18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potwór z rzeki

tretre50 • 2015-04-03, 20:29
Kilka dni pływałem w ABCD w niewielkiej czystej rzece na północy Polski obserwując jej podwodne życie. Kajakarze mimo, że mnie widzieli to często 'ładowali' się prosto na mnie. Na koniec pobytu z nudów postanowiłem zamieszać na trasie spływu i dostarczyć kajakarzom dawkę adrenaliny... :)



Film posiada 'życie po życiu' - na samym końcu po napisach jest jeszcze jeden prank i podsumowanie w wykonaniu mojego synka.

Przy okazji polecam także obejrzenie innych tematów związanych z wodą jakie 'spłodziłem' do tej pory:
O tym jak znokautował mnie po wodą sandacz i o łowiectwie podwodnym
Łowiectwo podwodne - taktyka strzelania do ryb z kuszy
O podwodnym sprzątaniu dna jezior, które część ludzi traktuje jak śmietnik
Ratownictwo wodne - ratownicy WOPR w akcji
Baaardzo odprężający tryptyk o podwodnym pięknie Morza Czerwonego
Piękno podwodnej Polski - dostępne dla każdego
Ptaki wodne w zimie - jak pomagać nie szkodząc

tretre50

2015-04-03, 21:04
janniezbedny23 napisał/a:

ale fascynujące i ta wartka akcja



To pokażę Ci na filmie (to też mój materiał własny) jak fascynujące jest bogactwo rybostanu żyjącego w tej rzece - z pewnością pozytywnie zaskoczyłoby niejednego wędkarza. Mnóstwo pięknych ryb kryje się pod bujnymi warkoczami roślinności wodnej, zaś wędkarsko najlepiej dostępne są one w rozszerzeniach tej rzeki na każdym z wielu jej zakoli. Głębokość wody w tych zakolach to w tej rzece do 4 metrów.

Gatunki słodkowodne dominujące w tej rzece, to ukleje, kiełbie, wzdręgi, genialne wprost, z górą półmetrowe jazie, bardzo liczne szczupaki - widziałem tam nawet takie dochodzące do metra długości, wzdręgi, liny, ładne okonie i węgorze. Piaśnica wpływa bezpośrednio do Bałtyku. Dzięki temu im bliżej morza tym więcej na piaszczystych głębiej położonych placach w zakolach jest małych i nieco większych fląder. A jakie piękne podwodne krajobrazy ... Przyjemnego oglądania:



rafiki

2015-04-03, 21:27
Specjalnie się zalogowałem.

Świetną masz pasję i po filmach widać że to kochasz. A do tych co im się nie podoba - na sadolu i tak ląduje masa gówna niezwiązana całkowicie tematycznie z tą stroną i jakoś wtedy nie stękacie.

Wolę oglądać takie widoczki niż jakichś poj***nych gimbusów albo filmy no-lifeów jak grają w grę.

Zasłużone piwo.

maderfakermen

2015-04-03, 21:32
Są święta to i ja: Bede gral w gre!

ps. dla ludzi z pasją zawsze szacun!
ps2. o ile ta pasja to nie bycie pedałem w rurkach...

MaczoJuh

2015-04-03, 21:39
a mi sie podoba, ze mimo to nie sa klimaty jak w tajlandia, czy inncyh ;egzo' krajach, a i tak ludziom sprawiaja przyjemnosc :)

tretre50

2015-04-03, 21:41
To typowa nizinna polska rzeczka, jakich jest u nas mnóstwo. Polska przyroda jest piękna i mimo, że ma na co dzień do czynienia z największym szkodnikiem na Ziemi jakim jest człowiek to na każdym kroku pokazuje swoją siłę, nieugiętość i to, że potrafi wykorzystać każdą daną jej szansę, aby objąć z powrotem w posiadanie to co jej zabraliśmy. Jeśli tylko nie zniszczymy planety atomem to na pewno ludzka rasa przeminie, a natura nie. I nasza 'cywilizacja' będzie dla niej tylko krótkim mgnieniem ...

