18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polak vs Polak

castagir • 2018-11-19, 20:24
Nie jestem autorem tylko podj***łem z innej strony.
Wstawiam dlatego, że jest to trafne porównanie dwóch rodzajów obywateli naszego kraju i chciałbym, aby tego typu materiały rozłaziły się po internecie - być może to niektórym nieco rozświetli mózgownice.

rexio1988

2018-11-21, 18:21
Tak to k***a w naszym pięknym kraju jest, z drugiej strony co za interes prowadzić działalność za 3k, w biedronce lepiej płacą.

N1cc0

2018-11-21, 18:46
Konikmamy napisał/a:

Powinni dawac 500zl ale bezdzietnym, zeby walczyc z przeludnieniem. Trzeba patrzec na swiat globalnie, a nie własny nos i dawaj mi kiełbachę.



Co Ty pie**olisz, jakim przeludnieniem. W Polsce jak i calej Europie jest miejsce dla ludzi, sprawdz sobie poziom dzietnosci, z tym przeludnieniem to walcz sobie w Azji i Afryce, gdzie tak zaczeli sie rozmnarzac, ze w ciagu ostatnich 20 lat, jesli sie nie myle albo prawie podwoili liczebnosc, albo kolo tego sie kreci.

Szparas

2018-11-21, 19:33
500+ powinien być tylko dla pracujących (jak w Niemczech Kindergeld) albo w postaci ulgi podatkowej.

mygyry

2018-11-21, 20:55
@up od zawsze mówię, że dla 500+ powinien być wprowadzony minimalny dochód w rodzinie i tak na przykład chociażby 1000zł to by znaczyło, że tatuś by musiał przynajmniej na pół etatu robić cokolwiek poza pierdzeniem w krzesło

Sl1pH33D

2018-11-21, 23:09
A teraz serio...
ktoś kto robił tego "mema" naprawdę nie ma pojęcia, a prawda jest jeszcze bardziej radosna :)

Sebix poza tym, że bierze świadczenia ma zasądzone alimenty w kwocie po około 250 - 500 zł na dziecko.
Mieszka z rodziną i żyje z tej kasy. Mając np. trójkę dzieci są w stanie wyciągnąć od państwa około 3500 nie opodatkowanych w żaden sposób złotych. Były przypadki, że jak komuś zalegali z uregulowaniem za dwa miesiące na przykład to brali nawet po 8000 - 10k zł :)
+ bonus zgadnijcie ile miliardów idzie na "chorobowe"... a widzę w swoim otoczeniu pełno obiboków, którzy tylko patrzą porobić miesiąc czy dwa i zaraz idą leżeć na pół roku. Różne kwoty są w stanie ugrać od 1500 do 3000 to spokojnie. Oni nie są liczeni jako bezrobotni!

Na wsiach i niedużych miastach przebywa pewnie jakieś 70 - 80% naszego społeczeństwa... połowa tych ludzi to kobiety które pracują za najniższą krajowa w większości przypadków. Wiadomo 10 - 15% z ogółu to bezrobotni... sebix i jego krewni + 5 - 10% chorobowej ekipy. To co czwarty nie pracuje. To takich Pawłów będzie z tego wszystkiego też z 15% ogółu, ale z takich się najbardziej doi. Bardzo nie wiele osób zarabia chociażby 5k na rękę. Na wsiach co drugi ładny dom należy do emigrantów zarobkowych przebywjących i tak na zachodzie. W ostatnim czasie w mojej okolicy jedna wieś prawie wymarła bo wszystko do germanów wyjechali za chlebem.

W Polsce nie ma czego takiego jak 50/50... tutaj 75% ludzi żyje faktycznie w biedzie, bo nie stać ich na porządny samochód, wyjazd na wakacje chociaż raz do roku, bo żyją prawie od pierwszego do pierwszego, oszczędzają na jedzeniu. Ale na pierwszy rzut oka tego nie widać. O starszych ludziach, którzy stanowią spory procent nie wspomnę, bo tacy to praktycznie nie jadają poza domem żeby było taniej. Dla wielu osób jak widzą cenę samochodu nowego z salonu to kosmos... gdzie 200 000 dać, a 3/4 co jeżdżą tymi nowymi to i tak w leasing wzięte, bo ich faktycznie nie stać. Na moje 40 000 tysięczne miasto naprawdę 1/4 to ludzie żyjący na jakimś poziomie, bo widać to gołym okiem. Reszta to naprawdę mają biedę. A jak by to przyrównać do zarobków jakiś nie aż tak bardzo zamożnych krajów to u nas połowa ludzi żyje na skraju ubóstwa.

Tematu ile ludzi w Polsce bierze kredyt i ma problem z jego spłaceniem to już nawet nie będę poruszał.

Szparas

2018-11-22, 00:48
@up Bo w tym kraju rządzonym przez idiotów nikt nie myśli. Kwota wolna od podatku to 8k zł, a w durnym UK to 11k funtów (!) gdzie można spokojnie przeżyć za 500 funtów miesięcznie w mniejszym mieście (samemu). Przecież Polak pracujący za 2700 brutto dostaje niecałe 2000 na rękę i szczerze nie rozumiem (ale i podziwiam) jak tak można żyć. Rząd nie daje kasy na nowoczesne technologie, które w przyszłości będą jedyną realną (dla Polski) silną gałęzią gospodarki czy lepszą edukację a za to znajduje się kasa dla nierobów.

Wiewór

2018-11-22, 08:54
Szparas napisał/a:

@up Bo w tym kraju rządzonym przez idiotów nikt nie myśli. Kwota wolna od podatku to 8k zł, a w durnym UK to 11k funtów (!) gdzie można spokojnie przeżyć za 500 funtów miesięcznie w mniejszym mieście (samemu). Przecież Polak pracujący za 2700 brutto dostaje niecałe 2000 na rękę i szczerze nie rozumiem (ale i podziwiam) jak tak można żyć. Rząd nie daje kasy na nowoczesne technologie, które w przyszłości będą jedyną realną (dla Polski) silną gałęzią gospodarki czy lepszą edukację a za to znajduje się kasa dla nierobów.


Wszystko okej tylko rząd nie ma prawa nic nikomu dawać. Ma stworzyć takie warunki ekonomiczne, że technologie będą opracowywane. Im więcej socjalizmu tym wolniejszy rozwój. Maksymalny socjalizm - ujemny rozwój.
W USA w czasach zdobywania "dzikiego zachodu" rząd USA nikomu nic nie dawał. Jedyne co robił to zajmował się formowaniem państwa i zbieraniem podatków.
Mimo tego państwo miało sk***ysyński rozwój. W 100 lat ucywilizowali cały dziki zachód od morza do morza. W 150 zrobili drogi od morza do morza. Powstały uniwersytety, szpitale, szkoły.
Ludzie pozbawieni opiekuńczego państwa SAMI troszczyli się o wszystko! Organizowali w miastach prywatną straż pożarną, która pilnowała ochrony ppoż., za swoją kasę budowali szkoły i szpitale. Nawet urząd szeryfa był całkowicie prywatny. Mieszkańcy sami wybierali kto będzie pilnował porządku.
Na to wszystko ludzie sami się zrzucali.
Wyobrażacie sobie coś takiego w socjalizmie?
Dlatego USA dzisiaj ma najlepsze uniwersytety na świecie, które opracowują najnowszą technologię. Dlatego oni potrafią leczyć choroby o których polscy lekarze nawet nie słyszeli.
Człowiek pozbawiony państwa opiekuńczego sam o siebie dba a z racji tego, że jest leniwy to kombinuje jak dbać o siebie szybciej, taniej i łatwiej więc następuje rozwój.
W czasach dzikiego zachodu gdy nie było żadnej ingerencji państwa powstały największe potężne firmy USA - Remington, Colt, Agencja Pinkergtona, banki, Levis, Jim Bim, Jack Daniels... itp itd.
Im mniej państwo wpie**ala się w życie ludzie tym się żyje łatwiej i taniej.
W Polsce mamy popie**olone szczegółowe prawo stanowione. Dochodzi do takich absurdów, że niedługo będą ustawy jak podcierać dupę i rozporządzenie w sprawie wymiaru rolki papieru toaletowego.

momkai

2018-11-22, 09:38
Coś ten Grześ po studiach taki p*zdowaty. Do kręcenia biznesu się nie nadaje, do roboty za granicą tym bardziej. Chyba Grześ tyra w swoim warzywniaku na osiedlu, że wykręca 3 koła na miesiąc. Jeszcze większy z niego ch*j, jak się daje tak łoić przez państwo. Niby po studiach, niby polak ale nie potrafi zakombinować. :roll: Seba....podgatunek człowieka. Wyjechał do UK na kilka lat żreć ichniejsze benefity, wrócił, kupił BMW, rozj***ł się na drzewie. Następny proszę !

skin88

2018-11-22, 11:14
Szparas napisał/a:

500+ powinien być tylko dla pracujących (jak w Niemczech Kindergeld) albo w postaci ulgi podatkowej.



Co ty za głupoty pie**olisz, w niemczech każdy dostaje kindergeld bez względu na to czy pracuje czy nie, doinformuj się zanim coś napiszesz.

mygyry

2018-11-22, 16:17
Abraxus napisał/a:

W Polsce mamy popie**olone szczegółowe prawo stanowione. Dochodzi do takich absurdów, że niedługo będą ustawy jak podcierać dupę i rozporządzenie w sprawie wymiaru rolki papieru toaletowego.


