18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podwójne standardy w lesie

Macias17 • 2019-06-21, 02:19
Piotr Najsztub uniewinniony po dwóch latach

W 2017 roku dziennikarz potrącił na pasach 77-latkę. Po trwającym 2 lata procesie został uniewinniony. Na kanapie "Dzień dobry TVN" powiedział: "Czuję spokój".

Starsza pani, która ucierpiała w wypadku została odwieziona do szpitala z rozległymi obrażeniami, miała połamane żebra i kość pokrywy czaszki. Prokuratura oskarżyła Najsztuba o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. W wyniku śledztwa okazało się, że tego dnia Najsztub nie miał ważnego prawa jazdy (zostało mu odebrane za zbyt dużą ilość punktów karnych) oraz ważnego przeglądu technicznego auta.

Teraz, po dwóch latach, sąd uznał, że dziennikarz zachował należytą ostrożność. Śledztwo wykazało, że jechał z prędkością 20 km/h.

- Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować - powiedział w TVN.

- Czuję teraz spokój (...) Oczywiście przejechanie kogokolwiek będzie czynnością dla kierowcy, którą będzie się długo pamiętać. Ja odtwarzałem tę sytuację przez kilka następnych miesięcy - dodał.



źródło: o2.pl

Śmieszy mnie uzasadnienie sądu. "Ślectwo" po dwóch latach wykazało że jechał tylko 20 km/h. Więc wszystko ok, bo zachował szczególną ostrożność na przejściu. Czyli co, jakby wyszło że jechał 10 albo 5 km/h i ją potrącił, to już w ogóle spoko, po co ta sprawa w sadzie? Oczywiście nie było mnie tam, ale skoro faktycznie jechał te 20 km/h, to ta 77 letnia babka musiałaby mu wyskoczyć przed maskę niczym łania.

A wy sadole na jaki wyrok liczylibyście od naszych niezawisłych sądów? Za potrącenie na pasach kogokolwiek, nie mając prawa jazdy i ważnego przeglądu?

Byku35

2019-06-21, 02:26
on bez majtek chodzi

napsterowsky

2019-06-21, 02:35
Macias,k***a wszystko chciałbyś wiedzieć, ch*j cieto=]

SupremeLeader

2019-06-21, 06:56
Ja to jestem za karą śmierci przez publiczne ścięcie na gilotynie, ale ja jestem poj***ny więc moje zdanie się nie liczy.

traf

2019-06-21, 07:14
w komunistycznym państwie takie chece to norma :)

longlong7

2019-06-21, 07:15
no ok prędkość prędkościom a co z prawkiem? mógł jechać tym autem czy nie? gdyby nie jechał to by nie potrącił...

lilmuzynio

2019-06-21, 07:20
Czyli myly panstwo: nie placimy OC nie robimy badan technicznych nie robimy prawka - to wszystko nic nie znaczace pie**oly. Prawde mowiac nie spodziewalem sie innego wyroku - ten czlowiek jest wyjety spod prawa. Wlos z glowy mu nie spadnie w przeciwienstwe do osob negatywnie komentujacych to wydarzenie - beda pociagani do odpowiedzialnosci.

black_fucker

2019-06-21, 07:28
Co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie :)

drukarka666

2019-06-21, 07:41
"Sąd: grupa ludzi orzekająca, która strona miała lepszego adwokata."
Julian Tuwim

nowynick

2019-06-21, 07:49
prowadzenie bez uprawnień to wykroczenie nie przestępstwo, więc gilotyna odpada :D , co do badań technicznych podobnie, wątpię żeby Najsztub jeździł totalnym trupem i żeby to była przyczyna wypadku. Zresztą policja na miejscu zdarzenia przeprowadza testy an jakiej odległości auto się zatrzymuje kilkadziesiąt minut po zdarzeniu przy z miarę podobnych warunkach pogodowych. Od tego są k***a biegli sądowi żeby na tej podstawie obliczyć prędkość pojazdu w momencie zdarzenia i umówmy się 20 km/h... pewnie bez większego kozaczenia wyjeżdżał z osiedla. Skoro po kilku dniach opuściła szpital to musiał jechać maksymalnie w okolicach tych 20stu właśnie.


PS w miły grudniowy poranek przy deszczu bez oświetlenia latarniami własną maskę ledwo widać co mowa o babie w czarnym płaszczu z czapą na głowie popylającą ślepo do kościółka zając miejsce "jak najbliżej Boga" (czyt. w pierwszym rzędzie)?

McQurwa

2019-06-21, 07:58
Macias17 napisał/a:

A wy sadole na jaki wyrok liczylibyście od naszych niezawisłych sądów? Za potrącenie na pasach kogokolwiek, nie mając prawa jazdy i ważnego przeglądu?


Niezawisłe będą wtedy gdy k***y zawisną, czy coś takiego

mygyry

2019-06-21, 08:34
Jack chcesz wygrać w naszych sądach, to albo musisz mieć kasę, albo być sławnym.

wulfgarval

2019-06-21, 08:42
@up
wystarczy, że będzie żyd i wszystkie sprawy załatwi ot tak.

Ni...........ny

2019-06-21, 08:46
Macias17 napisał/a:

...A wy sadole na jaki wyrok liczylibyście od naszych niezawisłych sądów? Za potrącenie na pasach kogokolwiek, nie mając prawa jazdy i ważnego przeglądu?



Znaczy trzeba rozj***ć sądy bo zdaniem idioty takiego jak ty powinien dostać wyrok ?
Pociesza cie cebulowy polaczku, toczyły się dwa odrębne postępowania i za brak dokumentów doj***li mu grzywnę.

Znam podobną historię. Znajomy pie**olnął emerytkę na pasach, zamszała raszpla się połamała i czuła się wielce pokrzywdzona, byłem przy tym jak tłumaczyła policjantowi że to kierowca nie zachował ostrożności i domagała się surowej kary. Jak się okazało jechała po chodniku rowerem w tym samym kierunku co kierowca i postanowiła że bez oglądania się na samochody wbije se tym rowerem na przejście dla pieszych. Oczywiście czuła się wielce pokrzywdzona całą sytuacją i nie przyjęła do wiadomości że to ona spowodowała wypadek.

Więc jak uważasz że staruszka nie mogła się wj***ć na pasy to spróbuj taką dogonić na promocji karpia ;-)