Popatrz jak wygląda z nad wody i spod wody kopalnia wapienia ... w zaledwie 10 lat po zaprzestaniu działalności przez człowieka i pozostawieniu jej samej sobie, czy raczej naturze:



Uprawiam freediving (nurkowanie na wstrzymanym oddechu) i łowiectwo podwodne (spearfishing - podwodne polowania na ryby przy użyciu kuszy), obserwuję przyrodę. Nurkując w ten sposób - na wstrzymanym oddechu zwiedzam pod wodą różne, czasem bardzo dziwne miejsca i staram się opowiedzieć o tym co w nich żyje i jest pod wodą w swoich filmach.

Polska przyroda jest piękna i jestem nią od kiedy pamiętam zafascynowany. Można powiedzieć, że jestem 'sformatowany' na Polskę.

Wbrew obiegowym opiniom w naszych polskich wodach jest naprawdę sporo do obserwowania. Mają one swoje własne cuda i osobliwości natury. Ze względu na klimat, w naszych wodach mamy znaczne zróżnicowanie natlenienia, nasłonecznienia i temperatury wody w zależności od pory roku. To powoduje, że ich ekosystemy są bardzo dynamiczne i zmienne. Inaczej wygląda ten sam akwen czy rzeka pod wodą zimą, inaczej wiosną, latem czy jesienią.

W jeziorach dwa razy w roku mamy mieszanie się wody. Flora co roku rośnie, rozwija się, kwitnie, obumiera. Następuje sukcesja rozmaitych gatunków organizmów wodnych w ciągu zaledwie jednego roku. Niezwykle dynamiczne procesy - przecież wszystkie żyjące w nich organizmy i rośliny muszą się narodzić, osiągnąć pełny rozwój, rozmnożyć się i przygotować do przetrwania zimy w ciągu kilku miesięcy! Przejrzystość wody się zmienia w jednym akwenie kilka razy w ciągu roku. Mamy wiosenne i jesienne mieszanie się wody, letnie zakwity glonów. Nie ma dwóch identycznych jezior czy rzek, każdy ekosystem na swój sposób jest w naszych wodach indywidualny. Dla przykładu czysta woda o głębokości 3 metrów i prawie pustym dnie wczesną wiosną, późnym latem może mieć zaledwie pół metra toni wodnej, a pod nią 2.5 metra wybujałych roślin, wśród których kryją się ryby i inne organizmy...

Grzegorz.C

2015-04-03, 21:50
@up
Ale to wszystko mają w głębokim hehe poważaniu prawuśkowi wolnoryhnkovcy. Dla nich przyroda (nie użyję słowa ekologia bo uczuleni na nie) to archaizm bo liczą się napełnione kałduny i portfele.

Odmurzyniacz

2015-04-03, 21:53
Można zrobić fajnego "pranka" bez zj***nego scenariusza i podstawionych aktorów? Można. Miękki ch*j ci w dupe Vitaly, słyszałem że takie lubisz najbardziej.

EDIT - dobra, troche mnie poniosło :D Piwo za materiał, sam mam dom nad jeziorem Żarnowieckim. Piękna okolica, nawet z tą zj***ną ex-elektrownią.

smj12

2015-04-03, 21:55
Piwko dla Ciebie !! spoko hobby ;-)

zincum

2015-04-03, 21:56
A ja tak z innej beczki. Tołpyga to smaczna jest? Filetujesz? Da się? Podobno od cholery ości.

SkipiBoom

2015-04-03, 21:57
Fajne. Masz piwko. Ale na końcu tekst"takie atrakcje tak? - nie po prostu nie mamy co robić" rozwalił system i padłem ze śmiechu :D

clown7

2015-04-03, 22:12
k***a, gdyby mi tak wyskoczył nagle z pod wody, to bym odruchowo przyj***ł wiosłem....

tretre50

2015-04-03, 22:19
Grzegorz.C napisał/a:

@up
Ale to wszystko mają w głębokim hehe poważaniu prawuśkowi wolnoryhnkovcy. Dla nich przyroda (nie użyję słowa ekologia bo uczuleni na nie) to archaizm bo liczą się napełnione kałduny i portfele.



