18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niezawodność diesli

Titty • 2012-12-04, 16:22
Diesle :idzwch*j:




genghiskhan

2012-12-06, 07:45
tmx2oo4 napisał/a:

Kurcze to jedno mnie zastanawia, skoro diesle są takie do dupy nijakie i gorsze i droższe w kupnie i eksploatacji i awaryjność większa i tam sraty pierdaty to czemu ludzie kupują diesle? zastanówcie się dzieciaczki co i jak, o co w tym chodzi. Jeżeli nie zwraca się po kosztach użytkowania według was, to podajcie jakieś dane, obliczcie coś, jakoś nie wygląda to w rzeczywistości tak jak przedstawiacie.


bo ludzie sa zj***ni i szukaja pseudo oszczednosci
mysla ze bedzie im palic 4l w trasie i gora 6 w miescie

speedi93 napisał/a:

5.0 TDI>>>> 350KM/3000obr 850Nm/2000obr
6.0 W12>>>> 450KM/6000obr 600Nm/3250obr

nie liczą się konie tylko moment obrotowy i w tym wypadku TDI zawsze będzie lepsze od benzyny... :)


ale do benzyny tez turbo mozna dolozyc, dlaczego wiekszosc super fur jak ferrari, lambo, gtr'y sa na bene? :)
Albo ot taki głupi merol sl65 amg:

Moc podwójnie turbodoładowanej, widlastej dwunastki o pojemności 6 l wzrosła z 612 KM do 630 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 1000 Nm. Parametry jednostki napędowej przekładają się na niesamowite osiągi. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 4 s, od 0 do 200 km/h - 11,8 s. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h i jest ograniczona elektronicznie.

1000NM - trochę więcej niż w W12 diesla o podobnej pojemnosci :)

Kris LaMuerte napisał/a:

Stare diesle są najlepszymi możliwymi silnikami jakie można sobie wyobrazić. Prawda - są mułowate, ale jak chcecie pozapie**alać, to wypie**alać na tor. Drogi publiczne nie są od jazdy po 160km/h i jak widzę takich cymbałów na drogach, to mam nadzieje, że się rozpie**olą w rowie.

Do normalnej, podkreślę, NORMALNEJ jazdy, stary diesel jest najlepszy. Mało pali, jest niezawodny, pojedzie na wszystkim. A dlaczego benzyna i większość nowych silników (także diesla) wypada blado przy starych dieslach? Krótka piłka - elektronika. I tyle w temacie.

Sam mam prawie 30 letnią Jette, 1,6 diesel oryginalny. Milion z hakiem przebiegu a jedyne co było wymieniane to uszczelka pod głowicą, wtryski i świece. I jeździ, nie kopci i odpala za pierwszym razem nawet przy minus 25. O czymś to świadczy. Ah, no tak, i pali 4,5 oleju na setkę na trasie, ciekawe czy możecie to samo powiedzieć o waszych kochanych benzyniakach?


Jaka elektronika? Co ty pie**olisz? Elektronika jest zawodna w renufkach i innych tego typu gównach.
A co do mojej benzynki? No jasne nie pali 4,5l na 100, tylko 11 litrów gazu - i tak wychodzi tanio. Do tego mam skórę, w ch*j miejsca w środku, dzialającą klimatyzację i inne duperele. A mocy wystarczy aby przegonić 90% diesli jeżdzących teraz po drogach. I zakończe tak samo buracko jak TY: "i tyle w temacie"
a tera :idzwch*j:

dziaad

2012-12-06, 08:47
jeździłem dziewięć lat różnymi dieslami i już mi starczy do końca życia. dużej benzyny z junkersem nic nie zastąpi. i w dupie mam że się śmieją. z resztą morda im się cieszy do pierwszej awarii turbo, dwumasy, zapchaniu dpf-a albo jak wtryski denso siądą po 2k za sztukę.

KowalEsko93

2012-12-06, 10:35
Przemieszczam się po naszych zj***nych drogach ibizą 99r 1.4 8v benz ( najbardziej zj***ny silnik jaki powstal pod wsgledem spalanie-moc). Pali od cholery, ale nie zamieniłbym jej na żadnego deasla. Dlaczego? Sasiad ma toyote z górnej półki a w zime przychodzi do mnie żebym go podrzucił do sklepu. Silnik voldswagena jest teraz tani w naprawie jak zupka chińska. Dziękuje za uwage :) )

bz...........ue

2012-12-06, 10:58
Widać w tle pierwszego filmiku jak się fachowiec wypowiada - Urwij węże paliwa hehe. Tylko, że on nie na paliwie pracuje a na oleju.

