18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska armia 2013

Bi...........ek • 2014-02-21, 16:10
Wszyscy, którzy mają zamiar drwić z polskich żołnierzy proszę o nie oglądanie filmiku. Wielu z was, których interesują takie rzeczy zapewne widziało ten filmik. Wstawiam, ponieważ wielu z was myśli, że nasz kraj nie ma dużych możliwości i ma gówno do gadania. Film przedstawia jak większość z was się myli. Mamy 100.000 zawodowych żołnierzy w Polsce. Jako armia posiadamy chyba największe morale na całym świecie ze względu na naszą historię..

Nie wspominam nawet o "GROM". To jedna z najlepszych jednostek specjalnych na świecie. Są lepsi nawet od "SEALs"

Polska.. Nie jest idealna.. Jest rządzona przez polityków, którzy może nie potrafią, a może nie chcą wyprowadzić nas na prostą. Możecie myśleć, że ludzie którzy służą w wojsku są głupi, ale sam idę do wojska i domyślam się co oni mają w głowach. Obrona ojczyzny, honor, historia, duma.. Nosić polski mundur. Nie długo czeka mnie komisja. Jestem pewien, że będzie kategoria A. Potem to już z górki. :)




Gu...........99

2014-02-22, 00:16
Co wy k***a wszyscy z tym GROMem? Podniecacie się, jakby to była jedyna jednostka specjalna świata, owszem, są dobrzy, na poziomie jednostek amerykańskich lub brytyjskich, ale nie przesadzajmy, nie ma czegoś takiego jak "najlepsza" - są dobrzy i tyle.

Jedno czego brakuje naszej armii to patriotyzm, wyśmiewani amerykanie biją nas w tym na starcie, nasi żołnierze służą dla pieniędzy, wspomniane hamburgery dla ojczyzny. Rozmawiałem z jednymi i drugimi, u nas jest wieczne narzekanie na grupy zaszeregowania, etaty, nagrody, całe te finansowe pie**olenie, u nich największe słowa krytyki kierowane są wobec polityków i ich gierek.

TomozTM87

2014-02-22, 00:26
100 tys żołnierzy w 40mln kraju, to tak śmiesznie mało, że się obsrać można z wrażenia. Niestety super hiper glauber, czyli kałach przerobiony na 5,56mm jest gównem. Siła obalania mniejsza niż z M4, celność jako taka, donośność pocisku śmiech. Niby zmienia się środowisko walk na miasto (w hipotetycznej wojnie XXIw.) ale to co potrafi to i tak za mało. Jest kilka wspaniałych konstrukcji, ale co z tego... i tak wybiorą stare, bo "niske koszta eksplołatacji"

GROM, a raczej to co z niego zostało, niestety BYŁ (owszem) NAJLEPSZĄ jednostką na świecie... chłopakom brakowało sprzętu, ale nadrabiali finezją. Jedyni którzy przez wiele lat używali ostrej na ćwiczeniach. Dopiero potem powstała Formoza, do zadań stricte "wodnych". Obecnie 3/4 GROMu to "świeżaki" których nie ma komu wyszkolić, albo nie ma za co. Jedyne co ratuje jako tako GROM, to fakt że dostają się tam wyselekcjonowani i najlepsi z innych jednostek. Albo ludzie z zewnątrz (co coraz rzadziej ma miejsce) którzy nie posiadają porządnego wyszkolenia wojskowego, lub choćby AT (dla nich też szacun).

Przykre to jest... bo mieliśmy coś, czym mogliśmy się chwalić na całym świecie, a teraz mamy byłych GROMowców pracujących jako ochroniarze mafii, albo najemnicy w firmach ochroniarskich.

szopenfeldziarz

2014-02-22, 09:21
TomozTM87 napisał/a:

100 tys żołnierzy w 40mln kraju, to tak śmiesznie mało, że się obsrać można z wrażenia.



Zobacz ile żołnierzy ma Wielka Brytania albo Francja. W Polsce jest zarejestrownych 38 milionów ludzi, faktycznie mieszka 36. W UK i Francji jest po 60 mln ludzi.

Niemcy też mają małą armię, ale oni się nie liczą, bo im po II wś nic nie wolno, tak jak Japończykom.

Horton

2014-02-22, 10:12
No tutaj pojechałeś że grom lepszy od sealsów. Powiedz mi pod jakim względem? zgadzam się że mogą dorównywać Sealsom pod względem wyszkolenia taktycznego i dzialan bojowych.
Navy Seals posiada dużo więcej plutonow i 10 oddzialow. Każdy z nich ma inną tematyke działania, np. jest oddzial do walk na terenach arktycznych, a GROM nie posiada takowego oddzialu.
Dalej, US NAVY posiada większy budżet nic cala polska, więc i Seals dostaje dużo więcej niż grom, na wydatki związane ze szkoleniem, sprzętem itp. Navy Seals ma dłuższą historię i doświadczenie, mają dostęp do najnowszych technologii, na ich potrzeby są specjalnie dostosowane eskadry lotnicze i wodne, jeszcze nie zostało ujawnione co dokładnie mają jeszcze do dyspozycji, tak jak z tym smiglowcem stealth :) a grom czym by tam wleciał? mi-24 czy sokolem? nie rozśmieszaj mnie.

Jak nie masz postawionych wysoko członków rodziny w wojsku, to rzuc to, wiele ludzi w tym ja zostało oszukanych przez WKU, Posiadam wyksztalcenie srednie (jak na razie) + Resuce Diver PADI certyfikat, zaliczonych 9 skoków spadochronowych i pare mniej ważnych kursów. I jak myślisz? co najwyżej 3 lata w NSR by potrzymali a potem nie mam zamiaru czyscic kibli pod Bialymstokiem bo zapotrzebowanie tam jest. Wojsko Polskie obecnie potrzebuje wielkiej reformy żeby lepiej było.

Obecnie mieszkam w hameryce i po 2 tyg dostałem pierwsze listy z US Army, USAF, Marines czy Navy, jestem po trzeciej rozmowie u US Army Recruter i czeka niedługo mnie AVSAB Test, od którego zależy gdzie mogę pojsc, i SAM wybierasz co chcesz robic od razu po Basic Trening,
ps sorry za brak polskich liter. (sluzba Polsce w wojsku zawodowym to czysty zaszczyt o ile cie nie j***a na każdym kroku

maciek24043

2014-02-22, 17:11
Taaak k***a, podniecajcie się GROMem, GROM sam całą Polskę obroni na wypadek ataku... Poza tym, na jakiej podstawie możemy sądzić że jest to najlepsza jednostka na świecie? Jest jakaś specjalna miara zajebistości jednostek specjalnych? Może istnieję jednostki o których nic nie wiemy i są 10000 razy lepsi od GROMu?

Ver0

2014-02-22, 17:19
BialyCzlowiek napisał/a:


Polska.. Nie jest idealna.. Jest rządzona przez polityków, którzy może nie potrafią, a może nie chcą wyprowadzić nas na prostą. Możecie myśleć, że ludzie którzy służą w wojsku są głupi, ale sam idę do wojska i domyślam się co oni mają w głowach. Obrona ojczyzny, honor, historia, duma.. Nosić polski mundur. Nie długo czeka mnie komisja. Jestem pewien, że będzie kategoria A. Potem to już z górki. :)



Biały Człowieku jesteś jeszcze młody i głupi.

JURIJ_77

2014-02-22, 17:20
Gurgul99 napisał/a:

Co wy k***a wszyscy z tym GROMem? Podniecacie się, jakby to była jedyna jednostka specjalna świata, owszem, są dobrzy, na poziomie jednostek amerykańskich lub brytyjskich, ale nie przesadzajmy, nie ma czegoś takiego jak "najlepsza" - są dobrzy i tyle.




!!!


pisałem o takim czymś już wcześniej:

Cytat:

różnice są tak naprawdę niewielkie i nie można stwierdzić która jednostka na świecie jest najlepsza. Ale jeżeli mierzymy "lepszość" doświadczeniem bojowym i zaprawieniem w walce, to cóż ... na finiszu mamy dwa państwa - żadnym z nich nie jest Polska. Poza tym kto wie gdzie i jak są używane takie jednostki? Zaraz pewnie nastąpi wysyp "speców" z Black Ops, którzy wiedzą wszystko i chętnie się tym podzielą ...


dagins

2014-02-22, 17:22
Silna armia to taka armia, która służy bogatemu krajowi. Kraj jest bogaty wtedy, gdy jego mieszkańcy są bogaci, a nie aparat władzy.

Polska to raczej biedny kraj, którego potencjał zżera korupcja , a taki kraj nie ma silnej armii.

Cryo

2014-02-22, 17:24
BialyCzlowiek napisał/a:

Nie długo czeka mnie komisja. Jestem pewien, że będzie kategoria A. Potem to już z górki. :)


Jeśli myślisz, że zrobisz karierę w polskim wojsku to muszę Cię zmartwić, ale fajnie jest mieć marzenia :krejzi:

Ol...........up

2014-02-22, 17:25
I czego niby ma bronić ta armia? Obecnego układu? Prędzej bym pogratulował najeźdźcy za obalenie naszej władzy, aniżeli z nimi walczył.

Jakob_sj

2014-02-22, 17:26
@BialyCzlowiek,
Cytat:

Możecie myśleć, że ludzie którzy służą w wojsku są głupi, ale sam idę do wojska i domyślam się co oni mają w głowach. Obrona ojczyzny, honor, historia, duma..


Część tak myśli, ale większość ludzi w wojsku i innych służbach mundurowych ( szczególnie Ci wyżej postawieni ) idzie tam z przekonaniem, że będa mieć stała, niezłą pensję i emeryturę po 25 latach pracy.

Sam chciałem iść do szkoły strażackiej. Przeszedłem nieźle egzaminy sprawnościowe, część pisemną też nieźle. Myślałem, że się dostanę- myliłem się. W dziekanacie nie chcieli nawet zdradzić na którym byłem miejscu. Po roku dowiedziałem się, że kolega się dostał, jak z nim rozmawiałem, zdradził, że zapłacił spore pieniądze, żeby się dostać. Tak to właśnie działa w naszym kraju.

di...........os

2014-02-22, 17:27
Nie posrajcie się ze swoimi wojenkami - i tak będziecie toczyć jedynie wyimaginowane walki :) .


Btw. Sytuacja gospodarcza Polski jest wiele lepsza, niż ta, militarna. I chwała bogu! Skoro w wojsku major nie ma w biurze kartek, ni spinaczy... A jeśli chodzi o gospodarkę - PKB nie spadło ani razu od 90 roku:

http://www.google.pl/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=ny_gdp_pcap_pp_cd&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:BLR:POL:HUN:SVN:LTU:GRC:CZE:UKR&ifdim=region&tdim=true&hl=pl&dl=pl&ind=false


Jest źle?!

lajtek12

2014-02-22, 17:27
Panowie już nie daje rady z wami ....

jak można sie jarać gromem ? k***a zwykła elitarna jednostka a wojsko polskie jest ch*jowe nawet nie posiadamy pewnie żadnej atomówki mamy ch*jowe czołgi które sie niszczy samolotami których k***a nie mamy do tego zamiast statków mamy łodzie xD

dostałem kategorie A ale jak wybuchnie wojna to ja sp***alam bo umierać za głupi kraj nie chce pozdro ;D


ale mogę pracować jako najemnik dla kraju który nas zaatakuje pozdrawiam ;)

An...........3Q

2014-02-22, 17:31
Za naszych zawsze piwo . Dla hejterów wielki ku*as do gardła

@ lajtek12 nie ważne gdzie dają żryć tam ty . Ogarnij się typie

vredes

2014-02-22, 17:32
100 tyś czy nawet te 96 pod względem liczebności obecnej armii jest niczym, bo teraz wojen nie prowadzi się za pomocą piechoty itp, tylko w cenie rakiety, bomby, drony sterowane z komputera a po takich działaniach jeśli oczywiście zostałyby użyte nie będzie co zbierać :D jedynie pustynia...i to w kilka sekund