18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawo do broni

Glugsti • 2013-08-16, 23:06
w odpowiedzi na obrazek z kwejka, który był odpowiedzią na temat broni


zadałem sobie trud i postanowiłem zrobić własną odpowiedź.

oceńcie sami i zapraszam do dyskusji na poziomie (może w końcu się uda)

BoKoR

2013-08-17, 11:47
Bardzo dobry tekst.
Dyskusja jak najbardziej potrzebna w tej kwestii.

Ja proponuję zrobić poprostu referendum w tej sprawie. Chyba po to jest demokracja (o ile w Polsce w ogóle istnieje).
Wtedy każdy rodak podejmie decyzje.

Ja jestem "za". Każdy bandzior itp. jest w stanie zdobyć broń bez problemu. Jak kiedyś oglądałem TV (bo już nie oglądam tego gównianego środka medialnego) to w przypadku zatrzymań bandziorów często pokazywali niemały składzik broni.
Dlaczego w naszym państwie to obywatel ma się bać złodzieja, a nie złodziej obywatela ?

Mieszkasz sobie w domku, wyjeżdżasz na wakacje. Twój sąsiad widzi że ktoś ci popie**ala po podwórku. Wyciągla broń, strzał ostrzegawczy. Jeżeli złodziej nie ucieknie, to drugi strzał ostrzegawczy (w potylice). Problemu nie ma.

A te statystyki przestępczości które przedstawił któryś z kolegów to są generalnie z dupy wyjęte. Dużo ludzi nie zgłasza szkód bo wie że policja kładzie na to lachę. Mi skroili CB i babka z policji powiedziała że nie ma sensu składać wniosku o ściganie, bo i tak nie znajdą.
A tak na marginesie to weszła ustawa, że wykroczenie jest do skrojenia rzeczy o wartości do 1000zł, czy jeszcze nie?

@demz jak wyrobisz zezwolenie na broń to jesteś gosć. Musisz jeszcze wykazać "po co ci ona". I co? myślisz żę jak powiem że boję się o swoje życie to mi dadzą, czy bardziej wyślą do czubków ?

szarowiak

2013-08-17, 12:30
tacy k***a widze coniektorzy tu sa zamadrzy

nie dziwie sie za zatluszczone matoly chca miec bron, bo poprostu nie daja rady, sa tak bezradni ze nawet nog nie potrafia samemu umyc.

dla broni mowie stanowczo nie,
-chcesz postrzelac to do muslimow

cwicze i nie pozwole, nie dopuszczam nawet zebuy jakis matol z brzuchem na pol metra mnie straszyl pukawka, bo jakbym dopadl do ryja to by zeby wtedy strzelaly.

temat broni uwazam za zamkniety w naszym niedorozwinietym kraju, pozdro

DuckDodgers

2013-08-17, 12:34
szarowiak napisał/a:

tacy k***a widze coniektorzy tu sa zamadrzy

nie dziwie sie za zatluszczone matoly chca miec bron, bo poprostu nie daja rady, sa tak bezradni ze nawet nog nie potrafia samemu umyc.

dla broni mowie stanowczo nie,
-chcesz postrzelac to do muslimow

cwicze i nie pozwole, nie dopuszczam nawet zebuy jakis matol z brzuchem na pol metra mnie straszyl pukawka, bo jakbym dopadl do ryja to by zeby wtedy strzelaly.

temat broni uwazam za zamkniety w naszym niedorozwinietym kraju, pozdro


Jak już wyzywasz od matołów to chociaż nie pisz jak matoł.

DamianH

2013-08-17, 12:39
Na co Wy liczycie... Na dzień dzisiejszy wszystko idzie w drugą stronę. Ostatnio jakiś ekspert w studiu naszej TV publicznej, przy aprobacie reszty gości, stwierdził, że referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy świadczy tylko o małości Polaków, i niemożności rozwiązywania problemów w inny sposób... Oczywiście nie podał przykładu, w jaki. Ale widać, że prawo do kontroli władzy przez naród zaczyna niektórych uwierać. Praw, dla normalnych ludzi, ubywa.

