18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ksiądz znieważony przez parafian. Dali mu tylko 10 tys. zł,

aaaaaaaaaaaaaa • 2020-01-01, 20:49
Za obrazę uczuć religijnych powinni odpowiedzieć parafianie z Psar w Wielkopolsce. Ksiądz w poruszającym liście ujawnił, że padł ofiarą uporczywego nękania z ich strony. "Skąpcy" i "głupcy" dali mu tylko 10 tysięcy złotych, a chciałby trochę więcej.





https://aszdziennik.pl/128377,parafianie-zniewazyli-ksiedza-z-wielkopolski-dali-mu-tylko-10-tys-zl

To nie pierwszy "wyczyn" w jego wykonaniu...

Dla niedowiarków
https://iturek.net/fakty/nadeslane/przykona-cena-drzwi-a-ofiarnosc-mieszkancow-dywagacje-wiejskiego-proboszcza

poligon6

2020-01-02, 13:10
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Tu nie jest problemem, że ksiądz zbiera. Niech zbiera... i każdy, który chodzi do kościoła powinien dać, ale dać tyle, ile uważa. Chce dać 10zł? Niech da 10zł, chce dać 1000? Niech da. Ale problem jest w tym, że ksiądz założył sobie minimalną wpłatę 50zł od gospdarstwa/rodziny/domu. I teraz pytanie. Czy ta kwota prawie 30tys to ilość rodzin w parafii x 50zł?
A jak ktoś nie chodzi do kościoła? Jak jest niewierzący? Jest ateistą? Albo uważa, że to, co daje na tacę wystarczy?
Więc nie jest problemem zbieranie na drzwi, choć suma 30tys na drzwi do plebani musi zastanawiać i rodzić podejrzenia wałka.
Problem w tym, że ksiądz uważa, że się mu NALEŻY i to od każdej rodziny. I robi taką szopkę...
I ten temat nie założyłem bo jestem (wojującym) ateistą, wręcz przeciwnie. Tylko tacy jak ten ksiądz niszczą Kościół.



Jezeli są to dwustronne drzwi, z drewna lisciastegoi, wraz z osprzetem to cena 29 tys jest bardzo mozliwa. Od kontrolowania takich wydatków jest Rada Parafialna i tego nie mozna obejść bo inaczej klecha łamie prawo kanoniczne.

Kwota 30 tyś podzielona przez 50 zł daje 600 domostw. jak ktoś ciekawy moze sobie wejwsć na google policzyc domy na konkretnych ulicach i wiochach, wtedy moze snuć dywagacje że to przewał, ale jak pisałem to kontroluje rada parafialna.

Taca jest przeznaczana na inne wydatki, chyba ze jest dedykowana, dlatego sa wlaśnie zbiórki celowe, a klecha wie ile ma owieczek w owczarni i kto przyjmuje po koledzie by oszacowac ile psób rzeczywiście chodzi do koscioła.

Ksiądz nie uważa że mu sie NALEŻY, to jest obowiązek wiernych utrzymywać kleche i kosciół. Jak się komus nie podoba moze sie wypisać z tego cyrku.

PieronJasnySzlag napisał/a:

To tak jak ja bym spojrzał wam w rachunki do spółdzielni mieszkaniowej i cisnął wam od debilów bo jak można 370zł płacić za małą klitke z wiecznie zagrzybioną klatką schodową. Dajecie się dymać lamusy, prezes spółdzielni powinien się rozliczyć z każdej złotówki, ludzie powinni się buntować i niepłacić tak dużo...



Dokładnie, to po prostu zwykły prebs ujada. Taka chłopska mentalność co niektórym pozostała jak sie do miasta przeniesli. wszystko wiedzą najlepiej, chca rozliczać a potem sami leca do kosciółka dziecko ochrzić bo brak im jajec na porzucenie religii.

SQRW3L_ponury

2020-01-02, 13:11
poligon6 napisał/a:

Wierny ma obowiazek utrzymywac kosciół, wydatki kontroluje rada parafialna i jeżeli jest zbiórka to trzeba wyskakiwac z kasy. Dobrze że nie wymienił ludzi z imienia i nazwiska.