Ale nie zapominaj, że do popie**olonych Polskich przepisów Unia regularnie dopie**ala swoje setki regulacji jeszcze bardziej komplikując życie ludziom.
Pomoc socjalna sama w sobie jest pomysłem dobrym i potrzebnym, problemem natomiast jest jego rozdmuchania do absurdalnych rozmiarów a każda ekipa się prześciga co by tu jeszcze dołożyć, żeby za kilka lat wygrać wybory.

beny561

2018-11-22, 19:08
Nawet jak sebki przepija 15 procent tych 500 plusow to i tak jest to dobre dal rodzin ktore cale zycie wpiepzaly chleb ze smalcem a teraz dzieciaki moga chociaz raz gdzies wyjechac na wakacje i miec szanse zalapac lepsza szkole "bo jak starzy biedni a dzieci tylko pod blokiem wegetuja to sebkow o olbrzymiej masie generuja " :)

dev17

2018-11-22, 23:58
castagir napisał/a:


Jeździłem kilka razy za granicę do pracy wraz z narzeczoną oraz oddzielnie. W tym roku byliśmy w Holandii - kraju do którego szczególnie ciągnie polska patologia i powiem szczerze, że obawialiśmy się, że Polonia w tym kraju to głównie takie Sebki i Karyny. Na szczęście pozytywnie się rozczarowaliśmy.
Większość Polaków jakich tam poznałem to porządni ludzie, którzy byli zmuszeni wyjechać tam za pieniędzmi.



To mówisz że właśnie tam was ciągnęło...

Szparas

2018-11-24, 21:12
@Abraxus USA doszło do tego, dlatego że byli jedyną realną siłą na kontynencie. Możliwe, że gdyby przegrali wojnę secesyjną Ameryka byłaby bardziej podobna do Europy jeśli chodzi o rozkład sił. Nie jestem ekonomistą, ale wątpię by w Polsce to dzisiaj wypaliło, bo żadnemu z sąsiadów się nie opłaca by Polska została drugim RFN. Wolny rynek, pomimo niewątpliwych zalet, pozwala na ingerencję innych państw w gospodarkę. Poza tym jak byś miał do wyboru dać 20 mld na dzieci, a 20 mld na rozwój technologii (powiedzmy produkcji grafenu) to co byś wolał ;-) ?

@skin88 mea culpa, moja matka pracuje w Niemczech i z tego powodu tak powiedziałem. Masz rację, dla ludzi z niemieckim obywatelstwem przysługuje każdemu.

PieronJasnySzlag

2018-12-01, 11:54
devonisch napisał/a:

Oprócz kupienia paru głosów nie sposób nie zauważyć, że program promuje rodziny, które wyprodukują przynajmniej 2 dzieci a nie jedną sierotę. Bo ta jedna sierota potem dwójki starych na emeryturze nie utrzyma i za granicę pojedzie cała trójka.


W punkt kolego!!
Z perspektywy osoby która ma świadomość demografii a raczej jej zapaści będzie oczywistym że dla dobra przyszłej Rzeczypospolitej taki sebix mający trójke dzieci jest bardziej przydatniejszy.
Z perspektywy jednostki ciężko pracującej jest to smutna prawda ale ciągle prawda.
Też nie jestem za rozdawaniem pieniędzy i za różnymi socjalami ale jeśli chodzi o populacje nas Polaków to niestety jesteśmy w czarnej dupie (zresztą nie tylko my).
patologiczny Seba wychowa 3 pracowników fizycznych którzy też pewnie w przyszłości się potroją. Natomiast syn Pawła bedzie studiował do 30stki, potem założy pseudointeligencką rodzine z kolejnym jednym dzieckiem...

Sam nie mam dzieci i bardzo cenie sobie wolność ale mam świadomość że dla dobra przyszłych pokoleń mój byt jest mniej wartościowy od takiego sebixa.

Abraxus napisał/a:

Ten kraj jest k***a przeklęty i nigdy tu nie będzie lepiej przez ludzi którzy to żyją. Przez mentalność złodzieja nieroba ochlaj mordy pie**olonego fanatycznego katolika.


Abraxus napisał/a:


To dlaczego Niemcy są w Unii Europejskiej mają najwyższe Płacę w Unii A prąd mają 2 razy tańszy niż Polacy



Ja pie**ole, k***a mać. Jesteś zakompleksionym samobiczującym się przygłupem.
Jesteśmy w czarnej dupie nie przez naszą mentalność tylko przez fakt że od setek lat jesteśmy rozkradani i gnębieni. Pomijając rozbiory, w IIWŚ zostaliśmy rozj***ni z każdej strony i doszczętnie rozgrabieni. Całe złoto które zdążyliśmy ewakuować jest teraz w Anglii i nawet nie jest jasne czy Anglia nam je odda. Zostało nam wymordowane 70% elity intelektualnej. W tym czasie za nasz hajs niemcy budowali sobie potęge. Po wojnie nie było lepiej, zostaliśmy sprzedani i resztki elit były latami mordowane przez żydokomune. W tym samym czasie byli hitlerowcy pracowali u wujka sama który troche wcześniej wspomógł gospodarke nazistów planem marschalla.
Ogrom niesprawiedliwości jest tak sk***ysynsko wielki że aż cieżko to komentować.
A na samym końcu przychodzi taki ignorant jak Ty i rzuca hasłem że to wszystko przez naszą katolską mentalność. No k***a ręce opadają.

sa...........os

2018-12-02, 23:05