18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podwójne standardy w lesie

Macias17 • 2019-06-21, 02:19
Piotr Najsztub uniewinniony po dwóch latach

W 2017 roku dziennikarz potrącił na pasach 77-latkę. Po trwającym 2 lata procesie został uniewinniony. Na kanapie "Dzień dobry TVN" powiedział: "Czuję spokój".

Starsza pani, która ucierpiała w wypadku została odwieziona do szpitala z rozległymi obrażeniami, miała połamane żebra i kość pokrywy czaszki. Prokuratura oskarżyła Najsztuba o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. W wyniku śledztwa okazało się, że tego dnia Najsztub nie miał ważnego prawa jazdy (zostało mu odebrane za zbyt dużą ilość punktów karnych) oraz ważnego przeglądu technicznego auta.

Teraz, po dwóch latach, sąd uznał, że dziennikarz zachował należytą ostrożność. Śledztwo wykazało, że jechał z prędkością 20 km/h.

- Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować - powiedział w TVN.

- Czuję teraz spokój (...) Oczywiście przejechanie kogokolwiek będzie czynnością dla kierowcy, którą będzie się długo pamiętać. Ja odtwarzałem tę sytuację przez kilka następnych miesięcy - dodał.



źródło: o2.pl

Śmieszy mnie uzasadnienie sądu. "Ślectwo" po dwóch latach wykazało że jechał tylko 20 km/h. Więc wszystko ok, bo zachował szczególną ostrożność na przejściu. Czyli co, jakby wyszło że jechał 10 albo 5 km/h i ją potrącił, to już w ogóle spoko, po co ta sprawa w sadzie? Oczywiście nie było mnie tam, ale skoro faktycznie jechał te 20 km/h, to ta 77 letnia babka musiałaby mu wyskoczyć przed maskę niczym łania.

A wy sadole na jaki wyrok liczylibyście od naszych niezawisłych sądów? Za potrącenie na pasach kogokolwiek, nie mając prawa jazdy i ważnego przeglądu?

lilmuzynio

2019-06-21, 20:10
Prowadzenie bez prawa jazdy jest tutaj kluczowe. Zabranie uprawnien bylo podyktowane powaznym lamaniem przepisow dlatego tez osoba pana n. zostala uznana za niezdatna do prowadzenia pojazdow na drogach publicznych. Niezdatnosc ta jak sie okazalo byla sluszna poniewaz potracil on osobe na oznakowanym przejscii dla pieszych.
Po to zabiera sie uprawnienia zeby uniknac podobnych zdarzen. P n. nie powinien byl jechac w ogole bo sie do tego nie nadawal. Co innego jest kierowanie pojazdu bez uprawnien a co innego kierowanie po ich odebraniu.
P. n. Powinien miec dozywotni zakaz prowadzenia pojazdow. Niestety dopoty w tym kraju sie zrobi sie czegos z sadami dopoki beda swiete krowy.

St...........on

2019-06-21, 20:45
Zapomniałeś dodać, że jechałautem bez przeglądu, ubezpieczenia, nie posiadał prawa jazdy i że jest żydem jak 3/4 pisu więc nie dziwota ,że sprawa podeschła i wyszedł jako niewinny,a teraz pisiory poprzez sąd wypłacą mu odszkodowanie.... Boże jak ja się cieszę ,że wyjechałem z tego łez padołu...

mygyry

2019-06-21, 20:50
Niezwyciężony, Serio bronisz tak absurdalnego wyroku? Sędziowie są tak k***a nielogiczni w swoich działaniach, że już nie wiem co jest gorsze, prawo które obowiązuje czy te durnie w togach, sam się też 2 lata po sądach włóczyłem i pomimo, że skończyło się po mojej myśli to uważam, że to co się tam odpie**ala i jakimi imbecylami są sędziowie to brak słów.

