18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Morawiecki to umie znaleźć promocje w sklepie.

lesiot • 2017-11-17, 08:23
Zastanawiam się kto wpadł na tak przeidiotyczny pomysł...

Podczas jakiegoś kongresu w Krakowie, Morawiecki i Gowin wybrali się "na zakupy", niby nic dziwnego gdyby nie te ceny produktów które widać na zdjęciach...

Co to miało na celu? Jaki sens był fotografowania się ze zmaniupulowanymi cenami?
Najwyższa pora, żeby to Korea Północna zaczęła się uczyć od nas propagandy i tego jak drwić z obywateli.

https://twitter.com/GPtygodnik/status/931199035519700992
https://twitter.com/GPtygodnik/status/931252533007446017


///EDIT
Tak mi się skojarzyło z akcją Putina
http://www.tvp.info/700067/informacje/biznes/putin-obniza-ceny/

lesiot

2017-11-30, 10:02
poligon6 napisał/a:

Zrobili ustawke a nie powinni bo UWAGA: "ceny zauwazalnie wzrosły"



Nie powinni bo jest idiotyczna... a tak ceny zauważalnie wzrosły, jeżeli nie rozumiesz i nie widzisz (bo dla Ciebie niezauważalne to jest) to już Twój problem.

poligon6 napisał/a:

co to jest zauwazalny wzrost cen bo na tym opiera się całe twierdzenie


To jest coś czego Ty nie zauważysz, bo nigdy zakupów nie robisz, bo się kimś wysługujesz. Nie musisz tego rozumieć.
Skoro na tym opieram całe twierdzenie znajdź w pierwszym poście wątku, kiedy to idiotyczną ustawkę odnoszę do wzrostu cen żywności?

poligon6 napisał/a:

czy wczesniej nie było takich wzrostów?


k***a... wróć na poprzednią stronę i przeczytaj swoje posty, kiedy to narzekałeś, że wcześniej była zła deflacja i sam sobie odpowiedz.

Ork.Fajny napisał/a:

Przykłady? Zdjęcia? Opracowania? Cokolwiek poza słowami lokalnego trolla udającego przedstawiciela lewicy i anty-Jarka?


Było już na poprzedniej stronie...
http://wolnosc24.pl/2017/06/12/inflacja-szaleje-i-podnosi-ceny-prawie-wszystkich-produktow-ale-rzadowych-ekonomistow-to-cieszy-zobacz-czym-jest-i-jak-nas-okrada-inflacja-wideo/

Jeżeli ceny produktów do tej pory rok do roku wzrastały o 1,5% i przychodzi rok w którym nie ma kryzysu, jest dobra koniunktura, a ceny podstawowych produktów rosną 3,1-3,9% to jest to zauważalna różnica bo dynamika wzrostu cen jest na poziomie 100%. Tym bardziej kiedy wynagrodzenie nie rośnie w takim samym tempie (no chyba że Pisiewiczom i innym znajomym królika, bo tutaj fakt, że ilość stanowisk jaki PiS wymyśla dla znajmoych jest zatrważająca i ich płace kominowe na pewno spowodują, że w statystykach "średnie wynagrodzenie wzrasta").

Żeby dalej nie rozmywać tematu jak to poligon6 uwielbia... więc wracamy do meritum wątku.
Kiedy w końcu napiszesz czego to była promocja i jaka?

Ork.Fajny

2017-11-30, 10:10
Abraxus napisał/a:

[...]żeby odkarmić takiego nieroba jak ty.


Nieroba :mrgreen: Mówi mi to jakiś smutny człowiek co traci całe dnie na pisane postów, które w tym niszowym dziale, niszowego portalu, przeczytają może dwie czy trzy osoby.

Wiewór

2017-11-30, 10:13
Smutny. Hah a to dobre. Jestem ubawiony za każdym razem kiedy taka prawicowa larwa jak ty dostaje ścisku w dupie. Dręczenie takich głąbów jak ty to jest moje hobby.

Ork.Fajny

2017-11-30, 10:36
Łowca prawaków. Szlachetny zawód.

Wiewór

2017-11-30, 10:52
Jaki zawód. Nikt mi za to nie płaci. Ja to robię w czynie społecznym dla dobra ojczyzny.

poligon6

2017-11-30, 10:58
"To jest coś czego Ty nie zauważysz, bo nigdy zakupów nie robisz, bo się kimś wysługujesz. Nie musisz tego rozumieć.
Skoro na tym opieram całe twierdzenie znajdź w pierwszym poście wątku, kiedy to idiotyczną ustawkę odnoszę do wzrostu cen żywności? "

Gówwno o mnie wiesz i pie**olisz o tych zakupach jak nakrecony, wiec to kolejny sofizmat nie argument.

"k***a... wróć na poprzednią stronę i przeczytaj swoje posty, kiedy to narzekałeś, że wcześniej była zła deflacja i sam sobie odpowiedz. "

Cały czas była deflacja? Widac nie ogarniasz wiekszej całosci bo przed deflacją była tez inflacja i to całkiem spora tak samo jak wzrost cen. Np 2011 wynosiła 4,3 % rok później 3,7%.

"Tym bardziej kiedy wynagrodzenie nie rośnie w takim samym tempie"

Co roku wzrasta wynagrodzenie do tego wzrosła stawka godzinowa. Nie wspominając o 500+ Kolejne bzdety niczym nie poparte.

lesiot

2017-11-30, 11:09
poligon6 napisał/a:

Gówwno o mnie wiesz i pie**olisz o tych zakupach jak nakrecony


Jakbyś robił zakupy to byś wiedział i się głupio nie pytał...

poligon6 napisał/a:

Cały czas była deflacja? Widac nie ogarniasz wiekszej całosci bo przed deflacją była tez inflacja i to całkiem spora tak samo jak wzrost cen. Np 2011 wynosiła 4,3 % rok później 3,7%.


O deflacji Ty pisałeś... siebie się pytaj co miałeś wtedy na myśli.

poligon6 napisał/a:

Co roku wzrasta wynagrodzenie do tego wzrosła stawka godzinowa.


A co ma do tego płaca minimalna regulowana przez rząd? To nadal jest stawka, która nie zapewnia w miarę komfortowego życia. To nic nie znaczy w stosunku do ogółu wynagrodzenia.

poligon6 napisał/a:

Nie wspominając o 500+ Kolejne bzdety niczym nie poparte.


To jest socjal i łapówka, a nie wynagrodzenie za pracę.

O sztucznym wymuszaniu wzrostu płacy minimalnej i 500+ powiedz emerytom, którzy również płacą za podwyżkę cen.

poligon6

2017-11-30, 11:15
"To jest socjal i łapówka, a nie wynagrodzenie za pracę."

Nieważne to jest dodatkowy pieniądz.

"O sztucznym wymuszaniu wzrostu płacy minimalnej i 500+ powiedz emerytom, którzy również płacą za podwyżkę cen."

W 2011 jak była inflacja na poziomie 4,3% to mieli może lepiej? Tania demagogia

"A co ma do tego płaca minimalna regulowana przez rząd? To nadal jest stawka, która nie zapewnia w miarę komfortowego życia. To nic nie znaczy w stosunku do ogółu wynagrodzenia. "

No to trzeba sobie znaleźć lepsza prace, wyemigrować, brać kredyt, to sa złote rady PO. Piekne socjalistyczne bzdety tutaj zapodajesz.

lesiot

2017-11-30, 11:26
Cytat:

Nieważne to jest dodatkowy pieniądz.


Którego chociażby emeryci nie dostają... zresztą bardzo dużo innych ludzi po 40-45 roku nie dostaje i tym ludziom podwyżki cen nie rekompensuje 500+, więc co Ty pierdzielisz za socjalistyczne bzdety...

poligon6 napisał/a:

W 2011 jak była inflacja na poziomie 4,3% to mieli może lepiej?


No było ch*jowo... ale co to ma za znaczenie, żeby teraz tym się tłumaczyć? Stała zagrywka PiSiorów... bo tamci przez 8 lat.
Pierwsi "ludzie", nie mieli ani koła ani ognia to mieli może lepiej? Tania demagogia.

poligon6 napisał/a:

No to trzeba sobie znaleźć lepsza prace, wyemigrować, brać kredyt, to sa złote rady PO.


Czyli dalej PiSowskiej hipokryzji i demagogi ciąg dalszy... bo tamci... fajnie czyli ch*j a nie dobra zmiana, bo robią to samo a większości wypadków jeszcze gorzej.

poligon6 napisał/a:

Piekne socjalistyczne bzdety tutaj zapodajesz.


Eeee... mundrusiu wiesz co to jest socjalizm? Bo może nie wiesz... ale to Ty bronisz socjalizmu.

To jak w końcu z tą idiotyczną ustawką? Namyśliłeś się już w końcu co i jak było promowane?

poligon6

2017-11-30, 13:56
"No było ch*jowo... ale co to ma za znaczenie, żeby teraz tym się tłumaczyć? Stała zagrywka PiSiorów... bo tamci przez 8 lat.
Pierwsi "ludzie", nie mieli ani koła ani ognia to mieli może lepiej? Tania demagogia."

Która teraz sam powielasz, samozaoranie poziom ekspert.

"Czyli dalej PiSowskiej hipokryzji i demagogi ciąg dalszy... bo tamci... fajnie czyli ch*j a nie dobra zmiana, bo robią to samo a większości wypadków jeszcze gorzej. "

To sie zdecyduj chcesz rozdawać pieniądze bo 500+ jest be, czy jesteś za wolnym rynkiem.


"Eeee... mundrusiu wiesz co to jest socjalizm? Bo może nie wiesz... ale to Ty bronisz socjalizmu.'

Ja nie płacze nad tym że ktoś zbiedniał, emeryci zawsze byli pomiatani, podwyżki to nie nowość, sam VAT sprawił ze znikneł z portfeli zwykłych ludzi 600pln.

lesiot

2017-11-30, 14:54
poligon6 napisał/a:

To sie zdecyduj chcesz rozdawać pieniądze bo 500+ jest be, czy jesteś za wolnym rynkiem.



No to teraz wskaż mi w którym miejscu zabiegam o rozdawanie pieniędzy? Dawaj pędziekiem!

poligon6 napisał/a:

Ja nie płacze nad tym że ktoś zbiedniał


Nie ktoś zbiedniał, tylko państwo polityką fiskalną i biurokracją ogranicza zarabianie ludzi i zabiera im pieniądza.

Zacznij myśleć, bo teraz to Ci się serio coś za dużo przywidziało.

No i standardwo... ja będę jednak notorycznie wracał do tematu wątku, który próbujesz rozmyć i co chwilę innym tematem przekręcić:
Namyśliłeś się już w końcu co i jak było promowane tą idiotyczną szopką?

poligon6

2017-12-01, 11:58
"Nie ktoś zbiedniał, tylko państwo polityką fiskalną i biurokracją ogranicza zarabianie ludzi i zabiera im pieniądza."

No k***a jakby to nie było regułą, odkryłes ameryke, tak działa kazdy rzad.

Co do szopki to juz ci tłumaczyłem, postawiłes teze że było to niedobre bo "zauwazalnie wzrosły ceny" i lud zbiedniał. Co jest typowo propagandową zagrywka bo mozna to przykleic do kazdego rzadu. Czepiłes się tego jak pijany płotu, troche cienki ten kijek by kogos uderzyc, po prostu łyknałes internetowy bzdet jak pelikan i tyle gdy sa o wiele poważniejsze problemy.

1 brak inwestycji
2 tworzenie korporacji
3 narzucanie cen minimalnych
4 ograniczenia w prowadzeniu firm

Przykładów nie bede podawał bo jak jestes tak oczytany to sam sobie znajdziesz, o jakie ustawy czy projekty chodzi i chój mnie obchodzi wstawka dla lemingów ze morawiecki kupił dużego tymbarka za 2,5. Chcesz to łykaj takie internetowe bzdety i się nimi podniecaj jaki to niedobry ten minister bo "ceny zauwazalnie wzrosły".

lesiot

2017-12-01, 12:36
poligon6 napisał/a:

No k***a jakby to nie było regułą, odkryłes ameryke, tak działa kazdy rzad.



pie**olisz... Ruminia obniża podatki, USA pod wodzą Trumpa ogranicza biurokracje i szykuje się do obniżenia podatków, poczytaj też o HongKongu... chcesz bliżej... Irlandia czy GB (które nie są wzorem, ale ułatwiają życie przedsiębiorcom).
Więc przestań łżeć jak pies.
Polska... od dwóch lat tylko i wyłącznie utrudnia prowadzenie firmy i to tak jak żaden rząd do tej pory (wcześniej było ch*jowo, ale nie aż tak).

poligon6 napisał/a:

Co do szopki to juz ci tłumaczyłem, postawiłes teze że było to niedobre bo "zauwazalnie wzrosły ceny" i lud zbiedniał.


Przestań łżeć, albo znajdź to w pierwszym poście.

Kiedy w końcu opowiesz rzekomo czego i jaka to była promocja?

Wiewór

2017-12-01, 12:57
Nieśmiało przypominam o rozpie**oleniu raczkującej potęgi Optimus i gnojeniu pana Kluski.

http://forsal.pl/artykuly/780660,optimus-ofiara-chorego-systemu-ktory-od-lat-niszczy-polska-przedsiebiorczosc.html

Polska to chlew pełny gnoju.
Codziennie rano zastanawiam się jak kraj tak tragicznie źle zarządzany od zawsze, skorumpowany do szpiku kości, przepełniony nepotyzmem i złodziejami od ciecia na bramie zakładowej po członków rządu, w ogóle może funkcjonować.

poligon6

2017-12-01, 13:30
"Polska... od dwóch lat tylko i wyłącznie utrudnia prowadzenie firmy i to tak jak żaden rząd do tej pory (wcześniej było ch*jowo, ale nie aż tak)."

Tylko i wyłącznie? To ciekawe. Nie mam zamiaru bronic Pis ale co się stało z CIT? No i poplyneło sporo firm krzków i robiacych wałki, nie wspomne że posypały sie lokalne uklady biznesowe i mozna swobodniej startowac w przetargach, fakt tylko dlatego ze jest nienawiśc pomiedzy samorzadem a województwem, ale kazdy kazdemu patrzy na łapy i szuka haków, ale nie ma już tak że przez 8 lat wygrywa przetarg jedna firma gdzie wiadomo że były lepsze oferty i nagle zonk w zeszłym roku nie wygrała bo nikt nie chciał głowy podłozyć.

Powoli biora się za pralnie pieniedzy min w branzy transportowe, gdzie ludzie wozili ponizej realnych kosztów. Albo firmy produkujace kurz i hałas w rzeczywistosci opie**alajace towar ponizej kosztów. Cuda na kiju i nie był to dumping cenowy tylko robiły to firmy z doopy wysrane, które pojawiały sie na dwa lata i potem znikały, a uczciwy człowiek zostawał z plikiem faktur od których jeszcze niedawno musiał zapłacic VAT.

Znowu zapodajesz teorie bo ktoś coś napisał. Ja pisze z doswiadczenia i wiem ze jest ch*jowo i ch*jnia cały czas jest taka sama. Ty mozesz sobie budować teorie ze się nasila na potrzeby walki politycznej.


"Przestań łżeć, albo znajdź to w pierwszym poście.'

To juz się ograniczyłes do pierwszego postu i wycofujesz się rakiem?

"Nieśmiało przypominam o rozpie**oleniu raczkującej potęgi Optimus i gnojeniu pana Kluski."

To była zwykła karuzela VAT-owa, chłopak miał pecha że akurat na niego padło w tamtym czasie, bo kazdy tak robił. a cała konkluzja jest zawarta w koncówce artykułu. Nikt nie był bez winy.