Dobrze prawisz - mordy w kubeł i wyskakiwać z kabony
i jeszcze powinni mu co ładniejsze gówniaki do zakrystii podsyłać w ramach rekompensaty za poniesione krzywdy moralne

poligon6

2020-01-02, 13:14
SQRW3L_ponury napisał/a:

Dobrze prawisz - mordy w kubeł i wyskakiwać z kabony
i jeszcze powinni mu co ładniejsze gówniaki do zakrystii podsyłać w ramach rekompensaty za poniesione krzywdy moralne



Nie interesuje mnie z czego przed klechą wyskakujesz, radziłbym odstawienie religii, ale jak lubisz się zabawiać z plebanem to twoja sporawa.

Czerstwy

2020-01-02, 13:40
poligon6 napisał/a:

I kolejne bóldupienie, jak zwykle wstawka z molestowaniem, mimo że w tym przypadku nic takiego nie miało miejsca ale lewactwo wszedzie musi to wetknąć. Najwieksze molestowanie to ideologia LBGT, promowanie zboczeń i oblechy, zapamiętajcie to sobie.
To że klechy prowadzą biznes i opiera się on na ludzkiej ciemnocie to ich broszka. Zazdrościsz? Załóz sobie jakąs sekte zwerbuj ludzi na Woodstoku, tam teraz sporo ofiar umysłowych przyjezdza i beziesz zył jak Guru.
Ludzie wierza w różne pierdoły, niedługo będą dawac kase Owsikowi, który tez wypierze im sumienia za kase by mogli sie poczyć moralnymi zwycięzcami gdy wrzuca 10 zł do puszki. A kto nie da tego obszczekaja posłuszne dziennikarskie pieski i ciemna tłuszcza w internecie. Wiec element zastraszenia tez jest. jak widac ciemnota przybiera rózne oblicza.
Tylko mało kto zdaje sobie sprawe że jest to jedno i to samo dziadostwo.



Chłopie, zaparz sobie meliske, przysiądź na spokojnie i napisz o co Ci tak na prawde chodzi, bo napie**alasz jakimiś sprzecznościami i przypisujesz coraz to nowsze rzeczy do tej dyskusji, a to wszystko nie jest jedno i to samo tak jak piszesz. LGBT? Spaliłbym to wynaturzenie na jednym stosie razem z wszystkimi pedofilami ze świata kościoła i pewnie uzbierałoby sie tych śmieci w proporcji 50:50, ale co Ty porównujesz jeśli ta poj***na społeczność za zgodą i porozumieniem jebie sie w kakao wzajemnie i odpie**ala różne dewiacje, podczas gdy taki kościelny pedofil krzywdzi bezbronne dziecko i wozi sie za pieniądze okłamywanych parafian. Kolejno z Owsiakiem. Nie wiem jak mu ten biznes prosperuje, jakie kwoty wyciąga od ludzi i na co do końca wydaje i nie dorzuciłem sie oficjalnie nigdy do jego interesu ani złotówki, chyba, że nieświadomie gdy kupiłem jakiś produkt firmy która go sponsoruje, ale fundacja jak to fundacja w jakiś sposób coś wspiera i widać było, że z tych pieniędzy poszło np. na jakiś sprzęt do szpitali czy dla biednych. Widzę jedynie, że z roku na rok jest coraz większa sraka na facebooku ludzi szczycących się wspieraniem wośp jak by to było jakieś ich osiągnięcie życiowe, ale to wciąż tylko zbiórka dla chętnych i nie zauważam by był ktoś wytykany za brak wsparcia tej organizacji. Kościół z kolei tą biedote jeszcze okrada. Zrzutka na drzwi do plebanii za 30k, a jak nie dasz lub dasz za mało to jesteś jawnie wyszydzany. Jakie drzwi tyle k***a kosztują? Jest tu mowa o drzwiach do plebanii, nie wrotach do kościoła, więc nie pie**ol o jakichś obustronnych drzwiach z drewna liściastego, niech sobie wprawi zwykłe, takie na jakie starczy z uzbieranych pieniędzy, skoro reprezentuje klub którego jedną z postaw jest życie w ograniczonych dobrach materialnych. Albo niech dorzuci od siebie na lepsze, bo ich k***a stać na więcej od typowego Kowalskiego. Nikt takiego śmiecia klechy za to tak na prawde nie rozliczy, nie sprawdzi ile dostał, bo nie jest to dokumentowane w prawny sposób, a rada parafialna siedzi w jednej drużynie z takim klechą. Nie wierzysz w Boga, ale podziwiasz księży, że potrafią ubijać taki interes i jesteś po ich stronie i za istnieniem kościoła jako prawnej instytucji na którą ludzie marnotrawią tyle hajsu i dają sie ogłupiać? To powiedz o co Ty właściwie tu walczysz?

poligon6

2020-01-02, 13:52
Czerstwy napisał/a:

ale to wciąż tylko zbiórka dla chętnych i nie zauważam by był ktoś wytykany za brak wsparcia tej organizacji.



Naprawde? Wystarczy że jakis burmistrz sie wyłamie i juz go obszczekuja pieski. Przykłody podac czy sam znajdziesz?

Czerstwy napisał/a:

Zrzutka na drzwi do plebanii za 30k, a jak nie dasz lub dasz za mało to jesteś jawnie wyszydzany. Jakie drzwi tyle k***a kosztują? Jest tu mowa o drzwiach do plebanii, nie wrotach do kościoła, więc nie pie**ol o jakichś obustronnych drzwiach z drewna liściastego, niech sobie wprawi zwykłe, takie na jakie starczy z uzbieranych pieniędzy, skoro reprezentuje klub którego jedną z postaw jest życie w ograniczonych dobrach materialnych. Albo niech dorzuci od siebie na lepsze, bo ich k***a stać na więcej od typowego Kowalskiego.




Tak duze drewniane drzwi tyle kosztuja i robi sie je na zamówienie, nie kupisz tego w sklepie. Wystarczy że kupisz stary domek na wsi z podobnymi drzwiami i bulisz kilkanascie tysi. Z sosny tego nie zrobisz bo momentalnie sie rozejdzie, musi byc sezonowane drewno debowe, bukowe itp. Wiem bo tesciu płacił 12 koła za jedno stronne drzwi. Dom sprzed wojny kiedy nie było jednolitych wymiarów framug.

"Albo niech dorzuci od siebie" LOL ale jak ma dorzucić od siebie jak utrzymuja go parafianie? Na plebanii nie tylko sie mieszka ale i załatwia sprawy urzedowe, rozdziela pomoc itp. Wiec jest to sprawa całej wspólnoty.


Czerstwy napisał/a:

Albo niech dorzuci od siebie na lepsze, bo ich k***a stać na więcej od typowego Kowalskiego. Nikt takiego śmiecia klechy za to tak na prawde nie rozliczy, nie sprawdzi ile dostał, bo nie jest to dokumentowane w prawny sposób, a rada parafialna siedzi w jednej drużynie z takim klechą. Nie wierzysz w Boga, ale podziwiasz księży, że potrafią ubijać taki interes i jesteś po ich stronie i za istnieniem kościoła jako prawnej instytucji na którą ludzie marnotrawią tyle hajsu i dają sie ogłupiać? To powiedz o co Ty właściwie tu walczysz?



Ale wiesz ze ksiądz nie moze posiadac prywatnego majatku s którego czerpie dochód?. Wszystko co moga to zarzadzac majatkiem czarnej mafi. Trzeba miec niezłe chody, nadstawic dupy komu trzeba by wbić sie do zarzadzania biskupimi interesami, a i tak nie są to twoje pieniądze. Oczywiscie mozna je wydac na samochód, panienki czy dobre żarcie czy wczasy.


Czepiam sie bo to wszystko wpisuje sie w tak zwany wiejski antyklerykalizm. Ma pewnie kradnie, złodziej jeden. Kazdy ksiądz to bogacz niech se sam kupi.


Czerstwy napisał/a:

LGBT? Spaliłbym to wynaturzenie na jednym stosie razem z wszystkimi pedofilami ze świata kościoła i pewnie uzbierałoby sie tych śmieci w proporcji 50:50, ale co Ty porównujesz jeśli ta poj***na społeczność za zgodą i porozumieniem jebie sie w kakao wzajemnie i odpie**ala różne dewiacje, podczas gdy taki kościelny pedofil krzywdzi bezbronne dziecko i wozi sie za pieniądze okłamywanych parafian.




Nie o tym pisałem ale o promocji tych dewiacji wsród dzieci. Każdy wie że pedofilia jest zła, ale cześć dewiantów lata po szkołach wmawiając ze ich dewiacja jest normalna.

Wiewór

2020-01-02, 14:04
Ale mam beke. Nie ma w chamstwie granicy jakiej nie przekroczy kler.
Brawo polaczki wychodowaliscie taka kurewska zmije że brakuje słów żeby opisać jak bezczelna jest ta pedofilska organizacja.

Konfedernacja

2020-01-02, 14:09
Szkoda, że nie napisał ile sztuk drzwi potrzebuje wymienić, bo rzuciłoby to więcej światła na temat.
Nie zmienia to faktu, że sprawę z rozliczeniem w gablocie załatwi jak cham i roszczeniowy prostak bez klasy i honoru.

pain.exe

2020-01-02, 14:31
Ja pie**ole jaką mam bekę, że są jeszcze nie tyle w polsce co na tym bądź co bądź specyficznym portalu ludzie którzy bronią tych kurew w czarnych sukienkach xD

Jakim trzeba być uległym psem bez godności żeby tak dać się poniżać i jeszcze stawać w obronie takich zwyrodnialców. Mentalność k***a polski międzywojennej gdzie ksiądz, oficer i nauczyciel to najbardziej szanowane wśród biedoty zawody. Nigdy w tej ch*jolandii nie będzie dobrze dopóki takie szuje będą stawiane za wzór do naśladowania.

poligon6

2020-01-02, 14:54
pain.exe napisał/a:

Jakim trzeba być uległym psem bez godności żeby tak dać się poniżać i jeszcze stawać w obronie takich zwyrodnialców. Mentalność k***a polski międzywojennej gdzie ksiądz, oficer i nauczyciel to najbardziej szanowane wśród biedoty zawody. Nigdy w tej ch*jolandii nie będzie dobrze dopóki takie szuje będą stawiane za wzór do naśladowania.



Ciebie tez jakis dopadł na plebanii że buldupisz? Oficer i Nauczyciel musiał mieć wyzsze wykształcenie, jeżeli to dla ciebie szuje to widac ze nawet do plebsu nie sięgasz. Ciekawe kogo masz za wzró, tęczowych zboczuchów z wibratorem w dupie? To ja juz wole Nauczyciela i Oficera.

pain.exe

2020-01-02, 16:46
poligon6 napisał/a:

Ciebie tez jakis dopadł na plebanii że buldupisz? Oficer i Nauczyciel musiał mieć wyzsze wykształcenie, jeżeli to dla ciebie szuje to widac ze nawet do plebsu nie sięgasz. Ciekawe kogo masz za wzró, tęczowych zboczuchów z wibratorem w dupie? To ja juz wole Nauczyciela i Oficera.



Ty trollu w twoim zakutym katolskim łbie nie mieści się ze można jednocześnie nie być wyznawcą żadnego science-fiction i jednocześnie nie popierać tęczowych ?
gardzę obiema grupami. Operujesz mitami i tyle, polska międzywojenna to analfabetyzm i dno.
Poza tym naucz się czytać ze zrozumieniem - chodziło mi głownie o księży stawianych za wzór, chociaż w sumie oficerowie to tez dno zarówno wtedy jak i dziś. Nauczycieli nawet nie skomentuje, bo i nie ma po co, garstka dobrych reszta tępaki, jeszcze za moich czasów, a co dopiero dzieje się dziś kilkanaście lat po tym jak zakończyłem edukacje to chyba widać jakie wyniki maja polscy uczniowie i gdzie w rankingach stoją polskie uczelnie xD

ProVVe

2020-01-02, 16:58
Na takich sk***ysynów to brak słów... Przez takich skapców trzeba będzie arkę budować bo zasługują na potop... bilonem się pidciera jeden z drugim, a na tacę i kopertę nic. Proboszcz walczy o ekologię i śmietniki zamyka, ale zascianek nie wie co to postępowa postawa i walka o planetę... Wstyd... Róbcie rachunek sumienia!!!

poligon6

2020-01-02, 17:24
pain.exe napisał/a:

Poza tym naucz się czytać ze zrozumieniem - chodziło mi głownie o księży stawianych za wzór, chociaż w sumie oficerowie to tez dno zarówno wtedy jak i dziś. Nauczycieli nawet nie skomentuje, bo i nie ma po co, garstka dobrych reszta tępaki, jeszcze za moich czasów, a co dopiero dzieje się dziś kilkanaście lat po tym jak zakończyłem edukacje to chyba widać jakie wyniki maja polscy uczniowie i gdzie w rankingach stoją polskie uczelnie xD



Fakt nauczyciele ostatnio się rozbestwili i jest wsród nich sporo tępaków jak dali się ogłupić broniarzowi i każdy z nich stracił średnio na strajku przynajmniej 2 tyś.

Co do polskich uczniów mają bardzo dobre wyniki i w Europie i na świecie, widze ze jesteś zwykłym ignorantem i piszesz cio coś usłyszałeś. zawód nauczyciela zaczał marnieć po IIWŚ kiedy komuna wysyłała do edukowania ludzi po zwykłych kursach i do tego zideologizowanych, stąd wsród plebsu i chłopstwa taka opinia o nauczycielach. Kiedyś jeden chłop mi powiedział ze "un" jak wymłuci hektar zboża to ma kilka ton pszenicy w stodole a jaki efekt jest pracy nauczyciela, gdzie owoce jego pracy. i teraz myśle że mógł mieć racje.

kulawiec

2020-01-02, 17:42
~Velturek napisał/a:

Zresztą co to k***a za drzwi za 30 kafli? Najdroższe (normalne a nie jakieś k***a egzotiko san fransisco ęą z rogu dziewicy) jakie widzę to właśnie tak do 10 tysięcy. Takie drzwi i tak by w oczy raziły za takie pieniądze ale no niech on nie pie**oli o 30 tysiącach.



Ładnie wykonane, dębowe drzwi do kościoła, mogą spokojnie przekroczyć i 50 000zł. W tej chwili ze zdjęć widzę, że są jak od garażu.
30 000zł to nie jest wygórowana cena, nawet bym powiedział, że niska. To nie mieszkanie, samo zamontowanie tak wielkich wrót, to koszty w tysiącach zł.
Zwykle, takie drzwi wytrzymują całe lata, nierzadko 100 i więcej.

Oczywiście, jakieś listy itp. są niedopuszczalne. Jeśli to prawda, ksiądz powinien być publicznie pouczony przez parafian podczas mszy.
Powinien dostać od nich publicznie pokutę i przeprosić.

SQRW3L_ponury

2020-01-02, 18:04
poligon6 napisał/a:

Nie interesuje mnie z czego przed klechą wyskakujesz, radziłbym odstawienie religii, ale jak lubisz się zabawiać z plebanem to twoja sporawa.



Morda w kubeł, bulić i pamiętać o gówniakach - jak każdy rasowy talib/niewolnik masz nie zadawać pytań, nie zgłaszać pretensji a problemy zamiatać pod dywan i przekonywać reszte baranów z trzódki ze to norma.

poligon6

2020-01-02, 18:14
SQRW3L_ponury napisał/a:


Morda w kubeł, bulić i pamiętać o gówniakach - jak każdy rasowy talib/niewolnik masz nie zadawać pytań, nie zgłaszać pretensji a problemy zamiatać pod dywan i przekonywać reszte baranów z trzódki ze to norma.



To tak się z plebanem zabawiacie?