18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podwójne standardy w lesie

Macias17 • 2019-06-21, 02:19
Piotr Najsztub uniewinniony po dwóch latach

W 2017 roku dziennikarz potrącił na pasach 77-latkę. Po trwającym 2 lata procesie został uniewinniony. Na kanapie "Dzień dobry TVN" powiedział: "Czuję spokój".

Starsza pani, która ucierpiała w wypadku została odwieziona do szpitala z rozległymi obrażeniami, miała połamane żebra i kość pokrywy czaszki. Prokuratura oskarżyła Najsztuba o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. W wyniku śledztwa okazało się, że tego dnia Najsztub nie miał ważnego prawa jazdy (zostało mu odebrane za zbyt dużą ilość punktów karnych) oraz ważnego przeglądu technicznego auta.

Teraz, po dwóch latach, sąd uznał, że dziennikarz zachował należytą ostrożność. Śledztwo wykazało, że jechał z prędkością 20 km/h.

- Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować - powiedział w TVN.

- Czuję teraz spokój (...) Oczywiście przejechanie kogokolwiek będzie czynnością dla kierowcy, którą będzie się długo pamiętać. Ja odtwarzałem tę sytuację przez kilka następnych miesięcy - dodał.



źródło: o2.pl

Śmieszy mnie uzasadnienie sądu. "Ślectwo" po dwóch latach wykazało że jechał tylko 20 km/h. Więc wszystko ok, bo zachował szczególną ostrożność na przejściu. Czyli co, jakby wyszło że jechał 10 albo 5 km/h i ją potrącił, to już w ogóle spoko, po co ta sprawa w sadzie? Oczywiście nie było mnie tam, ale skoro faktycznie jechał te 20 km/h, to ta 77 letnia babka musiałaby mu wyskoczyć przed maskę niczym łania.

A wy sadole na jaki wyrok liczylibyście od naszych niezawisłych sądów? Za potrącenie na pasach kogokolwiek, nie mając prawa jazdy i ważnego przeglądu?

MalcolmX

2019-06-21, 09:16
Wystarczy być lewicującym żydziną, pieszczochem systemu i już stoisz ponad prawem. Oczywiście sprzyja temu atmosfera wokół sądów i i całej "szczególnej kasty" sk***ysynów. Jak mówił Cejrowski; Wszyscy WON!

Phil_ips

2019-06-21, 09:19
lilmuzynio napisał/a:

Czyli myly panstwo: nie placimy OC nie robimy badan technicznych nie robimy prawka - to wszystko nic nie znaczace pie**oly. Prawde mowiac nie spodziewalem sie innego wyroku - ten czlowiek jest wyjety spod prawa. Wlos z glowy mu nie spadnie w przeciwienstwe do osob negatywnie komentujacych to wydarzenie - beda pociagani do odpowiedzialnosci.



Nie Misiu. Jeśli wykażesz, że brak badań technicznych nie miał wpływu na zaistniałe zdarzenie sąd nie będzie brał tego faktu pod uwagę. Jeśli wykażesz, że brak pawa jazdy odebranego za punkty nie miał wpływu, a w tym przypadku nie miał, sąd nie będzie brał tego faktu pod uwagę. Dotyczy to każdego obywatela i nie ma znaczenia, że był to Najsztub czy jakiś Kowalski. Ale jeśli zostanie Ci udowodnione, że brak przeglądu czy prawka miał wpływ na zaistniałe zdarzenie drogowe to wtedy będą to okoliczności dodatkowo obciążające.
Nawet w przypadku gdy PJ było odebrane za alko będzie podobnie. Sąd jednak może w takiej sytuacji uniewinnić za wypadek i odwiesić wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu.

Pytorożec

2019-06-21, 09:32
Widział ktoś w Polsce kiedyś żyda w więzieniu? :-D

mariusz3pl

2019-06-21, 09:53
Najszczub to Avengers który wciąż walczy z PIS-em.

Ni...........ny

2019-06-21, 10:05
MalcolmX napisał/a:

Wystarczy być lewicującym żydziną, pieszczochem systemu i już stoisz ponad prawem. Oczywiście sprzyja temu atmosfera wokół sądów i i całej "szczególnej kasty" sk***ysynów. Jak mówił Cejrowski; Wszyscy WON!



Uwielbiam ten upośledzony PISowski plebs, wystarczy im podsunąć jakiegoś fejka albo zmanipulować informację a ci obsrywają się z sekundę i z pianą na tępych ryjach kwiczą coś o komuchach czy żydach.

Zero refleksji, chwili zastanowienia czy próby zweryfikowania informacji, wystarczy pstryknąć palcami ;-)

McQurwa

2019-06-21, 11:12
Pytorożec napisał/a:

Widział ktoś w Polsce kiedyś żyda w więzieniu?


Ja widziałem, o tutaj:




martinkane

2019-06-21, 11:15
Żyd żydowi pejsa nie urwie.

Ca...........on

2019-06-21, 11:15
@Phil_ips Jeśli uważasz, że nieposiadanie prawa jazdy (uprawnień) nie ma związku z potrąceniem, to wklęsłość czaszki kończy ci się chyba na dolnej żuchwie. Podobnie jak temu śliniącemu się niskiemu "sondowi".

Gromm

2019-06-21, 11:38
Ludzie mający kompetencje już się tym zajęli. Nie róbcie z Sadola kolejnego Pudelka czy innego Onetu siejącego bezsensowny hejt. Każdemu może się zdarzyć, sąd podjął decyzję na podstawie opinii biegłych i wystarczy.

or...........ok

2019-06-21, 11:41
Niezwyciężony napisał/a:

Znaczy trzeba rozj***ć sądy bo zdaniem idioty takiego jak ty powinien dostać wyrok ?
Pociesza cie cebulowy polaczku, toczyły się dwa odrębne postępowania i za brak dokumentów doj***li mu grzywnę.
Znam podobną historię. Znajomy pie**olnął emerytkę na pasach, zamszała raszpla się połamała i czuła się wielce pokrzywdzona, byłem przy tym jak tłumaczyła policjantowi że to kierowca nie zachował ostrożności i domagała się surowej kary. Jak się okazało jechała po chodniku rowerem w tym samym kierunku co kierowca i postanowiła że bez oglądania się na samochody wbije se tym rowerem na przejście dla pieszych. Oczywiście czuła się wielce pokrzywdzona całą sytuacją i nie przyjęła do wiadomości że to ona spowodowała wypadek.
Więc jak uważasz że staruszka nie mogła się wj***ć na pasy to spróbuj taką dogonić na promocji karpia



Jestes zjebem 8-)

Ni...........ny

2019-06-21, 11:44
orok napisał/a:

Jestes zjebem



Jesteś debilem 8-)

Elsenar

2019-06-21, 12:32
Wolne sądy, job twoju mać...

Rejti

2019-06-21, 12:37
Swoi chronią swego. A i pożytecznych debili na sadolu też nie brakuje...

Argeusz

2019-06-21, 12:51
Przy 20km/h hamując auto stanie w miejscu. Nawet k***a moim lanosem bez abs wyhamujesz na metrze. j***ny sk***ysyn z koneksjami