McMenel

2013-08-17, 12:52
Dobra a co takie referendum da ?? Załóżmy iż zbierze się podpisy i dojdzie do referendum. I tak wygra opcja z zakazem posiadana broni. I co i korwinowcy ją zaakceptują ?? Nie stwierdzą iż społeczeństwo jest głupie i demokracja to zły ustrój. I Korwin na krula... Demokracja to akceptacja poglądów i praw innych. Korwinowcy nie potrafią tego. Dla korwinowców musi być tak jak oni pragną w innym wypadku to komuna albo faszyzm. Gdzie to właśnie te ustroje totalitarne cech*ją się ustawową jednorodnością. Ma być tak jak nasz wódz chce w innym razie idź do łagru/emigruj.

voidinfinity

2013-08-17, 12:54
McMenel napisał/a:

Ograniczenie dostępu do broni ma za zadanie zrobić odsiew między jednostkami które nie powinny mieć broni a tymi które mogą posiadać.



W Polsce w praktyce wygląda to tak: prawo do posiadania broni powinno mieć państwo w postaci aparatu siłowego, a obywatel niech uważa żeby nie przekroczył obrony koniecznej, broniąc się tym co ma pod ręką.

Moim zdaniem w Polskich warunkach, swobodny dostęp do broni by się nie sprawdził (przynajmniej nie od razu) - ale decyzja o udzieleniu pozwolenia na broń, powinna nie być dokonywana w oparciu o jasne kryteria (brak wyroków za czyny przeciwko zdrowiu/życiu, oraz brak poważnych problemów psychicznych). Do tego należałoby zmienić przepisy dot. obrony koniecznej, tak aby obywatel miał pewność - że odpierając atak na swojej posesji nie będzie karany.

LICH0

2013-08-17, 13:02
Kapitalna robota!!


TOOM44

2013-08-17, 13:02
Według mnie to trzeba najpierw wszystkich dresów, gejów, czarnych, żydów, tępe suki, ludzi z iq poniżej 100, HAMERYKANÓW, polityków oraz lewaków rozstrzelać, a wtedy będzie wielki pokój na świecie, nie będzie wojen, nie będzie głodu, będzie spokój i poszanowanie moralności :)

ellsworth

2013-08-17, 13:18
W Polsce nawet jak dojedzie do napadu na bank to w przytłaczającej większości przypadków słyszymy potem, że "pracownicy zostali sterroryzowani przedmiotem PRZYPOMINAJĄCYM broń", która okazuje się straszakiem lub pistoletem gazowym. A w takim np. USA byle kontrola drogowa to dla policjanta ryzyko zastrzelenia, bo nigdy nie wiadomo czy idiota nie strzeli mu w twarz z broni. Podchodzą do samochodów z ręką na kaburze i strachem czy przeżyją kolejne kilka minut, bo dzięki powszechnemu dostępowi do broni TYSIĄCE policjantów zostało zastrzelonych lub postrzelonych podczas wydawałoby się najzwyklejszych czynności.

Kolejny przykład, ile razy w Polsce doszło do jakiejś np. masakry w szkole, na uniwersytecie? Ile razy jakiś szaleniec wpadł do kina z karabinem? Itp. ANI RAZU! A w krajach gdzie dostęp do broni jest powszechny do takich rzeczy dochodzi regularnie. Twierdzenie, że w kraju gdzie każdy ma dostęp do broni inni odpowiedzą na atak własną pukawką jest niedorzeczne, bo do żadnego z tych miejsc i tak NIE MOŻNA WNOSIĆ BRONI!

FAKTY mówią same za siebie, powszechny dostęp do broni powoduje powszechne zagrożenie proporcjonalny do jej siły rażenia. Ciekawe, ilu zwolenników dostępu do broni chciałoby (gdyby technologia to umożliwiała) by każdy miał w piwnicy domową elektrownię atomową? Ile by zajęło zanim ktoś wpadłby na pomysł aby ją wykorzystać do produkcji bomby atomowej i zmiecenia z powierzchni ziemi np. Warszawy? Miesiąc? Tydzień?

patryk245

2013-08-17, 13:33
Podsumowująć prawo do posiadania broni palnej nie gwarantuje tego iż osoba ktora ją posiada jest w stanie jej użyć , Większość ludzi którzy wychowuje się w normalnych rodzinach ma wpajane wartość i najwyzsza z nich jest życie czlowieka.

Po drugie jeśli ludzie utracili by ta wartość stali by sie "potworami" popatrzcie na kraje islamskie,brak tej o to podstawowej wartosci i mamy liczne wojny z powodu braku poszanowania zycia swojego i drugiej osoby

Po trzecie jak już wiele osób wspomniało regulacje prawne , Kogo mogę zabić i jak to udowodnie. A jak wiecie w naszym kraju dużo przypadków samobrony jest traktowanych jako nadużycie i wypływaja z tego duże konsekwencje

Czwartym punktem jest odpowiedzialność ludzi , mogło by to doprowadzić do wielu wypadków a szczególnie u dzieci ktore nieswiadomie mogly by dostać sie do broni . Prostym przykladem jest zadanie sobie pytan : jak zachowujemy sie na drogach ?ilu jezdzi pijanych kierowcow?

Teraz pytanie jak pogodzić obie strony ludzi ktorzy sa za i przeciw
Myśle że dobrą sprawa było by dać pozwolenie do korzystania z broni ADS
jednakże taka osoba nie mogła by dostać jej od tak myślę że posiadacz takie broni
musiał by się stawiać choćby co pół roku na jakies psycho testy
Bo jednak broń pozostanie bronią i zawsze będzie niebezpieczna i szkodliwa

myha

2013-08-17, 13:37
Ja jako zwolennik wprowadzenia zasad całkowitego liberalizmu jestem oczywiście zwolennikiem zniesienia delegalizacji broni. Argumentów już dużo inni wymieniali.Broni w rękach innych się nie boje bardziej niż teraz kiedy będzie ona powszechnie dostępna, teraz też jest dostępna tylko że trudniej dla normalnych ludzi, a łatwiej dla tych którzy chcą ją wykorzystać w celach ograniczania wolności innych(np bandyci, policja)

Fa...........um

2013-08-17, 13:39
McMenel napisał/a:

Dobra a co takie referendum da ?? Załóżmy iż zbierze się podpisy i dojdzie do referendum. I tak wygra opcja z zakazem posiadana broni. I co i korwinowcy ją zaakceptują ?? Nie stwierdzą iż społeczeństwo jest głupie i demokracja to zły ustrój. I Korwin na krula... Demokracja to akceptacja poglądów i praw innych. Korwinowcy nie potrafią tego. Dla korwinowców musi być tak jak oni pragną w innym wypadku to komuna albo faszyzm. Gdzie to właśnie te ustroje totalitarne cech*ją się ustawową jednorodnością. Ma być tak jak nasz wódz chce w innym razie idź do łagru/emigruj.



Jak takiś mądry to odpowiedz na moje pytanie zadane powyżej.

Cytat:

A ile % zabitych w Teksasie to imigranci z Meksyku kropnięci na granicy?

I jak się ustosunkujesz do faktu, że w wielu innych krajach gdzie broń jest szeroko dostępna wskaźniki morderstw są dużo niższe ... nawet od naszych? Nawet idol amerykańskiej lewicy czyli Moore w zabawach z bronią pokazuje, że w takiej Kanadzie, gdzie broni jest na głowę więcej niż w USA, ginie od strzałów poniżej 100 osób rocznie.


Kuriki

2013-08-17, 14:38
Łojezu jaka dyskusja :shock:
Moje stanowisko jest takie;
1. Chcę kupić broń bez podawania przyczyn mojego "chcenia" i w ogóle bez jakiejkolwiek kontroli. Chcę mieć jak najwięcej możliwości na obronę własną i nie zgadzam się by ktokolwiek mi tego zabraniał ani podporządkowywał do swojego "widzimisię".