Pokazując wam te filmy chcę Was troszkę zainteresować podglądaniem polskiej podwodnej przyrody metodą freedivingu - czyli nurkowania na wstrzymanym oddechu - bez butli. Czyli w sposób dostępny dla każdego. A także pokazać Wam, ze aby obserwować piękne i bujne podwodne życie niekoniecznie trzeba podróżować daleko poza granice Polski. My to mamy i u nas ... tylko trochę tego nie doceniamy...

Jeśli interesuje Was co ciekawego można zobaczyć w naszych wodach - w sposób dostępny dla każdego to zajrzyjcie do tematu Piękno podwodnej Polski - dla każdego - tam wstawiłem kilka filmów z charakterystycznymi scenami z naszych rodzimych ekosystemów wodnych.

Przy okazji tematów O tym jak znokautował mnie po wodą sandacz , Łowiectwo podwodne - taktyka strzelania do ryb z kuszy , czy też tematu O podwodnym sprzątaniu dna jezior, które część ludzi traktuje jak śmietnik (wszystkie linki zapodałem na końcu pierwszego postu) wielu z Was wykazało zainteresowanie freedivingiem (nurkowaniem na wstrzymanym oddechu) i łowiectwem podwodnym (podwodnymi polowaniami na ryby przy pomocy kuszy wykonywanymi także na wstrzymanym oddechu). Bardzo dużo o tych rodzajach aktywności, sprzęcie i sposobie treningu opowiedziałem i pokazałem w tych tematach w licznych komentarzach starając się wyczerpująco odpowiedzieć na zadawane pytania. Obiecałem wtedy zrobić temat, w którym opowiem szerzej o freedivingu - jak to zrobić, żeby długo wytrzymywać pod woda, jak trenować, jak robić to bezpiecznie i unikać zagrożeń, jak właściwie wyposażyć się w sprzęt, jakie są jego koszty i gdzie w internecie znaleźć rzetelne informacje i porady w tej dziedzinie - taki temat jak najbardziej kompletny. Temat mam już opracowany w 70% i niedługo go wstawię. Postaram się po prostu przy okazji następnej zajawki (za tydzień, albo dwa) opowiedzieć w komentarzach jak potrafię najlepiej o freedivingu.

Jeśli tematyka (ewentualnie uprawianie freedivingu lub spearfishingu) kogoś z Was zainteresowała to sporo informacji zamieszczam w opisach pod swoimi filmami. O czym je robię w skrócie opowiadam tutaj:





Poza tym większość tematów związanych z wodą (freediving, łowiectwo podwodne, ochrona środowiska wodnego itp) opatruję
tagami: freediving i spearfishing. Zawsze można sobie w wyszukiwarce sadola wpisać któryś z tych tagów i wrócić/zajrzeć na spokojnie do tematu, który będzie interesujący.

A tak w ogóle to życzę spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Odmurzyniacz napisał/a:

Można zrobić fajnego "pranka" bez zj***nego scenariusza i podstawionych aktorów? Można. Miękki ch*j ci w dupe Vitaly, słyszałem że takie lubisz najbardziej.

EDIT - dobra, troche mnie poniosło :D Piwo za materiał, sam mam dom nad jeziorem Żarnowieckim. Piękna okolica, nawet z tą zj***ną ex-elektrownią.



Byłem i pływałem w Żarnowieckim w 2014. Jest tam niedokończona zatopiona elektrownia atomowa. Zatopiony jest blok nr 1 i nr 2. Zwiedziłem z kamerą wszystkie ich zalane korytarze, pokoje i sale - nurkując na wstrzymanym oddechu. Kiedyś zrobię z tego film.

zincum napisał/a:

A ja tak z innej beczki. Tołpyga to smaczna jest? Filetujesz? Da się? Podobno od cholery ości.



Zarówno biała jak i pstra jest doskonała do wędzenia - filetować i wędzić. Ości faktycznie ma sporo ... ale sporych

clown7 napisał/a:

k***a, gdyby mi tak wyskoczył nagle z pod wody, to bym odruchowo przyj***ł wiosłem....



Raz mi się zdarzyło zaliczyć. Ale teraz to nie są wiosła jak kiedyś drewniane tylko tandetne plastiki - więc nie ucierpiałem specjalnie :mrgreen: