18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Polak vs Polak

castagir • 2018-11-19, 20:24
Nie jestem autorem tylko podj***łem z innej strony.
Wstawiam dlatego, że jest to trafne porównanie dwóch rodzajów obywateli naszego kraju i chciałbym, aby tego typu materiały rozłaziły się po internecie - być może to niektórym nieco rozświetli mózgownice.

Wiewór

2018-11-20, 19:38
Niestety jestem należącym do tej grupy po prawej czyli bezlitośnie oranym przez to bolszewickie państwo. Teraz pis szykuje nam podwyżkę prądu o 30%. Będziemy mieli najdroższy prąd w Europie przy zarobkach na równi z Ukrainą. Oczywiście patologii to nie dotyczy bo oni albo prądu nie potrzebują albo mops za niego płaci. Po raz kolejny zostaną ukarani uczciwi ludzie. Niedawno dostałem do domu wezwanie z Urzędu Miasta że mam zadeklarować czy mam piwnicę i jaką ma powierzchnię bo sobie k***a przypomnieli że od tego przecież też można pobrać podatek. Zlalem to bo Ile k***a można na przestrzeni 3 lat odkąd rządzi PiS podatek od nieruchomości w moim mieście zdrożał czterokrotnie. W tym pie**olonym bolszewickim k***idolku naszym socjalistycznym rządom wydaje się że człowiek pracujący ma kieszeń bez dna albo szef da mu podwyżkę żeby miał na podatki albo rano pójdzie i wysra na twardo sztabkę złota ale niestety nie jest tak kolorowo poziom opodatkowania w Polsce przekroczył barierę 85% i na ten moment przekroczyliśmy na krzywej Laffera punkt w którym podatki przynosiły zmaksymalizowany zysk. Dalsze podnoszenie podatków przynosi odwrotny skutek czego nasze bolszewickie rządy nie są w stanie pojąć. Sram na ten popie**olony kraj i mam go k***a dość

mygyry

2018-11-20, 19:51
@up Zrozumiałem wszystko w twojej wypowiedzi oprócz tego, dlaczego srasz na ten kraj? Co jest winna Polska jako terytorium wobec tego co odpie**alają politycy od X lat?
Co do wzrostu cen prądu to wieszczą to z względu na wzrost opłaty emisji CO2 więc w praktyce unia chce doj***ć nowe podatki na utrzymanie Brukselskich darmozjadów + tych do przypłynęli na pontonach więc kasa pójdzie na socjal, tyle że nie ten u nas...

Wiewór

2018-11-20, 19:57
Ten kraj jest k***a przeklęty i nigdy tu nie będzie lepiej przez ludzi którzy to żyją. Przez mentalność złodzieja nieroba ochlaj mordy pie**olonego fanatycznego katolika. Polska jest w ruinie zj***na jest od drugiej wojny światowej a dla ludzi jest w porządku nawet na wybory się k***a nie chce iść A jak idą to głosują cały czas na tych samych chamów co przy Okrągłym Stole uknuli spisek Jak zostać przy komunię a Polakom wmówić że nie ma komuny
Prezes komisji nadzoru finansowego jest podejrzany o branie łapówek na koncie Ma 70 mln zł w obcej walucie i nie potrafi wyjaśnić skąd a ludzie k***a wstają i idą do pracy. Wszyscy mają na to wyj***ne. Przecież jakby do czegoś takiego doszło w Stanach to by ulice k***a płonęły. Musieliby wysłać czołgi żeby ludzi uspokoić A u nas cisza Wszystko pytę dzień jak co dzień.
To dlaczego Niemcy są w Unii Europejskiej mają najwyższe Płacę w Unii A prąd mają 2 razy tańszy niż Polacy

mygyry

2018-11-20, 20:07
Abraxus napisał/a:

dlaczego Niemcy są w Unii Europejskiej mają najwyższe Płacę w Unii A prąd mają 2 razy tańszy niż Polacy


https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ceny-pradu-i-gazu-w-ue-polska-wsrod,49,0,2092081.html
Może dlatego, że tak nie jest?
Wiem do czego zmierzasz i miałbyś racje bądź mówił prawdę, gdybyśmy porównali na ile prądu stać Polaka a na ile Niemca przy średnim zarobku a nie pieprzył głupoty.
Nie zgodzę się również w twojej opinii o Polakach poznaje mnóstwo ludzi, którzy są daleko od takich przywar jakie wymieniłeś, ale najważniejsze to zacząć się zmieniać od siebie i swojej rodziny i otaczać odpowiednimi ludźmi a nie gardzić wszystkimi a z siebie robić lepszego.

ellsworth

2018-11-20, 21:02
Model 2+1 jest już mocno passe. Większość ludzi którą znam, pochodząca z klasy średniej ma albo 3 dzieci albo jest w drodze do takiej liczby. Ludzie pomału zaczynają rozumieć że nie tylko kasa się w życiu liczy, ale to dzieci są najpiękniejszą rzeczą w życiu. A tak swoją drogą, jedni z najporządniejszych ludzi jakich znam, pochodzą z rodziny w której była ich okrągła dycha. Dziś raczej za patologię uznałbym model 2+kot, 2+pies czy k***a 2+wakacje w Dubaju.

Konikmamy

2018-11-20, 21:45
Powinni dawac 500zl ale bezdzietnym, zeby walczyc z przeludnieniem. Trzeba patrzec na swiat globalnie, a nie własny nos i dawaj mi kiełbachę.

Wiewór

2018-11-20, 22:25
mygyry napisał/a:


https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ceny-pradu-i-gazu-w-ue-polska-wsrod,49,0,2092081.html
Może dlatego, że tak nie jest?
Wiem do czego zmierzasz i miałbyś racje bądź mówił prawdę, gdybyśmy porównali na ile prądu stać Polaka a na ile Niemca przy średnim zarobku a nie pieprzył głupoty.
Nie zgodzę się również w twojej opinii o Polakach poznaje mnóstwo ludzi, którzy są daleko od takich przywar jakie wymieniłeś, ale najważniejsze to zacząć się zmieniać od siebie i swojej rodziny i otaczać odpowiednimi ludźmi a nie gardzić wszystkimi a z siebie robić lepszego.


Kolego mam znajomych w Rzeszy i uwiesz że porownywalismy zarobki, rachunki, ceny żywności i polska przegrywa we wszystkim.
Jesteśmy murzynowem Europy. Najniższe zarobki, bezwartościowa niestabilna waluta, najwyższe koszty życia, najwyższa podatki, najmniejsze ulgi od podatkow

mygyry

2018-11-20, 22:45
Abraxus napisał/a:


Kolego mam znajomych w Rzeszy i uwiesz że porownywalismy zarobki, rachunki, ceny żywności i polska przegrywa we wszystkim.
Jesteśmy murzynowem Europy. Najniższe zarobki, bezwartościowa niestabilna waluta, najwyższe koszty życia, najwyższa podatki, najmniejsze ulgi od podatkow


Odnoszę wrażenie, że nie przeczytałeś tego co napisałem, ponadto ja nie spieram się, że mamy lepszy system podatkowy czy koszty życia (które u nas są teoretycznie mniejsze, dopiero po zestawieniu ich z zarobkami to są o wiele wyższe) więc nie przekręcaj, tabelka którą ci podesłałem również wskazuje, że rozminąłeś się z prawdą.
Niema czegoś takiego jak stabilna waluta, ponadto zauważ, że UE na czele z niemcami i francją sukcesywnie dopie**ala krajom które chcą się rozwijać w taki sposób aby być drenować ich finansowo w płaszczyznach w których mają szanse reperować swoje budżety i tak oto przykład z dzisiaj: Przyjęta została poprawka francuskiego europosła socjalistów Guillaume'a Balasa, zgodnie z którą składki na ubezpieczenie społeczne trzeba będzie płacić tam, gdzie pracownik wykonuje największą część swej pracy.

KrwawyEric

2018-11-21, 02:04
Typowa propaganda PO. Aż żal tutaj cokolwiek pisać. Lepiej się zastanówcie, czy dobrze było w kraju jak PO przymykało oko na dziesiątki/setki miliardów PLN wypływające z polski do zagranicznych złodziei VAT. Nie wspominając o tym ile sami nakradli.

Tak jak ktoś napisał powyżej, we wszystkich tych krajach na które lewacy są tak zapatrzeni istnieją takie programy pomocy rodzinom, a świadczenia są znacznie wyższe.

Typowe pie**olenie.

1. Nie wspominając o tych durnych danych, bo 'Seba' dostanie 1000, bo za pierwsze dziecko nie dostanie, a nie 1500 tak jak napisał autor obrazka. A za 1000 zł, to generalnie można 'tak szaleć, nic nie robić i jak król żyć' - hahahahha.

2. Nikt normalny kto zarabia 3000 nie bierze kredytu z ratą 1500. Dodatkowo te 3000 były zdaje się netto.
3. 'Paweł' jest żonaty, więc co za bredzenie, że zostaje mu 200 zł na przeżycie, a żona co niby robi? Nawet gdyby nie pracowała to dostanie zasiłek.

