18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polak vs Polak

castagir • 2018-11-19, 20:24
Nie jestem autorem tylko podj***łem z innej strony.
Wstawiam dlatego, że jest to trafne porównanie dwóch rodzajów obywateli naszego kraju i chciałbym, aby tego typu materiały rozłaziły się po internecie - być może to niektórym nieco rozświetli mózgownice.

Aleo

2018-11-19, 22:49
@mygyry ty posprawdzaj lepiej co gdzie i ile dają to ci się japa rozszerzy

gagatek690

2018-11-19, 23:09
fiut nie byłby fiutem gdyby przy okazji gównianej wrzutki nie doj***ł tez "patriotom".

castagir

2018-11-19, 23:19
hfbnmiuytp napisał/a:

Co to za lewackie pie**olenie? Podj***łeś to z fb Antify?

Teraz tak na serio, jaki % społeczeństwa stanowią ludzie w których osobie ziściły się wszystkie cechy wymienionego Sebastiana? Po drugie, jeżeli w twoim towarzystwie takich ludzi się szanuje i "docenia" to może sam jesteś rzeczonym Sebastianem?

Iiiiiiii oczywiście tak samo w drugą stronę. Takich Pawlaczy jest też tylko promil, więc teraz wytłumaczmy sobie jaki trik tutaj zastosowałeś. Zamiast odnieść się do całości wykresu obrazującego przekrój społeczny, jak typowy cwaniaczek wywołałeś dyskusję na temat dwóch skrajnych stanowiących najmniejszą jego część przypadków.

Więc umyślnie zignorowałeś to co wszystko w środku, czyli ludzi z miksem wymienionych cech obu rzeczonych osobników, Sebastiana i Pawlacza. A takich ludzi spotykamy najczęściej na swojej drodze życiowej, i bynajmniej nie są oni jakimś odpadem społecznym, są normalnym ludźmi do których można mieć mniejszą lub większą sympatię.

Podsumowując,
Sebastian z obrazka to debil,
Pawlacz to również debil, ma odsłoniętą szyję pomimo posiadania szalika,
Ty jesteś debilem, bo... bo tak.



Wziąłeś leki? Jeśli już tak to teraz obejrzyj moją wstawkę jeszcze raz i przeczytaj to co napisałeś.

Mogłem to przewidzieć, że znajdą się tacy, którym coś tak prostego trzeba będzie tłumaczyć.

Nie wiem czy Ty, @Budrys2000 oraz @freddy.krueger zauważyliście, ale przedstawieni w porównaniu Sebastian i Paweł są tylko symbolicznymi postaciami do których przypisano cechy typowe dla dwóch grup: beneficjentów i podatników, którzy nie ciągną żadnych świadczeń.
I takie dwie stricte grupy społeczne istnieją i zawsze będą istnieć w socjalistycznym ustroju.
Każdy zna takich ludzi, których mógłby podpisać zarówno pod Sebastiana lub Pawła.

Grafika ta zwraca uwagę na problem jakim jest nierentowna oraz bezrobotna patologia, która jest rozpieszczana przez system pieniędzmi zrabowanymi uczciwym i pracowitym obywatelom. Wymyślanie nowych danin, podwyżki podatków, przerost biurokracji doprowadza do tego, że "Pawlacze", którzy są podporą tego kraju zaczynają w niego wątpić i wolą z niego uciec.

Powiedzcie mi jakie mają wyniknąć korzyści z takiego systemu?

By zwiększyć populację, która będzie pracować na emerytury?
Raczej nie. Przysłowie "nie daleko pada jabłko od jabłoni" trafnie określa patologiczne rodziny.
Dzieci swoje wzorce biorą ze swojego najbliższego środowiska, a skoro najbliższymi "autorytetami" dla nich są właśnie patologiczni rodzice, którzy wolą kombinować, kraść i/lub siedzieć na bezrobociu a nie uczciwą i rzetelną pracą dojść do czegoś i odnieść swój osobisty sukces. - to kim będą te dzieci w życiu dorosłym? Oczywiście, że większość z tych dzieci pójdzie w ślady rodzicieli i przedłuży patologiczny ród. Oni dołączą tylko do grupy utrzymywanych przez podatników.
Są ludzie, którzy z patologi wychodzą na super przyzwoitych ludzi, ale to oni są właśnie tą najbardziej skrajną częścią społeczeństwa.


Skoro nie po to by było więcej podatników to może by było więcej Polaków, żeby nie zalała nas fala emigrantów i obcokrajowców, tak jak ma to miejsce na zachodzie?
No raczej też nie, bo obecny rząd bardzo chętnie rezygnuje z rodzimych Polaków i sukcesywnie wprowadza politykę pro imigracyjną. Nawet teraz resort rodziny, pracy i polityki społecznej pracuje nad tym, aby ułatwić osiedlanie się w Polsce takim ukraińcom, gruzionom czy innym ze wschodu, a na pytanie dlaczego nie próbują zachęcić Polaków do powrotu do ojczyzny zaczynają kręcić albo nic nie odpowiadają.


Może ma to na celu wsparcie najuboższej części społeczeństwa?
Też wątpię. W Polsce dla wielu opłaca się być "biednym". Wielu tych najbiedniejszych i najbardziej wykluczonych potrafi tak się zakręcić, że z benefitów i świadczeń będzie mieć większy dochód niż średnia krajowa - i to wszystko bez pracy.
Już zapomnieliście jak po wprowadzeniu 500+ ludzie masowo się zwalniali, bo praca przestała im się opłacać?
Takie zachęcanie do bezrobocia właśnie rodzi patologię i powiększa czarną strefę.


Za takimi programami jak 500+ nie kryją się za żadne szczytne cele i tym bardziej nie przyniosą też one żadnych wymiernych korzyści w przyszłości. Obecne rozdawnictwo jest niczym innym jak tylko populizmem, które kupuje głosy głosy tępego plebsu, aby ten trzymał ich jak najdłużej przy władzy.


Wasz autystyczny ryk, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ten kraj nie ma przyszłości i będzie tylko gorzej, bo przyzwalacie na to by uczciwi i wartościowi ludzie byli karani za swoją pracowitość oraz ambicje.

I nie mówcie mi tutaj o tym, że są też co pracują, odprowadzają podatki i też biorą 500+ lub inne socjale. Oczywiście, że są. Tylko, że oni też są j***ni tak samo jak ci co nie biorą żadnych świadczeń - tylko nie są tego świadomi. W tym kraju najdroższa jest biurokracja. Żeby ktoś mógł dostać 500zł ktoś musi stracić 600.


"Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze..." - Aleksander Fredro

ePeeL

2018-11-19, 23:20
Trochę manipulacji, trochę prawdy. Prawda jest taka, że tego państwa nigdy nie było, nie jest i przez długi czas nie będzie stać na socjalizm, ale niestety podstawy ekonomii dla elektoratu PiS'owskiego wykładany jest na ambonie, gdzie trzeba dawać datki na tace, bo KK jest biedny. No dobra, powiedzmy, że państwo "stać", tylko czemu k***a dawać pieniądze za naturalny obowiązek każdego człowieka jakim jest przedłużanie gatunku?

