojdą do władzy to ci zasiłek podniosą?



Nie wiedziałem, że w bogatym arsenale kompleksów masz też kompleks stolicy. Żal ci dupę ściska, że nie stać cię nawet na PKS do Warszawy? Biedaczek ... .



A twój niedorozwój który pokazujesz w każdym poście jest tak wielki, że jeśli sadola czyta jakiś pracownik ZUS to zaraz z litości prześle ci chyba ofertę przyznania renty inwalidzkiej, bo z takim pustym łbem nawet kopanie rowu lub segregowanie śmieci będzie dla ciebie zbyt trudne.



Cytacik, które wkleiłeś p*zdeczko, dotyczy ZAKUPU sprzętu w AMW, a nie posiadania takowego. Kupić można z innych źródeł, np. przywieźć z zagranicy lub kupić u osoby prywatnej. Twój śmieszny cytacik jest ch*ja wart.



Więc nie pruj już p*zdy, bo i tak poświęciłem ci o 5 minut czasu za dużo siedząc na sraczu. Jak pewien bloger - nie zamierzam dyskutować z debilami, a ty debilem jesteś. Skumpluj się z ciotą o nicku Loaloa. Pasujecie do siebie w waszym upośledzeniu i głupocie. Z takim McMenelem też się głównie nie zgadzam, ale on często zachowuje podstawy kultury i robi to, czego twój tępy ptasi móżdżek nie umie - używa argumentów. Często nie trafionych, ale jest to jaaś baza do dyskusji.



A teraz zesraj się z bólu frajerze - nie dam ci tej frajdy i nie odpiszę na twój kolejny prymitywny post Mój czas jest zbyt cenny, aby odpowadać ludzkim odpadkom.




Zaskakujące, jak taka zrobiona miekkim ch*jem p*zda potrafi ocenić kogoś przez Internet. Mnie rodzina nie utrzymuje, ale zapewne ciebie tak, skoro temat poruszyłeś. Skoro większość cię gnoi szmaciarzu, to pomyślałbyś, że z tobą jest coś nie tak? Nie będę się rozpisywał zbytnio, bo w przeciwieństwie do ciebie nie jestem klozet babcią vel Klozet Ciota i nie zniże się do twojego poziomu, abyś mnie nie pokonał doświadczeniem. Szkoda, że jesteś na tyle tępą k***ą, żeby wykorzystując Google nie sprawdzić sobie jakie są wymogi posiadania czołgu. Wg ciebie jak kupię pistolet na straganie, to będzie też legalne, dobre sobie. Typowy korwinista k***a, bijesz pianę, a merytorycznie twój wpis to same spacje. Jak już wspomniałem, robisz z siebie tak skutecznie kretyna, że najskuteczniejszym sposobem doj***nia ci jest poprostu nieprzeszkadzanie.