Ni...........ny

2019-06-21, 21:22
mygyry napisał/a:

, Serio bronisz tak absurdalnego wyroku? Sędziowie są tak k***a nielogiczni w swoich działaniach, że już nie wiem co jest gorsze, prawo które obowiązuje czy te durnie w togach, sam się też 2 lata po sądach włóczyłem i pomimo, że skończyło się po mojej myśli to uważam, że to co się tam odpie**ala i jakimi imbecylami są sędziowie to brak słów.



Nie szczególnie bronię typa, jak dla mnie mogą ch*ja spalić na stosie na narodowym z transmisją w TV, ale nie odpuszczę okazji żeby się po przepie**alać do wielce oburzonych, prawych obywateli, co to pewnie sami gorsze rzeczy robili a do tego są ślepi na lepsze wały które się robi w prokuraturze :kawa:

A co do sędziów to nie uważam że to jest ich wina. To całe państwo jest żałosną karykaturą, Od sądów, przez prawo, urzędy, służby, instytucje, armię, na żałosnych politykach i tępych ludziach którzy na nich głosują kończąc. To wszystko składa się na to j***ne szambo w środku europy w którym musimy żyć ;-)

I jeszcze się spuszczają nad biedną staruszką, a nigdy nie wiadomo co robiła za młodu, może donosiła na sąsiadów, katowała akowców, albo jej matka puszczała się z niemcami, nie można mieć pewności czy sobie nie zasłużyła :amused:

mygyry

2019-06-21, 21:44
Niezwyciężony napisał/a:

A co do sędziów to nie uważam że to jest ich wina.



Tu się mylisz, bo nawet najlepsze prawo będzie ch*jowe jak idiotą jest ten kto to interpretuje.
W sądach się ludźmi poniewiera, ściąga na rozprawy po to żeby na miejscu przełożyć termin, robi się kilkakrotnie te same ekspertyzy, powołuje świadków, którzy nie byli nawet w pobliżu zdarzenia, to jest k***a absurd i skretynienie, nabijanie w grafik kilkudziesięciu rozpraw, które trwają kilka minut, chyba jedynie po to żeby na koniec miesiąca dostać premie za ilość.
Sąd reprezentuje jedną ze składniowych państwa i są w dużej mierze przez takie debilizmy odpowiedzialni są ch*jowatość systemu.

Strielok1

2019-06-22, 00:05
nowynick napisał/a:

prowadzenie bez uprawnień to wykroczenie nie przestępstwo, więc gilotyna odpada , co do badań technicznych podobnie, wątpię żeby Najsztub jeździł totalnym trupem i żeby to była przyczyna wypadku. Zresztą policja na miejscu zdarzenia przeprowadza testy an jakiej odległości auto się zatrzymuje kilkadziesiąt minut po zdarzeniu przy z miarę podobnych warunkach pogodowych. Od tego są k***a biegli sądowi żeby na tej podstawie obliczyć prędkość pojazdu w momencie zdarzenia i umówmy się 20 km/h... pewnie bez większego kozaczenia wyjeżdżał z osiedla. Skoro po kilku dniach opuściła szpital to musiał jechać maksymalnie w okolicach tych 20stu właśnie.
PS w miły grudniowy poranek przy deszczu bez oświetlenia latarniami własną maskę ledwo widać co mowa o babie w czarnym płaszczu z czapą na głowie popylającą ślepo do kościółka zając miejsce "jak najbliżej Boga" (czyt. w pierwszym rzędzie)?



Brak prawa jazdy a spowodowanie wypadku nie mając tegoż to jakby dwie osobne sprawy. Po drugie mandat 500 jest jeżeli zatrzymają Cię i okaże się że nigdy go nie miałeś, jeżeli miałeś zatrzymane to sprawa trafia do sądu. A mając takie combo jak tu : zatrzymane prawo jazdy, brak przeglądu, brak ubezpieczenia normalny obywatel ma szczęście jeżeli skończy się na zawiasach. Twoja opinia czy jeździ trupem czy nie nikogo nie wzrusza bo liczy się tylko pieczątka diagnosty. Zrób prawko zanim zaczniesz się ośmieszać. Reasumując, pie**olisz jak potłuczony.