2. Głęboko w poważaniu mam smęcenie o wzroście bądź obniżeniu licznika przestępstw i o tym, że ktoś tam nie będzie się czuł bezpiecznie. Broń chcę mieć żebym mógł np zastrzelić włamywacza, a nie by nabijać jakieś liczniki morderstw. To raz. Dwa, że możliwości zgonu każdego dnia jest od groma i to gorszych niż postrzelenie, więc kij w ryj wszystkim strachliwym c*pkom.

3. Być może przez to, że w Polsce większość ludzi nie ma obycia ogólnego, ani w bezkonfliktowej komunikacji ani w posiadaniu broni palnej, byłoby dość sporo zgonów spowodowanych zastrzeleniem podczas kłótni czy innych tego typu sytuacji. Mogło by tak być ALE odpowiednia kultura by się wyrobiła w ludziach i by się sytuacja w końcu unormowała.

Podsumowując;
Niestety powszechnego, nienormowanego dostępu do broni nie będzie. Nie będzie również innych podstawowych wolności. Będzie za to coraz większa kontrola i interwencjonizm. Wiecie dlaczego? Bo tutaj większość ludzi ma mentalność niewolniczą i mają "nasrane we łbach" (czytaj; są głupimi, strachliwymi pierdołami). Ktoś wcześniej chyba napisał, że to właśnie Polacy twierdzą, że inni Polacy są gorsi i głupsi ale ja piszę to jako, przede wszystkim, człowiek, który zaobserwował właśnie negatywne zachowania- gdyby większość nie była zwyczajnie strachliwa i głupia to Polska nie byłaby w tak ch*jowym stanie jak teraz.

Ale może to i lepiej, że obecnie jest taka patologia w systemie? Mogę komuś kopniakiem drzwi wyj***ć, spuścić wpie**ol w jego własnym domu, a na koniec rozwalić sobie rękę waląc w ścianę i zażądać odszkodowania za to, że człowiek w mieszkaniu stawiał opór niewspółmierny do moich działań i mnie połamał. Szkoda tylko, że nie jestem na tyle szalony...

premium122

2013-08-17, 14:42
Occhhh jezy , co do popapranych zwolennikow zakazu posiadania broni z argumentami typu "nie bo przeciez wtedy poolacy beda strzelac do kazdego , bo jestesmy idiotami" , "a w ameryce maja dostep do broni i to i sramta".Baranka w sciane prosze,moze zaczniecie jakos edukowac sie w temacie i zobaczycie jak wyglada to w takeij szwajcarii , finlandii etc?Kazdy kraj jest inny,kazdy narod ma wlasne unikalne cechy.Wiec wezcie w koncu pod uwage ze polacy sa gresywni tylko w wyjatkowych sytuacjach.Co mozna latwo przesledzic patrzac na nasza historie.Takze zjawisko psycholow masakrujacych szkoly , zamachow etc jest u nas praktycznie nieznane.To domena usa.Wielkie konczace sie bijatykami demonstracje to tez u nas ewenement.Jasne ze broni kazdemu dac nie mozna ale ustawodawca pomyslal o tym i przepisy co do dostepu do niej nie sa zle.Problem stanowia urzednicy , ktorzy robia wszystko aby ten proces zwyklemu pobywatelowi zablokowac.Pislabym, dalej ale mi sie nie chce.

McMenel

2013-08-17, 14:48
Cytat:

.Baranka w sciane prosze,moze zaczniecie jakos edukowac sie w temacie i zobaczycie jak wyglada to w takeij szwajcarii , finlandii etc?


OK a teraz powiedz mi czy chciałbyś żyć w Finlandii i Szwajcarii. To że mają tam nieograniczony dostęp do broni to pikuś. Zaznajom się jeszcze z tym jak mogą jej użyć i kiedy. Bo posiadanie nie oznacza bezproblemowej możliwości użycia. No i pozostałe prawa w tych krajach które są czysto absurdalne. W Szwajcarii nie wypierzesz prania w niedziele ani nie spuścisz wody w kiblu jeżeli mieszkasz w bloku i jest po 22. A jest w cholerę takich absurdów w szwajcarskim prawie. Wystarczy użyć wujka google.