18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Pijani kierowcy - Wielka Nagonka

desperadonbth • 2014-01-08, 10:35
Pijaki za kółkiem... Potrącenia spowodowane przez pijanych kierowców.. Piłeś i bedziesz jechał .. itd. :wodka:

Wszystkie te informacje zalewają niczym tsunami wszystkie nośniki 'infomacji'.

Nie dajmy się zwieść !

W Polsce mamy miliard spraw które są znacznie ważniejsze od kilku osób potrąconych przez 'pijanego kierowce' (w oczach odbiorców każdy kto za kółkiem ma powyżej 0.2 promila to zawzięty alkoholik). Media podają nam informację które są bardzo łatwe do przetworzenia oraz wymagają niskiego nakładu finansowego z ich strony.

Dla wyjaśnienia :

W zeszłym roku odnotowano najniższy wskaźnik pijanych kierowców od 14 lat...
Odnotowano wtedy 2101 wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Zginęło w nich 265 osób, a 2726 zostało rannych. W 2013 r. zatrzymano 162 tys. nietrzeźwych kierujących (w 2012 r. - 171 tys., w 2011 r. - 183,5 tys.).

I szybka matematyka, 2101 / 265 = co 8 wypadek spowodowany przez pijanego kierowce jest śmiertelny (nie ma znaczenia czy zginie sam prowadzący pojazdem :ok: czy też ktoś inny... nie mam takich informacji)

Czy to jest temat który wymaga wałkowania przez bite dwa tygodnie, przez wszystkich i wszędzie?

A w międzyczasie :
-Korupcja w Polsce sięga zenitu
-Komorowski ma zostać oskarżony o zdradę Państwa
- USA- zabicie przechodnia na ulicy (bo sobie szedł i osoba czuła się zagrożona) - wyrok uniewiniający ponieważ przechodzień wkroczył w strefę zabójcy
-Protesty Antyunijne w Portugalii i Hiszpanii
-Polityka Camerona dąży do odłączenia się UK od UE
-Narastające poparcie grób skrajnie nacjonalistycznych w wielu krajach UE
-Rozbrajanie Syrii
-Starcia na Ukrainie
-Nawiązuje się gruba nić porozumienia między Chinami a Japonią
i wiele wiele innych

Nie będę poruszał tematu teorii spiskowych jakie to media są sterowane i sprzedane bo o tym większość wie.

To w ramach informacji

:!:
Natomiast jeśli czujecie minimalną potrzebę polepszenia tego kraju, wyślijcie na poniższe adresy email krótką informację o Waszym niezadowoleniu (kopiuj wklej tekstu poniżej też będzie ok) :mikolaj:

wiadomosci@tvp.pl
panorama@tvp.pl
teleexpress@tvp.pl
kontakt24@tvn.pl
dystrybucja@polsat.com.pl
radiozet@radiozet.pl
redakcja@rmf.fm




    Szanowni Państwo,

    Zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazywanie informacji istotnych dla społeczeństwa, realnych zagrożeń w Polsce i na Świecie wykluczając albo ograniczając tabloidowe tematy które nie wnoszą nic poza bezsensownymi i do niczego nie prowadzącymi dyskusjami wśród polityków.

    Z wyrazami szacunku,
    Obywatel




Materiał całkowicie własny,
Ave Sadistic ! :jezdziec:


Źródło danych

Rafixo

2014-01-08, 16:23
No i niech mówią o tym bo to przynajmniej pożyteczne. W przeciwieństwie do tematów typu "smoleńsk" które są kompletnie niepotrzebne już. Ale generalnie przydatne informacje o tym co się ważnego na świecie są w internecie a nie w TV. W TV leci w większości tylko to co ma oglądalność bo akurat dany temat jest na topie.

Ino jak to u nas bywa - musiało coś się wydarzyć złego by zaczęli o tym temacie rozmawiać. Moim zdaniem to dobrze, bo każdy kto wsiada do auta po alko (nie ważne k***a czy po pół litrze wódki czy 2 łykach piwa) to morderca. Zasada jest prosta: piłeś - nie jedziesz. Tyle że pomysły rządu z alkomatami w autach to jeden z głupszych pomysłów.

KingOfDarkness

2014-01-08, 16:44
KrzysztofFejk napisał/a:



Debatowanie na temat pijanych kierowców w TV jest kompletnie bez sensu bo niczego t nie zmienia. Ja z doświadczenia wiem (przynajmniej nie spotkałem się z innym przypadkiem), że jak ktoś raz wsiądzie po alko do samochodu "tylko ten jeden raz, żeby np. nie wracać taksą z imprezy i rano wracać znów po samochód" to będzie wsiadał dalej. Więc zamiast marnować czas na debatowanie o pijanych kierowcach należałoby zacząć stawiać bramki do pomiaru stężenia alkoholu w samochodzie [obrazeczek] i zwiększyć kary za jazdę pod wpływem do dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów i na początek nawiązka w wys od 50tyś. Bardzo szybko byłby porządek.



Jak Ty to sobie wyobrażasz? A co z samochodami w których to pasażer jest pod wpływem alkoholu? Przecież 'stężenie alkoholu w samochodzie (chyba w powietrzu?)" wzrośnie od tego ;] a jak będzie 3 pijanych pasażerów to już w ogóle. Musisz troche dopracować swój pomysł ;p

btw. Są jakieś samochody (albo plany na takie samochody... pewnie od Volvo) które badają zawartość alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowce i unier*chamiają samochód jeśli wartość dopuszczalna jest przekroczona ;)

ddobry10

2014-01-08, 16:52
Wyczuwam " samobójstwo " :P

spiepszaj_dzbanie

2014-01-08, 16:53
MahoRR9 napisał/a:

btw. Są jakieś samochody (albo plany na takie samochody... pewnie od Volvo) które badają zawartość alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowce i unier*chamiają samochód jeśli wartość dopuszczalna jest przekroczona ;)


No widziałem to: Kierowca naj***ny jak bela (wątpię w to u kierowcy Volvo ale jednak), dmucha pompką w czujnik/odłącza ustrojstwo/dmucha pasażer i jazda.

dzg

2014-01-08, 17:03
dzisiaj od rana slucham rmf fm i co 20 minut speaker powtarza ze angielski premier nie lubi polakow, 3 razy na godzine o tym przypomina i to powtarza, k***a informacja dnia!

donRafael

2014-01-08, 17:52
dobra, wy się tam k***a liżcie po dupach wzajemnie sadole, ja wysyłam maile

Kreeggan

2014-01-08, 18:42
Nagonka na pijanych kierowców tematem zastępczym ?
Naj***ny i nasztachany typ rozjeżdża sześć osób, parę dni później motorniczy po 0.5l 36% butli powoduje śmierć dwóch osób, równie dobrze mógłby tym tramwajem wpaść do rzeki albo coś. O takich przypadek trzeba rozmawiać i wreszcie chwycić za jaja tych idiotów, którzy kierują po spożyciu.

Tematy które wyszczególniłeś, o połowie słyszałem w publicznych mediach w ostatnich dniach, druga połowa jest bez znaczenia, ale oczywiście sadolowe małpy zaraz przyklasną każdemu pomysłowi, który uderza w 'żydowskie' media :mrgreen:

qweed03

2014-01-08, 19:12
a ja tam wysłałem tego maila ;)

Proponuję co tydzień wstawiać taki temat i żeby każdy wysyłał, to może coś szmaciarze zauważą. :P

A ty kolego daj znać Maxowi, powieli to na swojej antenie i wtedy będzie dużo większy odzew społeczny do polskich mediów ;)

pozdro

las84500

2014-01-08, 19:20
Patent, który pokazał KrzysztofFejk został opracowany kilka lat temu. Jest to zdaje się odmiana spektrometru.

MahoRR9 napisał/a:


Jak Ty to sobie wyobrażasz? A co z samochodami w których to pasażer jest pod wpływem alkoholu? Przecież 'stężenie alkoholu w samochodzie (chyba w powietrzu?)" wzrośnie od tego ;] a jak będzie 3 pijanych pasażerów to już w ogóle. Musisz troche dopracować swój pomysł ;p



A Ty musisz przyłożyć się trochę do myślenia. Ma to działać na takiej samej zasadzie jak "trzeźwe poranki". System wykrył stężenie alkoholu w aucie? Zapraszamy do radiowozu na dmuchanie w alkomat. I choćby miał się zatrzymywać i dmuchać na każdej bramce nawet jak wiezie pijanego pasażera to lepiej, żeby ten ktoś trzeźwy był kilka razy tak zbadany niż ktoś po pijaku miałby spowodować wypadek.
Taka nagonka w mediach na temat pijanych kierowców już kiedyś miała miejsce bodaj w okolicach roku 2000. Zaowocowało to zmianami w prawie, dzięki którym ludzie zaczęli tracić prawko, a 0,5 promila zakwalifikowane zostało jako przestępstwo.
Może coś by pomogło dorzucenie obowiązkowych prac społecznych w ilości np. 1000 godzin przy wydmuchaniu do 0,5 promila. Nie chcesz pracować? To pierdel+grzywna w wysokości ekwiwalentu za ilość godzin, których nie chciało Ci się wypracować. Do tego konfiskata samochodu. Jechałeś nie swoim samochodem? Płacisz ekwiwalent wartości pojazdu według EUROTAX. Zakaz prowadzenia pojazdów na 10 lat lub dożywotnio w przypadku recydywy. A jeśli spowodowałeś wypadek? Kwalifikacja czynu jako usiłowanie zabójstwa jeśli byli ranni lub zabójstwo z premedytacją jeśli doszło do zgonu osób postronnych wraz z natychmiastowym i dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Jestem ciekaw pomysłu obowiązkowych alkomatów w samochodach. Raczej nie spodziewam się wizji alkomatu sprzężonego z układem rozruchowym ale głupiego pomysłu dołączenia alkomatu do apteczki i gaśnicy. Oczywiście alkomatu z określoną homologacją w słusznej cenie - jak kasy fiskalne. I z okresowym przedłużaniem legalizacji - zapewne co roku i za cenę równą co najmniej przeglądowi rejestracyjnemu.

Kabuto

2014-01-08, 19:42
desperadonbth z jakich portali wziąłeś informacje "w międzyczasie" ? albo ogólnie jakie portale polecacie sadole to pozyskiwania w miale rzetelnych informacji ? bo tv to już od dawna nie oglądam.

JAjkowodoRkeczykiel

2014-01-08, 20:06
A gdzie można znaleźć właśnie te ciekawe i ważne informacje? Ma ktoś stronę w internecie czy coś?

Su...........an

2014-01-08, 20:17
Wysłane, zapodajcie teraz jakieś wiarygodne źródła informacji.

DuckDodgers

2014-01-08, 20:21
Ryży się cieszy bo może pie**olić farmazony a prawdziwe tematy leżą i kwiczą i nikt o nie nie pyta. Takie kilka dni spokoju :D Zaostrzenie kar to kretynizm a obowiązkowe alkomaty hmmm... Alkomat z Żabki można sobie w dupę wsadzić a taki prawdziwy jest drogi, musi zostać zalegalizowany i przechodzić regularne kalibracje (co ok 2 miesiące). Jak Donek sponsoruje nie mam nic przeciwko, przyda się w aucie.

Kamillot

2014-01-08, 20:50
Uważajcie z tym wysyłaniem niezadowolenia. Mój kolega wziął kiedyś udział w akcji: "wyrzucamy Kuźniara z pracy". W jednym ze swoich programów Kuźniar powiedział, że jeśli dostanie 1000 negatywnych maili to zwolni się z pracy, dostał 3000. Oczywiście się nie zwolnił. Za to wszyscy, którzy wysyłali z kont na onecie, interii i o2 mieli zbanowane konta za wysyłanie spamu. Najśmieszniejsze jest to, że kolega wysłał maila długiego, z kilkoma argumentami, z linkami do nierzetelnych informacji podawanych przez Kuźniara, nawet napisał skargę do serwisu o2, gdzie miał konto. Nic to nie pomogło. Odpisali mu, że wysyłał spam (Jeden mail).

szwedu5

2014-01-08, 21:56
Do ważnych a zupełnie pomijanych wiadomości dorzuciłbym jeszcze informacje o tym, iż w 2014 w myśl przepisów unijnych wchodzi zakaz produkcji i sprzedaży wędzonych wędlin. Unia jak zwykle troszczy się o nasze zdrowie eliminując z wędlin bardzo groźne substancje powstające w procesie wędzenia nie bacząc na resztę gówna jaka jest nam serwowana w mięsie. Oczywiście głównym producentem tego typu produktów jest Polska. W mediach o tym cisza.