18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Pijani kierowcy - Wielka Nagonka

desperadonbth • 2014-01-08, 10:35
Pijaki za kółkiem... Potrącenia spowodowane przez pijanych kierowców.. Piłeś i bedziesz jechał .. itd. :wodka:

Wszystkie te informacje zalewają niczym tsunami wszystkie nośniki 'infomacji'.

Nie dajmy się zwieść !

W Polsce mamy miliard spraw które są znacznie ważniejsze od kilku osób potrąconych przez 'pijanego kierowce' (w oczach odbiorców każdy kto za kółkiem ma powyżej 0.2 promila to zawzięty alkoholik). Media podają nam informację które są bardzo łatwe do przetworzenia oraz wymagają niskiego nakładu finansowego z ich strony.

Dla wyjaśnienia :

W zeszłym roku odnotowano najniższy wskaźnik pijanych kierowców od 14 lat...
Odnotowano wtedy 2101 wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Zginęło w nich 265 osób, a 2726 zostało rannych. W 2013 r. zatrzymano 162 tys. nietrzeźwych kierujących (w 2012 r. - 171 tys., w 2011 r. - 183,5 tys.).

I szybka matematyka, 2101 / 265 = co 8 wypadek spowodowany przez pijanego kierowce jest śmiertelny (nie ma znaczenia czy zginie sam prowadzący pojazdem :ok: czy też ktoś inny... nie mam takich informacji)

Czy to jest temat który wymaga wałkowania przez bite dwa tygodnie, przez wszystkich i wszędzie?

A w międzyczasie :
-Korupcja w Polsce sięga zenitu
-Komorowski ma zostać oskarżony o zdradę Państwa
- USA- zabicie przechodnia na ulicy (bo sobie szedł i osoba czuła się zagrożona) - wyrok uniewiniający ponieważ przechodzień wkroczył w strefę zabójcy
-Protesty Antyunijne w Portugalii i Hiszpanii
-Polityka Camerona dąży do odłączenia się UK od UE
-Narastające poparcie grób skrajnie nacjonalistycznych w wielu krajach UE
-Rozbrajanie Syrii
-Starcia na Ukrainie
-Nawiązuje się gruba nić porozumienia między Chinami a Japonią
i wiele wiele innych

Nie będę poruszał tematu teorii spiskowych jakie to media są sterowane i sprzedane bo o tym większość wie.

To w ramach informacji

:!:
Natomiast jeśli czujecie minimalną potrzebę polepszenia tego kraju, wyślijcie na poniższe adresy email krótką informację o Waszym niezadowoleniu (kopiuj wklej tekstu poniżej też będzie ok) :mikolaj:

wiadomosci@tvp.pl
panorama@tvp.pl
teleexpress@tvp.pl
kontakt24@tvn.pl
dystrybucja@polsat.com.pl
radiozet@radiozet.pl
redakcja@rmf.fm




    Szanowni Państwo,

    Zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazywanie informacji istotnych dla społeczeństwa, realnych zagrożeń w Polsce i na Świecie wykluczając albo ograniczając tabloidowe tematy które nie wnoszą nic poza bezsensownymi i do niczego nie prowadzącymi dyskusjami wśród polityków.

    Z wyrazami szacunku,
    Obywatel




Materiał całkowicie własny,
Ave Sadistic ! :jezdziec:


Źródło danych

Martinez1976

2014-01-08, 22:22
Wysłałem pod każdy adres i podpisałem się.
Ten naród musi w końcu kiedyś przejrzeć na oczy, bo jeszcze chwila, jeszcze momencik i już nie będzie czego zbierać :(

rea

2014-01-08, 22:23
Aż się zarejestrowałam, żeby Ci piwko postawić!
Za inicjatywę obywatelską i za to, że nie dajesz sobą manipulować! tak trzymać! :)


ps. nie martwcie się nie zacznę od teraz dodawać miliona postów - wolę Was zdecydowanie czytać.
Na piwka jednak za dobre posty możecie liczyć! :)

rysiektaxi1

2014-01-08, 22:24
Problem. Reakcja. Rozwiązanie - technika manipulacji umysłem eliminująca sprzeciw przeciwko temu co jest celem manipulatorów, jednocześnie manipuluje ludźmi w taki sposób, że domagają się od władz tego, co władze i tak chcą zrobić. I to ma miejsce cały czas.
Najpierw tworzy się sztuczny problem, upewniając się, że społeczeństwo będzie za ten problem kogoś obwiniać. Potem, poprzez media sprawia się, żeby do niego ustosunkowała się opinia publiczna, przeważnie mówiąca (klasycznie): "tak nie może być, trzeba to zmienić", po czym odpycha od siebie odpowiedzialność mówiąc "co ONI z tym zrobią?". I w tym momencie Ci, którzy tworzyli problem, za który obwinia się kogoś innego i uwikłali w ten problem opinię publiczną - otwarcie w parlamentach, mediach itd. oferują rozwiązanie stworzonego przez nich problemu. I ogrom ludzi domaga się żeby robili to, co i tak sami chcą robić.

