18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska armia 2013

Bi...........ek • 2014-02-21, 16:10
Wszyscy, którzy mają zamiar drwić z polskich żołnierzy proszę o nie oglądanie filmiku. Wielu z was, których interesują takie rzeczy zapewne widziało ten filmik. Wstawiam, ponieważ wielu z was myśli, że nasz kraj nie ma dużych możliwości i ma gówno do gadania. Film przedstawia jak większość z was się myli. Mamy 100.000 zawodowych żołnierzy w Polsce. Jako armia posiadamy chyba największe morale na całym świecie ze względu na naszą historię..

Nie wspominam nawet o "GROM". To jedna z najlepszych jednostek specjalnych na świecie. Są lepsi nawet od "SEALs"

Polska.. Nie jest idealna.. Jest rządzona przez polityków, którzy może nie potrafią, a może nie chcą wyprowadzić nas na prostą. Możecie myśleć, że ludzie którzy służą w wojsku są głupi, ale sam idę do wojska i domyślam się co oni mają w głowach. Obrona ojczyzny, honor, historia, duma.. Nosić polski mundur. Nie długo czeka mnie komisja. Jestem pewien, że będzie kategoria A. Potem to już z górki. :)




Smutas

2014-02-21, 16:20
Propagandowy filmik jak się patrzy. Ale czym tu się podniecać? Jak taka armia ma obronić kraj, skoro jego obywatele są nieuzbrojeni? Zobacz w takiej Szwajcarii, gdzie każdy dorosły może mieć w domu wojskową broń i ich obrona cywilna ma na terenie kraju przygotowane magazyny z uzbrojeniem. Zobacz np. USA, gdzie ludzie są tak uzbrojeni, że nawet bez armii mogą zadawać duże straty agresorom. A u nas? Butelkami z benzyną chcesz walczyć?

BongMan

2014-02-21, 16:23
BialyCzlowiek napisał/a:

Jako armia posiadamy chyba największe morale na całym świecie ze względu na naszą historię..


I na tym się kończy. Teraz wojsko polskie pełni dwie funkcje:
1. Darmowi najemnicy (mięso armatnie) w służbie USA.
2. Żywa tarcza NATO przed ewentualnym atakiem ze wschodu.
Ani z jednej ani z drugiej funkcji Polska nie ma absolutnie żadnych realnych korzyści.
I to nie jest hejt na armię, bo ta sytuacja nie jest winą żołnierzy, tylko zj***nych polityków bez mózgów i jaj.

Bi...........ek

2014-02-21, 16:23
@up

Chłopie nie wiesz co mówisz. Wiesz jakie skutki niesie za sobą pozwolenie na broń dla obywateli z obecnymi politykami? Byłoby gorzej niż na Ukrainie. :D

Poza tym nie uważam, że broń jest najważniejsza. Jest czym się podniecać, bo historia mojego kraju jest "PIĘKNA". Mamy się czym chwalić, mamy z czego być dumni i właśnie ta duma sprawiłaby, że w czasie wojny jako cywil wybiegłbym z domu złapał pierwszą lepszą kamizelkę od poległego żołnierza i broń. Ten kto chciałby walczyć, interesują go bronie to na pewno wiedziałby jak jej używać, albo nauczyłby się momentalnie. :)

NieWiemZeWiem

2014-02-21, 16:30
Mam "znajomego" na wysokim szczeblu. Nie mam z nim kontaktu ale wiem, że ma taki stopień, że jakby był w Iraku to on by siedział w bazie lub gdzieś za obszarem walki i koordynował by ludźmi...wstyd,wiem, że nie wiem jak to jest z tymi poziomoami w wojsku.

Z tego co opowiadał to raz aby ruszyć jakiś czołg zmarnowali chyba 60 litrów paliwa i tak nie odpalił. Wszystkie filmiki jakie widzimy, to na tych filmach są wystawione wszystkie! najlepsze bronie itp. więc tak jakby zliczyć to słabo.... Na dodatek ilu jest żołnierzy z prwdziwego zdarzenia 100 000 osób? przecież to k***a holandia może na nas najechać.

Teraz polska ma się dozbrajać jako jedyna w europie...no k***a ale z tego co on mi opowiadał wszystkie przetargi, które wygrały firmy to były w większości żydowskie i dały nam najch*jowszy sprzęt! Jakaś tam wyrzutnia rakiet, która ma motto "strzel i zapomnij" pozostawia smugę dymu wiec odrazu widac skąd strzelano(a zaletą tej broni właśnie miało być nie pozostawianie smugi dymu) i jest jeszcze wiele wiele przykładów broni drugiej kategorii a wiec jak myślicie, jak będzie teraz? Będzie to samo. Do armii polskiej powiino sie kupować tylko i wyłącznie polski sprzet a zagraniczny(którego naprawdę nie mamy lub nie możemy wyprodukować) to po cichu, bez przetargów bo przetargi są ch*jowe i jak firmy będą chciały się zgadać to się zgadają

ulifont

2014-02-21, 16:58
NieWiemZeWiem
powiem ci,że kłamiesz, aż głowa mała.
Sadisticowy ekspert mający szerokie kontakty.