Hrabia Drapula

2018-11-19, 23:26
z porównania wynika że Paweł to p*zda, nawet na takiego wygląda, grunt to w życiu się ustawić, nie ważne czy terroryzując staruszki, kradnąc dzieciom telefony czy dostając od państwa, robota to głupota ;)

Marxe

2018-11-20, 00:22
Jeszcze tylko Abraxus i będzie jazda na całego :amused:


TB303

2018-11-20, 01:40
Marxe napisał/a:

Jeszcze tylko Abraxus i będzie jazda na całego :amused:

Obrazek


Jeszcze janlew, nie zapominaj o nim :amused:

SpijaczWymiotów

2018-11-20, 01:47
Z tego co wiem jak nie ma orzeczonych alimentów na dziecko obecnie to nie przysługuje 500+ nikomu jak nie ma małżeństwa.

sa...........os

2018-11-20, 01:57
castagir napisał/a:


Jeździłem kilka razy za granicę do pracy wraz z narzeczoną oraz oddzielnie. W tym roku byliśmy w Holandii - kraju do którego szczególnie ciągnie polska patologia i powiem szczerze, że obawialiśmy się, że Polonia w tym kraju to głównie takie Sebki i Karyny. Na szczęście pozytywnie się rozczarowaliśmy.
Większość Polaków jakich tam poznałem to porządni ludzie, którzy byli zmuszeni wyjechać tam za pieniędzmi.



Toście mieli szczęście. Mi to zawsze wiatr w oczy, nawet jeśli idzie o towarzycho za miedzą. :kupa:

Cytat:

PO populistycznie napuściło polaków jeden na drugiego



Kto?

Cytat:

Zapie**alasz za najniższą krajową - bez względu czy jesteś Sebixem czy magistrem - to nie ma znaczenia! Jesteś nieudacznikiem i przegrywem. Mam nadzieję że razem z twoją lafiryndą umrzecie z głodu - zanim zaczniecie się rozmnażać.



Skąd te negatywne emocje względem autora wrzuty? Uderzył w czuły punkt? :lol:

Na marginesie mówiąc, ja się tam rozmnażać nie zamierzam. Jeśli moje gówniaki miałyby się wychowywać na jednym podwórku z gówniakami userów tego forum, to pie**olę, oszczędzę im psychicznego cierpienia i nieustannej konfrontacji z głupotą, chamstwem, prostactwem i sk***ysyństwem. :-> Wystarczy jak ja się męczę czytając bóldupiących sebiksów i telepiące się sfrustrowane dzieci neostrady, niepotrafiące wysrać kilku zdań bez napie**alania inwektywami. Pińcet złotych nie jest warte weltschmerzu który przeżywać będzie niewinna duszyczka sprowadzona na ten świat.

MicQ

2018-11-20, 02:10
castagir napisał/a:



Wziąłeś leki? Jeśli już tak to teraz obejrzyj moją wstawkę jeszcze raz i przeczytaj to co napisałeś.

Mogłem to przewidzieć, że znajdą się tacy, którym coś tak prostego trzeba będzie tłumaczyć.

Nie wiem czy Ty, @Budrys2000 oraz @freddy.krueger zauważyliście, ale przedstawieni w porównaniu Sebastian i Paweł są tylko symbolicznymi postaciami do których przypisano cechy typowe dla dwóch grup: beneficjentów i podatników, którzy nie ciągną żadnych świadczeń.
I takie dwie stricte grupy społeczne istnieją i zawsze będą istnieć w socjalistycznym ustroju.
Każdy zna takich ludzi, których mógłby podpisać zarówno pod Sebastiana lub Pawła.

Grafika ta zwraca uwagę na problem jakim jest nierentowna oraz bezrobotna patologia, która jest rozpieszczana przez system pieniędzmi zrabowanymi uczciwym i pracowitym obywatelom. Wymyślanie nowych danin, podwyżki podatków, przerost biurokracji doprowadza do tego, że "Pawlacze", którzy są podporą tego kraju zaczynają w niego wątpić i wolą z niego uciec.

Powiedzcie mi jakie mają wyniknąć korzyści z takiego systemu?

