18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podwójne standardy w lesie

Macias17 • 2019-06-21, 02:19
Piotr Najsztub uniewinniony po dwóch latach

W 2017 roku dziennikarz potrącił na pasach 77-latkę. Po trwającym 2 lata procesie został uniewinniony. Na kanapie "Dzień dobry TVN" powiedział: "Czuję spokój".

Starsza pani, która ucierpiała w wypadku została odwieziona do szpitala z rozległymi obrażeniami, miała połamane żebra i kość pokrywy czaszki. Prokuratura oskarżyła Najsztuba o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. W wyniku śledztwa okazało się, że tego dnia Najsztub nie miał ważnego prawa jazdy (zostało mu odebrane za zbyt dużą ilość punktów karnych) oraz ważnego przeglądu technicznego auta.

Teraz, po dwóch latach, sąd uznał, że dziennikarz zachował należytą ostrożność. Śledztwo wykazało, że jechał z prędkością 20 km/h.

- Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować - powiedział w TVN.

- Czuję teraz spokój (...) Oczywiście przejechanie kogokolwiek będzie czynnością dla kierowcy, którą będzie się długo pamiętać. Ja odtwarzałem tę sytuację przez kilka następnych miesięcy - dodał.



źródło: o2.pl

Śmieszy mnie uzasadnienie sądu. "Ślectwo" po dwóch latach wykazało że jechał tylko 20 km/h. Więc wszystko ok, bo zachował szczególną ostrożność na przejściu. Czyli co, jakby wyszło że jechał 10 albo 5 km/h i ją potrącił, to już w ogóle spoko, po co ta sprawa w sadzie? Oczywiście nie było mnie tam, ale skoro faktycznie jechał te 20 km/h, to ta 77 letnia babka musiałaby mu wyskoczyć przed maskę niczym łania.

A wy sadole na jaki wyrok liczylibyście od naszych niezawisłych sądów? Za potrącenie na pasach kogokolwiek, nie mając prawa jazdy i ważnego przeglądu?

TB303

2019-06-21, 13:03
Elsenar napisał/a:

Wolne sądy, job twoju mać...


Jak się obali POPiS-owy układ, to może będą... "wolne".

sa...........os

2019-06-21, 13:52
Elsenar napisał/a:

Wolne sądy



Pewnie że wolne. Sprawy po kilka lat się ciągną. :krejzi: Wolniej już się chyba nie da.

Phil_ips

2019-06-21, 13:52
Caramon napisał/a:

@Phil_ips Jeśli uważasz, że nieposiadanie prawa jazdy (uprawnień) nie ma związku z potrąceniem, to wklęsłość czaszki kończy ci się chyba na dolnej żuchwie. Podobnie jak temu śliniącemu się niskiemu "sondowi".



@Caramon No więc wyobraź sobie, że w tym przypadku nie ma. Ale żeby zrozumieć istotę faktu musiałbyś intelektualnie wyewoluować z reprezentowanego w chwili obecnej poziomu. Na szczęście nie grozi Ci to :)

Ale postaram się Ci to wyjaśnić.

Czy brak uprawnień miał wpływ na potrącenie bogu ducha winnej staruszki? - nie miał. Zakładam, że skoro kiedyś zdał na PJ i aktywie używał samochodu, więc Najsztub umiał jeździć, a to równa się (uwzględniając oczywiście inne okoliczności) = uniewinnienie.

Czy sąd mógł dowalić Najsztubowi za jazdę bez uprawnień? Oczywiście, że tak, a czy dowalił? Tego nie wiemy bo nie wchodzi w wyrok dotyczący wypadku.

Macias17

2019-06-21, 13:59
Niezwyciężony napisał/a:

Znaczy trzeba rozj***ć sądy bo zdaniem idioty takiego jak ty powinien dostać wyrok ?
Pociesza cie cebulowy polaczku, toczyły się dwa odrębne postępowania i za brak dokumentów doj***li mu grzywnę.
Znam podobną historię. Znajomy pie**olnął emerytkę na pasach, zamszała raszpla się połamała i czuła się wielce pokrzywdzona, byłem przy tym jak tłumaczyła policjantowi że to kierowca nie zachował ostrożności i domagała się surowej kary. Jak się okazało jechała po chodniku rowerem w tym samym kierunku co kierowca i postanowiła że bez oglądania się na samochody wbije se tym rowerem na przejście dla pieszych. Oczywiście czuła się wielce pokrzywdzona całą sytuacją i nie przyjęła do wiadomości że to ona spowodowała wypadek.
Więc jak uważasz że staruszka nie mogła się wj***ć na pasy to spróbuj taką dogonić na promocji karpia



Wiedziałem że jakiś zjeb się znajdzie, więc wytłumaczę łopatologicznie. Jeśli to była faktycznie wina staruszki to stara rura powinna jeszcze zapłacić mandat i za ew uszkodzenia pojazdu. Ale w sytuacji gdyby sędzia na sprawie zobaczył że zwykły Kowalski potrącił babkę i do tego jeździ 8 lat bez prawka to na 99 % by go uznał za winnego.

A i rower na pasach, to żeś doj***ł faktycznie podobną historię.

Wygooglowałem jeszcze że pan Najsztub 10 lat temu stracił prawko, ale nie wiedzieć czemu starostwo w Piasecznie "zapomniało" cofnąć mu uprawnienia i sprawa by pewnie nie wyszła gdyby nie ten wypadek.

Ni...........ny

2019-06-21, 14:00
Phil_ips napisał/a:

...Czy sąd mógł dowalić Najsztubowi za jazdę bez uprawnień? Oczywiście, że tak, a czy dowalił? Tego nie wiemy bo nie wchodzi w wyrok dotyczący wypadku.



Wiemy, sprawa dokumentów zakończyła się parę miesięcy temu, został ukarany grzywną wysokości 6 tys. zł. :kawa:

Macias17 napisał/a:

Wiedziałem że jakiś zjeb się znajdzie, więc wytłumaczę łopatologicznie. Jeśli to była faktycznie wina staruszki to stara rura powinna jeszcze zapłacić mandat i za ew uszkodzenia pojazdu. Ale w sytuacji gdyby sędzia na sprawie zobaczył że zwykły Kowalski potrącił babkę i do tego jeździ 8 lat bez prawka to na 99 % by go uznał za winnego.

A i rower na pasach, to żeś doj***ł faktycznie podobną historię.



Chodziło o to że stara k***a może się wj***ć pod auto i spowodować wypadek.
I nie, nie uznał by winnego z powodu braku dokumentów bo to nie ma znaczenia przy wypadku jeżeli auto jest sprawne.
Bo posiadanie np. OC lub jego brak nie przesądza o winie. Więc sam jesteś zjebem i do tego debilem ch*ja wiedzącym o prawie.

DzidaZawodnik

2019-06-21, 14:26
Wy j***ni debile! Przecież bez prawa jazdy nie można się poruszać po drogach publicznych. Więc k***a śmiem twierdzić, że brak prawa jazdy miał tukaj k***a znaczenie kluczowe. Bo, wy j***ne upośledzone downy, zabrali mu je po to , by k***a nie wsiadał za kółko, bo stanowi k***a j***ne zagrożenie.

nynek345

2019-06-21, 14:38
Pomijając już komentarze, że brak prawka i badania technicznego to nic strasznego, że przecież starym złomem nie jechał nasuwa się pytanie - Co jeśli sprawcą identycznej kolizji byłby przeciętny Kowalski. Zakładamy, że również miał zabrane prawko za punkty, jego samochód był sprawny, ale nie chciało mu się podjechać na badanie, bo przecież po co tracić czas. Czy również magicznie po 2 latach usłyszałby, że to nie jego wina? A co do uniewinnienia, o którym mowa w temacie. Zabrali mu prawko za punkty, więc jak dla mnie mógł jeździć taksówkami, a jak mu kasy szkoda to komunikacją miejską. Rozumiem, gdyby zapomniał zabrać dokumentów z domu. Ok zdarza się.. Ale jemu zabrali za punkty! Te punkty chyba o czymś świadczą, za darmo ich nie dają. Wątpię, że kierowcy, którzy poruszają się bezpiecznie mają zabierane prawko za punkty. Druga sprawa, skoro potrącił kobietę na przejściu dla pieszych, to jak zachował należytą ostrożność? To niestety są polskie realia. Już widzę, jak bez prawka i badania technicznego jadę sobie spokojnie miastem, bo przecież Najsztuba uniewinnili, to mnie pewnie również.

Mu...........23

2019-06-21, 15:03
Witamy w żydowskiej kolonii polin.

~DMT

2019-06-21, 15:49
k***a, tyle lat niektórzy z Was tu siedzą, tyle samo obserwują internety, a dalej nie kumacie jak wyjść na "swoje"...

@Niezwyciężony, coś Ci forma spadła... :roll:

Co do całej akcji, hipokryzja 100%...

mygyry

2019-06-21, 15:56
Phil_ips napisał/a:

Jeśli wykażesz, że brak pawa jazdy odebranego za punkty nie miał wpływu,



To po ch*j komu prawko i po ch*j punkty i po ch*j je odbierają?

MalcolmX

2019-06-21, 16:19
Niezwyciężony napisał/a:

Uwielbiam ten upośledzony PISowski plebs, wystarczy im podsunąć jakiegoś fejka albo zmanipulować informację a ci obsrywają się z sekundę i z pianą na tępych ryjach kwiczą coś o komuchach czy żydach.
Zero refleksji, chwili zastanowienia czy próby zweryfikowania informacji, wystarczy pstryknąć palcami



Synku, poszturchaj sobie siusiaka, bo widzę, że ciśnienie odejmuje ci logikę myślenia. Z rocznika oraz z tematyki postów wnioskuję , że pewnie z ciebie jakiś resortwy wnuczek. Dziadziuś był komuszym ścierwem, albo matka UB'cką konfidentką. A to, żę lubisz ssać gudłajom już wiemy.

Ni...........ny

2019-06-21, 17:33
MalcolmX napisał/a:

Synku, poszturchaj sobie siusiaka, bo widzę, że ciśnienie odejmuje ci logikę myślenia. Z rocznika oraz z tematyki postów wnioskuję , że pewnie z ciebie jakiś resortwy wnuczek. Dziadziuś był komuszym ścierwem, albo matka UB'cką konfidentką. A to, żę lubisz ssać gudłajom już wiemy.



k***a jaki klasyk, resortowe dziecko, komusze ścierwo UBeckie konfidenty.

Przecież ty k***a nawet nie masz własnych poglądów, te brednie które wypisujesz, są typowe dla pisowskiego ścierwa, wszyscy jedziecie na jedno kopyto, Wylewacie to samo gówno zastępujące wam mózgi, wlane tam przez frondę, niezależną i k***izję.
Nie ważne z jakim pisowskim śmieciem się polemizuje, zawsze wygląda to tak samo. Identyczne inwektywy, podobnie formułowane zdania, jak byś z botem gadał. Wszyscy kwiczycie na jedną melodię. ;-)

wert12

2019-06-21, 19:07
Wystarczy być żydem i - róbta co chceta!!!!!

PieronJasnySzlag

2019-06-21, 19:32
Miała połamane zebra i kość pokrywy czaszki. Wyszła po kilku dniach ze szpitala.
To musiał być zajebisty szpital. Albo wyszła nogami do przodu z tego szpitala.

A co do pana Nasztuba czyli pospolitego ch*ja do szczania to pamiętam jak naśmiewał się z PISiorów że niepotrafią jeździć.

Ni...........ny

2019-06-21, 19:43
Spiderowski napisał/a:

Miała połamane zebra i kość pokrywy czaszki. Wyszła po kilku dniach ze szpitala...



Proste, leczyli ją na NFZ :amused: