18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Morawiecki to umie znaleźć promocje w sklepie.

lesiot • 2017-11-17, 08:23
Zastanawiam się kto wpadł na tak przeidiotyczny pomysł...

Podczas jakiegoś kongresu w Krakowie, Morawiecki i Gowin wybrali się "na zakupy", niby nic dziwnego gdyby nie te ceny produktów które widać na zdjęciach...

Co to miało na celu? Jaki sens był fotografowania się ze zmaniupulowanymi cenami?
Najwyższa pora, żeby to Korea Północna zaczęła się uczyć od nas propagandy i tego jak drwić z obywateli.

https://twitter.com/GPtygodnik/status/931199035519700992
https://twitter.com/GPtygodnik/status/931252533007446017


///EDIT
Tak mi się skojarzyło z akcją Putina
http://www.tvp.info/700067/informacje/biznes/putin-obniza-ceny/

lesiot

2017-12-04, 12:10
poligon6 napisał/a:

Ja pisze z doswiadczenia i wiem ze jest ch*jowo i ch*jnia cały czas jest taka sama.


Masz prawo do swojej opinii...
Ekonomiście jednak widzą, że się coś zmieniło:
Cytat:

Obecnie stopa podatkowa dla Polski wynosi 40,5 procent. To więcej niż przed rokiem. Pod względem wysokości i ilości podatków Polska nie wypada tragicznie na tle innych państw europejskich.
Według raportu najgorszy jest czas pochłaniany przez biurokrację. W czasie gdy na rozliczenie podatku polski przedsiębiorca poświęca 260 godzin, podczas gdy średnia europejska wynosi niecałe 161 godzin.


i chyba jednak nie na lepiej.
A od 2018 (JKP obowiązkowe dla mikroprzedsiębiorstw), dokładają kolejną cegiełkę która obciąży przedsiębiorców, a koszty (nowi urzędnicy do obsługi większej ilości plików JPK niż do tej pory) tego poniosą podatnicy.
Trzeba będzie sobie dać radę i z tym... tylko to jest kolejna kłoda pod nogi przedsiębiorców.

poligon6 napisał/a:

To juz się ograniczyłes do pierwszego postu i wycofujesz się rakiem?


No tak, sam narzuciłeś swoje zdanie, że:
poligon6 napisał/a:

Co do szopki to juz ci tłumaczyłem, postawiłes teze że było to niedobre bo "zauwazalnie wzrosły ceny" i lud zbiedniał. Czepiłes się tego jak pijany płotu.


Czepiłeś się jak pijany płotu to Ty i się nie chciałeś oderwać... ja w pierwszym poście nie zakładałem, że warunkiem idiotycznej szopki, był wzrost cen... szopka idiotyczna była niezależnie od cen produktów (baaa... może nieco mniej, ale nadal byłaby idiotyczna jakby ceny zmalały).
Aaaaa... jak będziesz przeszukiwał pierwszy post w poszukiwaniu odniesienia do cen... poszukaj też coś o tym jak pisałem o tym jak to ludzie biednieli... tego to i w całym wątku możesz kłamczuszku poszukać.

A swoją drogą (jak zwykle wracając od meritum wątku, który bezradnie próbujesz rozmywać na różne sposoby)... dostałeś już wytyczne z góry, które by mówiły, czego to była promocja i jaka?

///EDIT

Co do straszenia Brexitem łgarzu...
Cytat:

Theresa May, brytyjska premier, została poproszona o komentarz w sprawie zaniepokojonych Polaków, którzy stanowią największą mniejszość narodową na wyspach.

– Milion polskich obywateli i 30 tysięcy polskich firm (…) mają ogromny ekonomiczny, społeczny i kulturalny wkład w tkankę naszego kraju. Chcemy, żebyście wy i wasze rodziny tu zostali. Żaden obywatel UE, który legalnie mieszka w Wielkiej Brytanii, nie ma powodów do niepokoju – uspokajała premier.


poligon6

2017-12-05, 12:10
"Aaaaa... jak będziesz przeszukiwał pierwszy post w poszukiwaniu odniesienia do cen... poszukaj też coś o tym jak pisałem o tym jak to ludzie biednieli... tego to i w całym wątku możesz kłamczuszku poszukać.

Dlaczego znowu ograniczaszz się do pierwszego postu, mysl o "zauwazalnym wzroście" rozwijałes dalej w reszcie swpoich postów a teraz stwiasz nowa teze?

"Milion polskich obywateli i 30 tysięcy polskich firm (…) mają ogromny ekonomiczny, społeczny i kulturalny wkład w tkankę naszego kraju. Chcemy, żebyście wy i wasze rodziny tu zostali. Żaden obywatel UE, który legalnie mieszka w Wielkiej Brytanii, nie ma powodów do niepokoju – uspokajała premier."

Po pierwszw sytuacja dotyczy wewnetrznej sytuacji w Anglii. Po drugie sytuacja firm zmieni sie po bexicie np ze względu na cła. Po trzecie to tylko gadanie polityka.

Co do promocji to jusz miałes odpowiedziane kilka krotnie a moze nie wiesz czym jest Lewiatan. I jak sie buduje wizerunek

lesiot

2017-12-05, 14:55
poligon6 napisał/a:

Dlaczego znowu ograniczaszz się do pierwszego postu, mysl o "zauwazalnym wzroście" rozwijałes dalej w reszcie swpoich postów a teraz stwiasz nowa teze?



Ty rozwijałeś... ja stwierdziłem, że był i powinni mieć to tym bardziej na uwadze.

poligon6 napisał/a:

Po pierwszw sytuacja dotyczy wewnetrznej sytuacji w Anglii. Po drugie sytuacja firm zmieni sie po bexicie np ze względu na cła. Po trzecie to tylko gadanie polityka.


Jakieś źródło tych informacji? Co mają cła do firmy zarejestrowanej za granicą, która kupuje i sprzedaje w Polsce? Halo... myślisz coś? Poczytaj co to cło, kto i kiedy płaci cło...

poligon6 napisał/a:

Co do promocji to jusz miałes odpowiedziane kilka krotnie a moze nie wiesz czym jest Lewiatan. I jak sie buduje wizerunek


Wyłuskaj dokładnie czego to była promocja i jaka? I przestań rozmywać temat i się ośmieszać.

poligon6

2017-12-07, 09:14
"Jakieś źródło tych informacji? Co mają cła do firmy zarejestrowanej za granicą, która kupuje i sprzedaje w Polsce? Halo... myślisz coś? Poczytaj co to cło, kto i kiedy płaci cło..."

To doczytaj tez co mówia przepisy skarbowe na ten temat, jezeli firma jest zarejestrowana za granica i działa tylko i wyłacznie w Polsce. Inaczej kazdy by sie rejestrował w rajach podatkowych i tam płacił podatki a polska poszłaby z torbami. Fakt robia tak duże firmy, ale musza miec konkretne obroty i armie prawników. Te 30 tyś firm o których mowa to głównie firmy jednoosobowe w Anglii, ich ilosc nie dziwi bo płacą smieszne haracze w porównaniu z polskimi.


"Wyłuskaj dokładnie czego to była promocja i jaka? I przestań rozmywać temat i się ośmieszać.'

Minister miział się z organizacja zrzeszajaca pracodawców polskich będacych opiniotwórczym organem na arenie polskiej ale też i zagranicznej. Sygnał jest taki że miedzy rzadem a lewiatanem sa dobre stosunki.

lesiot

2017-12-07, 09:24
Cło bystrzaku to jest "podatek" na towary kupowane za granicą, a nie za prowadzenie działalności. Myśl, bo co post to większego z siebie głupka robisz!

poligon6 napisał/a:

Sygnał jest taki że miedzy rzadem a lewiatanem sa dobre stosunki.



Aha... czyli taka propaganda sukcesu jednak...

poligon6 napisał/a:

Ja rozumiem że jakis leming może to łyknać i uwierzyć że chodzi tu o jakąś propagande sukcesu



Tak więc tego lemingu... dziękuję, dobranoc.

poligon6

2017-12-07, 13:24
"Aha... czyli taka propaganda sukcesu jednak... "

Tak ci się w główce uroiło, zwykła polityka, wysłanie sygnału że obecny rzad ma na uwadze stanowisko pracodawców.

lesiot

2017-12-07, 14:37
Czyli propaganda sukcesu lemingu... no tak mówi, ale robii na odwrót.