MarcinekTBG

2019-06-22, 11:29
Powinien zdechnąć pod płotem

Redhugoboss

2019-06-22, 12:35
Jakbym nie mial uprawnien, do helikoptera i spowodowal wypadek? Ale biegly zeznal ze w sumie to umie prowadzic tylko uprawnien nie mialem?

Nert

2019-06-23, 02:48
Strielok1 napisał/a:

Brak prawa jazdy a spowodowanie wypadku nie mając tegoż to jakby dwie osobne sprawy. Po drugie mandat 500 jest jeżeli zatrzymają Cię i okaże się że nigdy go nie miałeś, jeżeli miałeś zatrzymane to sprawa trafia do sądu. A mając takie combo jak tu : zatrzymane prawo jazdy, brak przeglądu, brak ubezpieczenia normalny obywatel ma szczęście jeżeli skończy się na zawiasach. Twoja opinia czy jeździ trupem czy nie nikogo nie wzrusza bo liczy się tylko pieczątka diagnosty. Zrób prawko zanim zaczniesz się ośmieszać. Reasumując, pie**olisz jak potłuczony.



Teraz nie ma mandatu 500zł za jazdę bez prawa jazdy, teraz można za to dostać dwa lata

Ni...........ny

2019-06-23, 15:57
Wszystkim kretynom bez mózgu którzy się podniecają niskim wyrokiem, chciał bym zwrócić uwagę że kobiecina spędziła w szpitalu mniej niż 7 dni co sprawia że najszczub był sądzony za wykroczenie a nie przestępstwo.
Więc nie mógł być skazany na karę więzienia a tylko na karę nagany, grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu.
A wy tym bezmyślnym ujadaniem udowadniacie że jesteście naiwnymi debilami których wystarczy trochę podpuścić żeby się obsrali ;-)

Strielok1

2019-06-23, 17:13
Nert napisał/a:

Teraz nie ma mandatu 500zł za jazdę bez prawa jazdy, teraz można za to dostać dwa lata



2 lata możesz dostać jeżeli miałeś wcześniej prawko ale straciłeś je przez punkty bądź alko. Jeżeli nigdy nie miałeś uprawnień to możesz śmiało jeździć, nic więcej niż mandat Ci nie grozi.

Niezwyciężony napisał/a:

Wszystkim kretynom bez mózgu którzy się podniecają niskim wyrokiem, chciał bym zwrócić uwagę że kobiecina spędziła w szpitalu mniej niż 7 dni co sprawia że najszczub był sądzony za wykroczenie a nie przestępstwo.
Więc nie mógł być skazany na karę więzienia a tylko na karę nagany, grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu.
A wy tym bezmyślnym ujadaniem udowadniacie że jesteście naiwnymi debilami których wystarczy trochę podpuścić żeby się obsrali



Obsrałeś to się Ty dzbanie, jak kolega wyżej zauważył za samo prowadzenie po zatrzymaniu uprawnień grożą 2 lata, do tego dochodzi spowodowanie wypadku autem bez ważnych badań i oc. Co za tym idzie ani ten pajac (kierowcą nie można go nazwać) ani jego samochód nie mieli prawa znaleźć się na drodze. Swoją drogą ciekawe co na to ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny? Zrób może przysługę społeczeństwu, daj zabrać sobie prawko, jeżeli je masz, kup auto bez przeglądu i ubezpieczenia, rozjedź jakąś babcię na pasach i daj znać na forum jak łagodnie potraktował Cię sąd. Taki eksperyment, przecież nawet zawiasy Ci nie grożą.

mygyry

2019-06-23, 18:07
Niezwyciężony napisał/a:

Wszystkim kretynom bez mózgu którzy się podniecają niskim wyrokiem, chciał bym zwrócić uwagę że kobiecina spędziła w szpitalu mniej niż 7 dni co sprawia że najszczub był sądzony za wykroczenie a nie przestępstwo.
Więc nie mógł być skazany na karę więzienia a tylko na karę nagany, grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu.
A wy tym bezmyślnym ujadaniem udowadniacie że jesteście naiwnymi debilami których wystarczy trochę podpuścić żeby się obsrali



Sam fakt, że kobieta nie była 7 dni w szpitalu akurat nic nie zmienia, możesz mieć połamane nogi i ze szpitala cię po kilku dniach wywalą, bo po ch*j tam masz siedzieć a prokuratura i tak może postawić kierowcy zarzut spowodowania poważnego uszczerbku na twoim zdrowiu.
Cytat:

Wypadek jest przestępstwem wtedy, gdy ucierpiał człowiek, a skutki dla jego zdrowia są poważne i trwają ponad 7 dni.



więc albo nie podpuszczaj albo się nie obsrywaj ;-)

Ni...........ny

2019-06-23, 21:33
Strielok1 napisał/a:

Zrób może przysługę społeczeństwu, daj zabrać sobie prawko, jeżeli je masz, kup auto bez przeglądu i ubezpieczenia, rozjedź jakąś babcię na pasach i daj znać na forum jak łagodnie potraktował Cię sąd. Taki eksperyment, przecież nawet zawiasy Ci nie grożą.



Mam lepszy pomysł, powieś się śmieciu pie**olony, społeczeństwo będzie ci wdzięczne za wyeliminowanie wadliwych genów z puli genowej ;-)

mygyry napisał/a:

Sam fakt, że kobieta nie była 7 dni w szpitalu akurat nic nie zmienia, możesz mieć połamane nogi i ze szpitala cię po kilku dniach wywalą, bo po ch*j tam masz siedzieć a prokuratura i tak może postawić kierowcy zarzut spowodowania poważnego uszczerbku na twoim zdrowiu.


więc albo nie podpuszczaj albo się nie obsrywaj




Ja pie**ole, to wam się gówno wylewa uszami że nic mu nie doj***li.
Był sądzony za wykroczenia to mogli mu grzywnę doj***ć najwyżej i dostał maksymalną przewidzianą przez ustawę kwotę.
Łącznie z zadośćuczynieniem dla starej k***y i kosztami chyba ze 20k wypłacił to mało ? Zacietrzewione, małe, j***ne polaczki

A o zakwalifikowaniu zdarzenia jako wykroczenie nie decyduje sąd, tylko policja/prokuratura więc podtrzymuje to co napisałem że jesteście bezmyślnymi kretynami z gównem zamiast mózgów ;-)

mygyry

2019-06-23, 21:54
Niezwyciężony napisał/a:

Mam lepszy pomysł, powieś się śmieciu pie**olony, społeczeństwo będzie ci wdzięczne za wyeliminowanie wadliwych genów z puli genowej
Ja pie**ole, to wam się gówno wylewa uszami że nic mu nie doj***li.
Był sądzony za wykroczenia to mogli mu grzywnę doj***ć najwyżej i dostał maksymalną przewidzianą przez ustawę kwotę.
Łącznie z zadośćuczynieniem dla starej k***y i kosztami chyba ze 20k wypłacił to mało ? Zacietrzewione, małe, j***ne polaczki



Czy poza wrzucanymi inwektywami potrafisz coś rozsądnie napisać? Czy ja w jakimkolwiek poście pisałem coś o Najsztubie? Ciągle pisze o twoich błędnych tezach jak i o tym, że nie masz racji co do szpitala a ty jesteś małostkowym, zakompleksionym człowiekiem, który nie potrafi rzeczowo nic napisać nie rzucając obelgami do innych, pomijając całkowicie sens postów.
Ty zacietrzewiony mały j***ny polaczku.