Kompletna manipulacja skierowana do ćwierć-inteligentów, bardzo mnie cieszy, że tyle osób to tutaj zauważyło :)

Wiewór

2018-11-21, 07:05
KrwawyEric napisał/a:

Typowa propaganda PO. Aż żal tutaj cokolwiek pisać. Lepiej się zastanówcie, czy dobrze było w kraju jak PO przymykało oko na dziesiątki/setki miliardów PLN wypływające z polski do zagranicznych złodziei VAT. Nie wspominając o tym ile sami nakradli.

Tak jak ktoś napisał powyżej, we wszystkich tych krajach na które lewacy są tak zapatrzeni istnieją takie programy pomocy rodzinom, a świadczenia są znacznie wyższe.

Typowe pie**olenie.

1. Nie wspominając o tych durnych danych, bo 'Seba' dostanie 1000, bo za pierwsze dziecko nie dostanie, a nie 1500 tak jak napisał autor obrazka. A za 1000 zł, to generalnie można 'tak szaleć, nic nie robić i jak król żyć' - hahahahha.

2. Nikt normalny kto zarabia 3000 nie bierze kredytu z ratą 1500. Dodatkowo te 3000 były zdaje się netto.
3. 'Paweł' jest żonaty, więc co za bredzenie, że zostaje mu 200 zł na przeżycie, a żona co niby robi? Nawet gdyby nie pracowała to dostanie zasiłek.

Kompletna manipulacja skierowana do ćwierć-inteligentów, bardzo mnie cieszy, że tyle osób to tutaj zauważyło :)


PIS=PO= LEWICA
W Polsce nie ma partii prawicowej! Ani nawet żadnej centrolewicowej/prawicowej. Wszystkie to są k***a pie**olone lewusy z uwagą, że PO było lewe ale PIS jest maksymalnie w lewo.

A co PIS zrobił w sprawie korporacji uciekających z podatkami zagranicę? POŁOŻYŁ WIELKIEGO ch*jA. Gnoją pracujących i małe firmy bo korporacji nie są w stanie. Korpo zawsze znajdzie sposób, żeby nie zapłacić podatków. To jest problem ogólnoświatowy a nie tylko Polski.

Cała pomoc ma się opierać o odpis od podatki dochodowego! Każde przekazywanie pieniędzy w inni sposób to pie**olony socjalizm czyli lewactwo. Odpisy od podatku to nagroda dla ciężko pracujących uczciwe płacących podatki. Dawanie kasy do ręki to śmierdzący socjalizm rozleniwiający ludzi i hamujący rozwój.

soriiii

2018-11-21, 13:00
Ściema na kółkach a debile łykają jak młode pelikany :D

Skoro Paweł ma 3000 DOCHODU NETTO to jakim sposobem po OPODATKOWANIU zostaje mu 200zl?

Jeżeli od 3000zł odprowadza ZUS w wysokości 1200zł to znaczy że jego firma po 2 latach działalności generuje 3000 zł PRZYCHODZY, a 1800zł DOCHODU, czyli JEST ch*jOWYM PRZEDSIĘBIORCĄ.


nynek345

2018-11-21, 14:26
j***ć ile Paweł ma dochodu netto i czy jest ch*jowym przedsiębiorcą. Ważne, że przez 500+ rośnie ogrom patologii, która uważa się za pępek społeczeństwa. I tu niestety morał taki, że młode osobniki, które napłodzą kilkoro dzieci zaczynają się sadzić ze swoim 500+ i innymi zasiłkami, dodatkowo biorą w kredyty co tylko mogą, a jak trzeba to i pożyczki na w p*zdu RRSO. Oczywiście nie twierdzę, że każdy z 500+ to patola co tylko piwo pod sklepem i burdy w okolicy. Lecz nie oszukujmy się, przez 500+ można zobaczyć pełno sp***olin zataczających się z piwem, ale już nie w podartej kurtce, a z haczykiem, buty wiadomo że z paskami, i spodnie z jakimś tam kotem. Na portalach polubione oczywiście "szlachta nie pracuje", i inne tego typu z dupy hasła. Dzieci rosną na identyczne samolubne cwaniaki, które od najmłodszych lat uczone są oszukiwania i poniżania innych osób, np. w sklepie, kobietę która chce sobie legalnie zarobić. I oczywiście jedzie takie coś na zakupy "rodzinne" (oczywiście w tygodniu, bo bez pracy to czasu sporo), w sklepie robi awantury, niszczy produkty, bo przecież teraz to są królowie życia, im trzeba służyć. Potem standardowo się naj***ć, zrobić burdy na jakimś blokowisku. I tak w kółko i kółko. A przedsiębiorca ma zawsze pod górkę. Baa.. przedsiębiorca. Zwykły legalnie pracujący szary człowiek ma przecież jak przej***ne jak musi coś załatwić w urzędzie, ale z powodu pracy nie ma kiedy tego zrobić. Mam skromną nadzieję, że te wszelkie "dobre zmiany" skończą się dość szybko, bo jak dojebią kolejne podatki przedsiębiorcom to w kraju zostaną nam tylko łyse pola i sp***olona patola.