Np. jeśli rząd chce większej inwigilacji, więcej kamer na ulicach, więcej autorytarnych praw, więcej uzbrojonych służb, spraw aby naród bał się przestępczości. Np. doprowadź do rozpadu społeczeństwa lub twórz pozory, że przestępczość jest większa niż w rzeczywistości. Spraw, żeby ludzie się bali. Że ktoś swobodnie może włamać się im do domu lub napaść ich na ulicy. Wtedy będą poszukiwać kogoś, kto może ich przed tym uchronić. Będą się domagać, aby odebrać im swobody obywatelskie, poprzez zwiększony monitoring, zwiększenie ilości mundurowych itd.

>> to tak przy okazji dyskusji o manipulacji, o zatajaniu rzeczy ważniejszych przez ważne (za pomocą mediów) już nie wspominam.

desperadonbth

2014-01-08, 22:43
MrFox napisał/a:

Wysłane, zapodajcie teraz jakieś wiarygodne źródła informacji.



JAjkowodoRkeczykiel napisał/a:

A gdzie można znaleźć właśnie te ciekawe i ważne informacje? Ma ktoś stronę w internecie czy coś?



Kabuto napisał/a:

desperadonbth z jakich portali wziąłeś informacje "w międzyczasie" ? albo ogólnie jakie portale polecacie sadole to pozyskiwania w miale rzetelnych informacji ? bo tv to już od dawna nie oglądam.



Przede wszystkim jeśli chcesz uzyskać zalążek rzetelnych informacji nie możesz bazować na jednym źródle, najlepiej takowe najpierw zweryfikować, np. czy nie kryje się za nim udające konkurencje inne źródło przykład - TVN i ONET

Opcja dla leniwych: :roll:

Jeśli chodzi o Polskie media to sprawa jest bardzo ciężka, polecam poświęć łącznie 45 min dziennie na newsy np. Panorama/telexpres Polsat News, Fakty w TVN, dobrze się składa, że są emitowane o różnych godzinach :)
Pooglądaj przez miesiąc i będziesz wiedział które dwie stacje podają informacje które są według Ciebie istotne i tego się trzymaj. :-D
(analogicznie z gazetami/radiem)

Informacji jest dużo ale należy nauczyć się oddzielać fakty od opinii.
Dodam, że nie przekreślam nawet takich skrajnych nośników jak radio maryja :P (ale to max 1 na tydzień, dla bezpieczeństwa) pomagają nieco w drążeniu informacji, nakierowują na możliwy problem.

Dociekliwość i chęć poznania prawdy pozwalają na odkopywanie różnych smaczków (głównie w Internetu)

reuters.com / cnn.com - jeśli chodzi o informacje ze świata, jeśli znasz ang to bez problemu ewentualnie możesz spróbować reuters.pl ale nie przeglądałem tego jeszcze :)

Jeśli ktoś ma większe aspiracje to zapraszam na priv.

Może uda mi się napisać kolejny temat o manewrach i narzędziach którymi posługują się twórcy opinii publicznej.

Żeby ukręcić łeb głupim tekstom i pytaniom - nie jestem zwolennikiem żadnej obecnie istniejącej partii - pomaga to w obiektywnym spojrzeniu na informacje. :mikolaj:

Omijam szerokim łukiem: wp, onet

cocker

2014-01-08, 23:15
booore napisał/a:

Masz piwko. Za inicjatywę. Obywatelską.
Rząd takich nie lubi.



Tacy jak Ty są karani samobójstwem ;s

rysiektaxi1

2014-01-08, 23:15
Jeśli chodzi o stacje telewizyjne to raczej bym się tymi nie sugerował, przeważnie prezentują podobne informacje (może czasami jedna/dwie są inne), w tym oczywiście zamieniają hierarchię tych informacji, dodają ciekawostki i tak tworzy się "oryginalny" serwis informacyjny. Z internetowych polecam niezalezna (choć mam wrażenie, że od czasu do czasu podlatuje PiSem) i zagraniczne serwisy największych stacji. Te nasze portale typu onet i wp lecą na ilość i ładują masówkę, dodatkowo wodząc za nos czytelników jakimiś dennymi tytułami, oczywiście w celu zdobycia jak największej ilości kliknięć.

ps. no i oczywiście polecam PAP PL

WalniętyKnur

2014-01-09, 00:43
Ok, zgadzam się, ale pijaków za kółkiem odpie**alać w atmosferę zaraz po wykazaniu promili.

marekqat

2014-01-09, 01:22
Dodam jeszcze od siebie jeśli chodzi o statystyki: Miałem nieszczęście oglądać zdaje się polsat i ichniejsze wiadomości i powiedzieli, że szokująco wysoka liczba zatrzymanych pijanych kierowców w nowy rok czy sylwestra: jakoś około 430 jeśli dobrze pamiętam. Potem podali powyższe statystyki z których wynika: 162 tys przez cały rok zatrzymanych nietrzezwych podzielic przez 365 daje nam 443 tak wiec ch*ja szokująco wysoka bo codziennie jest tyle samo i jakoś ich nie szokuje. Coroczny temat zastępczy po prostu: to samo podczas świąt, długich weekendów i początków i końców wakacji.

whookash1

2014-01-09, 01:41
Elegancka akcja. Mail wysłany.

PanPodporucznik

2014-01-09, 22:46
"-Nawiązuje się gruba nić porozumienia między Chinami a Japonią"

Co jak co, ale z tym k***a przesadziłeś. Chyba, że pomyliłeś chiny z indiami...