al...........10

2014-02-21, 17:04
Już od wielu lat myślę, że Polska powinna wykorzystać niesamowity potencjał, jaki mamy w całym kraju, w postaci klubów modelarskich. To przecież u nas wieloletnia tradycja. Moglibyśmy stworzyć najnowocześniejszą i najbardziej efektywną ekonomicznie armię opartą na tanich i skutecznych konstrukcjach bezzałogowych -- mówię zarówno o dronach, jak i pociskach częściowo kierowanych do niszczenia obiektów i pojazdów. Wiadomo, że nigdy nie będziemy przeprowadzać żadnej inwazji, ale potencjał obronny można stworzyć dużo taniej i szybciej -- powinno nam zależeć jedynie, żeby już nigdy w historii nikomu nie opłacało się nas napaść, a stworzenie efektywnej kosztowo armii obronnej szybkiego reagowania to jedyna metoda.

zygmuntor

2014-02-21, 17:05
BialyCzlowiek napisał/a:


Nie wspominam nawet o "GROM". To jedna z najlepszych jednostek specjalnych na świecie. Są lepsi nawet od "SEALs"


Szkoda, że nawet nie wspomniałeś o GROM. Przecież to jedna z najlepszych jednostek specjalnych na świecie. Są lepsi nawet od "SEALs"

ulifont

2014-02-21, 17:20
zygmuntor
dałbym ci za tą wredność piwo, ale Tylko KNP mnie odrzuciło, więc wybacz ale tego nie zrobię

NieWiemZeWiem

2014-02-21, 17:52
ulifont napisał/a:

NieWiemZeWiem
powiem ci,że kłamiesz, aż głowa mała.
Sadisticowy ekspert mający szerokie kontakty.



Oświeć nas k***a zbyszku.
O ch*jowym sprzęcie z izraela to nawet wp.pl pisał. Nie ściemniam tak mi opowiadał a wątpie aby kłamał.

szopenfeldziarz

2014-02-21, 17:56
Idź idź się bawić w mundurowego.
BialyCzlowiek napisał/a:

(...) Jako armia posiadamy chyba największe morale na całym świecie ze względu na naszą historię..(...)


Taaa, a na misje wojskowe się jedzie na ochotnika. Co to k***a, jest?
1. Lista chętnych jest długa, bo można zarobić, ale najwięcej doją pieniędzy cwaniaczki, którzy i tak pojadą na kilka zmian.
2. Dlaczego ochotnicy? Powinien przychodzić rozkaz, żołnierz zbiera manatki i zapie**ala na drugi koniec świata, bo JEST ROZKAZ. Nie powinno być miejsca na zgłosznia, ochotnictwo i castingi na wyjazd.
A jak któryś nie chce jechać? To do pierdla - w Polsce poboru nie ma, żołnierz powinien służyć ze świadomością, że w każdej chwili może być wysłany do boju. Za to dostaje żołd, przywileje i mieszkania za półdarmo.

Jaki szacunek dla żołnierza, co siedzi na dupie, myśli jak podpie**olić kogoś do dowódcy i ew. sprzedaje na lewo wachę.


andrewerty

2014-02-21, 18:03
tak wygląda nasze wojsko:

co do filmu z 1 posta to aż wali po oczach propagandą...

jan.rzut

2014-02-21, 19:46
Średnio interesuję się wojskiem, ale za sam opis dałem piwo. Teraz obejrzę filmik ;]

femi666

2014-02-21, 19:59
POlskie wojsko jest w stanie dupnym, 50% ludzi jest tam dla kasy i te wartości wymienione w 1 poście nie mają miejsca. Zawsze jak ktoś mówi prawdę o polskim wojsku to ci co mają w głowach przereklamowany obraz mówią GROM!, i ch*j z tym gromem k***a. Tuzin chłopa kontra 1 milion wojaków ze wschodu? Litości.
O nie wojsko polskie obrażają, wybieram GROM! przykro mi ale to jest nie skuteczne ...

Bi...........ek

2014-02-21, 20:00
@zygmuntor

Cytat:

Nie wspominam nawet o "GROM". To jedna z najlepszych jednostek specjalnych na świecie. Są lepsi nawet od "SEALs"



Czy jesteś idiotą żeby tego nie zrozumieć? Tak.. Brawo geniuszu. Wspomniałem o jednostce GROM pisząc, że nie mam zamiaru o niej wspominać co może być trochę głupie, ale jak użyjesz tego kisielu, który CHYBA masz zamiast mózgu to możesz zrozumieć co miałem na myśli... Czekaj, czekaj.. Pomyślałeś? Wiedziałem, że nie dasz rady domyślić się o co chodzi. :) Już tłumaczę ty mała wredotko. :)

Pisząc: "Nie wspominam nawet o "GROM".. Chodziło mi, że nie będę bardziej rozpisywał się na temat tej jednostki. Później dałem info dla ludzi, którzy nie wiedzą co to za jednostka. "To jedna z najlepszych jednostek specjalnych na świecie. Są lepsi nawet od SEALs"

Ależ chciałeś być nie miły dla tych wirtualnych piwek co? Jak widać na szczęście póki co chyba tylko jedna osoba jest na podobnym rozwoju intelektualnym do Twojego...