By zwiększyć populację, która będzie pracować na emerytury?
Raczej nie. Przysłowie "nie daleko pada jabłko od jabłoni" trafnie określa patologiczne rodziny.
Dzieci swoje wzorce biorą ze swojego najbliższego środowiska, a skoro najbliższymi "autorytetami" dla nich są właśnie patologiczni rodzice, którzy wolą kombinować, kraść i/lub siedzieć na bezrobociu a nie uczciwą i rzetelną pracą dojść do czegoś i odnieść swój osobisty sukces. - to kim będą te dzieci w życiu dorosłym? Oczywiście, że większość z tych dzieci pójdzie w ślady rodzicieli i przedłuży patologiczny ród. Oni dołączą tylko do grupy utrzymywanych przez podatników.
Są ludzie, którzy z patologi wychodzą na super przyzwoitych ludzi, ale to oni są właśnie tą najbardziej skrajną częścią społeczeństwa.


Skoro nie po to by było więcej podatników to może by było więcej Polaków, żeby nie zalała nas fala emigrantów i obcokrajowców, tak jak ma to miejsce na zachodzie?
No raczej też nie, bo obecny rząd bardzo chętnie rezygnuje z rodzimych Polaków i sukcesywnie wprowadza politykę pro imigracyjną. Nawet teraz resort rodziny, pracy i polityki społecznej pracuje nad tym, aby ułatwić osiedlanie się w Polsce takim ukraińcom, gruzionom czy innym ze wschodu, a na pytanie dlaczego nie próbują zachęcić Polaków do powrotu do ojczyzny zaczynają kręcić albo nic nie odpowiadają.


Może ma to na celu wsparcie najuboższej części społeczeństwa?
Też wątpię. W Polsce dla wielu opłaca się być "biednym". Wielu tych najbiedniejszych i najbardziej wykluczonych potrafi tak się zakręcić, że z benefitów i świadczeń będzie mieć większy dochód niż średnia krajowa - i to wszystko bez pracy.
Już zapomnieliście jak po wprowadzeniu 500+ ludzie masowo się zwalniali, bo praca przestała im się opłacać?
Takie zachęcanie do bezrobocia właśnie rodzi patologię i powiększa czarną strefę.


Za takimi programami jak 500+ nie kryją się za żadne szczytne cele i tym bardziej nie przyniosą też one żadnych wymiernych korzyści w przyszłości. Obecne rozdawnictwo jest niczym innym jak tylko populizmem, które kupuje głosy głosy tępego plebsu, aby ten trzymał ich jak najdłużej przy władzy.


Wasz autystyczny ryk, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ten kraj nie ma przyszłości i będzie tylko gorzej, bo przyzwalacie na to by uczciwi i wartościowi ludzie byli karani za swoją pracowitość oraz ambicje.

I nie mówcie mi tutaj o tym, że są też co pracują, odprowadzają podatki i też biorą 500+ lub inne socjale. Oczywiście, że są. Tylko, że oni też są j***ni tak samo jak ci co nie biorą żadnych świadczeń - tylko nie są tego świadomi. W tym kraju najdroższa jest biurokracja. Żeby ktoś mógł dostać 500zł ktoś musi stracić 600.


"Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze..." - Aleksander Fredro



To Ci teraz coś wytłumaczę, bo całej twojej wypowiedzi wynika że ze skrajności popadasz w skrajność, z jednej strony żalisz się że ludzie z programu 500+ to w większości patologie i nieroby, z drugiej zaś, że zaradni ludzie wykształceni, mądrzy, po studiach są okradani przez państwo na rzecz 500+ oraz to że zarabiają śmieciowe pieniążki i łącząc to do kupy zmuszani są chcąc nie chcąc do emigracji za granicę (Można było zwięźlej to napisać jak widać :) )

I teraz coś co z życia WIEM WIDZIAŁEM MIAŁEM STYCZNOŚĆ, a nie histeryczne snucie a co jeśli tak jest...

Nie zwracasz wcale uwagi na to że przed planowanym 500+ bezrobocie było znacznie większe niż obecnie, Polak nie będzie taki co by nie wziął więcej więc masa z nich pracuje na czarno albo na tyle legalnie by nie przekroczyć dochodów (ale pracują znam takich ludzi) jak wcześniej były problemy ze złodziejami, nierobami, alkoholikami (wstaw co chcesz) to mówiono wprost że tak jest, od kiedy wjechało 500+ wszystkie problemy tego świata wyciera się tymi ludźmi którym należą się świadczenia.