Tak to jest jak się na ch*jowym oleju jeździ i turbiny nie żałuje.

Co do polemiki - co lepsze diesel czy benzyna, odpowiedź jest prosta: Oba systemy maja swoje wady i zalety. Koniec, kropka. Jeden nie jest lepszy od drugiego.

speedi93

2012-12-06, 11:35

zyzyryxy

2012-12-06, 12:09
@up: k***a, co za jełop popie**olony, stać go na hiper-super-wyj***ne gówno w dieslku a zapie**ala po publicznych drogach ponad 200, takiem to tylko brzozę na drodze postawić!!!

bezello

2012-12-06, 13:10
Ten też był niezawodny :) MOJEGO AUTORSTWA :ok***a:

genghiskhan

2012-12-06, 14:00
KowalEsko93 napisał/a:

Przemieszczam się po naszych zj***nych drogach ibizą 99r 1.4 8v benz ( najbardziej zj***ny silnik jaki powstal pod wsgledem spalanie-moc). Pali od cholery, ale nie zamieniłbym jej na żadnego deasla. Dlaczego? Sasiad ma toyote z górnej półki a w zime przychodzi do mnie żebym go podrzucił do sklepu. Silnik voldswagena jest teraz tani w naprawie jak zupka chińska. Dziękuje za uwage :) )


Sorry ale jak tojota może być z górnej półki? :lodowka:

Truckerek

2012-12-06, 15:26
Ehh wy... A jak mam wolnossaka to nie ma mocy żeby mi zassało aż tyle oleju odmą. I mam problem z głowy. 3litry 6 cylindrów, rozrząd na łańcuchu i milion problemów z głowy. Ale wy kupujcie Passaty B5 w kombi lub Golfa IV bo to marzenie każdego Polaka. Męczcie się z rozrządami, ch*jowym paliwie i bóg wie czym jeszcze. Ja naleje oleju roślinnego rozcieńczonego benzyna odpalę i pojadę zostawiając tylko zapach frytek. Wiec mam gdzieś co tankuje. Olej tez jak nie wymienie w terminie nic sie nie stanie 30 tysięcy km na jednym oleju żaden problem. To jest prawdziwy silnik. Poczytajcie sobie opnie na temat OM606 lub OM603 z Mercedesa W124.

Zyb78

2012-12-06, 16:43
" Jak dbasz , tak masz " Nie wierzę , że nie było wcześniej żadnych objawów - dymu?
Btw. Większość chwalących benzynę i tak , lata na "podtlenku LPG" :lol:

fifi

2012-12-06, 16:45
genghiskhan - pocieszny jestes

Dziamian

2012-12-06, 16:55
stwierdzam że debilizm tutaj coraz większy i tyle ;)

mam diesla i nie narzekam ;)

miałem benzyniaka i też nie narzekałem, zależy do czego się go chce używać i tyle

śmieszne jest to że nagle wychwalają benzyniaki bo są tańsze w eksploatacji, spoko, ale dobry dieslem najebie się więcej kilometrów i tak do usranej śmierci można wymieniać

xblazex

2012-12-06, 17:35
KowalEsko93 napisał/a:

pod wsgledem

KowalEsko93 napisał/a:

deasla

KowalEsko93 napisał/a:

voldswagena


o stary ale żeś mi humor poprawił :-)

nanab

2012-12-06, 23:46
wydrunio napisał/a:



nanab kretynie, od kiedy w dieslu masz świece zapłonowe? do szkoły debile. Bo mnie kuje w sercu jak widzę że takie niedojeby jak nanab wygłaszają swoje herezje.
Zainteresujcie się troche silnikami, moim zdaniem mężczyzna powinien ogarniać takie rzeczy, a nie jaki krem nałożyć sobie na noc na facjatę.


No a jak niby paliwo ma się zapalać bez świec kretynie? Samo z siebie? Wróć do szkoły

dziaad

2012-12-07, 08:23
@up
jesteś miszcz!