Wiewór

2018-11-21, 17:31
mygyry napisał/a:


Odnoszę wrażenie, że nie przeczytałeś tego co napisałem, ponadto ja nie spieram się, że mamy lepszy system podatkowy czy koszty życia (które u nas są teoretycznie mniejsze, dopiero po zestawieniu ich z zarobkami to są o wiele wyższe) więc nie przekręcaj, tabelka którą ci podesłałem również wskazuje, że rozminąłeś się z prawdą.
Niema czegoś takiego jak stabilna waluta, ponadto zauważ, że UE na czele z niemcami i francją sukcesywnie dopie**ala krajom które chcą się rozwijać w taki sposób aby być drenować ich finansowo w płaszczyznach w których mają szanse reperować swoje budżety i tak oto przykład z dzisiaj: Przyjęta została poprawka francuskiego europosła socjalistów Guillaume'a Balasa, zgodnie z którą składki na ubezpieczenie społeczne trzeba będzie płacić tam, gdzie pracownik wykonuje największą część swej pracy.


Zachodnie kraje chronią swój rynek pracy przed nieuczciwą konkurencję ze strony Polski Dlaczego oni mają ponosić straty przez to że u nas są ch*jowe zarobki jak w Afryce i dla ichniejszych pracodawców taniej jest zatrudnić polskiego murzyna niż rodowitego obywatela. O to w tym chodzi Jest to bardzo sprawiedliwe to nie jest winą zachodnich krajów że Polska ma wysrane na swoich obywateli i pozwala ich j***ć we własnym kraju i na uchodźstwie. Frank szwajcarski nie jest przypadkiem w stabilny

mygyry

2018-11-21, 17:44
Abraxus napisał/a:


Zachodnie kraje chronią swój rynek pracy przed nieuczciwą konkurencję ze strony Polski Dlaczego oni mają ponosić straty przez to że u nas są ch*jowe zarobki jak w Afryce i dla ichniejszych pracodawców taniej jest zatrudnić polskiego murzyna niż rodowitego obywatela. O to w tym chodzi Jest to bardzo sprawiedliwe to nie jest winą zachodnich krajów że Polska ma wysrane na swoich obywateli i pozwala ich j***ć we własnym kraju i na uchodźstwie. Frank szwajcarski nie jest przypadkiem w stabilny


Chronią w taki sposób, żeby chronić swoich pracowników jednocześnie srając na założenia wolnorynkowe z jakimi była tworzona unia. Chyba nie rozumiesz co właśnie przyklepują więc ci wytłumaczę.
Mam firmę i montują np. w twoich ulubionych niemcach balustrady, mam sporo zleceń, opłacam swoich pracowników, który jeżdżą z transportem i montażem, zarabiają kasę ja płace podatki u siebie buduję Polski kapitał, no to unia JEB, skoro pracownicy jeżdżą do nas to masz płacić hajs za nich na nas, żeby twój kraj, którego mamimy wolnym rynkiem ch*ja z tego miał. Głównie to chodzi o dopie**olenie kierowcom TIR, którym wojnę wytoczyli franzuziki już dawno, gdy policzyli że za dużo kasy drenują od nich do nas, bo jesteśmy tańsi. Od kiedy ty jesteś a takimi agresywnymi regulacjami rynku? pie**olisz o ich dbaniu o własnych pracowników a kilka postów wcześniej umiałeś zauważyć, że ich korpo jak migają się od podatków u nas żeby wrócić z kapitałem do swojego kraju to wtedy jest ok, ponadto sami budują fabryki i montażownie na jakiś zadupiach żeby płacić najbardziej gówniane stawki jakie się da i to też jest ok, ale żeby ktoś inny miał chociaż z tego namiastkę to mówisz o dbaniu o ich pracowników, nosz k***a

ePeeL

2018-11-21, 17:47
KrwawyEric napisał/a:

Typowa propaganda PO. Aż żal tutaj cokolwiek pisać. Lepiej się zastanówcie, czy dobrze było w kraju jak PO przymykało oko na dziesiątki/setki miliardów PLN wypływające z polski do zagranicznych złodziei VAT. Nie wspominając o tym ile sami nakradli.



Typowe pie**olenie PiSiorów: "PO kradło to my też możemy". Ja pie**ole, co za ciemnica umysłowa. Na dodatek jeszcze tekst "nie wspominając o tym ile sami nakradli" - hipokryzja w najczystszej postaci.