Nie nie bronię 500+ bo osobiście nie dotyczy mnie ten program, a nawet więcej dorzucę ci bonus, jak ktoś jest idiotą to nawet te 500+ go nie uratuje.

Z drugiej strony widzę w twojej wypowiedzi lewicowy sposób podejścia do sprawy ( uwaga na logikę może ulec awarii ) Chcecie żeby ludzie mieli lepiej (taki Paweł ), tłumacząc że świadczenia dla najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących które w porównaniu do zagranicy a głownie zachodu są 100krotnie większe (samozaoranie nr1) są złe bo generują patologię i nieróbstwo. Więc najlepszym rozwiązaniem jest wycofanie 500+ żeby ci sami ludzie którzy pobierali 500+ nagle ćwierkali jak skowronki czyli jednak nie chcecie pomagać (samozaoranie nr2 - z gęby dupa).

Chcesz równości na każdym szczeblu swojego życia ale nie podoba Ci się że ludzie mogą mieć ciężej mieli szanse się "wyrównać".

Nie pie**ol że takie coś promuje patologie, bo jak wcześniej powiedziałem jak ktoś jest debil to nim będzie i kasa tutaj nic nie zrobi ( jak weźmie kredyt to pójdzie do więzienia jak nie spłaci ) więc czego wy k***a się spodziewacie?

Takie pie**olenie na koniec końców mówisz o byciu jednością a jako pierwszy chcesz sp***alać z kraju hehehe, daj k***a żyć człowieku, ja jakoś żyję, nie dostawałem 500+ ani k***a nawet kieszonkowego , zapie**alałem ciężko na gospodarce u św.pamięci pana Leppera od najmłodszych lat, potem przez technikum pracowałem jak się dało teraz studiuję też zapie**alam gdzie indziej i zarabiam co raz więcej. I wiesz co? Nie pie**olę że chamy dostają 500+ tak jak ty, tylko cieszę się że udało mi się wykołysać z finansowego dołka i z tego miejsca życzę tym ludziom żeby im się w życiu powodziło. Jak mnie wk***ia wasza sztuczna "RÓWNOŚĆ"..........., zawistność, mobbing i manipulacja to są najdelikatniejsze słowa jakie można użyć....

Jak tak Ci źle tutaj, to wiesz co? Wyjedź tam gdzie będzie Ci dobrze i tam wrowadzaj swoje teorie, dobrej nocy.

TheByQ

2018-11-20, 06:08
Chcę namiary na autora, musi mi powiedzieć jakie podatki są ściągane z dochodu NETTO.

Siwy9990

2018-11-20, 07:10
Up VAT za wszystko co musisz kupić, no chyba że jesteś samowystarczalny jak Korea Płn.

janlew

2018-11-20, 07:40
Podział polityczny w Polsce, jest taki sam jak w II RP, Polacy i żydzi. A Paweł jak ma firmę co zarabia 3000zł, niech lepiej idzie na etat. Tyle to się dostaje zaraz po studiach w pierwszej pracy. Po normalnych studiach.

devonisch

2018-11-20, 07:52
Oprócz kupienia paru głosów nie sposób nie zauważyć, że program promuje rodziny, które wyprodukują przynajmniej 2 dzieci a nie jedną sierotę. Bo ta jedna sierota potem dwójki starych na emeryturze nie utrzyma i za granicę pojedzie cała trójka.

mygyry

2018-11-20, 08:05
Zróbcie PiSwcom na złość i napie**olcie tyle dzieci, żebym im 500+ budżet rozpie**oliło, będziecie zarabiać lepiej od seby z obrazka i leżeć do góry ch*jem resztę życia ;-)